اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

دولت لازم نیست حتماً برای مردم خانه بسازد/ در حوزه مسکن، سختگیرانه  ترین استانداردها را داریم
یک کارشناس حوزه مسکن :

دولت لازم نیست حتماً برای مردم خانه بسازد/ در حوزه مسکن، سختگیرانه ترین استانداردها را داریم

مجتبی عزیزیان از کارشناسان حوزه مسکن است که درباره روشهای تامین مالی مسکن، روش های ثبات و کنترل و بازار مسکن و کاهش قیمت تمام شده مسکن، کارهای بسیار جدی و موثری را انجام داده است.

4هزار میلیارد تومان برآورد مالی طرح نهضت ملی مسکن
پیشنهاد مدلهای ساخت از سوی انبوه سازان به دولت مطرح شد؛

4هزار میلیارد تومان برآورد مالی طرح نهضت ملی مسکن

محمود محمودزاده امروز در آئین افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در محل نمایشگاه های تهران اعلام کرد: برای تحقق نهضت ملی مسکن و ساخت 4 میلیون مسکن در 4 سال نیاز به تأمین مالی 4 هزار هزار میلیارد تومان است که البته این به غیر از هزینه تأمین زمین و خدمات و مصالح آن است.وی گفت: از این رقم 2 هزار و 800 هزار میلیارد تومان گردش مالی برای تأمین مصالح ساختمانی مورد نیاز است

ضرورت تدوین سند جامع مسکن برای ریل گذاری آینده مسکن
احمد خرم ، وزیر اسبق راه و ترابری:

ضرورت تدوین سند جامع مسکن برای ریل گذاری آینده مسکن

یکی از اساسی ترین عوامل بحران مسکن نبود سند جامع توسعه مسکن است. طبق گزارش صندوق جهانی پول هر کشور بدون وجود سند جامع توسعه در هر حوزه ای برای اجرای طرح ها 2.5 برابر سایر کشورها هزینه باید بپردازند. بر همین اساس بنده در زمانی که وزیر راه بودم با کمک کشور فرانسه و حضور 29 شرکت برجسته ایرانی اقدام به تهیه سند جامع کردم که البته سال ها در حال خاک خوردن است .

گسترش حاشیه نشینی در پایتخت
حسن محتشم ،ریاست اسبق انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان تهران :

گسترش حاشیه نشینی در پایتخت

مهندس حسن محتشم گفت: در سال 1400 مطابق آمار 65 درصد از سبد خانوار را هزینه مسکن به خود اختصاص داده بود و اما امسال با حذف ارز ترجیحی و افزایش 55 درصدی نهاده های ساختمانی این میزان به 100 درصد می-رسد که قاعدتا یک بحران به حساب می¬آید. این اتفاق باعث حرکت طبقات اجتماعی به سمت پایین شهر و حاشیه های شهر است. گسترش حاشیه نشینی خود علاوه بر تبعات اجتماعی تبعات زیادی را در خانواده ها بهمراه دارد از جمله تغییر فضای آموزشی فرزندان ، از دست دادن شغل و ...

 پیشنهاد ساخت مسکن استیجاری به جای مصوبات اجباری
در پی لایحه تعیین سقف اجاره بهاء در دولت و مجلس؛

پیشنهاد ساخت مسکن استیجاری به جای مصوبات اجباری

ایرج رهبر،نایب رئیس انجمن انبوهسازان مسکن و ساختمان تهران گفت: به نظر من قانون های دستوری همچون تعیین نرخ اجاره بها عملیاتی نیست چراکه خیلی زود روش هایی برای دور زدن این طرح ها را تولید می کنند که خود موجب بحران دیگری در جامعه خواهد شد. من پیشنهاد می کنم با طرح ساخت مسکن استیجاری حرفه ای که سال ها در کشورهای مختلف اجرا شده است با تعیین معافیت ها و تسهیلات تشویقی برای انبوه سازان و سرمایه گذاران بخش خصوصی می توان به صورت بنیادی و ریشه ای مشکل تقاضاهای انبوه برای مستاجران را علاج کرد و علاوه بر حل معضل مشکلات این روزهای مستاجران نرخ رشد افسار گسیخته تورم اجاره بها را نیز در کشور کنترل کرد.

راه های بهینه تامین مالی برای ساخت طرح نهضت ملی مسکن
روش های مهندسی مالی؛

راه های بهینه تامین مالی برای ساخت طرح نهضت ملی مسکن

مهندس گوران دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران پیشنهاد داد تا علاوه بر مسکن های حمایتی که با قیمت مصوب ساخته می شود در همان پروژه های مسکن های مشارکتی انبوه سازان نیز ساخته شود تا در بازار رقابتی با قیمت بازار با سرمایه گزاری انبوه سازان ساخته شود . تا شاهد کمبود مالی برای تامین مالی ساخت مسکن در پروژه طرح نهضت ملی مسکن به مانند طرح مسکن مهر نباشیم وی ابراز امیدواری کرد با روش های مهندسی مالی می توان بدون شک کیفیت و سرعت ساخت ارتقاء یابد.

اوضاع مسکن با مصوبات دستوری درست نمی شود
حسن محتشم،عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران؛

اوضاع مسکن با مصوبات دستوری درست نمی شود

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان حسن محتشم عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران درباره تاثیر مصوبه دولت مبنی بر تعیین حداکثر افزایش اجاره بها در هر سال تا سقف 25 درصد، می گوید که ممکن است این مصوبه به صورت موقت و مقطعی تاثیری بگذارد مبنی بر اینکه یک سری از مستاجرین بگویند که طبق مصوبه دولت تخلیه نمی کنند ولی کدورت و درگیری بین مالک و مستاجر بوجود می آید.

تمدید خودکار قرارداد مستاجران
جزئیات بسته حمایتی از مستاجران؛

تمدید خودکار قرارداد مستاجران

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس مصوبات قراردادهای مستأجران و موجران به طور اتوماتیک تمدید می شود و سقف نرخ افزایش در تهران و کلان شهرها 25 درصد و در سایر شهرها 20 درصد خواهد بود.

ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن برای همه افرادی که خانه ندارند
در میزگرد اختصاصی پیام ساختمان با کارشناسان مطرح شد؛

ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن برای همه افرادی که خانه ندارند

دکتر اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره محدودیت در ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن یادآور شد: مطابق با اصل 43 قانون اساسی برخوردار بودن مسکن حق همه ملت ایران هست و دولت وظیفه دارد تا تمامی محدویت های ثبت نام را برای همه اقشار مردم از دانشجو تا استاد،از کارگر تا کارمند،از متاهل تا مجردهایی که خانه ندارند را بردارد.وی خاطر نشان کرد تا به امروز یک میلیون و هشتصد هزار متقاضی ثبت نام کرده اند و تا سقف چهار میلیون نفر ظرفیت برای ثبت نام متقاضیان وجود دارد.

شرایط مجردها برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن
تکلیف مجردها برای خانه دار شدن؛

شرایط مجردها برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان بر اساس تبصره یک ماده یک آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، زنان خود سرپرست مشروط به داشتن حداقل سی وپنج (35) سال سن، نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور و افراد معلول جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل بیست (20) سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور بدون ملاک عمل وضعیت تأهل آنها هم می توانند در طرح جهش تولید مسکن شرکت کنند و محدودیتی برای مجرد بودن آنها وجود ندارد. همچنین قانون برای سرپرستان خانواده، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است.

750 هزار ثبت نام متقاضی در طرح ملی مسکن اقساطی
طرح اقدام ملی مسکن رودرروی طرح ملی مسکن اقساطی

750 هزار ثبت نام متقاضی در طرح ملی مسکن اقساطی

دکتر خشایار باقرپور،ریاست اتحادیه تعاونی عمران شهر تهران درباره استقبال از طرح ملی مسکن اقساطی با بیان اینکه 750 هزار متقاضی با مطالعه کامل مفاد طرح اقساطی مسکن اقدام به ثبت نام در سامانه اتحادیه تعاونی عمران شهر تهران کرده اند که گویای استقبال متقاضیان از الگوی طرح اقساطی مسکن با هدف واگذاری خانه با هزینه تمام شده و پرهیز از نرخ گذاری های معمول در بازار است. شایان ذکر است اقدام 750 هزار نفر ثبت نام در طرح ملی اقساطی مسکن در حالی است که بنابه گفته محمود محمود زاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهر سازی تاکنون ثبت نام از متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن 600 هزار و 557 نفر ثبت نام کرده اند.

همه چیز درباره تسهیلات یک میلیاردی مسکن
اقساط بازپرداخت وام 1 میلیاردی

همه چیز درباره تسهیلات یک میلیاردی مسکن

بازار مسکن صبح امروز با خبر افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان از 400 میلیون تومان به 1 میلیارد تومان مواجه شد. بر این اساس بانک مسکن تسهیلات مختلفی برای خرید، ساخت و یا تعمیرات خانه به متقاضیان ارائه می دهد. به طور کلی تسهیلات بانک مسکن از 2 طریق وام از محل صندوق پس انداز و وام از محل اوراق بهادار به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می شود.

صدور برگ تشخیص مالیاتی برای بیش از یک میلیون واحد خالی
در راستای اجرای مالیات بر خانه های خالی؛

صدور برگ تشخیص مالیاتی برای بیش از یک میلیون واحد خالی

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان درحالی که بر اساس آمارها حدود 2.5میلیون واحد مسکن خالی در سطح کشور وجود دارد بیش از یک میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه به سازمان مالیاتی در راستای اجرای ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم معرفی شده اند

سیمان چقدر برای مصرف کننده آب می خورد
وعده سیمان 25 هزار تومانی؛

سیمان چقدر برای مصرف کننده آب می خورد

یک تولیدکننده سیمان با تأکید بر اینکه کسانی که وعده سیمان 25 هزار تومان را می دهند بخش حمل و نقل و سود عامل و فروشنده را در نظر نمی گیرند، گفت: در حال حاضر سیمان کیسه ای 45 تا 60 هزار تومان برای مصرف کننده نهایی است.

ساخت 4 میلیون خانه با زمین رایگان
مصاحبه اختصاصی خبرنگار پیام ساختمان با رستم قاسمی،وزیر راه و شهرسازی؛

ساخت 4 میلیون خانه با زمین رایگان

دکتر رضایی کوچی ،ریاست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی :در قانون جهش تولید مسکن پیش بینی شده ظرف چهار سال چهار میلیون مسکن ساخته شود. زمین رایگان به مانند طرح 99 ساله، مصالح مناسب با نرخ ثابت و تسهیلات با نرخ سود 10 تا 12 درصدی از مواد این قانون است که شرایط را برای ساخت مسکن مهیا می کند.

چند گرای دقیق مبارزه با فساد به دولت آینده

چند گرای دقیق مبارزه با فساد به دولت آینده

با توجه به عکس العملهای نشان داده شده به ابلاغیه تعارض منافع وزیر راه و شهرسازی در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات هیئت مدیره های سازمان های نظام مهندسی بر آن شد تا کم و کیف موضوع را از منظر کارشناسانه بررسی نماید. سید عباس ذاکری عضو اسبق شورای تؤسعه نظام مهندسی از آنجا که عمری را با قوانین و آئین نامه ها سپری کرده و هنوز هم با احساس مسئولیت مسائل صنعت ساختمان را دنبال می کند و در مواقع لزوم، در برابر انحرافات و عملکردهای غیر قانونی چه وزارت راه و شهرسازی، چه سازمان ها و تشکل های حرفه ای دخیل در امر ساخت و ساز قد علم م یکند، کارشناسی است که موضوع اخیر را با او به بحث و بررسی نشستیم.

از وام ودیعه مسکن در 1400 چه خبر؟

از وام ودیعه مسکن در 1400 چه خبر؟

بررسی ها درباره تغییرات شاخص اجاره بهای مسکن در شهر های کشور در زمستان 99 نشان داد خانوار هایی که در این فصل قرارداد های یکساله آن ها سررسید شده و اقدام به تمدید قرارداد در واحد های مسکونی کرده بودند رشد شاخص اجاره بها برای آن ها معادل 38.6 درصد بود.

برنامه های آیت الله رئیسی در حوزه مسکن
اعلام حمایت انجمن ها و تشکل های مهندسی ساختمان استان تهران

برنامه های آیت الله رئیسی در حوزه مسکن

ایران عزیز ، امروز بیش از هرزمان دیگر نیازمند استقرار یک دولت قوی ، اسلامی و مردمی است تا با حرکت دقیق بر مدار ولایت و خط اصیل انقلاب و امام ( ره ) و نیز پایه گذاری ریل قطار اجرایی کشور بر بستر اسلام ناب محمدی و منویات رهبر معظم انقلاب ، آرمان های انقلاب را هرچه با شکوهتر محقق سازد . بی شک امر خطیر مدیریت کلان اجرایی و همزمان کسب رضایت حداکثری آحاد مردم و امام زمان ( عج ) لیاقت و کفایت فوق العاده ای می طلبد . خاصه اکنون که از رهگذر غفلتها و قصور مسئولان اجرایی ، اقتصاد عمومی جامعه و معیشت بخش مهمی از اقشار مردم و نیز حوزه مسکن و ساختمان بعنوان پیشران اقتصاد کشور با آسیب جدی مواجه گردیده است.

حضور گسترده نامزدهای تشکل مهندسان ساختمان تهران به عرصه شورای شهر
برای نخستین بار

حضور گسترده نامزدهای تشکل مهندسان ساختمان تهران به عرصه شورای شهر

برای نخستین بار فراکسیونی از 15 انجمن در صنعت ساختمان با شعار گفتمان در شهر زیر چتری به نام تشکل مهندسان ساختمان استان تهران در پایتخت گرد هم آمدند تا در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های شهر تهران به صورت جمعی ورود نمایند. در اولین نشست خبری این تشکل که در ذیل اخبار آن را می توانید مطالعه نماید لیست از متخصصین و مدیران حوزه شهری مورد حمایت از سوی 15 انجمن صنفی ساختمانی پا به عرصه رقابت در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران نهادند

دو سوم تقاضا از بازار مسکن خارج شد

دو سوم تقاضا از بازار مسکن خارج شد

بیش از دو سوم تقاضای معمول از بازار مسکن خارج شده و در انتظار آینده به سر می برد؛ گروه سفته بازان به عنوان دسته غالب در بازار املاک که 77 درصد معاملات را به خود اختصاص می دهند دست کم تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری دست نگه داشته اند.

. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . . آخر
×