اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

مهندسان معمار پیشتاز دو فرصت مهم تاریخی

مهندسان معمار پیشتاز دو فرصت مهم تاریخی

معماری (Architecture) به معانی گوناگون در زبان ها و در بین ملل مختلف به کاربرده شده است. معماری به عنوان فرایند ساماندهی فضا (اسم معنا ) و یا به یک تعریف آفرینشگر نامیده می شود و به فعالیت خلاقانه توجه دارد که بر پایه علم، تجربه، هنر و فناوری ساخت پدیدار می گردد. این برداشت بیشتر از سوی معماران صورت می گیرد.

به دیوار ما تکیه کنید

به دیوار ما تکیه کنید

مجموعه ابنیه مقاوم آریا با هدف توسعه اقتصاد برون گرا در کنار تفکر صنعتی سازی ساختمان، اقدام به تولید دیوار پیش ساخته با برند وال اسپید و تکنولوژی سوئیس کرده است.

پارکت چوبی

پارکت چوبی

کفپوش یکی از المان های بسیار ضروری در دکوراسیون داخلی است که این روزها بسیار به آن توجه می شود.

موزاییک واش بتن

موزاییک واش بتن

در صنعت ساختمان سازی از کفپوش های متنوعی برای پوشش کف ساختمان و انواع محوطه ها استفاده میشود.

دغدغه ام، رمز گشایی از معماری ایران است
زهرا علی نژاد، بانوی معمار ایرانی:

دغدغه ام، رمز گشایی از معماری ایران است

معماری سنتی ایران همیشه مایه مباهات و افتخار ایرانیان بوده ولی در معماری معاصر کشور جای این معماری پر افتخار خالیست. در حالی معماری اصیل ایرانی در کشور به فراموشی سپرده شده، که شاهد هستیم در کشورهایی مانند هلند، آمریکا، ایتالیا و سوئد از معماری سنتی ایران اقتباس می شود البته بدون اینکه نامی از ایران برده شود.

آماده تهاتر سنگ با انبوه سازان هستم
مجید یزدانی، فعال بزرگ بازار سنگ:

آماده تهاتر سنگ با انبوه سازان هستم

مجید یزدانی یکی از فعالین بزرگ و خوشنام بازار سنگ تهران است. وی که از 16 سالگی درزمینه عرضه سنگ فعال بوده، امروز بعد از گذشت 28سال تبدیل به کارشناس و مشاور فروشی برای تمام سازندگان و مشتریانی شده که به او مراجعه می کنند.

احجام هندسه آزاد

احجام هندسه آزاد

با توجه به علاقه روز افزون طراحان و صاحبان پروژه ها به استفاده از احجام هندسه پیچیده و جذابیت این گونه پروژه ها برای عموم کاربران، یکی از مواردی که امروزه در اکثر پروژه های موفق دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، احجام هندسه آزاد یا Free Form ها هستند.

فرآوری سنگ، اشتغالزایی را در کشور چند برابر می کند
مجید یزدانی، یکی از فعالین بزرگ بازار سنگ کشور:

فرآوری سنگ، اشتغالزایی را در کشور چند برابر می کند

یک فعال بازار سنگ با ابراز امیدواری نسبت به چشم انداز روشن صنعت فرآوری سنگ در ایران گفت: برای چند برابر شدن اشتغالزایی در این صنعت، می توان صادرات سنگ قله را محدود کرد تا از این طریق زمینه فعالیت واحدهای سنگبری و فرآوری سنگ در کشور بیش از پیش فراهم شود.

ساجیران محصول منحصر به فرد شما را تولید می کند

ساجیران محصول منحصر به فرد شما را تولید می کند

ساجیران از معدود شرکت های ایرانی است که تنها محصول تولید نمی کند، بلکه براساس ویژگی ها و مختصات محیط و نیز سلیقه مشتری، کالایی خاص و منحصر به فرد تولید می کند.در واقع این شرکت، مجموعه ای از امکانات قابل طراحی و ساخت خود را به مشتریان ارائه می کند.

زاها حدید، از کارشناس بیهوشی معمار ساخت!

زاها حدید، از کارشناس بیهوشی معمار ساخت!

زمانی تردیدش برای تغییر شغل به یقین تبدیل شد که به طور اتفاقی تعدادی عکس از پروژه معمار شهیر زاها حدید، به دستش رسید.آنجا بود که عشق دوران نوجوانی، دوباره در وجودش زبانه کشید و انگیزه ای صد چندان به او داد تا برای تحصیل در رشته مهندسی معماری به پشت میز دانشگاه برگردد.

تولید کننده، مامور وصول مالیات نیست!
انتقاد یک تولید کننده از نحوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده:

تولید کننده، مامور وصول مالیات نیست!

وقتی از مشکلات تولید میپرسم، با گله مندی از نحوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده می گوید. اینکه دولت و اداره دارایی به تولید کننده به چشم کارمندش نگاه می کند که موظف است مالیات را از مصرف کننده گرفته و به دولت تحویل دهد.

استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون

استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون

از مدت ها پیش، تاثیر رنگ به ویژه رنگ سفید بر روح و روان انسان ها به اثبات رسیده است. در قرون گذشته و در ادیان مختلف برخی رنگ ها اهمیت بیشتری داشته اند و استفاده از آن ها در مراسم و مکان های خاص توصیه می شده است.

درب ضد سرقت ایرانی، چیزی از خارجی کم ندارد

درب ضد سرقت ایرانی، چیزی از خارجی کم ندارد

درب ورودی خانه یا محل کار یکی از نخستین مواردی است که میهمان یا هرکسی که به خانه یا محل کار شما می آید خواهد دید.از این رو، انتخاب یک درب ورودی مناسب برای ساختمان شما، می تواند در دید کلی افراد نسبت به خانه یا محل کار شما به شدت تاثیرگذار باشد. با توجه به گسترش شهر نشینی و بلند مرتبه سازی، یکی از رایج ترین درب های ورودی برای آپارتمانها درب ضد سرقت است که اتفاقا قیمت آن از درب های دیگر کمی گرانتر نیز است.

بهترین طراحی ها برای سقف خانه

بهترین طراحی ها برای سقف خانه

زیبایی خانه یکی از فاکتورهای مهم در طراحی ساختمان تلقی می شود و تاثیر بسیار زیادی از لحاظ روانی بر روی ساکنین آن خانه دارد. این فاکتور مهم هم در فضای بیرون خانه بسیار مورد توجه قرار می گیرد و هم در دکوراسیون و طرح های داخلی خانه حائز اهمیت است.

10 ایده برای مدرن کردن دکوراسیون اتاق نشیمن

10 ایده برای مدرن کردن دکوراسیون اتاق نشیمن

چند بار تا حالا پیش آمده است که به اتاق نشیمن نگاه کنید و دلتان بخواهد دکوراسیون آن را عوض کنید؟ با این همه استایل های متفاوت و جدید سخت است که در مقابل تعمیرات منزل مقاومت کنیم. هرکسی متناسب با سلیقه خودش یک دکوراسیون خاص مد نظرش است. شما می توانید بر اساس رنگ مورد علاقه مبل، دیوار، مدل مبل، مدل قالیچه و فرش و کوسن ها و قاب ها و تزیینات خاص در اینترنت جستجو کنید و راهنمایی بگیرید. با ما همراه باشید تا ایده های جذاب را برای شما بیان کنیم.

. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . . آخر
×