اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

 بازسازی دیوارهای قدیمی را شروع کنید!

بازسازی دیوارهای قدیمی را شروع کنید!

حریم یک خانه را دیوارهای آن مشخص می کنند. دیوارهایی که می توانند به خانه شخصیت ببخشند و روحیه اهالی آن خانه را شکل بدهند، اما آنچه که به دیوارها هویت می دهد، متریال و رنگ آن هاست. انتخاب پوشش دیوار داخلی مناسب همیشه با چالش هایی همراه بوده است. اگر شما هم در فرآیند پیچیده بازسازی و نوسازی منزلتان برای انتخاب دیوارپوش نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، در ادامه این مطلب با ماهمراه شوید.

معماری کوچک ترین خانه های دنیا

معماری کوچک ترین خانه های دنیا

گاهی اوقات از اینکه خانه ای به این کوچکی دارم شکایت می کنم؛ چون به عقیده من خانه باید بالای سیصد متر باشد! خانه هم آن قدر کوچک! هرچقدر کمد اضافه می کنم بازهم کم می آید.

 بی ثباتی نرخ ارز، آفتی برای تولید است

بی ثباتی نرخ ارز، آفتی برای تولید است

درحالی که شاهد افسارگسیختگی بیش از پیش نرخ دلار هستیم، وضعیت تولید ملی هر روز پیچیده تر می شود البته برخی از کارشناسان نیز بر این باورند که این نابسامانی بازار موجب می شود تا طومار تولیدات نامرغوب و نیز کارگاههای زیر پله ای درهم پیچیده شده و تنها تولیدات و برندهایی بتوانند سرپا بمانند حائز بیشترین امتیاز و ضریب ماندگاری در نظر مصرف کننده هستند. مع هذا نوسان نرخ ارز این روزها شرایط سختی را برای همه تولید کنندگان به ویژه آن دسته که سعی می کنند برای یکسال بعدشان هم برنامه ریزی کنند، به وجود آورده است.

 تابستان آغوش بست، برای سرما مهیا شویم

تابستان آغوش بست، برای سرما مهیا شویم

اگر از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در مورد گذشته بپرسید، حتماً از کرسی هایی خواهند گفت که همه اعضای خانواده برای گرم شدن به دور آن حلقه می زدند. شاید هم بخاری های نفتی را که تمام فضای خانه توسط آن ها از بوی نفت پر می شد را به یاد داشته باشید. با نگاهی به تاریخ درمی یابیم که این وسایل همواره در حال تغییر و تکامل بوده و هر نسل تجربه ای متفاوت از وسایل گرمایشی دارند. در این مقاله برخی از سیستم های گرمایشی مدرن را شرح داده و با مزایا و معایب آن ها آشنا می شویم.

بزرگترین نمایشگاه تاسیسات سیستم های سرمایشی و گرمایشی کشور

بزرگترین نمایشگاه تاسیسات سیستم های سرمایشی و گرمایشی کشور

هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی تأسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی 1تا4 آبان مهرماه سال 1397 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار می نماید و فعالان و صاحبان حوزه صنعت تأسیسات را در محیطی تجاری و تخصصی گرد هم می آورد. در ارتباط با نحوه برگزاری، و اهداف این نمایشگاه، پیام ساختمان گفت وگویی با دکتر عبدالکریم جلالی مدیرعامل شرکت نما نگر به عنوان مجری برگزاری نمایشگاه صورت داده است که در پی می آید

شیرآلات کلارپویا،پویا در صنعت کشور

شیرآلات کلارپویا،پویا در صنعت کشور

حسین صدوقی تولیدکننده و مدیر شیرآلات کلارپویا در گفتگویی با خبرنگار پیام ساختمان توضیحاتی به شرح ذیل در مورد تاریخچه این برند ارائه دادند. این واحد در زمینه تولید شیرآلات اهرمی از سال 1377 به عنوان یکی از دو برند تولید کننده شیرآلات اهرمی در ایران بوده است و از سال 1382 فرمان هدایت این واحد تولیدی به دست اینجانب سپرده شده که با برند کلار پویا در بازار فعالیت خود را ادامه داده است.

 نسل جدید اتصالات 5 لایه جوشی کایرپایپ

نسل جدید اتصالات 5 لایه جوشی کایرپایپ

شرکت لوله سبز چابهار از سال 1374جزء اولین تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی پروپیلن در کشور بوده و همچنین از سال 1394 با تلاش های بسیار واحد تحقیق و توسعه این شرکت توانسته است محصول جدیدی را اختراع و در مدت کوتاهی روانه بازار بین اللملی صنعت ساختمان و تاسیسات نماید.

 رادیاتور قرنیزی راه حل دکوراسیون داخلی

رادیاتور قرنیزی راه حل دکوراسیون داخلی

رادیاتور قرنیزی سبک جدیدی از سیستم های گرمایشی ساختمان می باشد که به دلیل مزایا و قابلیت های آن و همچنین آزادی عمل در دکوراسیون و حتی امکان تولید سفارشی آن، امروزه در تمام دنیا خصوصا کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار مورد توجه و استقبال واقع شده است. در واقع در این نوع سیستم گرمایشی طوری طراحی شده است که با جایگزینی به جای قرنیزهای متداول ساختمان، ظاهری کاملا شبیه به قرنیزی زیبا و کاملا سفارشی را داشته در عین حال عمل انتقال حرارت و گرمایش ساختمان را نیز به عهده خواهد داشت.

 طراحی فضاهای چند منظوره برای خانه کوچک

طراحی فضاهای چند منظوره برای خانه کوچک

پیشرفت تکنولوژی و فناوری، نقشه خانه ها بازتر شده و وسایل الکترونیکی بسیاری نیز به آنها اضافه می شود. در این میان احساس نیاز به خانه هایی با نقشه های هوشمندانه و چند منظوره نیز شکل می گیرد؛ آشپزخانه هایی که با جزیره خود می توانند کاربرد ناهارخوری را هم به همراه داشته باشند، اتاق کارهایی که به عنوان اتاق مهمان نیز به کار می روند، همه و همه ایده هایی هستند که کمک می کنند بتوانید در فضاهای کوچک منزل خود، بخش های مختلفی را با هم ادغام کرده و اتاق ها را به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار دهید.

نسرین سراجی

نسرین سراجی

بانوی معمار و معماری، پروفسور نسرین سراجی فارغ التحصیل انجمن معماری لندن (AA) متولد ایران است. او پس از فارغ التحصیلی از انجمن معماری در لندن، بلافاصله شروع به کار در ادارات بزرگ چند ملیتی در بریتانیا کرد. در همان زمان بود که با جلوه های مختلف و جدید معماری چون، طراحی شرکت ها، تفکر عمومی و... آشنا شد.

 دکوراسیون اتاق خواب بدون تخت

دکوراسیون اتاق خواب بدون تخت

تختخواب یکی از جزییات اساسی هر اتاق خوابی محسوب می شود، اما گاهی به علت کوچک بودن فضای اتاق خواب و یا دلایل شخصی امکان قرار دادن تختخواب درفضای اتاق خواب مقدور نمی باشد، بنابراین باید با ترفندهای هوشمندانه ی دیگری اقدام به چیدمان فضای داخلی اتاق خواب کنیم.

11سوالی که قبل از بازسازی دکوراسیون باید از خود بپرسید!

11سوالی که قبل از بازسازی دکوراسیون باید از خود بپرسید!

قبل از شروع به بازسازی منزل، هر چقدر گفتگوی بهتر و بیشتری با طراح داخلی، معمار یا پیمانکار خود داشته باشید، فرآیند بازسازی راحت تر خواهد شد. اگر قبل از شروع تخریب، زمانی را به این موضوع اختصاص دهید که بفهمید از بازسازی دقیقا چه می خواهید، در هزینه و وقت شما صرفه جویی می شود.

پکیج دیواری ، موتورخانه کوچک

پکیج دیواری ، موتورخانه کوچک

تعاریف زیادی در مورد پکیج آورده شده ولی در اصل و به صورت اختصار می توان پکیج را یک موتور خانه کوچک و کم مصرف توصیف کرد. در واقع پکیج یک وسیله خانگی است که نه تنها آب گرم مصرفی خانه را فراهم می کند بلکه با ایجاد مداری گرمایشی باعث ایجاد گرمایش در خانه ها و یا ادارات می شود.

هیچ آسانسوری وجود ندارد، باید از پله ها بالا بروید!

هیچ آسانسوری وجود ندارد، باید از پله ها بالا بروید!

میثم زمانی مدیر فروش شرکت پارند سیستم ایرانیان معتقد است که در کسب و کارهایی که جوانان و فارغ التحصیلان در هر گرایشی وارد بازار می شوند برای رسیذن به موفقیت باید چندین برابر سایر کشورهای دیگر تلاش کرد

شش ماهه که حقوق نگرفتیم
کارگران ساختمانی مصلی امام خمینی (ره):

شش ماهه که حقوق نگرفتیم

کارگران ساختمانی از مظلوم ترین افراد شاغل در کشور ما هستند که متاسفانه به دلیل رکود بازار مسکن، روزگار سختی را به لحاظ معیشتی سپری می کنند.

دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی

دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی

چیدمان یک خانه فرانسوی به نظر خیلی خاص و شیک می رسد. دکوراسیون به سبک فرانسوی هم با وسایل و تزئینات جذاب خود، اغلب برای دوستداران هنر چیدمان، زیبایی و سلیقه، مرجع زیبایی شناسی است. در این مقاله به چند اصل اساسی در نحوه چیدمان و دکوراسیون فرانسوی نظری کوتاه می اندازیم.

اول . . . . 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 . . . . آخر
×