فهرست مطالب نشریه شماره 350 هفته نامه پیام ساختمان

وضعیت-جدید-در-بازار-مسکن

وضعیت جدید در بازار مسکن

شماره : 350دوهفته نامهساخت و ساز، معماری و دکوراسیون، تاسيساتتاریخ انتشار : 1397/10/01مشاهده نسخه الکترونیکی 350
وضعیت-جدید-در-بازار-مسکنوضعیت جدید در بازار مسکن

بازیگران اصلی بازار مسکن در زمستان امسال سوداگران باتجربه هستند که می خواهند از آن خارج شوند و تازه واردهایی که به طمعِ عقب نماندن از قافلۀ سود یکسال گذشته به آب و آتش می زنند تا خرید خود را انجام دهند.با این حساب، دام بازار مسکن در حال پهن شدن است.

ادامه مطلب
گردش-مالی-بازار-مسکن-پایتختگردش مالی بازار مسکن پایتخت

ارزش کل معاملات مسکن در 8 ماه نخست امسال در پایتخت به 57.5 هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال 26.2 درصد افزایش داشته است.

ادامه مطلب
خدا-را-شکر-میکنم-که-سرپناه-میسازمخدا را شکر میکنم، که سرپناه میسازم

پروژه مسکونی باغ بهشت، در زمینی به مساحت 8/9 هکتار، با سرمایه گذاری بانک حکمت ایرانیان در حال ساخت است.

ادامه مطلب
ایران-سوریه-را-بازسازی-می-کندایران، سوریه را بازسازی می کند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش خصوصی کشور وارد بازار 600 میلیارد دلاری سرمایه گذاری در پروژه های بازسازی سوریه شده است، گفت: دولت ایران قرار نیست منابعی را به پروژه های عمرانی این کشورها اختصاص دهد اما تضمین این سرمایه گذاری ها را از طریق بانک مرکزی می پذیرد.

ادامه مطلب
بازی-جدید-برای-فرار-از-مالیاتبازی جدید برای فرار از مالیات

در حالی که کارشناسان و فعالان مسکن مالیات بر عایدی مسکن را راهی برای کاهش و کنترل قیمت مسکن عنوان می کنند و آنرا راهکاری اساسی برای مقابله با سوداگران می دانند، بازی جدیدی با هدف طولانی کردن بررسی این طرح در مجلس کلید خورده است.

ادامه مطلب
مراحل-سند-زدن-ملکمراحل سند زدن ملک

در درجۀ اول برای خرید و سند زدن خانه یا ملک به دو نفر احتیاج داریم:

ادامه مطلب
جایگاه-بالای-نشریات-تخصصی-ساختمانجایگاه بالای نشریات تخصصی ساختمان

امروزه به درستی می توان ساختمان سازی را یک هنر-صنعت قلمداد نمود . همانطورکه می دانیم صنعت ساختمان رابطه تنگاتنگی با حوزه ی فنّاوری دارد. از این رو به روز کردن دانش و علم متخصصین در این زمینه امری ضروری است. برای نیل به این مقصد، ابزارهای متنوعی وجود دارد که از آن جمله است مطبوعات و رسانه ها و بالاخص نشریات چاپی که از جایگاه قابل توجهی برخوردارند.

ادامه مطلب
مسکن-مهر-روی-ریل-افتادمسکن مهر روی ریل افتاد

پس از استعفای عباس آخوندی و رفتن وی به عنوان سرسخت ترین مخالف مسکن مهر، پروژه های این طرح با تأکید رئیس جمهوری و پیگیری های وزیر جدید راه روی ریل افتاده است.

ادامه مطلب
وام-خرید-مسکن-2-برابر-شدوام خرید مسکن 2 برابر شد

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: توافق شد برای انبوه سازان و سازندگان حرفه ای 70میلیون تومان وام بدون سپرده گذاری با سود 18 درصد علاوه بر وام 40 میلیون تومانی با نرخ سود 9 درصد در نظر گرفته شود.

ادامه مطلب
هیئت-مدیره-نظام-مهندسی-تهران-مشخص-شدندهیئت مدیره نظام مهندسی تهران مشخص شدند

در حالی بیش از دو ماه از انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان تهران می گذرد که به دلیل سهم خواهی برخی اعضا هنوز هیئت رئیسه مشخص نشده است. در این رابطه جلسات متعددی برگزار شده که به دلیل "آبستراکسیون" بی نتیجه مانده است.

ادامه مطلب
هیچ-بنگاهی-حق-معامله-ملک-خارجی-را-نداردهیچ بنگاهی حق معامله ملک خارجی را ندارد

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: پیشنهاد می کنیم علاقه مندان به خرید ملک در کشورهای خارجی وارد قرارداد با بانک های کشور و وزارت امور خارجه شوند تا هزینه های خرید ملک در این کشورها به بانک ایرانی منتقل شود و بانک به جای پرداخت پول به طرف خارجی، مصالح ساختمانی به این کشورها صادرات داشته باشد و به نوعی تهاتر پول ملک با مصالح ساختمانی تولید ایران انجام شود.

ادامه مطلب
رویکردهای-مثبت-وزیر-و-انتظارات-آتیرویکردهای مثبت وزیر و انتظارات آتی

با وجود آنکه هنوز از عمر وزارتی وزیر محترم راه و شهرسازی جدید دو ماه تمام نگذشته است، اما طی همین چند روز اخیر وقتی او با درخواست برخی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی جهت پاسخگویی به سئوالات ملی و محلی آنها مواجه شد، با حضور در کمیسیون عمران مجلس ابتدا به دقت سئوالات نمایندگان مردم را استماع نمود و سپس با سعه صدر تمام به همه آنان پاسخ داد.

ادامه مطلب
اولویت-نخست-تهران-و-کلانشهرها-رفع-بدمسکنی-استاولویت نخست تهران و کلانشهرها رفع بدمسکنی است

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری تاکید کرد: اولویت اول پایتخت و دیگر شهرهای بزرگ کشور، رفع بدمسکنی در پهنه سرزمینی است.

ادامه مطلب
دولت-ساز-و-کارهای-کنترل-قیمت-مسکن-را-تهیه-نکرددولت ساز و کارهای کنترل قیمت مسکن را تهیه نکرد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بازار سرمایه های دیگر نیز باید در مالیات بر عایدی سرمایه دیده شود گفت:ساز و کارهای شناسایی کنترل قیمت مسکن را هنوز دولت تهیه نکرده است.

ادامه مطلب
×