آرشیو مطالب نشریه شماره 334 پیام ساختمان

شوتینگ-زباله-چیستشوتینگ زباله چیست؟

در مجتمع های مسکونی و ساختمان های پرتراکم حمل زباله ها به صورت دسـتی موجب پخش زباله ها و ایجاد بوی نامطبوع و همچنیـن تولید میکروب های بیماری زا می شود. این امر در مجتمع های ساختمانی پیشرفته با سیستم های شوتیـنگ زباله جایگزین شده است. این روش درواقع یک روش مکانیزه برای جمع ...

ادامه مطلب
چیدمان خانه های نقلی و زیبا

در منزل های کوچک باید دقت زیادی داشت تا از وسایل مناسبی گزینش کرد تا فضایی بازی در منزل داشت یک منزل نقلی منزل ای هست که زیر 50 متر مساحت داشته باشد، اما داشتن فضای کم علت نمی شود که چیدمان منزل های نقلی کاری بسیار سخت و غیرممکن باشد.

اگر چ ...

ادامه مطلب
طراحی داخلی خانه به سبک اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی سبکی است که متریال غالب در آن چوب می باشد و استفاده از پالت رنگی روشن در این سبک اولویت دارد.

در این مطلب نیز قصد داریم نگاهی به طراحی داخلی یک آپارتمان کوچک در روسیه بیاندازیم که با متراژ 73٫6 مترمربع به سبک اسکاندیناوی دی ...

ادامه مطلب
مساجد ایرانی، سرآمد معماری مساجد جهانی

نیایش یکی از مهم ترین نیازهای معنوی بشر محسوب می گردد و برآوردن آن نیازمند مکانی مشخص و دور از جهان مادیست. به وجود آمدن نیایشگاه در دل آبادی ها و مرکزیت و عظمت آن ها نشان از اهمیت و توجه ویژه جوامع بشری در طول تاریخ به این نیاز برجسته دارد. ادیان مختلف در جهت هدایت انسان ...

ادامه مطلب
هادی میر میران

سید هادی میرمیران در 23 اسفند 1323 در شهر قزوین به دنیا آمد. تحصیلات خود را در رشته مهندسی معماری در دانشکده هنرهای زیبای تهران به انجام رساند و با ارزشیابی عالی فارغ التحصیل شد.

به گزارش پیام ساختمان، از سال 1343 تا سال 1357 در دفتر فنی شرک ...

ادامه مطلب
معماری چین

معماری چین نیز همانند سایر هنرهــــای آن از گستردگی و تنـوع فراوان برخوردار است، هرچند آثار معماری آنـــان گاه به علت استفاده از مصالح کم دوام از بین رفته اند، ولیکن آنچـــه از این آثار باقیمانده، گویای این حقیقت است که آثار چین در حد معماری های مصر و بین النهرین و ایران ...

ادامه مطلب
معماری حمام های سنتی ایران

حمام های سنتی ایرانی بسیار هوشمندانه ساخته می شدند. در طراحی ساختمان حمام ها با ایجاد راهرویی پیچ درپیچ در حدفاصل دهلیز و ورودی حمام با تعدیل تفاوت دمای سرد بیرون و دمای گرم داخل، مانع از سرما خوردن مراجعان می شدند این حمام ها در مسیر گذر آب روان ساخته می شدند که خروجی فا ...

ادامه مطلب
معایب و مزایای شرکت با مسئولیت محدود

تعریف شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است (م ...

ادامه مطلب
بازار آشفته رهن و اجاره مسکن در ایلام

افزایش سرسام آور نرخ رهن و اجاره مسکن در استان ایلام به یک بحران اجتماعی تبدیل شده و این در حالی است که بسیاری از مردم از مسکن مهر برای سکونت استقبال نمی کنند.

افزایش سرسام آور رهن و اجاره مسکن در این استان به یک بحران اجتماعی تبدیل شده است ...

ادامه مطلب
نظام مدل سازی ساختمان در ایران متولی ندارد

معاون مسکن وزیر راه با اشاره به اهمیت استقرار نظام BIM در مدیریت ساخت گفت: این وزارت از این نظام در پروژه های تولیدی خود بهره خواهد برد.

به گزارش پیام ساختمان، حامد مظاهریان در چهارمین نشست هم اندیشی تهیه نقشه راه سند استراتژیک مدل سازی اطل ...

ادامه مطلب
دولت مشوق های ساخت وساز در بافت فرسوده را اجرا نکرد

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: دولت در 5 سال گذشته بسته های تشویقی برای ساخت وساز را ابلاغ کرد، اما تاکنون خبری از اجرای آن نیست.

به گزارش پیام ساختمان، فرشید پور حاجت با اشاره به روند کند ساخت وساز در بافت فرسوده گفت: بخش خصوصی همیشه در ...

ادامه مطلب
ساخت وساز در سال جاری رونق می گیرد

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: مطابق پیش بینی های کارشناسی و نشانه هایی که در ماه های اخیر از فعالیت سرمایه گذاران ساختمانی بروز کرده، ساخت وساز در سال 97 رونق می گیرد.

به گزارش پیام ساختمان، علی چگنی گفت: بازار مسکن سال ...

ادامه مطلب
بلاتکلیفی 400 هزار کارگر ساختمانی

عضو هیات مدیره کانون کشوری انجمن های صنفی کارگران ساختمانی گفت: در شرایطی که 200 هزار نفر از سامانه بیمه کارگران ساختمانی خارج شده اند هیچ بیمه شده جدیدی جایگزین آن ها نشده است.

محمدباقری (عضو هیات مدیره کانون کشوری انجمن های صنفی کارگران س ...

ادامه مطلب
کنترل لوازم خانه با دیوارهای هوشمند

با استفاده از اختراع مشترک محققان دانشگاه کارنگی ملون و شرکت دیزنی به زودی می توانید با نصب دیوارهای هوشمند در منازلتان لوازم برقی را کنترل کنید.

به گزارش پیام ساختمان به نقل از دیجیتال ترندز، نصب هر متر دیوار هوشمند در منازل تنها 20 دلار هز ...

ادامه مطلب
تولید سوخت پاک از سفیده تخم مرغ

محققان ژاپنی موفق به کشف راهی برای تولید هیدروژن با استفاده از آنزیمی در سفیده تخم مرغ شدند.

به گزارش پیام ساختمان به نقل از، سفیده تخم مرغ تنها برای یک صبحانه مناسب مصرف نمی شود بلکه از آن می توان برای مصارف دیگری نیز استفاده کرد.

ادامه مطلب

بحران آب در 40 درصد جه ان

رئیس اداره دیپلماسی آب وزارت امور خارجه گفت: بیش از 40 درصد جهان با مشکل بحران آب مواجه است.

به گزارش پیام ساختمان، جلال کلانتر در نخستین همایش راهبردهای منابع آبی و چالش های زیست محیطی در دانشگاه کشاورزی ساری، اظهار کرد: کمبود آب شیرین در ا ...

ادامه مطلب
هزینه رهایی از سر و صدا چقدر است؟

قبل ترها زمانی که نام عایق صوتی به میان می آمد، تصوری از آمفی تئاتر یا اتاق های پخش و ضبط برنامه ها در ذهن نقش می بست، ولی در حال حاضر به دلیل صنعتی شدن و سر و صدای شهری و یا قرار گرفتن فضاها با کاربردهای متفاوت در کنار یکدیگر، می توان از انواع عایق های صوتی مناسب با کارک ...

ادامه مطلب
نورپردازی هوشمند در ساختمانها

بخش عمده ای از تأثیرگذاری نمای یک سازه، ناشی از کار نورپردازی ساختمان است. در دنیای واقعی، نورپردازی چیزی فراتر از تاباندن نور به اشیا، فقط برای نمایاندن آن ها است. بخش های روشن تر و تیره تر درون قاب به ساخته شدن ترکیب بندی هر نما کمک می کنند و به این ترتیب نگاه ما را به ...

ادامه مطلب
تاسیسات ساختمان ؛ شاهرگ های حیاتی بنا

بشر از زمانی که خود را شناخت، سعی کرد تا با روش های مختلف، محل زندگی خود را به بهترین شکل ممکن آراسته کند و وسایل رفاه و آرامش را برای خود مهیا سازد.

به گزارش پیام ساختمان، در ابتدا غار، سپس کپرهای حصیری، کلبه های چوبی، ساختمان هایی با آجر ...

ادامه مطلب
ویژگی های یک کاغذدیواری خوب چیست؟

استفاده از کاغذدیواری برای پوشاندن دیوارهای منازل در دهه های گذشته رونق چندانی نداشت؛ اما امروزه کاغذدیواری ها به دلیل تنوع در رنگ، شکل و جنس به یکی از اولین انتخاب های خانه دارها برای پوشش دیوارها تبدیل شده اند. تا آنجا که حتی می توان گفت این پوشش تاحد زیادی جای رنگ را گ ...

ادامه مطلب
اصول فنی لوله کشی گاز در ساختمان

سیستم لوله کشی گاز ساختمان مشتمل بر لوله کشی رابط، کنتور و لوله کشی داخل ساختمان که از خروجی رگلاتور آغاز و به شیرهای مصرف ختم می شود هست.

به گزارش پیام ساختمان، دستگاه نظارت مصالح را با استانداردهای تعریف شده ملی، شرکت گاز و یا بین المللی م ...

ادامه مطلب
نحوه نصب و راه اندازی کولرهای آبی

سرمایش تبخیری از دیرباز توسط مردم تمدن های کهن برای خنک سازی مورداستفاده بوده است. کولرهای آبی نیز دقیقه بر همین مکانیم استوار هستند. در حال حاضر بیش از 80 درصد کولرهای مورداستفاده در کشورمان را کولرهای آبی یا تبخیری تشکیل داده است؛ بنابراین شناخت این دستگاه ها و آشنایی ...

ادامه مطلب
نخستین مهندس برق ایران کیست؟

در سال 1259 ه.ش برابر 1880 میلادی در شهر ارومیه در یک خانواده طبیب سنتی پسری متولد شد که نقش مهمی را در تاریخ مشروطه و فعالیت های سیاسی چپ ایران رقم زد. مادرش زهرا و نام پدرش حکیم علی اکبر طاری وئردی افشار بود.

به گزارش پیام ساختمان، وی در ...

ادامه مطلب
اعلام آمادگی بصره برای دریافت گاز ایران

معاون وزیر نفت در امور گاز از اعلام آمادگی بصره برای دریافت گاز ایران خبر داد که این موضوع پس از پرداخت پول گاز محقق می شود.

به گزارش پیام ساختمان، حمیدرضا عراقی، درباره اجرای فاز دوم صادرات گاز به عراق گفت: بصره برای دریافت گاز از ایران اعل ...

ادامه مطلب
آب خاکستری کارواش به چرخه مصرف بازگشت

یکی از کارواش های تهران با فناوری نانو برای تصفیه آب خاکستری، 70 درصد از پساب خود را دوباره به چرخه مصرف بازمی گرداند.

به گزارش خبرگزاری پیام ساختمان، «آب هست، ولی کم است»، این جمله را می توان در گوشه و کنار شهر دید که نشان از بحرانی دارد ...

ادامه مطلب
پنجره هوشمند از ورود نور و گرما جلوگیری می کند

محققان سوئیسی مشغول ساخت پنجره هوشمندی هستند که با وجود شفافیت از ورود بیش از حد گرما و نور به داخل اتاق جلوگیری می کند.

به گزارش پیام ساختمان، پنجره ها اجازه می دهند گرما و نور وارد اتاق شوند. در همین راستا محققان سوئیسی مشغول ابداع یک روش ...

ادامه مطلب
جزئیات افزایش نرخ اوراق مسکن

قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن فروردین ماه سال 96 که با نماد «تسه 9601» در فرابورس خریدوفروش می شود، از 64 هزار تومان با 9 هزار تومان افزایش به 73 هزار تومان رسید.

به گزارش پیام ساختمان، در پی کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن از محل صندوق پس انداز ...

ادامه مطلب
مصمم به تغییر ساختار نظام مهندسی هستم

وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه مصمم به تغییر ساختار توزیع کوپنی نظام مهندسی هستم، گفت: جامعه مهندسی از این تصمیم استقبال می کند.

به گزارش پیام ساختمان، عباس آخوندی در مراسم انتخاب بهترین ایده برای طراحی نوسازی بافت فرسوده منطقه حکم آباد تب ...

ادامه مطلب
سود وام نوسازی بافت فرسوده کاهش می یابد

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از پیگیری های این شرکت برای کاهش نرخ سود وام 50 میلیون تومانی نوسازی بافت فرسوده ویژه انبوه سازان از 18 به 9 تا 12 درصد خبر داد.

به گزارش پیام ساختمان، هوشنگ عشایری مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ای ...

ادامه مطلب
محققان ایرانی به دانش فنی تولید سیمان فوق زودگیر دست یافتند

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه تبریز در راستای حمایت از کالای ایرانی، برای نخستین بار در کشور موفق به کسب دانش فنی دانش تولید سیمان فوق زودگیر شدند.

به گزارش پیام ساختمان، میرنقی موسوی، مجری طرح و مدیرعامل ش ...

ادامه مطلب
رشد قیمت مسکن در تهران

در حالی معاملات مسکن طی فروردین امسال در مقایسه با ماه قبل از آن حدود 60درصد کاهش یافته که به لحاظ قیمتی در مقایسه با فروردین 96 به طور متوسط حدود 30درصد افزایش یافته است.

به گزارش پیام ساختمان گزارش تحولات بازار مسکن منتشرشده از سوی بانک مر ...

ادامه مطلب
بخش مسکن می تواند تحریم آمریکا را بی اثر کند

کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه با ظرفیت های بخش مسکن می توانیم جلوی آمریکا بایستیم، گفت: بخش مسکن به تنهایی می تواند اقتصاد ایران را سرپا نگاه دارد.

بخش مسکن به تنهایی می تواند سیاست تحریم آمریکا را بی اثر کند

در این شماره از نشریه پیام ساختمان، گفتگویی با مدیرعامل گروه صنایع گیتی پسند به عنوان تولیدکننده و مدیر کارآفرین داشتیم که ازنظر می گذرد.

خودتان را معرفی کنید و در مورد زمینه فعالیتتان توضیح دهید.

ناصر ...

ادامه مطلب
املاک نجومی در کار نبود، آپارتمان را به قیمت روز گرفتم

سرپرست فعلی شهرداری تهران توضیحاتی را درباره نقش خود در پرونده املاک نجومی در صحن شورای شهر ارائه کرد.

به گزارش پیام ساختمان، در جلسه شورای شهر پس از استماع صحبت های سمیع الله حسینی مکارم، کاندیدای شهرداری تهران اعضای شورای شهر به بیان نظرا ...

ادامه مطلب
توقف فعالیت های عمرانی، نتیجه جدال راه و نظام مهندسی

دی ماه سال گذشته بود که وزیر راه و شهرسازی با صدور بخشنامه ای از مدیران وزارتخانه متبوعش خواست تا از دهم بهمن ماه درباره حذف "کسر 5 درصد" از حق نظارتی که مالکان به مهندسان می پردازند، نظارت داشته باشند و این شروع یک نزاع تمام عیار بین نظام مهندسی و وزارت راه بود.

ادامه مطلب

فرجام مسکن پس از برجام

پیش از ورود به بحث روز مسکن و تحلیل وضعیت این نیاز اصلی و اولیه انسان در ایران، ابتدا برای تقریب اذهان مخاطبان گرامی نسبت به موضوع مورد بحث به چند نمونه از مسایل و اتفاقات جاری در کشور اشاره می شود.

1- درست در روز همان شبی که ترامپ «فرجام آم ...

ادامه مطلب
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×