فهرست مطالب نشریه شماره 344 هفته نامه پیام ساختمان

انتخابات-نظام-مهندسی-و-آینده-مهندسان

انتخابات نظام مهندسی و آینده مهندسان

شماره : 344دوهفته نامهساخت و ساز، معماری و دکوراسیون، تاسيسات، بازارساختمانتاریخ انتشار : 1397/07/07
مسکن-گران-تر-نمی-شودمسکن گران تر نمی شود

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه با بیان این که افزایش قیمت مسکن طی ماه های گذشته طبیعی بود،گفت: در تهران بالاترین رکورد معاملات در یک ماه 22 هزار فقره بوده و الان حدود 14 تا 15 هزار معامله داریم.

ادامه مطلب
متوسط-قیمت-هر-متر-مربع-واحد-مسکونی-8-میلیون-تومانمتوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی 8 میلیون تومان

در شهریورماه،متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده شهر تهران 81 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 9.4 و 74.1 درصدافزایش نشان می دهد.

ادامه مطلب
رکود-تورمی-مهمان-بازار-مسکن-تا-پایان-سالرکود تورمی، مهمان بازار مسکن تا پایان سال

کارشناسان اقتصادی معتقدند رکود تورمی حاکم بر بازار مسکن در نیمه دوم امسال تداوم خواهد یافت اما شیب افزایش قیمت ها نسبت به نیمه نخست سال جاری آرام تر خواهد بود.

ادامه مطلب
تولید-سیمان-از-مرز-24-میلیون-تن-گذشت تولید سیمان از مرز 24 میلیون تن گذشت

رییس انجمن صنفی کافرمایان صنعت سیمان گفت: میزان تولید سیمان در پنج ماه امسال به رقم 24 میلیون و 85 هزار و 446 تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش بیش از 244.1 هزارتن را نشان می دهد.

ادامه مطلب
نکات-مهم-در-انتخاب-هود-آشپزخانهنکات مهم در انتخاب هود آشپزخانه

هود در عین کاربردی بودن نیاز به زیبایی و طراحی متناسب با آشپزخانه نیز دارد. در حال حاضر بهترین برندهای هود در تلاش برای ارائه مدل های زیباتر، قدرتمندتر و سازگارتر با محیط و شرایط آشپزخانه ها هستند. همین امر انتخاب از میان این مدل ها را دشوار کرده است که البته با در نظر گرفتن 6 ویژگی اصلی می توانید بهترین هود آشپزخانه را انتخاب نمایید.

ادامه مطلب
نکات-ایمنی-استفاده-از-آبگرمکن-دیواری نکات ایمنی استفاده از آبگرمکن دیواری

هرچند استفاده از سیستم های تهویه مطبوع مرکزی روز به روز در حال گسترش است، هنوز هم در بسیاری از ساختمان های بخصوص مسکونی، سیستم های گازی و برقی از رایج ترین روش های کنترل درجه حرارت دمای محیط و تامین آب گرم بهداشتی ساختمان هستند.

ادامه مطلب
مصرف-بهینه-آب-با-فلاش-تانک-توکار مصرف بهینه آب با فلاش تانک توکار

بیشتر ما تجربه ی زندگی در آپارتمان های کوچک امروزی را داشته ایم، این روزها به دلیل بالا رفتن قیمت ملک و زمین طراحان سعی بر آن داشته اند تا از فضای موجود حداکثر استفاده را داشته باشند.

ادامه مطلب
آموزش-گام-به-گام-نصب-شوفاژ-خانه آموزش گام به گام نصب شوفاژ خانه

نصب شوفاژ خانه کاری پیچیده و دشوار است. انجام این کار مستلزم برنامه ریزی دقیق و به کارگیری لوازم مناسب است. شما می ­توانید بخش زیادی از فرایند نصب شوفاژ خانه از جمله انتخاب دیگ بخار، شوفاژها، لوله کشی و نصب سیستم کنترلی را به تنهایی انجام دهید.

ادامه مطلب
کدام-کفپوش-برای-منزل-شما-مناسب-تر-است کدام کفپوش برای منزل شما مناسب تر است؟

یک کارشناس کفپوش های پی وی سی گفت: درصورتی که سیستم گرمایش از کف دارید، به هیچ وجه از کفپوش های پی وی سی استفاده نکنید.

ادامه مطلب
بازسازی-دیوارهای-قدیمی-را-شروع-کنید بازسازی دیوارهای قدیمی را شروع کنید!

حریم یک خانه را دیوارهای آن مشخص می کنند. دیوارهایی که می توانند به خانه شخصیت ببخشند و روحیه اهالی آن خانه را شکل بدهند، اما آنچه که به دیوارها هویت می دهد، متریال و رنگ آن هاست. انتخاب پوشش دیوار داخلی مناسب همیشه با چالش هایی همراه بوده است. اگر شما هم در فرآیند پیچیده بازسازی و نوسازی منزلتان برای انتخاب دیوارپوش نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، در ادامه این مطلب با ماهمراه شوید.

ادامه مطلب
معماری-کوچک-ترین-خانه-های-دنیامعماری کوچک ترین خانه های دنیا

گاهی اوقات از اینکه خانه ای به این کوچکی دارم شکایت می کنم؛ چون به عقیده من خانه باید بالای سیصد متر باشد! خانه هم آن قدر کوچک! هرچقدر کمد اضافه می کنم بازهم کم می آید.

ادامه مطلب
بی-ثباتی-نرخ-ارز-آفتی-برای-تولید-است بی ثباتی نرخ ارز، آفتی برای تولید است

درحالی که شاهد افسارگسیختگی بیش از پیش نرخ دلار هستیم، وضعیت تولید ملی هر روز پیچیده تر می شود البته برخی از کارشناسان نیز بر این باورند که این نابسامانی بازار موجب می شود تا طومار تولیدات نامرغوب و نیز کارگاههای زیر پله ای درهم پیچیده شده و تنها تولیدات و برندهایی بتوانند سرپا بمانند حائز بیشترین امتیاز و ضریب ماندگاری در نظر مصرف کننده هستند. مع هذا نوسان نرخ ارز این روزها شرایط سختی را برای همه تولید کنندگان به ویژه آن دسته که سعی می کنند برای یکسال بعدشان هم برنامه ریزی کنند، به وجود آورده است.

ادامه مطلب
آنچه-در-مورد-کرکره-برقی-باید-بدانیم آنچه در مورد کرکره برقی باید بدانیم

کرکره برقی به سبک امروزی توسط دانشمند امریکایی (هورتن) آمریکایی که اقدام به ساخت آن با استفاده از سیستم هیدرولیک کرد به وجود آمد.

ادامه مطلب
تابستان-آغوش-بست-برای-سرما-مهیا-شویم تابستان آغوش بست، برای سرما مهیا شویم

اگر از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در مورد گذشته بپرسید، حتماً از کرسی هایی خواهند گفت که همه اعضای خانواده برای گرم شدن به دور آن حلقه می زدند. شاید هم بخاری های نفتی را که تمام فضای خانه توسط آن ها از بوی نفت پر می شد را به یاد داشته باشید. با نگاهی به تاریخ درمی یابیم که این وسایل همواره در حال تغییر و تکامل بوده و هر نسل تجربه ای متفاوت از وسایل گرمایشی دارند. در این مقاله برخی از سیستم های گرمایشی مدرن را شرح داده و با مزایا و معایب آن ها آشنا می شویم.

ادامه مطلب
رادیاتور-قرنیزی-راه-حل-دکوراسیون-داخلی رادیاتور قرنیزی راه حل دکوراسیون داخلی

رادیاتور قرنیزی سبک جدیدی از سیستم های گرمایشی ساختمان می باشد که به دلیل مزایا و قابلیت های آن و همچنین آزادی عمل در دکوراسیون و حتی امکان تولید سفارشی آن، امروزه در تمام دنیا خصوصا کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار مورد توجه و استقبال واقع شده است. در واقع در این نوع سیستم گرمایشی طوری طراحی شده است که با جایگزینی به جای قرنیزهای متداول ساختمان، ظاهری کاملا شبیه به قرنیزی زیبا و کاملا سفارشی را داشته در عین حال عمل انتقال حرارت و گرمایش ساختمان را نیز به عهده خواهد داشت.

ادامه مطلب
دو-رکورد-جدید-در-بازار-مسکندو رکورد جدید در بازار مسکن

تغییرات غیر هم جهت «سطح قیمت» و «حجم معاملات» در بازار مسکن تهران شدت گرفت.

ادامه مطلب
طراحی-فضاهای-چند-منظوره-برای-خانه-کوچک طراحی فضاهای چند منظوره برای خانه کوچک

پیشرفت تکنولوژی و فناوری، نقشه خانه ها بازتر شده و وسایل الکترونیکی بسیاری نیز به آنها اضافه می شود. در این میان احساس نیاز به خانه هایی با نقشه های هوشمندانه و چند منظوره نیز شکل می گیرد؛ آشپزخانه هایی که با جزیره خود می توانند کاربرد ناهارخوری را هم به همراه داشته باشند، اتاق کارهایی که به عنوان اتاق مهمان نیز به کار می روند، همه و همه ایده هایی هستند که کمک می کنند بتوانید در فضاهای کوچک منزل خود، بخش های مختلفی را با هم ادغام کرده و اتاق ها را به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار دهید.

ادامه مطلب
نسرین-سراجینسرین سراجی

بانوی معمار و معماری، پروفسور نسرین سراجی فارغ التحصیل انجمن معماری لندن (AA) متولد ایران است. او پس از فارغ التحصیلی از انجمن معماری در لندن، بلافاصله شروع به کار در ادارات بزرگ چند ملیتی در بریتانیا کرد. در همان زمان بود که با جلوه های مختلف و جدید معماری چون، طراحی شرکت ها، تفکر عمومی و... آشنا شد.

ادامه مطلب
دکوراسیون-اتاق-خواب-بدون-تخت دکوراسیون اتاق خواب بدون تخت

تختخواب یکی از جزییات اساسی هر اتاق خوابی محسوب می شود، اما گاهی به علت کوچک بودن فضای اتاق خواب و یا دلایل شخصی امکان قرار دادن تختخواب درفضای اتاق خواب مقدور نمی باشد، بنابراین باید با ترفندهای هوشمندانه ی دیگری اقدام به چیدمان فضای داخلی اتاق خواب کنیم.

ادامه مطلب
از-دغدغه-های-اقتصادی-تا-انتخابات-نظام-مهندسیاز دغدغه های اقتصادی تا انتخابات نظام مهندسی

در حال حاضر صحبت از وضعیت ساختمانی و اقتصادی کشور چندان نیاز به تعریف و تمجید یا حتی توضیح اضافه ندارد. وقتی عده ای به بهانه در اختیار داشتن مسولیت های قانونی، احساس ادای دین و یا از روی دلسوزی و خیرخواهی همه چیز و هم کس را زیر سئوال می برند- آنهم بدون ارایه هیچگونه سند و مدرک قانونی و یا کارشناسی- دیگر چه جای صحبت از وضعیت اقتصادی و ساختمانی باقی می ماند.

ادامه مطلب
انتخابات-نظام-مهندسی-و-آینده-مهندسانانتخابات نظام مهندسی و آینده مهندسان

به گزارش پیام ساختمان، براساس قانون نظام مهندسی ساختمان مصوب اسفند ماه 1374 وآئین نامه اجرایی آن وباالهام ازتجربیات کسب شده در دوره های گذشته ، انتخابات هشتمین دوره هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها مهرماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می گردد، انتخابات این دوره تغییرات عمده ای نسبت به دوره ماقبل خود دارد.

ادامه مطلب
کنترل-ساخت-و-ساز-برعهده-نظام-مهندسی-نیستکنترل ساخت و ساز برعهده نظام مهندسی نیست

یکی از مؤسسان سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: وظیفه کنترل ساخت و ساز شهری بر عهده شهرداری هاست که به اشتباه آن را به نظام مهندسی ساختمان واگذار کرده اند.

ادامه مطلب
هدف-تابش-فعال-کردن-بخش-خاموش-جامعه-مهندسی-استهدف تابش، فعال کردن بخش خاموش جامعه مهندسی است

نامزدهای معرفی شده از فهرست تشکل تابش با بیان اینکه هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی استان تهران از حساسیت ویژه ای برخورداراست، خواستار حضور حداکثری جامعه مهندسین در انتخابات این دوره شدند.

ادامه مطلب
به-دنبال-ایجاد-یک-ساختار-سیستماتیک-هستیمبه دنبال ایجاد یک ساختار سیستماتیک هستیم

نامزد هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی استان تهران گفت: به دنبال ایجاد یک نظام سیستماتیک در سازمان نظام مهندسی استان تهران که مصون از سیاست ها و برخوردهای سلیقه ای باشد، هستیم.

ادامه مطلب
تولید-موفق-نیازمند-مدیریت-خلاق-و-منعطف-استتولید موفق نیازمند مدیریت خلاق و منعطف است

در اولین نگاه فکر نمیکنی که موسس و بنیانگذار برندی موفق در صنعت تولید پروفیل و در و پنجره دو جداره باشد. ابتدا تصور میکنی برای یک مدیریت موفق و پویا آنهم در شرایط فعلی بازار، بسیار جوان است. ولی هنگامی که از برنامه ها و دیدگاه هایش صحبت می کند، می پذیری که کاملا در قامت یک مدیر کارآفرین و موسس برندی مطرح می تواند قرار گیرد.

ادامه مطلب
نظام-مهندسی-نیاز-به-تغییر-جدی-داردنظام مهندسی نیاز به تغییر جدی دارد

یک نامزد هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی استان تهران گفت: پیشرفت جامعه مهندسی تنها در گرواتحاد و همفکری جمعی و ایجاد بسترهای مناسب جهت مشارکت حداکثری مهندسان در تصمیم گیری های سر نوشت ساز است.

ادامه مطلب
گروه-نامزدهای-انتخاباتی-انجمن-تابش-به-دنبال-ایجاد-یک-ساختار-سیستماتیک-هستیمگروه نامزدهای انتخاباتی انجمن تابش: به دنبال ایجاد یک ساختار سیستماتیک هستیم

معرفی کاندیداتوری هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان تهران

ادامه مطلب
نظام-مهندسی-ساختمان-ناکارآمد-استنظام مهندسی ساختمان ناکارآمد است

وزیر راه و شهرسازی می گوید، نام مهندسان با امضا فروشی قرین شده و باید بپذیریم که مدتی است اعتبار و حیثیت اجتماعی ما در جامعه ایران لطمه خورده است، پس به حکم وظیفه قانونی نمی توانستم بی تفاوت از کنار این حد از نارسایی، ناکارآمدی و فساد به سادگی عبور کنم.

ادامه مطلب
×