فهرست مطالب نشریه شماره 340 هفته نامه پیام ساختمان

9-فرمان-برای-تعادل-بازار-مسکن

9 فرمان برای تعادل بازار مسکن

شماره : 340دوهفته نامهساخت و ساز، معماری و دکوراسیون، تاسيسات، بازارساختمانتاریخ انتشار : 1397/05/13
کولر-آبی-یا-گازی-کدامیک-به-صرفه-تر-استکولر آبی یا گازی، کدامیک به صرفه تر است؟

با گرم شدن هوا بسیاری از ما به سراغ کولرهای آبی می رویم تا با استفاده از آنها تحمل این فصل از سال برای مان آسان تر شود. اما با توجه به بحران کم آبی که با آن مواجه هستیم و معضلات این نوع وسایل خنک کننده، شاید طی سال های اخیر استفاده از آنها دیگر همانند گذشته منطقی و مقرون ...

ادامه مطلب
لوبیای سحرآمیزی در صنعت وجود ندارد

احمد یوسفیان یکی از فعالین تولید سنگ کورین در ایران است. سنگ کورین که از سال 85 در کشور تولید می شود از جمله مصالح ساختمانی جدید است، که هر روز بر دامنه مصرفش در بازار داخلی افزوده می شود.

ادامه مطلب
در بازار مسکن چه خبر شده؟

یک استاد دانشگاه گفت: نهادهایی همچون بانکها و به ویژه بانک مسکن اگر بخواهند به حل مشکل مسکن مردم کمک کنند باید تغییر شیوه بدهند و اساس کارشان کمک و نه تجارت باشد.

به گزارش پیام ساختمان، طی ماه های اخیر شاهد رشد محسوس قیمت در معاملات واحدهای ...

ادامه مطلب
تقلای مستأجران در باتلاق اجاره

گزارش های میدانی از بازار اجاره مسکن نشان می دهد در پی افزایش لجام گسیخته اجاره بها در سطح شهر تهران، اقشار متوسط نیز به تدریج به جمع حاشیه نشینان پایتخت افزوده می شوند.

به گزارش پیام ساختمان، بررسی های میدانی نشان می دهد اگرچه بازار خرید و ...

ادامه مطلب
فرصت سوزی ارزی در صنعت سیمان

در ماه های اخیر اقتصاد کشور با نوسان قابل توجه ارز مواجه بوده است. صنایع بسیاری در اقتصاد کشور طی سالیان اخیر با رکود قابل توجهی مواجه بوده اند. جهش نرخ ارز برای این صنایع می تواند فرصتی برای احیای دوباره باشد. کاهش ارزش ریال در برابر دیگر ارزها توان رقابت شرکت های داخلی ...

ادامه مطلب
طراحی داخلی خانه های کوچک

طراحان خلاق با به کارگیری استعداد خارق العاده خویش با بازسازی این فضای کوچک جلوه ای زیبا داده و به نظر بزرگ و روشن می رسد. این ساختمان با متراژ بسیار پایین (20 مترمربع )خود نیازمند ساختارو طراحی هوشمندانه ای که بزرگتر از متراژ معمول خود به نظر برسد.

زندگینامه:

عبدالعزیز فرمانفرمائیان متولد سال 1299 تهران.

دانش آموخته رشته معمارى از دانشکده هنرهاى زیباپاریس (بوزار).

بنیانگذار نخستین دفتر «مهندسین مشاور» در مقیاسى ملى و بین ال ...

ادامه مطلب
طراحی آپارتمان به سبک صنعتی

طراحی داخلی صنعتی به عنوان یکی از شاخه های مستحکم و قوی در طراحی داخلی می باشد به طوریکه اشیای شیک و مدرن در کنار متریال های بی استفاده، به یک ترکیب و هارمونی زیبا در یک طراحی داخلی می رسند. با وجود این، ما سبک ها و زمینه ها ی متفاوتی را که با زیبایی درآمیخته شده است، مش ...

ادامه مطلب
معماری مثلثی، راهی برای خلق چشم انداز

سایت این پروژه اولین بخش از ناحیه مسکونی جدید قسمت شرقی یکی از شهرهای فنلاند است. این پروژه شامل 3 ساختمان مسکونی 5 طبقه می شود که در کنار پارک شهر قرار دارد و برنده پیشنهاد رقابت معماری این شهر شده است.

به گزارش پیام ساختمان، سایت این مجت ...

ادامه مطلب
طراحی داخلی به سبک مدرن

این آپارتمان که در طبقه سوم واقع شده، درسال 1910 ساخته شده بود.

با وجود داشتن سقف بلند و پنجره های بزرگ، نور کمی به وسط ساختمان می رسید. قبل از بازسازی یک اتاق نشیمن در یک سمت و یک اتاق خواب در سمت دیگر قرار داشت. یک راهروی محصور نیز مابین ...

ادامه مطلب
کدام فلاش تانک مناسب سرویس بهداشتی شماست؟

فلاش تانک ها امروزه تبدیل شده اند به یکی از وسائل بهداشتی که در هر خانه ای موجود هستند، فلاش تانک عموماً در توالت های فرنگی به کاربرده می شد، اما با توجه به این که استفاده از این وسیله تمیز تر و بهداشتی تر بوده امروزه در توالت های نشسته یا همان تخت هم به کار برده می شود ...

ادامه مطلب
جوشکاری MAG با سیم سخت، روش ها و تجهیزات

جوشکاری MAG , MIG (جوشکاری قوسی با گاز محافظ)

تعریف کلی: جوشکاری قوس فلز گازی یا جوشکاری قوس الکتریکی با سپرگازی که اکثرا با این نام معروف است, فرآیند جوش قوسی است که در آن از حرارت قوس الکتریکی ایجاد شده بین سیم جوشی که بطور پیوسته تز ...

ادامه مطلب
سیستم نظارت تصویری

در قسمت قبل در مورد سیستم نظارت تصویری و وضعیت بازار این سیستم ها صحبت کردیم ، در این قسمت به صورت کامل به نحوه ورود به بازار کار و لازمه های قبل از ورود می پردازیم .

برای ورود به حوضه ی نظارت تصویری افراد نیاز به پیش نیاز هایی برای شروع دا ...

ادامه مطلب
شیرآلات حمام را مقرون به صرفه انتخاب کنید

با انتخاب صحیح شیرآلات، علاوه بر ظاهر زیبا می توانید از آسایش بیشتری در ساختمان برخوردار شوید. یکی از فضاهای داخلی که سر و کار زیادی با شیرآلات دارد، حمام است که ضروری است بهترین شیرآلات هم از نظر زیبایی و هم از نظر کاربری برای آن انتخاب شود.

کنتور برق را نگاه می کردم که با چه سرعتی می دوید و اعداد را پشت سر هم جا می انداخت. هوا گرم شده بود و مصرف انرژی در همه خانه ها بیداد می کرد. مگر نه اینکه خانه محل امن و آرامش زندگی است، چاره ای نیست باید دمای خانه را برای فضای ایده آل تر، تعدیل کرد.

هرچه به فصل گرما نزدیک تر می شویم، یکی از دغدغه های ذهنی اهالی خانه، خنک کردن هوای خانه و فرار از گرما است.

به گزارش پیام ساختمان، در این شماره با تنی چند از مهندسین انرژی ساختمان، گفتگو کردیم و از آنها خواستیم، راهنمایی از سردکننده های موج ...

ادامه مطلب

شرکت دی ام جی(DMG Group

شرکت DMG در سال 1922 تاسیس شده و در بورس لندن قرار گرفته است. درآمد این شرکت سالیانه 25/2 میلیارد دلار است. بزرگترین برگزار کننده نمایشگاه و رویداد در خاورمیانه است. برگزار کننده 80 نمایشگاه در 20 کشور دنیا که در بخش های ساختمان، نفت و گاز، طراحی داخلی، هتلداری و حمل و نق ...

ادامه مطلب
راه اندازی سامانه هوشمند املاک

دبیر کانون نهادهای مالی ایران با اشاره به اینکه دولت موظف است اطلاعات خام در حوزه مسکن را منتشر کند چرا که نگه داشتن اطلاعات از سوی دولت رانت ایجاد می کند، گفت: یکی از اهداف تدوین راهکار 9 گانه وزارت راه برای تعادل بخشی بازار مسکن شفاف سازی و آگاهی رسانی به مردم است.

...

ادامه مطلب
مباحث حقوقی کمیسیون ماده 77 شهرداری

یکی از منابع مهم درآمدی شهرداریها «عوارض» است که با گستردگی قوانین و مقررات مربوط به ان اختلاف مؤدی و شهرداری را اجتناب ناپذیر نموده است به نحوی که قانونگذار در ماده 77 قانون شهرداریها قانون مستقلی را که شخصیت مجزایی از شهرداری دارد برای رسیدگی به این امور تحت عنوان کمیسی ...

ادامه مطلب
وضعیت بحرانی 3000هکتار بافت فرسوده تهران

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران از بحرانی شدن وضعیت 3000 هکتار بافت فرسوده تهران خبر داد و گفت: با نوسازی بافت فرسوده تا 30 درصد هزینه های شهری کاهش می یابد.

به گزارش پیام ساختمان، مجید روستا با اشاره به این که 140 هزار هکتار از مسا ...

ادامه مطلب
آیین نامه نظام مهندسی بازهم اصلاح شد

در اصلاحیه جدید آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی، اگر این سازمان اسامی مهندسان ناظری که کارفرما تعیین کرده را ظرف 3 روز تأیید نکند، خودبه خود این اسامی قطعی می شوند.

به گزارش پیام ساختمان، عباس آخوندی با ابلاغ اصلاحیه جدید آیین نامه اجرایی ...

ادامه مطلب
چندساله شدن اجاره نامه ، در راستای حمایت از کم درآمدهاست

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: لایحه اصلاح قانون روابط موجر و مستأجر در راستای نهادینه شدن امضای قراردادهای بلندمدت اجاره مسکن در کشور تدوین شده است.

به گزارش پیام ساختمان، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در هفته جاری طی نامه ...

ادامه مطلب
مالیات 20درصدی بر فروش مسکن در راه است

بر اساس طرح دوفوریتی مجلس شورای اسلامی، از فروش مکرر مسکن مالیات 20درصدی دریافت خواهد شد.

به گزارش پیام ساختمان، شادمهر کاظم زاده نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 65 درصد از منازلی که ساخته می شوند جنبه سودآوری دارد گفت: در طرح دوفوری ...

ادامه مطلب
سنگ اندازی تولیدکنندگان سنگ را زمین گیر کرد

رئیس انجمن سنگ ایران با اضهار تاسف گفت: از هفته گذشته حمل هر کانتینر سنگ به مقصد چین از 150 دلار به 650 دلار افزایش یافته است تولیدکنندگان برای حضظ سهم صادرات سنگ به بازار چین متحمل ضررهای فراوانی شده اند.

صنعت سنگ یکی از صنایعی است کمترین و ...

ادامه مطلب
درود بر منتقد، رمز موفقیت و ماندگاری ماست

رضا اکبر قره­باغ مهندس عمران و عضو پایه یک نظام مهندسی ساختمان استان تهران است.

وی که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1377در ساخت و نصب اسکلتهای سنگین فولادی و جرثقیل شروع کرده، در ابتدا رئیس کارگاه ساخت استراکچر فلزی صنعتی سالن خط تولید L90 ...

ادامه مطلب
حاشیه نشینی در شهرها دو برابر می شود

دبیرکل انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، گفت: بر اساس اعلام سازمان ملل، جمعیت آلونک نشینی و حاشیه نشینی در شهرها تا سال 2050 دوبرابر می شود.

به گزارش خبرنگارپیام ساختمان، سید محسن طباطبایی مزدآبادی اظهار داشت: تمامی پیش بینی ها حاکی از افزایش ج ...

ادامه مطلب
هشدار به خریداران املاک در کشورهای همسایه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی به افرادی که به منظور سرمایه گذاری در حوزه املاک در کشورهای همسایه سرمایه شان را از کشور خارج می کنند، هشدار داد.

به گزارش پیام ساختمان، رضا مسرور با اشاره به اینکه اخیرا تعداد زیادی از افراد س ...

ادامه مطلب
اختصاص 15 میلیارد برای بازسازی مسکن مهر در زلزله کرمانشاه

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تامین مالی 15 میلیارد ریالی و سازماندهی خدمات فنی- مهندسی مشاوران و عوامل اجرایی به کار گرفته در پروژه بازسازی و بهسازی مسکن مهرهای آسیب دیده مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب خبر داد.

به گزارش پی ...

ادامه مطلب
افتتاح 15 هزار مسکن مهر در یک سال

سازمان ملی زمین و مسکن از شهریور سال گذشته تاکنون حدود 15 هزار مسکن مهر را افتتاح کرده است. در بازه یاد شده کمی بیش از 8000 واحد مسکن مهر نیز از آمار سازمان مذکور ناپدید شده است.

بر پایه این گزارش، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن شهریور ماه ...

ادامه مطلب
دولت مقصر افزایش قیمت مسکن است

کارشناس مسکن با رد ادعای وزیر راه و شهرسازی درباره علل افزایش قیمت مسکن، گفت: بخش مسکن از سوی دولت رها شده و فقط کارهای کوچکی توسط دولت انجام شده که نتیجه آن التهاب و بالاترین سطح افزایش قیمت و سوداگری بوده است.

به گزارش پیام ساختمان، افشین ...

ادامه مطلب
مسکن راکد شد ولی افزایش قیمت ادامه دارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان این که دولت به تکالیف قانونی برنامه ششم در بخش مسکن عمل نکرده است گفت: مسکن به دلیل عملکرد نامناسب وزارت راه در شرایط نامطلوبی به سر می برد و رکود این بخش آسیب های جدی به کشور وارد کرده است.

به گزارش پیام ساخت ...

ادامه مطلب
9 فرمان برای تعادل بازار مسکن

بی ثباتی و افزایش سطح عمومی قیمت ها باعث شد تا آخوندی وزیر راه و شهرسازی از تدوین اولیه راهکارهای تعادل بخشی به بازار مسکن رونمایی و اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه را بر عهده شهرداری ها قرار دهد.

به گزارش پیام ساختمان، بازار مسکن مانند ...

ادامه مطلب
انتظارات از نمایشگاه ساختمان

صنعت ساختمان از معدود صنایعی است که تاثیر غیرقابل انکار و چشمگیری بر اقتصاد کشور دارد. برای اینکه تصویر روشنی از صنعت ساختمان و جایگاه آن در اقتصاد ارایه شود کافی است برخی از ویژگی های اختصاصی آن را به شرح ذیل مرور شود:

- بیش از یک سوم اقتصا ...

ادامه مطلب
×