فهرست مطالب نشریه شماره 351 هفته نامه پیام ساختمان

مالیات-بر-خانه-های-خالی-معطل-سامانه-املاک-است

مالیات بر خانه های خالی معطل سامانه املاک است

شماره : 351دوهفته نامهساخت و ساز، معماری و دکوراسیون، تاسيسات، بازارساختمانتاریخ انتشار : 1397/10/15مشاهده نسخه الکترونیکی 351
نقش-نورپردازی-صحیح-در-دکوراسیون نقش نورپردازی صحیح در دکوراسیون

طراحان برجسته ی دکوراسیون اعتقاد دارند که اگر نورپردازی دکوراسیون داخلی یک خانه به درستی طراحی شود، همه ی افراد در آن احساس آرامش و راحتی می کنند در حالی که خودشان هم علت اصلی آرامش را نمی دانند!

ادامه مطلب
ساختمان-های-عجیب-دنیا-را-بشناسیمساختمان های عجیب دنیا را بشناسیم

آشنایی با ساختمان های عجیب دنیا می تواند افق دید شما را نسبت به معماری و آرمان های هنری آن بازتر کند. از طرف دیگر متوجه می شوید در این عرصه تقریبا هیچ چیز غیرممکن نیست!

ادامه مطلب
استیکر-دیواری-راهکاری-ارزان-در-دکوراسیوناستیکر دیواری ، راهکاری ارزان در دکوراسیون

استیکر یا برچسب دیواری به برچسب های دکوراتیو مخصوص طراحی دیوار گفته می شود که طرح ها و تصاویر آن با استفاده از دستگاه کاتر مخصوص روی صفحاتی از جنس پی وی سی، جیر یا مخمل برش داده شده اند. از این برچسب دیواری می توان با توجه به سلیقه هر شخص در طراحی دیوار مکان های مختلفی چون محیط کار، اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق کودک و… استفاده کرد. یکی دیگر از نکات مهم در رابطه با برچسب دیواری این است که این برچسب ها به هیچ عنوان شباهتی به کاغذ دیواری های معمولی و یا سایر اجناس مشابه ندارند.

ادامه مطلب
بتن-عضوی-تازه-در-دکوراسیونبتن،عضوی تازه در دکوراسیون

تا چند سال پیش استفاده از بتن تنها در ساخت بزرگراه ها، پل ها و سدها خلاصه می شد و کسی فکرش را هم نمی کرد که روزی ممکن است تزئینات بتنی و دست سازه های بتنی تبدیل به بخشی از دکوراسیون منزل شوند.

ادامه مطلب
همه-چیز-در-مورد-آسانسور-هیدرولیکیهمه چیز در مورد آسانسور هیدرولیکی

امروزه به دلیل ساخت آپارتمان ها و مجتمع های مرتفع استفاده از آسانسور امری ضروری میباشد.

ادامه مطلب
اصول-و-روش-های-نصب-کلید-و-پریزاصول و روش های نصب کلید و پریز

کلیدها اصولا باید سیم فاز مدار را قطع و وصل کند مگر در مواردی که از کلید دوپل برای قطع و وصل فاز و نول مدار استفاده شود و همچنین کلیدهای سه فاز و خنثی که سیم نول نیز به کلید آورده می شود. در ادامه به سایر اصول و روش های نصب کلید و پریز اشاره می شود.

ادامه مطلب
بایدها-در-نصب-آبگرمکن-دیواریبایدها در نصب آبگرمکن دیواری

آبگرمکن دیواری توسط انرژی برق و گاز کار می کند و آب گرم ساختمان را فراهم می نماید.

ادامه مطلب
مزایای-شوتینگ-زباله-در-ساختمانمزایای شوتینگ زباله در ساختمان

دفع زباله یکی از موضوعاتی است که همواره سازندگان برج های بلند برای آن تدابیر کاربردی می اندیشند. در ساختمان های مرتفع به دلیل تعداد زیاد طبقات، ساکنین برای انتقال زباله ها به مکان دفع آن با زحمت زیادی مواجهه هستند، علاوه بر آن ممکن است زباله ها و شیرابه های آنها در طی مسیر ریخته و باعث ایجاد آلودگی در راه پله ها و یا آسانسور شوند.

ادامه مطلب
کدام-دوربین-مداربسته-برای-مجتمع-مسکونی-مناسب-استکدام دوربین مداربسته برای مجتمع مسکونی مناسب است؟

نصب دوربین مداربسته خانگی احتمال ورود مزاحمین را به ساختمان محل سکونت شما کاهش می دهد.

ادامه مطلب
آلودگی-نوری-و-راه-های-کاهش-آنآلودگی نوری و راه های کاهش آن

نور یک المان بسیار ضروری است که بدون حضور آن نمی توان هیچ فعالیتی انجام داد.

ادامه مطلب
3-5-میلیون-واحد-مسکونی-نیازمند-نوسازی3,5 میلیون واحد مسکونی نیازمند نوسازی

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حدود 3.5 میلیون واحد مسکونی نیازمند نوسازی هستند گفت:بالغ بر 90 درصد خاک سرزمین ما در نوار زلزله قرار گرفته است.

ادامه مطلب
مخالف-مداخله-دولت-درمسکن-هستممخالف مداخله دولت درمسکن هستم

وزیر راه و شهرسازی گفت: معتقدم دولت به هیچ وجه نباید در بخش مسکن مداخله کند و دولت برای ساخت سالانه 100 هزار واحد مسکونی صرفا تسهیل گری می کند.

ادامه مطلب
چگونه-به-یک-مشاور-املاک-اعتماد-کنیمچگونه به یک مشاور املاک اعتماد کنیم؟

اکثر افراد تصور ساده ای از شغل مشاور املاک دارند و فکر می کنند که هر کسی می تواند حداقل با اجاره ی یک دفتر کوچک، به عنوان مشاور مسکن فعالیت کند و با انعقاد قراردادهای میلیونی و میلیاردی در چند دقیقه سود کلانی به جیب بزند!

ادامه مطلب
حق-کمیسیون-مشاورین-املاک-چگونه-محاسبه-می-شودحق کمیسیون مشاورین املاک چگونه محاسبه می‏ شود؟

حق کمیسیون مشاورین املاک مثل دستمزد سایر مشاغل در تمام معاملات ملکی پرداخت می شود. با توجه به بازار املاک، حق کمیسیون مشاورین املاک بر اساس مصوبه صنف برای هر معامله بر اساس فاکتورهای خاصی محاسبه می شود.

ادامه مطلب
چه-مصالحی-در-ساختمان-به-کار-می-روندچه مصالحی در ساختمان به کار می روند؟

مصالح ساختمانی، ابزار پایه در ساخت یک بنا هستند. هیچ ساختمانی وجود ندارد که بدون به کار بردن ساده ترین مصالح، بنای خود را تشکیل دهد و از طرفی دیگر کیفیت هر ساختمانی به نوع مواد و مصالح به کار رفته در ساخت آن بستگی دارد.

ادامه مطلب
حال-انبوه-سازان-خوب-نیستحال انبوه سازان خوب نیست

به گزارش پیام ساختمان، فرشید پورحاجت در خصوص وضعیت ساخت و سازهای مسکن، انبوه سازان و تامنی منابع مالی، اظهار کرد: تامین منابع مالی برای ساخت وساز از دو کانال هدایت می شود؛ یکی از محل پیش فروش ساختمان که متاسفانه سال 89 قانونی نوشته شد که از آن تاریخ این منبع قفل شده است.

ادامه مطلب
رشد-اجاره-بهای-مسکن-در-آذرماهرشد اجاره بهای مسکن در آذرماه

در حالی که خرید و فروش مسکن به کمترین تعداد خود رسیده و فصل جابجایی و اجاره بها نیز در زمستان رونق ندارد اما در آذر ماه امسال اجاره بها در شهر تهران نسبت به ماه قبل 19.2 درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل 16،2 درصد رشد داشته است.

ادامه مطلب
فرش-قرمزسوری-ها-برای-سازندگان-ایرانیفرش قرمزسوری ها برای سازندگان ایرانی

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت راه و شهرسازی گفت: قطع به یقین هیچ گونه منابع مالی از سوی دولت ایران به بازسازی سوریه اختصاص نمی یابد و همه هزینه های عمرانی را دمشق متقبل می شود.

ادامه مطلب
مالیات-برخانه-های-خالی-معطل-سامانه-املاک-استمالیات برخانه های خالی، معطل سامانه املاک است

تاخیر در ایجاد سامانه املاک و اسکان در وزارت راه و شهرسازی موجب شده تا اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه که یک مساله کوچک در این سامانه است، معطل و اجرای این برنامه به احتمال زیاد به پایان سال هم نمی رسد.

ادامه مطلب
شاه-بیت-بودجه-1398شاه بیت بودجه 1398

این روزها، اخبار ضد و نقیضی که از کوی لایحه بودجه بودجه می آید، زیاد شده است. خبر استعفای وزیر بهداشت و درمان پیش از علنی شدن اختلاف او با رئیس سازمان برنامه و بودجه، به صورت غیررسمی در رسانه ها منتشر شده بود، اما پس از آنکه بخش خبری 20:30 رسانه ملی علت استعفای قاضی زاده هاشمی را اعتراض او به بودجه و عدم پرداخت سهم بازنشستگان آن حوزه مطرح کرد، دکتر نوبخت نیز اعتراض خود مبنی بر زیاده خواهی و حتی دست اندازی وزارتخانه متبوع وزیر بهداشت به بودجه عمرانی کشور را علنی کرد و مدعی شد مبلغ 3 هزار میلیارد سهم عمرانی داده شده به وزارت بهداشت و درمان باید بازپس داده شود.

ادامه مطلب
میدکس-فرصتی-برای-تعامل-با-استارت-آپ-هامیدکس ، فرصتی برای تعامل با استارت آپ ها

نمایشگاه معماری ، دکوراسیون داخلی و خانه مدرن (میدکس) که امسال نهمین دوره آن برگزار میگردد ، با هدف معرفی توانمندی های تولیدکنندگان ایرانی و همچنین آخرین و به روزترین ، طراحی ها و مدرن ترین معماری های جدید دنیا در خصوص محصولات مرتبط برگزار می گردد.

ادامه مطلب
احیای-معماری-ایرانی-در-تلفیق-با-معماری-مدرن احیای معماری ایرانی در تلفیق با معماری مدرن

معماری بی بدیل به لحاظ رنگ،استحکام، صرفه جویی در انرژی و همزاد بودن با طبیعت به لحاظ زیبایی شناسی و بهره وری همواره قابل توجه بوده است .

ادامه مطلب
نوسان-قیمت-آفت-تولید-صادراتی-استنوسان قیمت، آفت تولید صادراتی است

مجتبی ریاحی فرد، چهارمین نسل از خانواده ای است که بنیانگذار صنعت تولید شیرآلات صنعتی در ایران است. پدر وی که در سال 1350 خورشیدی شرکت تولیدی شیرآلات بهداشتی را با نام ریسکو تاسیس کرد در واقع فعالیت پدربزرگ خود را دنبال می کرد.

ادامه مطلب
تولید-کننده-باید-جهانی-فکر-کندتولید کننده باید جهانی فکر کند

علی حیدر گودرزی مدیرعامل کارخانه دیرگداز اراک، در زمان نوجوانی همیشه به این فکر می کرد که چگونه می تواند خلاقیت بیشتری داشته باشد. اون سالها دائم به دنبال یادگیری کارهای فنی و صنعتی بود. وقتی جوانی بیست و چند ساله بود، وارد کار ساخت و ساز شد و با سرمایه ای که از این راه بدست آورد، به فکر راه اندازی یک واحد تولیدی آجر نسوز افتاد.

ادامه مطلب
کمبود-مواد-اولیه-تولید-را-زمین-گیر-می-کندکمبود مواد اولیه، تولید را زمین گیر می کند

بهنام بابایی تولید کننده جوانی است که سال گذشته خط تولید سقف کاذب گچی خود را با برند هفت الماس راه اندازی کرده است.وی چند سال پیش وارد کننده این محصول بود، اما از سال پیش تصمیم گرفت که با واردات ماشین آلات تولید و کسب دانش فنی تولید انواع سقف کاذب، خط تولید آن را در کشور راه اندازی کند.

ادامه مطلب
ارزان-ترین-و-پرفروش-ترین-آجر-نسوز-در-بازارارزان ترین و پرفروش ترین آجر نسوز در بازار

آجرنسوز از جمله مصالح ساختمانی نوینی است که هر روز بر دامنه مصرفش در بازار داخلی افزوده می شود. این نوع آجر به لحاظ زیبایی و دوام بسیار مورد توجه مردم ،سازندگان و شهرداری ها قرار گرفته است با توجه به گسترده شدن بازار مصرف آجر نسوز برآن شدیم تا در گزارش پیش رو به مقایسه انواع آجر نسوز موجود در بازار به لحاظ قیمت و کیفیت بپردازیم. بدیهی است گزارشی که از نظر می گذرد در ادامه گزارش های تکمیلی پایگاه اطلاع رسانی پیام ساختمان در ارتباط با سلسله مطالب کدام کالا مناسب تر است،می باشد.

ادامه مطلب
×