فهرست مطالب نشریه شماره 333 هفته نامه پیام ساختمان

نفسی-تازه-به-کالبد-ساخت-و-ساز

نفسی تازه به کالبد ساخت و ساز

شماره : 333دوهفته نامهساخت و ساز، معماری و دکوراسیون، تاسيسات، بازارساختمانتاریخ انتشار : 1397/02/08
شکست بخشی از موفقیت است که باید آن را پذیرفت

کارآفرینان برتر و موفق عموماً افرادی هستند که از شکست های مکرر و متعدد خود در امور کاری نه تنها ناامید و سرخورده نمی شوند بلکه اغلب همان شکست ها را تبدیل به سکوهای پرش برای رسیدن به موقعیت های برتر فعالیت کاری خود می کنند.

نشریه پیام ساختمان ...

ادامه مطلب
طرح جدید مجلس برای تأمین مسکن برای کم درآمدها

در حالی حدود 6 سال از وعده دولت برای اجرای مسکن اجتماعی می گذرد که رئیس گروه عمران مجلس از تدوین طرح تأمین مسکن اقشار ضعیف توسط نمایندگان خبر داده است که در قالب آن قرار است تغییراتی در چگونگی پرداخت تسهیلات خرید مسکن روی دهد.

به گزارش پیام ...

ادامه مطلب
ساختمانیار مزایده و مناقصه آنلاین مصالح ساختمانی و نیروی کار ساختمان

با اپلیکیشن ساختمانیار درخواست های خرید مصالح و یا استخدام نیروی کار ساختمانی را به صورت رایگان به صدها فروشنده و تولیدکننده اعلام و بهترین و ارزان ترین قیمت را انتخاب نمایید.

آقای مهندس علی سلطانیه ایده پرداز و مدیر تیم ساختمانیار از اپلی ...

ادامه مطلب
9 میلیون تومان تفاوت قیمت هر متر مسکن در شمال و جنوب پایتخت

گران ترین منطقه پایتخت در فروردین امسال منطقه یک با میانگین متری 11.7 میلیون و ارزان ترین آن منطقه 18 با متوسط هر متر 2.6 میلیون تومان اعلام شده است.

به گزارش پیام ساختمان، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و گزا ...

ادامه مطلب
82 هزار میلیارد ارزش بازار مسکن پایتخت

بر اساس گزارشی که وزارت راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسکن در بهمن و اسفندماه سال گذشته منتشر کرده، تعداد معاملات در هر دو ماه نسبت به دی ماه کاهش، ولی قیمت مسکن رشد داشته است.

به گزارش پیام ساختمان، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن ...

ادامه مطلب
دفاع مشاوران املاک از فرمول محاسبه حق الزحمه رهن و اجاره

در حالی برخی کارشناسان مسکن به نحوه محاسبه حق الزحمه مشاوران املاک برای رهن و اجاره انتقاد می کنند که اتحادیه مشاوران املاک چگونگی و رقم دریافتی برای معاملات این بخش را قانونی اعلام می کنند.

به گزارش پیام ساختمان، در آستانه نقل و انتقالات در ...

ادامه مطلب
کاهش 40 درصدی معاملات مسکن در فروردین ماه

افزایش قیمت مسکن در چند ماه گذشته باعث شد تا روند صعودی معاملات مسکن در شهر تهران که در فصل پاییز و اوایل زمستان به اوج خود رسیده بود، از اواخر سال گذشته متوقف و در فروردین ماه کاهشی شود.

به گزارش پیام ساختمان، رشد معاملات مسکن در فصل پاییز ...

ادامه مطلب
ارزآوری صادرات سیمان 30 برابر ارزبری تولید است

یک کارشناس صنعت سیمان گفت: حمایت از تولیدکنندگان سیمان نیازمند ایجاد پایانه های صادراتی است و در این صورت کیفیت سیمان ایران نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش پیام ساختمان، علی محمد بُد در مورد راهکارهای حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: صنعت س ...

ادامه مطلب
افزایش جهانی تولید برق از انرژی خورشیدی

با توجه به اطلاعات منتشرشده توسط SolarPower Europe در سال 2016، میزان تولید برق از نیروگاه خورشیدی در حدود 29 درصد ارتقا یافته و از 76.5 گیگاوات به 98.9 گیگاوات رسید.

به گزارش پیام ساختمان، شرکت SolarPower اتحادیه اروپا اعلام کرد که آسیا منب ...

ادامه مطلب
توسعه کنتورهای هوشمند برای پرمصرف ها

وزیر نیرو خبر داد: در سال جدید 13 سد با ظرفیت 800 میلیون مترمکعب به همراه دو سامانه نمک زدایی با ظرفیت 29 هزار و 500 مترمکعب به بهره برداری خواهند رسید. همچنین کنتورهای هوشمند را هم برای پرمصرف ها توسعه خواهیم داد. این کنتورها نقش مهمی در مدیریت مصرف دارند.

ادامه مطلب

سیستم اعلام سرقت هوشمند

یکی دیگر از محصولات هوشمند سازی ساختمان که کاربرد فراوان دارد دزدگیر هوشمند هست که نیاز ساکنین به امنیت مالی و جانی را در ساختمان هوشمند تأمین می کند.

به گزارش پیام ساختمان، از مهم ترین امکانات سیستم دزدگیر هوشمند می توان به تلفیق شدن این سی ...

ادامه مطلب
به فکر نقاشی خانه خود باشید

انتخاب رنگ دیوار اولین قدم در طراحی داخلی است. در انتخاب بهترین رنگ برای فضای خانه باید دقت زیادی صورت گیرد تا علاوه بر اینکه با فضای داخلی خانه هم خوانی داشته باشد، رضایت شما از آن نیز مهر تأییدی برای انتخاب بهترین باشد. نوع رنگ دیوار نیز مانند رنگ آن اهمیت زیادی دارد و ...

ادامه مطلب
آنچه که در مورد تعمیر و نگهداری کویل ها، باید بدانید

کویل های سرمایی و گرمایی از لوله های ساده یا پره دار ساخته می شوند. کویل ها باید نگهداری شوند و عاری از منفذ و باید تمیز باشند و باید در هر فصل مورد بازبینی قرارگرفته و هرگونه نشتی باید بلافاصله ترمیم شود.

به گزارش پیام ساختمان، کویل هایی که ...

ادامه مطلب
سیستم کنترل هواساز و تهویه مطبوع

سیستم کنترل هوشمند هواساز و تأسیسات تهویه مطبوع این امکان را به بهره برداران و صاحبان ساختمان می دهد تا تأسیسات تهویه مطبوع ساختمان را در فصول مختلف سال و ساعات مختلف شبانه روز به صورت خودکار بدون نیاز به حضور اپراتور و نیروی انسانی کنترل نمایند. شرایط کارکرد هواساز بر اس ...

ادامه مطلب
شبکه های هوشمند برق نیاز شهرهای هوشمند

به گزارش تأسیسات نیوز، بسیاری از کشورهای جهان به دنبال تجهیز زیرساخت های شهری برای اتصال به شبکه هوشمند برق هستند. برای مثال چین، هند و برزیل برنامه های جامعی برای توسعه این شبکه در نظر گرفت.

سال 2012 در هندوستان به علت نبود وجود زیرساخت منا ...

ادامه مطلب
کم آبی و تنش در نیروگاه ها

از ابتدای مهرماه تاکنون که حدود هفت ماه از سال آبی 96-97 گذشته است، خشک ترین سال را در 50 سال اخیر تجربه کرده ایم و این مسئله علاوه بر تأثیرات مختلف که در حوزه منابع آبی کشور گذاشته در تولید برق نیز تأثیرگذار بوده است؛ به گونه ای که بر اساس گفته های وزیر نیرو پیش بینی می ...

ادامه مطلب
انتقال آب به دریاچه ارومیه

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به انتقال آب از خارج کشور به دریاچه ارومیه گفت: این موضوع همچنان در دستور کار قرار دارد و مشاور خارجی نیز انتخاب شده تا مطالعات لازم را انجام دهد.

به گزارش پیام ساختمان، اسحاق جهانگیری در بازدید از آخرین وضعیت ...

ادامه مطلب
نمادی از آرامش در معماری خانه ای لهستانی

خانه محفلی گرم برای زندگی است. جایی که در آن می توانید بدون ترس از قضاوت، خودتان باشید. این محلی است که شما به تعامل با اطرافیانتان می پردازید.

به گزارش پیام ساختمان، خانه محفلی گرم برای زندگی است. جایی که در آن می توانید بدون ترس از قضاوت، ...

ادامه مطلب
مخفف ایمنی، بهداشت، محیط زیست

تعریف ایمنی:

عبارت است از میزان درجه دور بودن از خطر، واژه (Hazard) که در تعریف علمی ایمنی آمده است، در واقع شرایطی است که دارای پتانسیل رساندن آسیب به کارکنان، تجهیزات و ساختمان ها، از بین بردن موارد یا کاهش کارایی در اجرای یک وظیفه از ...

ادامه مطلب
باز سازی صفرتا صد خانه های قدیمی

هر چیزی عمر مفیدی دارد؛ به خصوص در دکوراسیون خانه که زمان همیشه تأثیرگذار است. گاهی رنگی خاص در سال های دور باب بوده و بعد از مدتی همان رنگ یکی از دلایل اصلی دلگیری خانه به حساب می آید یا زمانی داشتن کابینت های فلزی باب بوده و این روزها یکی از نشانه های قدیمی و کهنگی آشپز ...

ادامه مطلب
محمد رضا حافظی

محمدرضا حافظی در سال 1335 به دنیا آمد.

وی مدرک فوق لیسانس معماری خود را در سال 1360 از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کرد.

به گزارش پیام ساختمان، حافظی برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت و در سال 1368 مدرک دکترای ...

ادامه مطلب
معماری خانه ویلایی با نمایی آجری

کارفرمای این پروژه، شهردار شهری در بلژیک است که در زمان ریاستش پروژه های متعدد معماری را با همکاری استودیو معماری هلندی Rapp+Rapp را انجام داده اند.

به گزارش پیام ساختمان، وی بعد از مدت ها که در این ناحیه زندگی کرده است، قطعه زمینی مربوط به ...

ادامه مطلب
معماری رنسانس

رنسانس یک واژه فرانسوی به معنای تولد دوباره است و معماری رنسانس تولد دوباره سبک کلاسیک و نوزایی عناصر معماری روم و یونان باستان به حساب می آید. رنسانس، یک تحول 300 ساله است که در سال 1300 از فلورانس ایتالیا شروع شد و در عرض سه قرن در سراسر اروپا انتشار و در انگلستان پای ...

ادامه مطلب
خانه سازی باهدف حفاظت از محیط زیست

شرکتی استرالیایی خانه ای از مواد بازیافتی ساخته که حافظ محیط زیست است و هزینه انرژی یک سال آن به 69 دلار می رسد.

به گزارش پیام ساختمان، یک شرکت استرالیایی خانه ای ارزان را تکمیل کرده که انتشار گاز دی اکسید کربن آن کنترل شده است. این خانه در ...

ادامه مطلب
کاهش سود وام مسکن شامل چه کسانی می شود

اگرچه وزارت راه و شهرسازی درخواست افزایش رقم وام مسکن به 200 میلیون را داده بود، اما احتمالاً شورای پول و اعتبار با توجه به کسری منابع صندوق مسکن یکم با این خواسته موافقت نکرده است.

به گزارش پیام ساختمان، مصوبه شورای پول و اعتبار درباره کاهش ...

ادامه مطلب
الزام به تنظیم سند

نخستین اثر حقوقی قولنامه، تنظیم سند رسمی است؛ اعم از اینکه، آن را قولنامه (تعهد فروش) یا مبایعه نامه (سند فروش) بنامیم. قولنامه حاوی یک تعهد و قول است. هنگامی که خریدار و فروشنده قصد انجام معامله ای رادارند اما هنوز مقدمات لازم را فراهم نکرده اند، قراردادی منعقد کرده و در ...

ادامه مطلب
تراکم فروشی آرامش کلان شهرها را بر هم زده است

استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: تراکم فروشی به عنوان راحت ترین راهکار برای تأمین منابع مالی شهرداری ها، آرامش زندگی مردم را در کلان شهرها بر هم زده است.

به گزارش پیام ساختمان، سید محمود کاشانی اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته شاهد رعایت م ...

ادامه مطلب
احتمال تخصیص یک میلیارد دلار برای مسکن یکم

وزیر راه و شهرسازی از احتمال انتقال یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به صندوق پس انداز مسکن یکم برای جبران کسری منابع این صندوق خبر داد.

به گزارش پیام ساختمان، عباس آخوندی در دیدار با اعضای کمیسیون عمران مجلس به بحث درباره تأمین مسکن برای ...

ادامه مطلب
بلاتکلیفی متقاضیان مسکن مهر

درحالی که شهریورماه سال 96 تعدادی از بلوک های زون 5 در فاز 11 کوزو افتتاح شد ولی نه تنها این واحدها به متقاضیان و مالکان آن تحویل داده نشده بلکه بنا بر اخبار رسیده از پردیس، از روز سی ام فروردین ماه سال جاری، کارگاه مسکن مهر کوزو تعطیل شده است.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: سازمان نوسازی شهر تهران تجمیع را به عنوان تنها راه حل در نوسازی بافت فرسوده بدون هیچ گونه دستورالعمل، ضابطه و بازخوردی توصیه می کند.

به گزارش پیام ساختمان، محمد سعید ایزدی گفت: سیاست تجمیع می تو ...

ادامه مطلب
شهرهای جدید شرایط مناسبی در برابر حوادث ندارند

معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه در حال حاضر شهرهای جدید شرایط مناسبی در برابر حوادث ندارند گفت: قطعاً شهرهای جدید پایلوتی برای نظام شهرسازی در کشور هستند که مسئله ای دفعی نبوده و باید به تدریج نهادینه و بروز پیدا کند.

به گزارش پیام ساخ ...

ادامه مطلب
سه شرط برای شهردار جدید پایتخت

رئیس شورای شهر تهران در مورد معیارها و شروط انتخاب شهردار تهران سخن گفت.

به گزارش پیام ساختمان، محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران که 7 گزینه کاندیدای شهرداری تهران انتخاب شدند با حضور در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه امروز اعضا ب ...

ادامه مطلب
نفسی تازه به کالبد ساخت و ساز دمیده می شود

بدهی بانکی گروهی از فعالان ساختمانی به شکل مشروط، برای مدت دو سال تقسیط می شود.

به گزارش پیام ساختمان، این گروه از فعالان ساختمانی که به دلیل شرایط رکود مسکن در سال های اخیر، در تکمیل پروژه ناکام مانده اند یا موفق به فروش واحدها نشده اند، با ...

ادامه مطلب
ساختمان و مؤسسات اعتباری بهانه اند

مسکن و ساختمان، این نیاز اولیه بشر هرچند در آغاز، بنا بود موجب آرامش و سرپناه انسان شود، اما چند وقتی است که نه تنها آرامش او را فراهم نمی آورد، بلکه موجب «سلب» آرامش انسان شده است.

رونق و رکود در بازار مسکن و ساختمان، دیگر باهدف ایجاد سرپنا ...

ادامه مطلب
×