اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

3 راهکار برای تامین مالی مسکن مهر پردیس

3 راهکار برای تامین مالی مسکن مهر پردیس

مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه دلالان و برخی بنگاهی ها از بابت خرید عرصه سودهای خوبی می برند و در این اقدام 70 میلیون تومان سود می کنند، گفت: دلالان همواره در تلاش هستند نام 99 ساله بر روی واحدهای مسکن مهر باقی بماند.

خرید مسکن آماده ارزا نتر از ساخت مسکن!

خرید مسکن آماده ارزا نتر از ساخت مسکن!

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به کاهش 35 درصدی تا 50 درصدی صدور پروانه های ساختمانی گفت: در حال حاضر وضعیت ساخت و ساز به گونه ای شده که مسکن آماده ارزانتر از ساخت یک واحد مسکونی برای سازنده خواهد بود.

مسابقه طراحی سازه های بتنی با پرینتر سه بعدی در کنفرانس بتن و زلزله

مسابقه طراحی سازه های بتنی با پرینتر سه بعدی در کنفرانس بتن و زلزله

برای نخستین بار مرکز تحقیقات بتن در بیت و دمین دوره کنفراس بتن و زلزله که در تاریخ 4 و 5 دی ماه در تهران برگزار می شود. برای نخستین بار پیشنهاد مسابقه دانشجویی جدید در این اجلاس ACI از سوی ما به عنوان نماینده ACI از ایران با عنوان سازه های بتنی با پرینت های سه بعدی داده شد. بر مبنای این پیشنهاد مقرر گردید در بیست و دمین کنفرانس بتن و زلزله امسال و با تدوین آئین نامه و اجرای دوساله آن ACI استانداردش را مصوب نماید . که در همایش پیش روی این مسابقه به همراه 10 مسابقه ACI در مدت دو روز برگزار می شود.

هشدار حقوقی به خریداران مسکن مهر

هشدار حقوقی به خریداران مسکن مهر

کارشناسان بانکی با توصیه به خریداران مسکن مهر برای انجام هرچه سریعتر مراحل فروش اقساطی این واحدها، یک هشدار حقوقی نیز خطاب به این گروه از مالکان مطرح می کنند.

خانه دار شدن کارگران در مسکن ملی قوت گرفت

خانه دار شدن کارگران در مسکن ملی قوت گرفت

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی در حالی از امضای تفاهم نامه با وزارت کار برای خانه دار کردن کارگران خبر داده که پیش از این معاون تعاون وزیر کار از مذاکره با این وزارتخانه برای تامین مسکن کارگران داده بود.

پیشنهاد متخصصان برای ساخت سازه  کاهنده آلودگی هوا
رئیس مرکز تحقیقات بتن خبر داد:

پیشنهاد متخصصان برای ساخت سازه کاهنده آلودگی هوا

رئیس مرکز تحقیقات بتن از پیشنهاد متخصصان این صنعت به شهرداری تهران برای احداث برج های بتنی ایجاد توربولانس هوا در کوه های اطراف تهران برای کاهش آلودگی هوای پایتخت خبر داد.

ساخت واحدهای طرح اقدام ملی با شرایط فروش اقساطی

ساخت واحدهای طرح اقدام ملی با شرایط فروش اقساطی

معاون وزیر راه و شهرسازی در همایش طرح اقدام ملی مسکن خبر داد: از کل برنامه اجرایی طرح اقدام ملی در شهرهای جدید 60 درصد واحدها (بالغ بر 96 هزار واحد) در قالب فروش اقساطی و ثبت نام اعلام و 33 هزار واحد نیز در قالب واگذاری زمین و تعهد ساخت در مرحله اجرا قرار گرفته اند.

دو نرخی بودن، صادرات سیمان را از سکه انداخت

دو نرخی بودن، صادرات سیمان را از سکه انداخت

علیرضا امیر فراهانی مدیر عامل شرکت سیمان سبزوار است و با وجودی که یکسال و اندی از ورود جدی اش به حوزه تولید سیمان می گذرد معتقد است که تنها یک راهکار برای تصاحب بازارهای صادراتی سیمان در کشورهای منطقه وجود دارد و آن هم یکی کردن قیمت سیمان داخلی با نرخ صادراتی آن است.

ویلاها مشمول مالیات بر خانه های خالی می شوند

ویلاها مشمول مالیات بر خانه های خالی می شوند

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مالیات بر عایدی مسکن شامل معاملاتی می شود که مالک پس از گذشت یک سال از خرید نسبت به فروش آن اقدام کند. در این صورت مالیات 25 درصدی به مابه التفاوت قیمت این ملک در زمان خرید و فروش تعلق می گیرد و نه کل ارزش آن.

کاهش مصرف میلگرد با دستگاه جوش سر به سر میلگرد

کاهش مصرف میلگرد با دستگاه جوش سر به سر میلگرد

شرکت بازرگانی صراف آفتاب تابان، یک شرکت سرمایه گذار خارجی و نماینده انحصاری شرکت دایا ژاپن در کل خاورمیانه می باشد که به دعوت دولت جمهوری اسلامی ایران فعالیت خود را در زمینه حذف اورلپ در سازه های بتنی با استفاده از دستگاه جوش سر به سر میلگرد زیر نظر مدیران ژاپنی با برنامه ریزی های خاص انضباطی از سال1388 در ایران آغاز نموده است.

تامین مواد اولیه، حلقه مفقوده  درصنعت پروفیل

تامین مواد اولیه، حلقه مفقوده درصنعت پروفیل

از زمانی که بحث نگهداشت و جلو گیری از هدررفت انرژی توسط پنجره های دو جداره و یو پی وی سی در کشور مطرح شد، زمان زیادی نمی گذرد. در این مدت 18 سال، واحدهای تولیدی زیادی در این زمینه تاسیس و فعال شدند. در تمام این سالها تولیدات پروفیل ایرانی به لحاظ کیفیت و نیز وفور مواد اولیه در کشور، از قدرت رقابت معقولی در بازارهای کشورهای همسایه برخوردار بودند.

فاصله ساخت و ساز ایران با جهان چهل سال است
یک فعال ساختمانی:

فاصله ساخت و ساز ایران با جهان چهل سال است

محمود جعفر زاده از جمله سازندگان جوان و فعالی است که برای یادگیری روشهای نوین ساخت، حتی تا چین هم می رود. او که در سال 1383 وارد کار ساخت و ساز شده، تاکنون بیش از 30 پروژه مسکونی، تجاری و صنعتی را عملیاتی و اجرا کرده است.

هتل سازی در ایران، همطراز استانداردهای بین المللی است

هتل سازی در ایران، همطراز استانداردهای بین المللی است

یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت بود که تصمیم گرفت، شرکت ساختمانی "ایجاد" را راه اندازی کند. از آنجایی که رشته تحصیلی اش مهندسی معماری بود، علاقه زیادی به ساخت واحدهای مسکونی، هتل و رستوران داشت. سال 1374 شرکت ایجاد را راه اندازی کرد و از آن زمان تا به امروز، طرح های ساختمانی زیادی را در حوزه هتل و رستوران به انجام رسانده است. به گفته خودش یکی از بهترین پروژه های ساختمانی که اجرا کرده، ساخت هتل آتانا در تهران است، که در شهریور 97 بدست معاون رئیس جمهور افتتاح شد.

افزایش سهم بخش خصوصی از اقتصاد، صنعت و دانشگاه را بهم نزدیک می کند

افزایش سهم بخش خصوصی از اقتصاد، صنعت و دانشگاه را بهم نزدیک می کند

بیژن سعید آبادی در سال 1349 از دانشگاه شیراز در رشته مهندسی راه و ساختمان فارغ التحصیل شد. وی در سال 50 خورشیدی، شرکت بام راه را تاسیس کرد. از آن سال تاکنون پروژه های زیادی را در بخش طرح های صنعتی سنگین فلزی، بتنی، سازه های آبی منابع آب و خطوط انتقال آب، تونل های انتقال آب تونل های مترو سد و سازه های وابسته به آن، تصفیه خانه آب و تصفیه خانه های فاضلاب و... به انجام رسانده است. وی که اقتصاد ساخت و ساز را بزرگترین بخش از اقتصاد غیر دولتی می داند براین باور است که مادامی که سهم بخش غیر دولتی از اقتصاد ملی زیر به بالای 50 درصد نرسد، هیچگاه فاصله و شکاف صنعت و دانشگاه در کشور از بین نخواهد رفت.

باید مدارس حرفه ای مشاغل، تشکیل شود
بنیانگذار بتن پیش تنیده در ایران:

باید مدارس حرفه ای مشاغل، تشکیل شود

میر حمید اسکندری دانش آموخته رشته مهندسی ساختمان از دانشگاه پلی تکنیک دانمارک است. وی که در سال 1969 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ، از پیشگامان تولید بتن پیش تنیده در ایران است. ایشان حتی پایان نامه خود را نیز در مورد بتن پیش تنیده و پیش فشرده به رشته تحریر در آورده است. فعالیت های این فعال صنعتی در حوزه تولید بتن استاندارد و پیش تنیده بهانه ای شد تا با وی گفتگویی را انجام دهیم که از نظر می گذرد.

. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . . آخر
×