اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

خانه دار شدن کارگران در مسکن ملی قوت گرفت

خانه دار شدن کارگران در مسکن ملی قوت گرفت

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی در حالی از امضای تفاهم نامه با وزارت کار برای خانه دار کردن کارگران خبر داده که پیش از این معاون تعاون وزیر کار از مذاکره با این وزارتخانه برای تامین مسکن کارگران داده بود.

پیشنهاد متخصصان برای ساخت سازه  کاهنده آلودگی هوا
رئیس مرکز تحقیقات بتن خبر داد:

پیشنهاد متخصصان برای ساخت سازه کاهنده آلودگی هوا

رئیس مرکز تحقیقات بتن از پیشنهاد متخصصان این صنعت به شهرداری تهران برای احداث برج های بتنی ایجاد توربولانس هوا در کوه های اطراف تهران برای کاهش آلودگی هوای پایتخت خبر داد.

استاندارد مدل سازی اطلاعات ساختمان ISO19650

استاندارد مدل سازی اطلاعات ساختمان ISO19650

شروع قرن بیست و یکم در دنیا با تحول دیجیتالی همراه بوده است. به طوری که دستاوردهای حاصله در این مدت کوتاه، بسیاری از جنبه های زندگی را تحت تأثیر قرار داده و بعضاً دگرگون کرده است. به دنبال این تحول دیجیتالی، صنایع مختلف و به ویژه صنعت ساخت و ساز نیز دچار تغییر و تحولات بسیاری شده است و با فراگیر شدن نرم افزارها و سخت افزارهای تخصصی، شکل و نحوه کار مهندسی در حال تغییرات اساسی است.

آزمون نشتی خطوط فاضلاب شهری و شبکه فاضلاب ساختمان

آزمون نشتی خطوط فاضلاب شهری و شبکه فاضلاب ساختمان

آب بندى اتصالهاى خطوط لوله فاضلابى میتواند با آب یا هوا انجام شود. در این حالت افت فشار جزئى در صورت عدم نشتى مشهود آب یا هوا از محل اتصال قابل قبول است. آزمایش آ ب بندى اتصالات خط لوله با آب یا هوا به شرح توضیحات زیر این قسمت، یا مشخصات طرح صورت خواهد گرفت.

مدیریت یکپارچه زمان و هزینه پروژه  در بستر فناوری بیم با ISIX Standard

مدیریت یکپارچه زمان و هزینه پروژه در بستر فناوری بیم با ISIX Standard

گروه نرم افزاری ISIX، ابزارهای مدیریت چابک هزینه، منابع و زمان پروژه در بستر فناوری بیم را با ارائه نسخه استاندارد نرم افزار ISIX، در ابتدای سال 1399 در اختیار عموم دست اندرکاران صنعت ساخت کشور قرار می دهد.

آنچه مصرف کنندگان باید در مورد لوله ی PVC بدانند

آنچه مصرف کنندگان باید در مورد لوله ی PVC بدانند

معمولا مصرف کنندگان لوله و اتصالات UPVC مانند بسیاری از محصولات دیگر از لحاظ فنی و علمی با برخی از ویژگیها، خواص و اصطلاحات علمی این محصولات ناآشنا هستند. این عدم شناخت علمی که البته در مورد مصرف کنندگان نهایی و نصابان این محصولات امری طبیعی است، سبب ایجاد سوالاتی در ذهن کاربران این محصولات می شود که در ادامه به برخی از این پرسش ها و پاسخ های علمی مربوط به آنها پرداخته می شود.

ساخت واحدهای طرح اقدام ملی با شرایط فروش اقساطی

ساخت واحدهای طرح اقدام ملی با شرایط فروش اقساطی

معاون وزیر راه و شهرسازی در همایش طرح اقدام ملی مسکن خبر داد: از کل برنامه اجرایی طرح اقدام ملی در شهرهای جدید 60 درصد واحدها (بالغ بر 96 هزار واحد) در قالب فروش اقساطی و ثبت نام اعلام و 33 هزار واحد نیز در قالب واگذاری زمین و تعهد ساخت در مرحله اجرا قرار گرفته اند.

مدیریت زمان، هزینه و تامین و تدارکات پروژه ها به کمک مجموعه نرم افزارهای ISIX

مدیریت زمان، هزینه و تامین و تدارکات پروژه ها به کمک مجموعه نرم افزارهای ISIX

پس از عرضه نخستین محصول تجاری گروه نرم افزاری ISIX، با نام ISIX Basic (آیسیکس پایه: آینده ساز یکپارچگی ساخت – نسخه پایه) در مرداد ماه 1398، اکنون این گروه نرم افزاری قصد دارد تا در سال 1399، علاوه بر ارائه نسخه بروزرسانی شده ISIX Basic، دو نسخه دیگر این نرم افزار را با نام های تجاری Express و Standard عرضه کند. بدین ترتیب، فعالان صنعت ساخت خواهند توانست متناسب با نیازهای جاری فنی و مدیریتی خود از امکانات مدرن و چابک این پلتفرم نرم ا فزاری استفاده کنند.

دو نرخی بودن، صادرات سیمان را از سکه انداخت

دو نرخی بودن، صادرات سیمان را از سکه انداخت

علیرضا امیر فراهانی مدیر عامل شرکت سیمان سبزوار است و با وجودی که یکسال و اندی از ورود جدی اش به حوزه تولید سیمان می گذرد معتقد است که تنها یک راهکار برای تصاحب بازارهای صادراتی سیمان در کشورهای منطقه وجود دارد و آن هم یکی کردن قیمت سیمان داخلی با نرخ صادراتی آن است.

ویلاها مشمول مالیات بر خانه های خالی می شوند

ویلاها مشمول مالیات بر خانه های خالی می شوند

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مالیات بر عایدی مسکن شامل معاملاتی می شود که مالک پس از گذشت یک سال از خرید نسبت به فروش آن اقدام کند. در این صورت مالیات 25 درصدی به مابه التفاوت قیمت این ملک در زمان خرید و فروش تعلق می گیرد و نه کل ارزش آن.

تحلیل فشار سامانه های تهویه پلکان و معرفی لابی امن و فشار مثبت شفت آسانسور
دومین همایش بین المللی و پنجمین همایش ملی آتش نشانی و ایمنی

تحلیل فشار سامانه های تهویه پلکان و معرفی لابی امن و فشار مثبت شفت آسانسور

امروزه با توجه به پیشرفت بشر در زمینه ی افزایش ایمنی ساختمان ها در مقابل حریق (همراه با به کارگیری انواع سیستم های اعلام و اطفا حریق) تمهیداتی لحاظ گردیده که از مهم ترین آن ها سیستم های کنترل دود است.

کاهش مصرف میلگرد با دستگاه جوش سر به سر میلگرد

کاهش مصرف میلگرد با دستگاه جوش سر به سر میلگرد

شرکت بازرگانی صراف آفتاب تابان، یک شرکت سرمایه گذار خارجی و نماینده انحصاری شرکت دایا ژاپن در کل خاورمیانه می باشد که به دعوت دولت جمهوری اسلامی ایران فعالیت خود را در زمینه حذف اورلپ در سازه های بتنی با استفاده از دستگاه جوش سر به سر میلگرد زیر نظر مدیران ژاپنی با برنامه ریزی های خاص انضباطی از سال1388 در ایران آغاز نموده است.

دغدغه ام، رمز گشایی از معماری ایران است
زهرا علی نژاد، بانوی معمار ایرانی:

دغدغه ام، رمز گشایی از معماری ایران است

معماری سنتی ایران همیشه مایه مباهات و افتخار ایرانیان بوده ولی در معماری معاصر کشور جای این معماری پر افتخار خالیست. در حالی معماری اصیل ایرانی در کشور به فراموشی سپرده شده، که شاهد هستیم در کشورهایی مانند هلند، آمریکا، ایتالیا و سوئد از معماری سنتی ایران اقتباس می شود البته بدون اینکه نامی از ایران برده شود.

تامین مواد اولیه، حلقه مفقوده  درصنعت پروفیل

تامین مواد اولیه، حلقه مفقوده درصنعت پروفیل

از زمانی که بحث نگهداشت و جلو گیری از هدررفت انرژی توسط پنجره های دو جداره و یو پی وی سی در کشور مطرح شد، زمان زیادی نمی گذرد. در این مدت 18 سال، واحدهای تولیدی زیادی در این زمینه تاسیس و فعال شدند. در تمام این سالها تولیدات پروفیل ایرانی به لحاظ کیفیت و نیز وفور مواد اولیه در کشور، از قدرت رقابت معقولی در بازارهای کشورهای همسایه برخوردار بودند.

. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . . آخر
×