اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

شاه بیت بودجه 1398

شاه بیت بودجه 1398

این روزها، اخبار ضد و نقیضی که از کوی لایحه بودجه بودجه می آید، زیاد شده است. خبر استعفای وزیر بهداشت و درمان پیش از علنی شدن اختلاف او با رئیس سازمان برنامه و بودجه، به صورت غیررسمی در رسانه ها منتشر شده بود، اما پس از آنکه بخش خبری 20:30 رسانه ملی علت استعفای قاضی زاده هاشمی را اعتراض او به بودجه و عدم پرداخت سهم بازنشستگان آن حوزه مطرح کرد، دکتر نوبخت نیز اعتراض خود مبنی بر زیاده خواهی و حتی دست اندازی وزارتخانه متبوع وزیر بهداشت به بودجه عمرانی کشور را علنی کرد و مدعی شد مبلغ 3 هزار میلیارد سهم عمرانی داده شده به وزارت بهداشت و درمان باید بازپس داده شود.

ایران، سوریه را بازسازی می کند

ایران، سوریه را بازسازی می کند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش خصوصی کشور وارد بازار 600 میلیارد دلاری سرمایه گذاری در پروژه های بازسازی سوریه شده است، گفت: دولت ایران قرار نیست منابعی را به پروژه های عمرانی این کشورها اختصاص دهد اما تضمین این سرمایه گذاری ها را از طریق بانک مرکزی می پذیرد.

بازی جدید برای فرار از مالیات

بازی جدید برای فرار از مالیات

در حالی که کارشناسان و فعالان مسکن مالیات بر عایدی مسکن را راهی برای کاهش و کنترل قیمت مسکن عنوان می کنند و آنرا راهکاری اساسی برای مقابله با سوداگران می دانند، بازی جدیدی با هدف طولانی کردن بررسی این طرح در مجلس کلید خورده است.

جایگاه بالای نشریات تخصصی ساختمان

جایگاه بالای نشریات تخصصی ساختمان

امروزه به درستی می توان ساختمان سازی را یک هنر-صنعت قلمداد نمود . همانطورکه می دانیم صنعت ساختمان رابطه تنگاتنگی با حوزه ی فنّاوری دارد. از این رو به روز کردن دانش و علم متخصصین در این زمینه امری ضروری است. برای نیل به این مقصد، ابزارهای متنوعی وجود دارد که از آن جمله است مطبوعات و رسانه ها و بالاخص نشریات چاپی که از جایگاه قابل توجهی برخوردارند.

مسکن مهر روی ریل افتاد

مسکن مهر روی ریل افتاد

پس از استعفای عباس آخوندی و رفتن وی به عنوان سرسخت ترین مخالف مسکن مهر، پروژه های این طرح با تأکید رئیس جمهوری و پیگیری های وزیر جدید راه روی ریل افتاده است.

هیچ بنگاهی حق معامله ملک خارجی را ندارد

هیچ بنگاهی حق معامله ملک خارجی را ندارد

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: پیشنهاد می کنیم علاقه مندان به خرید ملک در کشورهای خارجی وارد قرارداد با بانک های کشور و وزارت امور خارجه شوند تا هزینه های خرید ملک در این کشورها به بانک ایرانی منتقل شود و بانک به جای پرداخت پول به طرف خارجی، مصالح ساختمانی به این کشورها صادرات داشته باشد و به نوعی تهاتر پول ملک با مصالح ساختمانی تولید ایران انجام شود.

رویکردهای مثبت وزیر و انتظارات آتی

رویکردهای مثبت وزیر و انتظارات آتی

با وجود آنکه هنوز از عمر وزارتی وزیر محترم راه و شهرسازی جدید دو ماه تمام نگذشته است، اما طی همین چند روز اخیر وقتی او با درخواست برخی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی جهت پاسخگویی به سئوالات ملی و محلی آنها مواجه شد، با حضور در کمیسیون عمران مجلس ابتدا به دقت سئوالات نمایندگان مردم را استماع نمود و سپس با سعه صدر تمام به همه آنان پاسخ داد.

 مراحل طراحی و ساخت استخر خانگی

مراحل طراحی و ساخت استخر خانگی

شنا و آب تنی یکی از محبوب ترین ورزش ها و تفریحات برای هر سن و سالی به شمار می رود. اما شلوغی، ازدحام و محدود بودن سانس استخرهای عمومی ممکن است بسیاری از افراد را از این سرگرمی مفید دور کند.

سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در علوم و مهندسی
انجمن مهندسی و تکنولوژی لندن برگزار می کند

سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در علوم و مهندسی

امروزه فناوری نقش اساسی در بهبود زندگی مردم ایفا می کند لذا استفاده از نظریات و تخصص جامعه نخبگان دانشگاهی و صنعتی برای برنامه ریزی جهت تقویت چرخه صنعت و تولیدات در زمینه های مختلف علوم، مهندسی و به کارگیری یافته های جدید جهت بومی سازی و به کارگیری تکنولوژی های نوین مهندسی در جهان یک نیاز مهم است.

 نقشه استاندارد خانه چیست؟

نقشه استاندارد خانه چیست؟

اگر تابه حال برای خرید به خانه های مختلف سر زده باشید حتما به این نتیجه رسیده اید که نقشه خانه در زیبایی و کارآمدی خانه نقش به سزایی دارد. اگر معیارهایی مانند محله و طول عمر ساختمان را نادیده بگیریم، آن چیزی که دو خانه مثلا صد متری را از هم متمایز می کند نقشه و طراحی فضاهای داخلی آنهاست.

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن

نوسازی یا بازسازی ساختمان، مفهومی دیرینه در کشورمان دارد. بررسی ها حاکی از آن هستند که از عصر ایران باستان، نوسازی و بازسازی خانه در ایران عملی بسیار مرسوم بوده است و سنت خانه تکانی که هرساله احیا می گردد نیز ریشه در آداب ورسوم آن زمان دارد.

تدوین سند توسعه محلات پایتخت در برنامه سوم توسعه شهر

تدوین سند توسعه محلات پایتخت در برنامه سوم توسعه شهر

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران از تدوین سند توسعه محلات پایتخت در راستای تدوین برنامه سوم توسعه شهر تهران تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: تا پایان امسال، سند توسعه 150 محله تدوین و به اجرا گذاشته خواهد شد.

تجربه تلخ پروژه های ناتمام

تجربه تلخ پروژه های ناتمام

پانزدهم آذر ماه در کشور ما مصادف با مناسبت هاو اتفاقات ریز و درشت متفاوتی است که هر کدام به جای خود اهمیت خاصی دارد. از جمله موارد قابل اعتنای روز پانزدهم آذر در هر سال این است که به رسم معمول،لایحه بودجه سال آتی یا همان سرنوشت مالی یک ساله کشوراز سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارایه می شود تا نمایندگان محترم نیز با اعمال نظرات کارشناسانه خود آن را تکمیل و تصویب نمایند و در قاموس قانون یک ساله کشور منافع ملی را با استناد به آن پیگیری کنند و نظارت نمایند.

گودبرداری و ایمنی در ساختمان

گودبرداری و ایمنی در ساختمان

روش اجرای میکروپایل مشتمل بر چهار مرحله حفاری (در صورت نیاز)، لوله کوبی، تزریق و تسلیح می باشد که مراحل اجرای آن در زیر تشریح شده است.

 نوسازی هر محله، 12 سال زمان می برد

نوسازی هر محله، 12 سال زمان می برد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح بازآفرینی شهری با نوسازی 486 محله واقع در بافت های فرسوده کشور از آبان ماه آغاز می شود، گفت: بازسازی هر محله حداقل 12 سال زمان می برد.

4 دهه انتظاربرای خانه دارشدن

4 دهه انتظاربرای خانه دارشدن

سیاست های غلط در بازار مسکن طی سالهای اخیر، خانه دار شدن را برای بسیاری از مردم بار دیگر به رویایی دست نیافتنی تبدیل کرده است.

چگونه ساخت و ساز رونق می گیرد؟

چگونه ساخت و ساز رونق می گیرد؟

کارشناسان معتقدند با حذف هزینه زمین توسط دولت و معافیت سازندگان مسکن از مالیات بر ساخت، هزینه تمام شده مسکن کاهش چشمگیری می یابد و بخش قابل توجهی از متقاضیان مسکن صاحب خانه خواهند شد.

 تولید سیمان از مرز 24 میلیون تن گذشت

تولید سیمان از مرز 24 میلیون تن گذشت

رییس انجمن صنفی کافرمایان صنعت سیمان گفت: میزان تولید سیمان در پنج ماه امسال به رقم 24 میلیون و 85 هزار و 446 تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش بیش از 244.1 هزارتن را نشان می دهد.

. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . . آخر
×