فهرست مطالب نشریه شماره 362 هفته نامه پیام ساختمان

ثبت-نام-11هزار-نفر-در-طرح-اقدام-ملی-مسکن

ثبت نام 11هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن

شماره : 362ماهنامهساخت و ساز ،معماری و دکوراسیون ، تاسیساتتاریخ انتشار : 1398/07/13مشاهده نسخه الکترونیکی 362
ساخت-سقف-هایی-مقاوم-در-برابر-زلزلهساخت سقف هایی مقاوم در برابر زلزله

یک فعال صنعتی از تولید پارچه های سه بعدی در کشور برای نخستین بار خبر داد و گفت: این پارچه ها ماده اولیه تولید کامپوزیت هایی است که برای ساخت بدنه هواپیمای ایرباس، سقف های ساختمانی مقاوم در مقابل زلزله بالای 8 ریشتری و... استفاده می شود

ادامه مطلب
فاصله-زیاد-ساخت-و-سازها-با-کار-مهندسیفاصله زیاد ساخت و سازها با کار مهندسی

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: در حال حاضر ساخت و سازهایی که در کشور و به خصوص در تهران انجام می شود، با کار مهندسی فاصله زیادی دارد.

ادامه مطلب
کانال-های-ساختمانی-پیش-ساخته-وارد-بازار-شدکانال های ساختمانی پیش ساخته، وارد بازار شد

متولد 1361 است و مدرک کارشناسی ارشد شهرسازی دارد. تابستانها از دوازده، سیزده سالگی کنار دست پدر در واحد تولید کانال های ساختمانی به نوعی مشغول بوده است. وقتی هم که دیپلم گرفت 80 درصد کار پدر را برعهده گرفت و به عنوان مسئول برش و خم ورق های گالوانیزه مشغول به کار شد.

ادامه مطلب
3-راهکار-برای-تامین-مالی-مسکن-مهر-پردیس3 راهکار برای تامین مالی مسکن مهر پردیس

مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه دلالان و برخی بنگاهی ها از بابت خرید عرصه سودهای خوبی می برند و در این اقدام 70 میلیون تومان سود می کنند، گفت: دلالان همواره در تلاش هستند نام 99 ساله بر روی واحدهای مسکن مهر باقی بماند.

ادامه مطلب
هشدار-نسبت-به-نقل-و-انتقال-جعلی-واحدهای-مسکن-مهرهشدار نسبت به نقل و انتقال جعلی واحدهای مسکن مهر

وزارت راه و شهرسازی به منظور پوشش هزینه اجرای طرح های زیربنایی و روبنایی مسکن مهر درخواست تعیین تعرفه نقل و انتقال این واحدها را به هیئت دولت ارائه کرده است.

ادامه مطلب
ایران-شیر-نخستین-تولیدکننده-بارنده-خودکار-اطفا-حریق(اسپرینکلر)ایران شیر نخستین تولیدکننده بارنده خودکار اطفاءحریق(اسپرینکلر)

مهندس کشکولی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان از رونمایی از 10 محصول جدید ایران شیر در هجدهمین دوره نمایشگاه بین المللی تأسیسات خبر داد و گفت: ایران شیر در خصوص تنوع تولید شیرآلات برنجی به بیش از 80 نوع کالا دست یافته است.و برای نخستین بار بارنده خودکار اطفاء حریق(اسپرینکلر) در خاورمیانه را با تاییده سازمان آتش نشانی و سازمان ملی استاندارد در ایران تولید کرده است.

ادامه مطلب
تهاتر-کنید-خانه-بسازید تهاتر کنید ،خانه بسازید!

برای نخستین بار مصالح موردنیاز انبوه سازان به صورت تهاتر ((فروش املاک)) تامین می شود و مصرف کنندگان نیز می توانند با استفاده از شرایط ویژه، مسکن را از سازندگان خریداری کنند.

ادامه مطلب
ویرایش-مبحث-هشتم-مقررات-ملی-ساختمان-ابلاغ-شدویرایش مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان ابلاغ شد

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به رحمانی فضلی، وزیر کشور؛ علیرضا تابش، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛ رجبی، رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان و مدیران کل راه و شهرسازی سراسر کشور، ویرایش سوم مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان «طرح و اجرای ساختمان های با مصالح بنایی» را که تهیه، تدوین و تصویب شد را برای اجرا، ابلاغ کرد.

ادامه مطلب
دهبید-لته-سنگی-برازنده-ساختمانهای-لاکچری-تهراندهبید لته، سنگی برازنده ساختمانهای لاکچری تهران

مجید یزدانی یکی از فعالین بزرگ و خوشنام بازار سنگ تهران است. وی که از 16 سالگی درزمینه عرضه سنگ فعال بوده، امروز بعد از گذشت 28سال تبدیل به کارشناس انواع سنگ های ساختمانی شده است.

ادامه مطلب
همایش-روز-بتن-و-نخستین-همایش-ملی-سنگدانه-آغاز-به-کار-کردهمایش روز بتن و نخستین همایش ملی سنگدانه آغاز به کار کرد

نخستین همایش ملی سنگدانه به همراه یازدهمین همایش ملی بتن و هفدهمین دوره همایش روز بتن با حضور جمع کثیری از اساتید، فعالان صنعت بتن و سنگدانه کشور، اعضای انجمن علمی بتن ایران و انجمن شن و ماسه و جمعای از دانشجویان در مرکز تحقیقات راه، مسکن وشهرسازی آغاز به کار کرد.

ادامه مطلب
نمایشگاه-تخصصی-صنعت-ساختمان-قزویننمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان قزوین

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین تأکید کرد: امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه بتوانیم نقش موثری در حفظ حقوق تولید کنندگان مصالح استاندارد داشته باشیم و از تولید مصالح غیر استاندارد در صنعت ساختمان جلوگیری کنیم.

ادامه مطلب
ساخت-چیلر-جذبی-هیبریدی-توسط-متخصصان-داخلیساخت چیلر جذبی هیبریدی توسط متخصصان داخلی

مدیر یک شرکت دانش بنیان از ساخت چیلری جذبی در کشور خبر داد که میزان آب مصرفی آن حداقل 70 درصد کمتر از چیلرهای جذبی با ضریب عملکرد یکسان از دیدگاه مصرف در محل است.

ادامه مطلب
افزایش-50-برابری-مقاومت-ساختمان-با-استفاده-از-بتنC50افزایش 50 برابری مقاومت ساختمان با استفاده از بتنC50

دبیر همایش روز بتن گفت: که در حال حاضر در تمامی کشورهای دنیا از بتن C50 به عنوان یک بتن معمولی استفاده می کنند و ما تلاش داریم تا سال 1404 استفاده از این بتن را به سرانجام برسانیم چراکه این موضوع می تواند مقاومت ساختمان ها را 50 برابر افزایش دهد.

ادامه مطلب
پلی-یورتان-عایقی-برای-کنترل-صدا-و-انرژیپلی یورتان، عایقی برای کنترل صدا و انرژی

ایده نوشتن این گزارش زمانی به ذهنم رسید که یکی از مخاطبان پیام ساختمان، به دفتر نشریه تلفن زد و از عملکرد سازنده واحد مسکونی خود اظهار نارضایتی کرد. قضیه از آن قرار بود که ایشان واحد مسکونی لوکسی را در یکی از برج های تهران به قیمت متری 50 میلیون تومان از سازنده ای بنام خریده بود که در آن همه چیز از سرویس بهداشتی آنچنانی گرفته تا کف سنگ فلان قیمت وجود داشت بجز از آرامش.

ادامه مطلب
زاها-حدید-از-کارشناس-بیهوشی-معمار-ساختزاها حدید، از کارشناس بیهوشی معمار ساخت!

زمانی تردیدش برای تغییر شغل به یقین تبدیل شد که به طور اتفاقی تعدادی عکس از پروژه معمار شهیر زاها حدید، به دستش رسید.آنجا بود که عشق دوران نوجوانی، دوباره در وجودش زبانه کشید و انگیزه ای صد چندان به او داد تا برای تحصیل در رشته مهندسی معماری به پشت میز دانشگاه برگردد.

ادامه مطلب
ساخت-و-سازی-سریع-و-ایمن-با-وال-اسپیدساخت و سازی سریع و ایمن با وال اسپید

اگر می خواهید زمان ساخت و ساز را به ازای هر 100 متر مربع، 10 روز کاهش دهید، و نیز وزن سازه خود را سبک کنید تا در هنگام وقوع زلزله شاهد ریزش کمتری باشید، به سراغ دیوارهای پیش ساخته وال اسپید بروید!

ادامه مطلب
سود-200-درصدی-سنگ-ایران-در-جیب-خارجی-هاسود 200 درصدی سنگ ایران در جیب خارجی ها

یک تولید کننده سنگ، از فرار سود سنگ فرابری شده از کشور خبر داد و گفت: خام فروشی موجب شده تا 200 درصد از سود ارزش افزوده سنگ ایران به جیب خارجی ها سرازیر شود.

ادامه مطلب
×