آرشیو مطالب نشریه شماره 336 پیام ساختمان

کابین-دوش-اتاق-شیشه-ای-که-حمام-را-بزرگ-می-کندکابین دوش ، اتاق شیشه ای که حمام را بزرگ می کند

یکی از قسمت های اصلی در خانه ها فضای حمام برای دوش گرفتن است فضایی در آپارتمان ها که با توالت فرهنگی به دلیل فضای محدود در آپارتمان ها یکی شده است. اما ساکنین در خانه ها علاقه مند هستند تا فضای دوش گرفتن از توالت و روشویی جدا باشد از این رو پارتیشن های جداکننده ایی که با اشکال و متریال مختلف به عنوان جداکننده این دو فضا در حمام به بازار آمده است که به آنها کابین دوش گفته می شود

ادامه مطلب
کیفیت، رمز ماندگاری هر تولیدی است

وقتی نوجوان بود به سوله و سازه علاقه زیادی داشت وهمیشه دوست داشت یک تولید کننده شود. زمانی هم که از دانشگاه فارغ التحصیل شد، سرپرستی بزرگترین کارگاه تولید فلرهای پتروشیمی در عسلویه را برعهده گرفت.

امیر حسین اسماعیل خانی که هم اکنون مدیرعامل ...

ادامه مطلب
اصول-و-روش-های-نصب-کلید-و-پریزاصول و روش های نصب کلید و پریز

کلیدها اصولا باید سیم فاز مدار را قطع و وصل کند مگر در مواردی که از کلید دوپل برای قطع و وصل فاز و نول مدار استفاده شود و همچنین کلیدهای سه فاز و خنثی که سیم نول نیز به کلید آورده می شود.

1- کلیدها اصولا باید سیم فاز مدار را قطع و وصل کند مگ ...

ادامه مطلب
پله-برقی-و-اجزای-آنپله برقی و اجزای آن

پله برقی ، راه پله متحرکی است که برای حمل و نقل مسافر به بالا و پائین در یک فاصله عمودی کوتاه به کار می رود.

به گزارش پیام ساختمان، پله برقی در سراسر دنیا و در مکان هایی که استفاده ازآسانسور به دلایل مختلف ممکن نیست، نصب و مورد استفاده قرار ...

ادامه مطلب
طراحی-یک-آسانسور-مناسب-و-ایمنطراحی یک آسانسور مناسب و ایمن

آسانسور، اتاقک متحرکی است که به وسیلهٔ آن می توان از طبقه پایین به طبقات بالا رفت و یا از طبقهٔ بالا به پایین فرود آمد.

به عبارت دیگر آسانسور جزو تجهیزات حمل و نقل عمودی است که حرکت مردم و یا کالا بین طبقات را تسهیل می بخشد.

ادامه مطلب

سونا-مکانیزمی-برای-دفع-سموم-بدنسونا مکانیزمی برای دفع سموم بدن

سونا عبارت است از اتاق یا کلبه کوچکی که به منظور بهره گیری از هوای گرم در حالت خشک یا مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری، زادگاه سونا به شکل امروزی را کشور فنلاند می دانند. به طوری که استفاده از سونا بخشی از فرهنگ مردم این کشور را تشکیل می داده است. سونا به عنوان پنا ...

ادامه مطلب
عایق-های-ساختمانی-را-بهتربشناسیمعایق های ساختمانی را بهتربشناسیم

عایق های ساختمانی نقش قابل توجهی در صرفه جویی انرژی و همچنین افزایش آسایش و آرامش افراد ساکن در یک واحد مسکونی ایفا می کنند.

به گزارش پیام ساختمان، استفاده از عایق های ساختمانی سال ها است که به عنوان یکی از ضروری ترین اجزای ساختمان ها مورد ت ...

ادامه مطلب
مدیریت-مصرف-چیستمدیریت مصرف چیست

مدیریت مصرف به مجموعه روشها و اقداماتی گفته می شود که برای بهینه سازی مصرف به کار گرفته می شود. این روش ها معمولا به سه گروه تقسیم می شوند :

گروه اول : روش هایی هستند که هزینه ای نداشته باشند مثلا استفاده درست از وسایل و دستگاه ها و مراقبت و ...

ادامه مطلب
رشد-60-درصدی-صادرات-گاز-طبیعیرشد 60 درصدی صادرات گاز طبیعی

مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز گفت: میزان صادرات گاز ایران در سال 96 نسبت به مدت مشابه قبل، 60 درصد رشد کرده و پیش بینی می کنیم سهم صادرات گاز کشورمان در سال های آتی افزایش یابد.

به گزارش پیام ساختمان به نقل از شرکت ملی گاز، بهزاد بابازاده ...

ادامه مطلب
نگران-تامین-برق-درپیک-مصرف-نیستیمنگران تامین برق درپیک مصرف نیستیم

معاون توانیر گفت: پیش بینی می کنیم مصرف برق در ایام پیک از 58 هزار مگاوات تجاوز نکند و براین اساس، می توانیم بدون خاموشی نیاز مشترکان را تامین کنیم .

به گزارش پیام ساختمان، چندی پیش همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ضمن اشار ...

ادامه مطلب
معماری-انواع-استخر-ورزشی-و-خانگیمعماری انواع استخر ورزشی و خانگی

طراحی استخر بر اساس کاربری و متراژ پروژه متفاوت می باشد. به عنوان مثال طراحی استخر ویلا دارای شرایط و ضوابط متفاوتی نسبت به طراحی استخر باغ می باشد. استخرها هم مانند بسیاری از فضاهای تفریحی یا صنعتی می بایست با جزئیات اجرایی منحصربه فردی ارائه می شوند. طراحی یک استخر سرپو ...

ادامه مطلب
5-ویلای-مدرن-با-معماری-خارق-العاده5 ویلای مدرن با معماری خارق العاده

ویلاها فضایی هستند که غالبا برای تعطیلات و یا لذت بردن از آب و هوایی بهتر در یک منطقه ی خوش آب و هوا ساخته می شوند. همه ی ما در رابطه با طراحی یک ویلا تمایل داریم بنایی متفاوت از بناهایی که هر روز در گوشه و کنار شهرمان می بینیم مواجه شویم به همین سبب طراحی ویلاهای مدرن ام ...

ادامه مطلب
علی-اکبر-صارمی-مردی-تاثیر-گذار-در-تاریخ-معماری-ایرانعلی اکبر صارمی،مردی تاثیر گذار در تاریخ معماری ایران

صارمی در سال 1322 در زنجان متولد شد. دوران دبیرستان خود را در مدرسه شریعتی (پهلوی سابق) در زنجان به اتمام رساند. در سال 1347 از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته معماری فارغ التحصیل شد.

به گزارش پیام ساختمان، او تحصیلات خود را در دا ...

ادامه مطلب
معماری-مدرن-و-سادهمعماری مدرن و ساده

یک گروه معماری استرالیایی برای طراحی آپارتمانی در شهر ملبورن از سبک مدرن و متریال های روز مورد استفاده در این سبک بهره گرفته است. در تصویری که مشاهد می کنید به متریالهای بکاررفته در معماری داخلی عبارتند از MDF، بتن اکسپوز، کفپوش و دیوارکوب چوبی.

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: عملیات مرمت و احیای سرای وکیل بازار تاریخی اردبیل هفته دولت امسال به پایان می رسد.

به گزارش پیام ساختمان، منصور عالیقدر معاون میراث فرهنگی این اداره کل، ...

ادامه مطلب
استفاده از رنگ سبز در آشپزخانه

رنگ سبز رنگ آرامی است که استفاده از آن در دکوراسیون بدون شک آرامش را برای اعضای خانه به همراه دارد.

به گزارش پیام ساختمان، رنگ سبز دارای تنالیته های متنوعی از سبز روشن و پاستلی تا سبز-آبی، سبز زمردی، سبز تیره، یشمی و … می باشد که باید با تو ...

ادامه مطلب
نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند برگزار می شود

نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند برای نخستین بار در کشور با حمایت وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور و نهاد ریاست جمهوری همزمان با برگزاری نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی برگزار خواهد شد.

به گزارش پیام ساختمان، این نخستین باری است که مفهوم «شهر هو ...

ادامه مطلب
دولت-فکری-به-حال-مسکن-اقشار-کم-درآمد-کنددولت فکری به حال مسکن اقشار کم درآمد کند

رشد قیمت مسکن در اردیبهشت ماه جاری بعد از افزایش قیمت در زمستان باعث شده تا فروشنده ها از ترس اینکه نتوانند اقدام به خرید مجدد مسکن کنند در تصمیم خود برای فروش تجدیدنظر کنند.

به گزارش پیام ساختمان، با نزدیک شدن به فصل نقل و انتقالات مسکن تن ...

ادامه مطلب
جزئیات وام های مسکن در تهران و سایر شهرها

در حال حاضر انواع وام های مسکن با شرایط متفاوت پرداخت می شود که در این گزارش این وام ها به تفکیک شهرهای مختلف، به همراه سود و اقساط دقیق و مدت زمان بازپرداخت آنها تشریح شده است.

به گزارش پیام ساختمان، در روزهای اخیر به قدری اخبار وام های مس ...

ادامه مطلب
آثار حقوقی معامله فضولی در معاملات

معامله فضولی به معامله ای گفته می شود که در آن، شخصی بدون اینکه مالک مالی باشد یا از طرف صاحب آن مال، وکالت یا نمایندگی داشته باشد، نسبت به آن مال اقدام حقوقی (از قبیل فروش، رهن و ….) انجام دهد.

به موجب ماده 247 ق.م معامله با مال غیر جز بعنو ...

ادامه مطلب
هشدار-نسبت-به-خطرات-بافت-ناکارآمدهشدار نسبت به خطرات بافت ناکارآمد

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات مسکن گفت:­محلات گلابدره، دارآباد و فرحزاد، در بردارنده بافت ناکارآمد هستند و این بافت در حریم گسل ها واقع شده اند.

به گزارش پیام ساختمان، علی بیت اللهی پیشنهاد کرد که در آن مناطق (گلابدره، دارآباد و فرحزاد) به سبب ...

ادامه مطلب
مشاوران-املاک-واسطه-میان-خریدار-و-فروشندهمشاوران املاک ، واسطه میان خریدار و فروشنده

با این که مسئولان صنفی، موثر بودن نقش مشاوران املاک در گرانی مسکن را رد می کنند، اما بسیاری معتقدند نقش آنها در نرخ گذاری مسکن غیرقابل انکار است.

به گزارش پیام ساختمان، طی ماههای گذشته همزمان با افزایش قیمت مسکن ، نوک پیکان انتقادات به سمت ب ...

ادامه مطلب
موزه-صنعت-در-کارخانه-سیمان-ری-به-بهره-برداری-می-رسدموزه صنعت در کارخانه سیمان ری به بهره برداری می رسد

کارخانه سیمان ری، کارخانه ای که پس از سال ها فعالیت زمان استراحتش فرا رسیده و امروزه می تواند در جذب گردشگر به شهرستان ری کمک کند.

احمد مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش از افتتاح موزه صنعت در این کارخانه خبر داد و در این با ...

ادامه مطلب
رشد-قیمت-مسکن-بیش-از-نرخ-تورم-کاذب-استرشد قیمت مسکن بیش از نرخ تورم، کاذب است

نایب رئیس انجمن انبوه سازان با بیان اینکه قیمت مصالح ساختمانی براساس اعلام یک سایت رسمی اعلام قیمت، 40 درصد افزایش یافته است، گفت: رشد قیمت مسکن در برخی مناطق تهران که بیش از نرخ تورم باشد، کاذب است.

به گزارش پیام ساختمان، ایرج رهبر در پاسخ ...

ادامه مطلب
تهران-یکی-از-آلوده-ترین-شهرهای-جهان-استتهران یکی از آلوده ترین شهرهای جهان است

به گفته مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بانک جهانی به تازگی گزارشی در خصوص وضعیت آلودگی هوای تهران، هزینه های سلامت، منابع و سیاست های مربوط به آن منتشر کرده است و بر اساس آن آلودگی هوا با توجه به پیامدهای زیان بار آن به یکی از ملموس ترین معضلات زیست محیطی تهر ...

ادامه مطلب
هشدار نسبت به بازگشت مجدد رکود

کارشناسان بازار مسکن اعلام کردند: سیاست های پولی و بانکی دولت مردان، موجب رکود در بازار مسکن شده است.

به گزارش پیام ساختمان، کارشناسان بازار مسکن معتقدند بازار مسکن پس از یک دوره رونق تورمی، به دلیل برخی سیاست های اشتباه مجددا دچار رکود شده ...

ادامه مطلب
مسکن همچنان بلاتکلیف

وضعیت بازی فوتبال و هواداران آن در ایران را می توان نمونه مناسبی از اوضاع اقتصاد، سیاست، فرهنگ، مسکن، ساختمان و در یک کلمه وضعیت «اجتماع» ایران به حساب آورد؛ چه به لحاظ زیرساختی و چه به لحاظ روبنایی اگر بخواهیم میان آنچه که در ایران فوتبال خوانده می شود با آنچه که در کشور ...

ادامه مطلب
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×