اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

به جای اخراج کارگر، بازاریابی تان را به روز کنید!
یک تولید کننده و صادر کننده:

به جای اخراج کارگر، بازاریابی تان را به روز کنید!

وقتی در مورد روحیه جهادی در کار صحبت می کرد فکر کردم، دارد شعار می دهد. ولی هر چه بیشتر توضیح می داد بیشتر پی می بردم که منظورش از روحیه جهادی چیست. می گفت روحیه جهادی به مفهوم کم کردن حاشیه سود، به نفع تولید و اشتغالزایی است. اینکه به جای اخراج کارگر، دامنه بازاریابی و مارکتینگ هدفمند خود را به شکلی گسترش بدی که گزینه اول برای انتخاب مشتری داخلی و خارجی باشی.

طرح هایم، تا 40 درصد هزینه مالکان را کاهش می دهد
مجید یزدانی، یک فعال بزرگ بازار سنگ:

طرح هایم، تا 40 درصد هزینه مالکان را کاهش می دهد

مجید یزدانی یکی از فعالین بزرگ بازار سنگ ساختمانی کشوراست. وی نزدیک به سه دهه است که در امر فروش سنگ های ساختمانی فعالیت دارد، و در حال حاضر یکی از کارشناسان خبره در امرتشخیص کیفیت و چیدمان و طراحی سنگ در ساختمان به شمار می آید.

 وافل، سقفی که هزینه ها را کاهش می دهد

وافل، سقفی که هزینه ها را کاهش می دهد

غلامرضا خواجه تولید کننده و کارآفرینی است که پس از اخذ دیپلم از هنرستان، وارد کار فنی شد و پس از مدتی برای به کویت رفت.به گفته خودش وقتی که به کویت میرفت 200 هزار تومان بدهی داشت ولی موقعی که برگشت با 70 میلیون تومان سرمایه بازگشت.

موفقیت تصادفی نیست

موفقیت تصادفی نیست

موفقیت تصادفی نیست بلکه محصول برنامه ریزی اصولی و پشتکاری هوشمند است....این جمله ای است که مهدی کرباسی، کارآفرین نمونه و برتر کشورمان به آن باور دارد. وی متولد سال 1350 و نزدیک به 13 سال است که در سمت مدیر عامل شرکت تعاونی چینی بهداشتی ایساتیس مشغول به فعالیت است.

رمز موفقیت ما، اصرار بر موفقیت است

رمز موفقیت ما، اصرار بر موفقیت است

وقتی برای شرکت در نمایشگاههای خارجی عازم سفر می شد، هیچ وقت بلیط برگشت نمی گرفت. معتقد بود تا قرارداد فروش با طرف خارجی نبسته، نباید برگردد. موقع شرکت در نمایشگاه چهارروزه شیرآلات بهداشتی عربستان، 50 روز ماند تا سرانجام توانست قرار داد فروش و صادرات محصولاتش را به مدت دهسال با تجار میزبان منعقد کند.

 تصمیمات لحظه ای، عامل بی ثباتی اقتصادی

تصمیمات لحظه ای، عامل بی ثباتی اقتصادی

محمد حسین فریور بیش از سه دهه است که در صنعت تولید در و پنجره فعالیت دارد.وی که به قول خودش از مرحله آبکاری، قالبسازی و طراحی قالب در و پنجره شروع کرده، در حال حاضرتولید کننده در و پنجره دو جداره و نمای آلومینیومی با برند والاد درکشور است.

اوج اقتدار در هجوم تحریم ها

اوج اقتدار در هجوم تحریم ها

در شرایط بحرانی امروزی که کشور مورد هجوم تحریم های خارجی و نیز خود تحریمی داخلی قرار گرفته است، هستند مدیران متعهدی که با برنامه ریزی و ارائه راهکارهای به موقع و عبور از چالش ها مانند سنگربانی سختکوش در جبهه های اقتصادی، نام ایران را در درسطح جهانی پرآوازه می کنند.

نوسان قیمت، آفت تولید صادراتی است

نوسان قیمت، آفت تولید صادراتی است

مجتبی ریاحی فرد، چهارمین نسل از خانواده ای است که بنیانگذار صنعت تولید شیرآلات صنعتی در ایران است. پدر وی که در سال 1350 خورشیدی شرکت تولیدی شیرآلات بهداشتی را با نام ریسکو تاسیس کرد در واقع فعالیت پدربزرگ خود را دنبال می کرد.

تولید کننده باید جهانی فکر کند
مدیرعامل کارخانه دیرگداز اراک:

تولید کننده باید جهانی فکر کند

علی حیدر گودرزی مدیرعامل کارخانه دیرگداز اراک، در زمان نوجوانی همیشه به این فکر می کرد که چگونه می تواند خلاقیت بیشتری داشته باشد. اون سالها دائم به دنبال یادگیری کارهای فنی و صنعتی بود. وقتی جوانی بیست و چند ساله بود، وارد کار ساخت و ساز شد و با سرمایه ای که از این راه بدست آورد، به فکر راه اندازی یک واحد تولیدی آجر نسوز افتاد.

کمبود مواد اولیه، تولید را زمین گیر می کند

کمبود مواد اولیه، تولید را زمین گیر می کند

بهنام بابایی تولید کننده جوانی است که سال گذشته خط تولید سقف کاذب گچی خود را با برند هفت الماس راه اندازی کرده است.وی چند سال پیش وارد کننده این محصول بود، اما از سال پیش تصمیم گرفت که با واردات ماشین آلات تولید و کسب دانش فنی تولید انواع سقف کاذب، خط تولید آن را در کشور راه اندازی کند.

رمز پیشرفت در خلاقیت و نوآوری است

رمز پیشرفت در خلاقیت و نوآوری است

مدیر عامل لوله سبز چابهار رمز پیشرفت درکار تولیدی را در نوآوری و خلاقیت می داند و میگوید: باور مجموعه لوله سبز چابهار برای ماندگاری در صنعت لوله پلی پروپیلن برخلاف دیگر تولیدکنندگان کثرت محصولات در سبد کالایی نیست بلکه معتقدیم ایده های جدید برای تولید محصولات نو به خصوص کاربردی در صنعت تاسیسات کشور نه تنها می تواند راهگشا باشد بلکه عاملی است که همیشه سبب می شود یک گام از دیگران جلوتر باشیم

 ساخت بتن استاندارد با استفاده از یخ پولکی

ساخت بتن استاندارد با استفاده از یخ پولکی

شرکت پترو افق فناوران که از سال 1346 تاسیس شده سابقه فعالیت مستمر در زمینه های طراحی و اجرای پروژه های صنعتی , نفت , گاز و پتروشیمی و نیز ساخت اسکلتهای فلزی، محاسبه و اجرای بتن ریزی و طراحی ، ساخت مجموعه های صنعتی در حوزه تبرید و تهویه جهت مصارف گوناگون را دارد.

 باید روشن شود دستاورد ما از شرکت در نمایشگاه چه بوده است؟

باید روشن شود دستاورد ما از شرکت در نمایشگاه چه بوده است؟

مهندس محمد حمیدیه مدیرعامل شرکت میراب پروفیل با نشان تجاری هافمن، در گفتگو با نشریه پیام ساختمان، در مورد اهداف برگزاری نمایشگاه‎های تخصصی گفت: اساس و قاعده برگزاری نمایشگاه های تخصصی و همچنین دلایلی که از برگزاری این گونه نمایشگاه‎ها، هم در کل دنیا و هم در کشور ایران وجود دارد، اهداف و دستاوردهایی فراتر از تعاریف ابتدایی بازاریابی و توسعه بازار و امثال آن می‎باشد، که اهم شاخص‎های آن توسعه برندها و تولیدکنندگان در عرصه فراملی و بین‎المللی علاوه بر عرصه‎های داخلی، کارآفرینی، حل و فصل مشکلات و معضلات اقتصادی مرتبط با آن صنعت، و بسیاری دیگر از پارامترهایی است که بیان آن در این مقال اندک نمی گنجد.

تولید موفق نیازمند مدیریت خلاق و منعطف است

تولید موفق نیازمند مدیریت خلاق و منعطف است

در اولین نگاه فکر نمیکنی که موسس و بنیانگذار برندی موفق در صنعت تولید پروفیل و در و پنجره دو جداره باشد. ابتدا تصور میکنی برای یک مدیریت موفق و پویا آنهم در شرایط فعلی بازار، بسیار جوان است. ولی هنگامی که از برنامه ها و دیدگاه هایش صحبت می کند، می پذیری که کاملا در قامت یک مدیر کارآفرین و موسس برندی مطرح می تواند قرار گیرد.

. . . . 1 2 3 . . . .
×