menu

ثبت آگهی رایگان

مدیرعامل یشیل پروفیل:

دلال ها عامل افزایش قیمت مواد اولیه هستند

دلال-ها-عامل-افزایش-قیمت-مواد-اولیه-هستند

مدیر عامل شرکت یشیل پروفیل گفت: دلال بازی در بازار مواد اولیه تولید پروفیل وپارکت، موجب شده تا قیمت این مواد 30 تا 40 درصد افزایش یابد.

سید محسن میر صمدی تولید کننده پروفیل، قرنیز های پارکتی و لمینیت در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان اینکه از 6 سال پیش تاکنون، به جمع تولید کنندگان وطنی پیوسته است، گفت: 17 سال است که در بازار تامین پارکت، لمینیت و پروفیل فعالیت می کنم ولی از 6سال پیش همزمان با ممنوعیت واردات این کالاها به کشور، واحد تولیدی یشیل پروفیل را راه اندازی کردم.

وی افزود: در طول چند سال گذشته با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، زیر ساخت های تولید دکوراسیون داخلی از جمله کفپوش های خانگی فراهم شد و یشیل پروفیل به عنوان یکی از 5 تولید کننده بزرگ کشور در بخش کفپوش پا به عرصه داخلی گذاشت.

میرصمدی با اشاره به اینکه در زمینه بومی کردن دانش فنی تولید پروفیل ، پارکت و لمینیت در ابتدا سختی های زیادی وجود داشت، اظهار داشت: با غیر اقتصادی شدن واردات این محصولات، انگیزه صنعتگران داخلی روز به روز بیشتر شد تا خطوط تولید انواع لمینت، پارکت و... را در کشور راه اندازی کنند.

وی ادامه داد: امروز در پرتو تلاشهای صورت گرفته، شاهدیم که کیفیت پروفیل های تولید داخل بسیار بالاتر از رقبایمان از جمله ترکیه می باشد.

به گفته میر صمدی در زمینه تولید لمینیت هم گامهای بلندی برداشته شده و به زودی کیفیت و تنوع این محصول نیز گوی سبقت را از رقبا خواهد ربود.

مدیر عامل یشیل پروفیل با بیان اینکه میزان تولید ماهانه پروفیل در واحد یشیل 130 هزار تا 150 هزار شاخه است، تصریح کرد: این در حالی است که بازار داخلی، کشش مصرف ماهیانه یک و نیم میلیون شاخه پروفیل را دارد و در این میان شرکت یشیل به تنهایی یک پنجم نیاز بازار وطنی را تامین می کند.

وی افزود: یشیل از سال گذشته صادرات محصولات خود را به کشورهای عراق، افغانستان و عمان را آغاز کرده و در تلاشیم که میزان تولید و کیفیت مان را سال به سال ارتقا دهیم.

میرصمدی در پاسخ به این پرسش که محصولات یشیل از نظر قیمت تا چه میزان قدرت رقابت دارند، گفت: قیمت پارکت های تولید یشیل 20 تا 30 درصد و پروفیلها تا 45 درصد ارزانتر از خارجی هاست.

وی در خصوص تنوع محصولات یشیل نیز اظهار داشت: تلاش داریم تا سالانه 3 تا 4 محصول جدید و خلاقانه به مشتریمانمان عرضه کنیم که تولید و عرضه قرنیزهای کودک برای اولین بار در کشور از آن جمله است.

این تولید کننده داخلی همچنین در خصوص مشکلات پیش روی صنایع کشور نیز گفت: مهمترین مشکل تولید در کشور تامین ارزان و به موقع مواد اولیه است.

وی ادامه داد: در حالی که 75 درصد از مواد اولیه تولید پروفیل، لمینیت و پارکت در شرکت یشیل، داخلی است ولی به دلیل دلال بازی در بازار مواد اولیه، همیشه با مشکلات زیادی در این زمینه روبرو هستیم.

به گفته میرصمدی دلال بازی، باند بازی و... در بازار مواد اولیه موجب نابسامانی وافزایش نرخ ها از30 تا 40 درصد شده است.

وی گفت: همچنین افزایش و نوسان نرخ دلار هم باعث گران شدن سه برابری مواد اولیه خارجی شده است.

این فعال صنعتی که به گفته خودش کیفیت محصولاتش به قدری بالاست که به مشتریانش می گوید در صورت پیدا کردن یک شاخه پروفیل خراب به آنها چند شاخه پروفیل سالم می دهد، اظهار داشت: سامان بخشی به بازار افسار گسیخته مواد اولیه می تواند در کوتاه مدت و میان مدت، منجر به جهش کمی و کیفی تولید انواع پروفیل و کفپوش های خانگی شود.

الهام نرجه پور

انتهای خبر/پیام ساختمان

چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 361

فهرست مطالب شماره 361

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

در این زمینه بیشتر بخوانیم :

×