فهرست مطالب نشریه شماره 339 هفته نامه پیام ساختمان

افزایش-قیمت-بیشتر-از-تقاضای-مسکن

افزایش قیمت بیشتر از تقاضای مسکن

شماره : 339دوهفته نامهساخت و ساز، معماری و دکوراسیون، تاسيساتتاریخ انتشار : 1397/04/30
پذیرش واقعیت، مهمترین کلید حل مشکل است

شرکت شیمی فر ایران، فعالیت خودرا از اواخر دهه شصت خورشیدی آغاز کرد. ازآنجایی که بنیان گذاران اولیه شرکت در زمینه تولید انواع چربیگیرهای صنعتی دارای تجربه های مفیدی بودند بنابراین، سالهای اولیه فعالیت شرکت با تولید انواع چربیگیرهای صنعتی خاص صنایع خودروسازی و لوازم خانگی ...

ادامه مطلب
لذت-آرامش-در-خانه-هوشمندلذت آرامش در خانه هوشمند

امروزه و با گسترش شهرنشینی، شهروندان با پدیده های نامطلوب بی شماری مواجه هستند. آلودگی هوا، ترافیک، استرس، آلودگی صوتی و ... عواملی هستند که شهروندان کلان شهرها هر روز با آن دست و پنجه نرم می کنند. نتیجه اینکه با تنی خسته و ذهنی آزرده به خانه که مأمن و محل آرامش است، می رسند.

ادامه مطلب
رفع نم و رطوبت دیوار و سقف ساختمان

از گذشته ها تاکنون سعی بر آن شده است دیوار های ساختمان طوری ساخته شود تا از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری شود زیرا نم و رطوبت خسارت جبران ناپذیری را بر ساختمان وارد می کند.

به گزارش پیام ساختمان، در این شماره می خواهیم به بررسی ...

ادامه مطلب
ویژگی های یک آسانسور ایمن و سالم

اولین نکته ای که در مورد آسانسور باید بگویم این است که گول ظاهرش را نخورید! اگرچه آسانسورها با ظاهری آراسته و زیبا به مردم عرضه می شوند اما برخی از آنها دارای کیفیت مطلوب و استاندارد لازم نیستند. هر ساختمانی به آسانسوری با کاربری خاص خود نیاز دارد که این موضوع در ساختمان ...

ادامه مطلب
انواع عایق صوتی برای رهایی از سر و صدا

امروزه افراد زیادی هستند که در خانه کار می کنند و با گسترش دسترسی آسان به شبکه اینترنت و پیشرفت سریع تجارت الکترونیک روزانه این تعداد رو به افزایش است.

به گزارش پیام ساختمان، در حال حاضر 1/3 میلیون نفر در ایالات متحده در خانه کار می کنند و ا ...

ادامه مطلب
جکوزی خانگی و یک آب تنی هیجان انگیز

لذت خوابیدن در آب را تقریبا همه ی ما تجربه کرده ایم. از دریا و برکه و رودخانه گرفته تا استخر و وان های کوچک در حمام هایمان.

به گزارش پیام ساختمان، جکوزی ها نسل نسبتا جدیدی از وان ها هستند که به امکاناتی نظیر پرتاب آب برای ماساژ بدن و مفصل ها ...

ادامه مطلب
طراحی داخلی با سیمان و سنگ مرمر

این آپارتمان تمامی کف ساختمان را به صورت یکپارچه پوشش داده است. کل ساختمان، از آشپزخانه گرفته تا انباری، به علاوه حمام و ما باقی اجزای ساختمان، باز سازی شده است.

به گزارش پیام ساختمان، در باز سازی فضای اصلی با ایجاد یک قفسه در ورودی سالن به ...

ادامه مطلب
فرانک اوون گِری

فرانک اوون گِری در 28 فوریهٔ 1929 در خانواده ای یهودی در شهر تورنتوی کانادا (با نام اصلی فرانک اون گلدبرگ) دیده به جهان گشود.

او در سال 1947 به همراه خانواده اش به لس آنجلس مهاجرت کرد و در دانشگاه جنوب کالیفرنیا به تحصیل در رشتهٔ معماری پر ...

ادامه مطلب
معماری مدرن با حفظ ویژگی های تاریخی

خانه ای که در تصاویر آن را مشاهده می کنید، یکی از نمونه های نادر ساخت وساز جدید در یک منطقه حفاظت تاریخی در منطقه از شهر لس آنجلس می باشد.

در این پروژه طراح به باز سازی خانه های کوچک و قدیمی می پردازد.

در باسا ...

ادامه مطلب
دولت قبل فقط کلنگ زد

پروژه مسکن مهر شاید آیینه تمام نمای اقداماتی باشد که دولت های نهم و دهم بدون انجام کارشناسی کافی، تنها برای دولت بعد تعهد ایجاد کردند.

به گزارش پیام ساختمان، از یک میلیون و 400 هزار واحد مسکن مهر که به مرحله ی فروش اقساطی رسیده 913 هزار واح ...

ادامه مطلب
برخورد قانونی با مدیران متخلف نظام مهندسی

معاون وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از مواضع رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: آقای رجبی به مدیران نظام مهندسی توصیه می کند که به بخشنامه های وزارتخانه توجه نکنند؟ هیچ مماشاتی نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، حامد مظاهریان در بی ...

ادامه مطلب
وصول وجه چک از طریق اجرای ثبت

یکی از این توجهات ویژه قانونگذار نسبت به این سند، وضع نمودن راه های مختلف به منظور اقدام برای مطالبه وجه مندرج در روی این سند می باشد. این طرق اقدامی عبارتند از:

1-طرح شکایت کیفری

2-طرح دعوای حقوقی

ادامه مطلب

آخوندی به زور نمی توان به مردم خدمات داد

وزیر راه و شهرسازی گفت: به عنوان کسی که سال ها عضو نظام مهندسی و عضو شورای مرکزی این سازمان بوده ام می گویم به پیر، به پیغمبر اگر کار نظام مهندسی با میل و رغبت بهره بردار نباشد، به زور نمی توان خدمتی را به مردم فروخت.

به گزارش خبرنگار پیام س ...

ادامه مطلب
کلنجار با نظام مهندسی، غفلت از بازار مسکن

شماره پیش، بخش اول مقاله "کلنجار با نظام مهندسی، غفلت از بازار مسکن" به چاپ رسید که در آن به واکاوی مشکلات حوزه اقتصاد مسکن پرداخته شد و دلایل چند دهه رکود، رونق، آزمون و خطا در بازار مسکن مورد بررسی قرار گرفت. در بخش دوم این مقاله با توجه به ریشه یابی مشکلات، پیشنهاداتی ...

ادامه مطلب
هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان کلید خورد

مدیرکل راه شهرسازی استان تهران با اعلام اینکه هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی در مهرماه سال جاری برگزار می شود؛گفت: این دوره ازانتخابات، امسال لزوماً در یک روز برگزار نمی شود.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، محمد نادر محمدزاده مدیرکل راه ...

ادامه مطلب
سیمان صادراتی گران می شود

رئیس انجمن صنفی صنعت سیمان از افزایش نرخ صادرات سیمان در نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: با توجه به از دست رفتن بازار عراق برای صادرات سیمان، مشتری های جدیدی ازجمله قطر، کویت، تانزانیا و بنگلادش پیداکرده ایم که جایگزین عراق شوند.

به گزارش پیا ...

ادامه مطلب
مهندسان مشاور ، مخربان فضای سبز هستند

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد که تهران هویت و چشم انداز کلاسیک خود را از دست داده است.

به گزارش پیام ساختمان، محسن هاشمی در نشست باغ های گمشده تهران که به منظور بررسی چالش ها و راهکارهای حفظ باغات تهران با همت جامعه مهندسان مشاور و کمیسیون ...

ادامه مطلب
افزایش قیمت،بیش از تقاضای مسکن

مشاور وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه افزایش قیمت در بخش مسکن سروصدایش از تقاضای آن بالاتر است، گفت: عاملی که در آینده افزایش ها در بخش مسکن را محدود می کند، قدرت خرید مردم است.

به گزارش پیام ساختمان، حسین عبده تبریزی اقتصاددان و مشاور ...

ادامه مطلب
نخستین همایش انبوه سازان ری برگزار شد

دبیرهمایش انبوه سازان شهرستان ری از عضوگیری گسترده برای تشکیل انجمن انبوه سازان این شهرستان خبر داد.

دکتر غلامرضا جان بزرگی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان اینکه در شهرستان ری سازندگان بسیاری وجود دارند که به صورت پراکنده عمل کرده ...

ادامه مطلب
نازآفرینی یا بازآفرینی شهری؟

رئیس جمهور محترم در آخرین نشست خود با استانداران طی هفته گذشته موضوع – یا «معضل»- بازآفرینی شهری را مجددا پیگیری و بر تسریع در اجرای این طرح تاکید کردند. البته بحث معضل بافت فرسوده فقط در نشست رئیس جمهور با استانداران مطرح نگردید، بلکه طی هفته گذشته نشست های متعدد، اما ...

ادامه مطلب
×