فهرست مطالب نشریه شماره 353 هفته نامه پیام ساختمان

افزایش-قیمت-مسکن-چرا-مهار-نمی-شود

افزایش قیمت مسکن چرا مهار نمی شود

شماره : 353دوهفته نامهساخت و ساز، معماری و دکوراسیون، تاسيسات، بازارساختمانتاریخ انتشار : 1397/11/13مشاهده نسخه الکترونیکی 353
چگونه-آب-استخر-را-گرم-کنیمچگونه آب استخر را گرم کنیم؟

گرم کردن آب استخر همواره یکی از مهمترین دغدغه های شناگران و صاحبان استخر می باشد. دمای مناسب آب در هنگام شنا کردن، یکی از مهمترین عوامل مطبوع بودن تجربه شنا محسوب می شود. برخی از دماهای پیشنهادی برای استخرهای گوناگون به این شرح است:

ادامه مطلب
هفت-اشتباه-رایج-مصرف-کنندگان-ایرانـی-هنگام-خرید-دستگاههای-تصفیه-آبهفت اشتباه رایج مصرف کنندگان ایرانـی هنگام خرید دستگاههای تصفیه آب

امروزه افزایش املاح و آلودگی های آب تحت تاثیر عواملی چون افزایش جمعیت، افزایش آلاینده های صنعتی، فرسوده بودن سیستم های انتقال آب شهری و بعضاً بیماری های عفونی مردم را آگاهانه و منطقاً به سمت دستگاه های تصفیه آب خانگی کشانده است و در این میان هم گروهی سود جو با واردات بی رویه قطعات و دستگاه های تصفیه آب بی کیفیت و بدون استاندارد سعی در ماهی گرفتن از این آب گل آلود دارند.

ادامه مطلب
30-هزار-میلیارد-تومان-اعتبار-برای-ساخت-400-هزار-مسکن30 هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت 400 هزار مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 30 هزار میلیارد تومان برای تولید 400 هزار واحد مسکونی اعتبارات مورد نیاز است، گفت: به صورت خوشبینانه منابع مالی 13 هزار میلیارد تومان از این رقم برآورد شده مورد نیاز، فراهم شده است.

ادامه مطلب
افت-معاملات-و-رشد-قیمت-مسکن-در-تهرانافت معاملات و رشد قیمت مسکن در تهران

در حالی که این روزها شاهد افت معاملات مسکن در کشور و به ویژه تهران هستیم، گزارش ها حکایت از رشد اندک قیمت مسکن در دی ماه دارد. ب

ادامه مطلب
افزایش-قیمت-مسکن-تا-چند-ماه-ادامه-داردافزایش قیمت مسکن تا چند ماه ادامه دارد

به گزارش پیام ساختمان، مهدی روانشادنیا با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن در کشور از برخی مناطق تهران شروع می شود، گفت: روال بازار مسکن طی چند دهه گذشته در کشور از فراز و نشیب فراوانی برخوردار بوده است.

ادامه مطلب
افزایش-قیمت-مسکن-بر-مردم-فشار-وارد-می-کندافزایش قیمت مسکن بر مردم فشار وارد می کند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رکود مسکن در سال های گذشته و همچنین افزایش ناگهانی قیمت مسکن و اجاره بها فشار زیادی را بر مردم آورده است گفت: باید بتوانیم شکاف ایجاد شده را کم کنیم.

ادامه مطلب
ممبران-کابینتی-مقاوم-در-برابر-رطوبتممبران ، کابینتی مقاوم در برابر رطوبت

کابینت ممبران به کابینتی گفته می شود که در آن از روکش ممبران استفاده شده باشد.

ادامه مطلب
چند-ترفند-ساده-برای-دکوراسیون-آشپزخانهچند ترفند ساده برای دکوراسیون آشپزخانه

برای تغییر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه با امکانات محدود و ساده باید قبل از هر چیز به ایجاد تغییراتی در دیوارها اندیشید.

ادامه مطلب
کاهش-80-درصدی-مصرف-آب-با-شیرآلات-کاهندهکاهش 80 درصدی مصرف آب با شیرآلات کاهنده

با توجه به آمار جهانی، ما جزو کشورهای خشک بحساب می آییم. توان سیاستگذاری ما در ریسکو تنها میتواند روی مصرف آب شرب موثر باشد.

ادامه مطلب
گنبد-بنایی-جلوه-بخش-و-شاعرانهگنبد بنایی جلوه بخش و شاعرانه

گنبد در بناهای رفیع موجب جلوه بخشی و زیبایی شاعرانه می گردد و از سوی دیگر بر شکوه و عظمت بنا می افزاید به طوریکه اکثر بناهای مشهور جهان را بناهای گنبد دار تشکیل می دهند.

ادامه مطلب
هارمونی-رنگ-ها-در-معماریهارمونی رنگ ها در معماری

طراحی دکوراسیون داخلی یک موضوع بسیار مهم است که می توان از طریق آن یک مکان را به شکل های گوناگون در آورد.

ادامه مطلب
روش-نصب-و-چیدمان-آجر-نسوزروش نصب و چیدمان آجر نسوز

همان طور که در گزارش های قبلی در نشریه پیام ساختمان گفته شد آجرنسوز به دلیل گستردگی رنگ به خصوص مقرون به صرفه بودن هزینه خرید در مقایسه با سایر مصالح بیشترین استفاده در نمای ساختمان را به خود اختصاص داده است.

ادامه مطلب
آیا-می-دانید-هنگام-زلزله-نقاط-نا-امن-ساختمان-کجاستآیا می دانید هنگام زلزله نقاط نا امن ساختمان کجاست؟

زلزله یکی از حوادث طبیعی است که نمی توان زمان و مکان وقوع آن را بصورت دقیق پیش بینی کرد.

ادامه مطلب
مزایا-و-معایب-نصب-قفل-برقیمزایا و معایب نصب قفل برقی

در قرن 21، تکنولوژی از همه چیز یک نسخه «هوشمند» ارائه کرده است. حالا دیگر با وجود امکانات خانه هوشمند به راحتی می توانید خانه هوشمندی داشته باشید که همه تجهیزات آن از طریق موبایلتان کنترل می شوند.

ادامه مطلب
شرایط-اجاره-خانه-بدون-پول-پیششرایط اجاره خانه بدون پول پیش

با توجه به شرایط اقتصادی اکثر افرادی که صاحب خانه ای هستند تمایل دارند مبلغ کمی را به عنوان پیش پرداخت یا ودیعه از مستأجر دریافت کنند ولی مبلغ بالاتری را به صورت اجاره بگیرند.

ادامه مطلب
صنعتی-سازی-در-ساخت-و-ساز-مانند-کاتالیزر-عمل-می-کندصنعتی سازی در ساخت و ساز ،مانند کاتالیزر عمل می کند

علی قربانی عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور و موسس رشته مهندسی مدیریت پروژه در کشور است. وی دانش آموخته رشته مهندسی مدیریت ساخت در مقطع دکتری می باشد.

ادامه مطلب
تزریق-15-هزار-میلیارد-تومان-وام-ساخت-مسکنتزریق 15 هزار میلیارد تومان وام ساخت مسکن

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از پرداخت 15 هزار میلیارد تومان وام ساخت به سازندگان طی 10 ماه امسال خبر داد و گفت: در بخش پرداخت وام خرید به لحاظ مبلغی 32 درصد در مقایسه با سال گذشته رشد داشته ایم.

ادامه مطلب
افزایش-قیمت-مسکن-چرا-مهار-نمی-شودافزایش قیمت مسکن ، چرا مهار نمی شود؟

مخالفت دولت با طرح مجلس درباره مالیات بر عایدی مسکن در حالی است که قیمت مسکن روز به روز در حال افزایش است و دولت با این اقدام، امید مستاجران برای خریدخانه را از بین می برد.

ادامه مطلب
تصمیمات-لحظه-ای-عامل-بی-ثباتی-اقتصادی تصمیمات لحظه ای، عامل بی ثباتی اقتصادی

محمد حسین فریور بیش از سه دهه است که در صنعت تولید در و پنجره فعالیت دارد.وی که به قول خودش از مرحله آبکاری، قالبسازی و طراحی قالب در و پنجره شروع کرده، در حال حاضرتولید کننده در و پنجره دو جداره و نمای آلومینیومی با برند والاد درکشور است.

ادامه مطلب
استانداردی-برای-تاور-کرین-ها-تدوین-نشده-است استانداردی برای تاور کرین ها تدوین نشده است

نبود یک استاندارد مشخص برای تولید جرثقیل های ساختمانی، منجر به وقوع حوادث زیادی در ساخت و ساز کشور شده است.این سخن یکی از تولید کنندگان قطعات جرثقیل های بغل برجی یا همان تاور کرین است.

ادامه مطلب
×