اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

 تمرکز بر هدف، روند خروج از بحران را سرعت می بخشد

تمرکز بر هدف، روند خروج از بحران را سرعت می بخشد

مهندس مهدی سبحانی مدیر عامل شرکت راه گسترش نامدار ، دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندس عمران با گرایش ژئوتکنیک است.این مدیر صنعتی با تجربه ای بالغ بر 15 سال در زمینه اجرای انواع پروژه های عمرانی در بخش های مختلف راهسازی، محوطه سازی و پروژه های ساختمانی، موفق شده پس از سپری کردن دوره های تخصصی و تحصیل در خارج از کشور، تکنولوژی تولید کامل ترین و کارآمدترین سیستم قطعات پیش ساخته را با قابلیت های فنی فراوان در کشور با نام تجاری ژئوبلوک بومی سازی نماید.

ایران کشوری جذاب برای سرمایه گذاری خارجی

ایران کشوری جذاب برای سرمایه گذاری خارجی

شرکت رنگ کانسای ایرانیان نخستین شرکت چندملیتی در زمینه تولید رنگ خودرو در ایران است.این شرکت که در سال 87 با سرمایه گذاری 100 درصد خارجی و مجوز سازمان سرمایه گذاری خارجی در ایران افتتاح شده، با راه اندازی کارخانه خود در گرمسار در سال 89 و در سایه حمایت تکنولوژیک شرکت مادر (شرکت رنگ کانسای ژاپن) در ابتدا اقدام به تولید رنگهای رویه و همچنین رنگ پایه-آب الکتروفورز کاتدی برای مشتریان خودرویی داخل ایران می نمود.

گنبد بنایی جلوه بخش و شاعرانه
دکتر سیاوش قندی استاد دانشگاه

گنبد بنایی جلوه بخش و شاعرانه

گنبد در بناهای رفیع موجب جلوه بخشی و زیبایی شاعرانه می گردد و از سوی دیگر بر شکوه و عظمت بنا می افزاید به طوریکه اکثر بناهای مشهور جهان را بناهای گنبد دار تشکیل می دهند.

روش نصب و چیدمان آجر نسوز

روش نصب و چیدمان آجر نسوز

همان طور که در گزارش های قبلی در نشریه پیام ساختمان گفته شد آجرنسوز به دلیل گستردگی رنگ به خصوص مقرون به صرفه بودن هزینه خرید در مقایسه با سایر مصالح بیشترین استفاده در نمای ساختمان را به خود اختصاص داده است.

مزایا و معایب نصب قفل برقی

مزایا و معایب نصب قفل برقی

در قرن 21، تکنولوژی از همه چیز یک نسخه «هوشمند» ارائه کرده است. حالا دیگر با وجود امکانات خانه هوشمند به راحتی می توانید خانه هوشمندی داشته باشید که همه تجهیزات آن از طریق موبایلتان کنترل می شوند.

اصول طراحی و رنگ آمیزی اتاق خواب

اصول طراحی و رنگ آمیزی اتاق خواب

هر خانه از محیط های مختلفی تشکیل شده که مهم ترین آن ها سالن پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و سرویس بهداشتی است. توجه به رنگ و چیدمان هر یک از این مکان ها اهمیت زیادی دارد، چرا که ما هر روزه زمان زیادی را در آن ها می گذرانیم و از محیطشان اثر می گیریم.

شوالیه سفید معماری

شوالیه سفید معماری

ریچارد میر ،ملقب به شوالیه سفید پست مدرنیسم، به عنوان یکی از هنرمندان و معماران برجسته هنر انتزاعی، آثار ارزشمند بسیاری را از خود به یادگار گذاشته است که به کارگیری رنگ سفید در قالب طرح های پیچیده، اصلی ترین شاخصه تمامی آنها به شمار می رود.

کنترل و بازرسی جوش

کنترل و بازرسی جوش

به منظور اطمینان از کیفیت جوش و مطابقت آن با خواسته ها و نیاز ها ، کلیه مراحل مختلف جوشکاری باید کنترل و مورد بازرسی دقیق قرار گیرند . انجام بازرسی در کلیه مراحل ( قبل از جوشکاری ، حین جوشکاری ، بعد از جوشکاری ) باعث کاهش هزینه های تعمیرات و دوباره کاری شده و حصول جوش بدون عیب و با کیفیت بالا را تضمین می نماید .

 نقش نورپردازی صحیح در دکوراسیون

نقش نورپردازی صحیح در دکوراسیون

طراحان برجسته ی دکوراسیون اعتقاد دارند که اگر نورپردازی دکوراسیون داخلی یک خانه به درستی طراحی شود، همه ی افراد در آن احساس آرامش و راحتی می کنند در حالی که خودشان هم علت اصلی آرامش را نمی دانند!

ساختمان های عجیب دنیا را بشناسیم

ساختمان های عجیب دنیا را بشناسیم

آشنایی با ساختمان های عجیب دنیا می تواند افق دید شما را نسبت به معماری و آرمان های هنری آن بازتر کند. از طرف دیگر متوجه می شوید در این عرصه تقریبا هیچ چیز غیرممکن نیست!

استیکر دیواری ، راهکاری ارزان در دکوراسیون

استیکر دیواری ، راهکاری ارزان در دکوراسیون

استیکر یا برچسب دیواری به برچسب های دکوراتیو مخصوص طراحی دیوار گفته می شود که طرح ها و تصاویر آن با استفاده از دستگاه کاتر مخصوص روی صفحاتی از جنس پی وی سی، جیر یا مخمل برش داده شده اند. از این برچسب دیواری می توان با توجه به سلیقه هر شخص در طراحی دیوار مکان های مختلفی چون محیط کار، اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق کودک و… استفاده کرد. یکی دیگر از نکات مهم در رابطه با برچسب دیواری این است که این برچسب ها به هیچ عنوان شباهتی به کاغذ دیواری های معمولی و یا سایر اجناس مشابه ندارند.

بتن،عضوی تازه در دکوراسیون

بتن،عضوی تازه در دکوراسیون

تا چند سال پیش استفاده از بتن تنها در ساخت بزرگراه ها، پل ها و سدها خلاصه می شد و کسی فکرش را هم نمی کرد که روزی ممکن است تزئینات بتنی و دست سازه های بتنی تبدیل به بخشی از دکوراسیون منزل شوند.

مقابله با رطوبت ساختمان

مقابله با رطوبت ساختمان

یکی از مشکلات اساسی که در اکثر سازه ها به چشم می خورد ، مشکل نم و رطوبت می باشد که در بعضی مواقع خسارات جبران ناپذیری را به سازه ها و ساختمان وارد می نماید و یکی از راهکار های مقابله با ‎‎آن عایق کاری رطوبتی می باشد .

چرا رادیاتورها مرتبا هوا می گیرند؟

چرا رادیاتورها مرتبا هوا می گیرند؟

همانطور که می دانید رادیاتور وسیله ای است که از طریق گردش آب گرم ایجاد شده در پکیج محیط اطراف خود را گرم می کند. اما گاهی پیش می آید که گرمای ایجاد شده در رادیاتور با وجود جریان آب گرم در لوله ها مطلوب نباشد، به شکلی که قسمتی از آن گرم و قسمتی دیگر آن سرد است.

ایمنی ساختمان خود را جدی بگیرید

ایمنی ساختمان خود را جدی بگیرید

بسیاری از ساختمان هایی که امروزه ما در آن زندگی می کنیم، فاقد امنیت و ایمنی کافی هستند؛ در نتیجه بسیاری از مردم به طور مداوم احساس ناامنی در خانه را تجربه می کنند.

تعمیر و لکه گیری نقاط رطوبتی
تعمیر و نگهداری ساختمان

تعمیر و لکه گیری نقاط رطوبتی

یکی از مهم ترین عواملی که سبب سست شدن ساختمان و همچنین ایجاد ظاهری زشت می شود، نفوذ رطوبت از برخی نقاط به درون ساختمان است. رطوبت معمولا از سه طریق به ساختمان نفوذ می کند:

نوآوری های خیره کننده در سیستم های تهویه

نوآوری های خیره کننده در سیستم های تهویه

طوفان فناوری های نوآورانه جهان درراه است. با استفاده از ابزارهای پیشرفته و بخصوص موبایل های هوشمند هر روزه زندگی ما روبه پیشرفت می باشد. استفاده از تکنولوژی ها درسیستم های HVAC انقلابی در این صنعت به راه خواهد انداخت. و به زودی شاهد مزایای آن در سیستم های سرمایش و گرمایش خواهیم بود.

اول . . . . 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 . . . . آخر
×