آرشیو مطالب نشریه شماره 345 پیام ساختمان

طراحی-داخلی-اداری-با-سقف-بتنیطراحی داخلی اداری با سقف بتنی

این فضا، به مساحت 1200متر مربع است، در طبقه بالای یک ساختمان آجری قرار دارد و شامل فضایی برای سبک کاری متفاوت است.

ادامه مطلب
آپارتمان-خود-را-ضد-صدا-کنیم آپارتمان خود را ضد صدا کنیم

صدا ارتعاشی است که از طریق ساختار جامد خانه شما عبور می کند. با بالا و پایین رفتن از پله ها، ارتعاشات از طریق کف، زیر کف، تخته و الوار و دیوار عبور کرده و توسط گوش شما شنیده می شود.

ادامه مطلب
چگونه-چسب-کاشی-خود-را-انتخاب-کنیم چگونه چسب کاشی خود را انتخاب کنیم؟

در سالهای اخیر استفاده از چسب کاشی برای نصب سرامیک با اقبال فراوان روبرو گردیده است. این از آن جهت است که با تغییر تکنولوژیِ تولیدِ سرامیکها این مصالح در دو فاکتور اساسی با اجداد خود در 30 سال پیش از این کاملا متفاوت اند.

ادامه مطلب
تحلیل-آماری-هشتمین-دوره-انتخابات-نظام-مهندسی-ساختمانتحلیل آماری هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان

هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان تهران علی رغم تمهیدات فراوان در خصوص مشارکت بیشتر مهندسان در انتخابات در این دوره نیز از مشارکت اندک مهندسان در رویداد انتخابات مهم صنفی حکایت دارد.

ادامه مطلب
عناصر-چهارگانه-در-معماری عناصر چهارگانه در معماری

همیشه رفتن به طبیعت (کوه، جنگل، پارک، حیاط و تراس) از ماندن در خانه برایمان جذاب تر است! تا به حال فکر کرده اید چرا بعد از دو تا سه روز ماندن در خانه خموده و کسل می شوید؟ در واقع انرژی ای که شما را وادار به پویایی و نشاط می کند، گم کرده اید. ارتباط با طبیعت این انرژی را به شما بازمی گرداند. چطور طبیعت را به داخل خانه بیاوریم و از این تبادل انرژی با عناصر چهارگانه طبیعت لذت ببریم؟

ادامه مطلب
ریچارد-راجرزریچارد راجرز

ریچارد راجرز مخفف نام ریچارد جُرج راجرزبه انگلیسی: (Richard Rogers) است. وی در تاریخ 23 ژوئیه، 1933 چشم به جهان گشود. در میان معماران مدرن سده کنونی از وی به عنوان یکی از جسورترین و جریان سازترین یاد می شود.

ادامه مطلب
چگونه-سرویس-بهداشتی-داخل-پذیرایی-را-پنهان-کنیم چگونه سرویس بهداشتی داخل پذیرایی را پنهان کنیم!

در بسیاری از خانه ها شاهد یک مشکل مشترک هستیم که با این پرسش مطرح می شود : چگونه دید سرویس بهداشتی به پذیرایی را ببندیم؟ این اتفاق که می تواند دلایل زیادی مانند نقشه کشی نامناسب فضاهای خانه یا کوچک بودن آپارتمان داشته باشد برای بسیاری از ما ناخوشایند بوده و دوست نداریم که در ب سرویس بهداشتی مستقیم داخل پذیرایی یا نشیمن باز شود. از آن جای که نمی توان در همه موارد دست به بازسازی و تغییر فضاهای داخل خانه زد، بهتر است با روش هایی ساده و البته به صرفه تر این مشکل را برطرف نماییم.

ادامه مطلب
10-مزیت-اصلی-ساختمان-هوشمند-مبتنی-بر-اینترنت-اشیا 10 مزیت اصلی ساختمان هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا

در سال های اخیر با هوشمندسازی ساختمان ها امکان کنترل و مانیتورینگ سیستم هایی همچون روشنایی، گرمایشی و سرمایشی، سامانه های امنیتی و ... فراهم شده است. کنترل هوشمند سیستم های ساختمانی به افزایش ایمنی و امنیت، افزایش بهره وری و کاهش مصرف انرژی و به طور کلی ارتقا آسایش ساکنان و کارکنان یک مجتمع ساختمانی منجر می شود. امروزه با بکارگیری فناوری های جدیدی با رویکرد اینترنت اشیا (IoT) در ساختمان ها، دسته نوینی از راهکارهای هوشمندسازی مجتمع ها و ساختمان ها ارایه شده است که به نوعی نسل جدید سیستم های مدیریت ساختمان (BMS) به حساب می آید.

ادامه مطلب
تفاوت-اموال-منقول-و-غیر-منقول-در-قانون-چیست تفاوت اموال منقول و غیر منقول در قانون چیست؟

مال از نظر حقوقی به چیزی اطلاق می شود که مفید بوده و قابل تملک و اختصاص یافتن به شخص یا ملتی معین باشد. با توجه به این تعریف، برای شناخته شدن چیزی به عنوان مال، نیاز نیست که دارای مالکی خاص باشد، بلکه کافی است تا مفید و دارای قابلیت اختصاص یافتن به شخص یا ملت باشد. اموال لزوما اشیای مادی نیستند، بلکه حقوقی همچون سرقفلی که دارای ارزش اقتصادی هستند نیز مال محسوب می شوند. مال در دسته بندی حقوقی، به دو دسته ی منقول و غیر منقول تقسیم می شود، ابتدا به تعریف این دو دسته می پردازیم و سپس آثار این تقسیم بندی موردبررسی قرار می گیرد.

ادامه مطلب
4-دهه-انتظاربرای-خانه-دارشدن4 دهه انتظاربرای خانه دارشدن

سیاست های غلط در بازار مسکن طی سالهای اخیر، خانه دار شدن را برای بسیاری از مردم بار دیگر به رویایی دست نیافتنی تبدیل کرده است.

ادامه مطلب
گودبرداری-و-ایمنی-در-ساختمانگودبرداری و ایمنی در ساختمان

مهار بندی توسط دیوار دیافراگمی

ادامه مطلب
نگاه-مسکن-به-سیاست-های-اقتصادینگاه مسکن به سیاست های اقتصادی

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه اگر روند کاهشی نرخ ارز ادامه یابد، قیمت مسکن ثبات پیدا می کند، گفت: قطعا رشد بیش از حد قیمت موجب کسادی بازار مسکن می شود.

ادامه مطلب
هشتمین-انتخابات-نظام-مهندسی-ساختمان-برگزار-شدهشتمین انتخابات نظام مهندسی ساختمان برگزار شد

هشتمین انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی استان تهران که از ساعت 9 صبح پنج شنبه 12 مهرماه در 36 شعبه اخذ رای آغاز برگزار شد، با استقبال مسئولان، مقامات دولتی و مهندسین این استان روبرو شد.

ادامه مطلب
بزرگترین-نمایشگاه-تاسیسات-سیستم-های-سرمایشی-و-گرمایشی-کشوربزرگترین نمایشگاه تاسیسات سیستم های سرمایشی و گرمایشی کشور

هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی تأسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی 1تا4 آبان مهرماه سال 1397 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار می نماید و فعالان و صاحبان حوزه صنعت تأسیسات را در محیطی تجاری و تخصصی گرد هم می آورد. در ارتباط با نحوه برگزاری، و اهداف این نمایشگاه، پیام ساختمان گفت وگویی با دکتر عبدالکریم جلالی مدیرعامل شرکت نما نگر به عنوان مجری برگزاری نمایشگاه صورت داده است که در پی می آید

ادامه مطلب
شیرآلات-کلارپویا-پویا-در-صنعت-کشورشیرآلات کلارپویا،پویا در صنعت کشور

حسین صدوقی تولیدکننده و مدیر شیرآلات کلارپویا در گفتگویی با خبرنگار پیام ساختمان توضیحاتی به شرح ذیل در مورد تاریخچه این برند ارائه دادند. این واحد در زمینه تولید شیرآلات اهرمی از سال 1377 به عنوان یکی از دو برند تولید کننده شیرآلات اهرمی در ایران بوده است و از سال 1382 فرمان هدایت این واحد تولیدی به دست اینجانب سپرده شده که با برند کلار پویا در بازار فعالیت خود را ادامه داده است.

ادامه مطلب
نسل-جدید-اتصالات-5-لایه-جوشی-کایرپایپ نسل جدید اتصالات 5 لایه جوشی کایرپایپ

شرکت لوله سبز چابهار از سال 1374جزء اولین تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی پروپیلن در کشور بوده و همچنین از سال 1394 با تلاش های بسیار واحد تحقیق و توسعه این شرکت توانسته است محصول جدیدی را اختراع و در مدت کوتاهی روانه بازار بین اللملی صنعت ساختمان و تاسیسات نماید.

ادامه مطلب
آخوندی-زیر-تیغ-منتقدانآخوندی؛ زیر تیغ منتقدان

وزیر راه و شهرسازی علیرغم انتشار و تکذیب خبرهای سور و سات گیری اش با معاونان خود در یکی از رستوران های شهر، این روزها اصلا حال و روز خوشی ندارد. دکتر عباس آخوندی با وجود آنکه چند و چندین بار از زیر تیغ تند و تیز منتقدان به روش های قانونی سئوال از وزیر در کمیسیون عمران و حتی استیضاح توسط برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جان سالم بدر برده است و مجددا برای چندمین بار به شکل باورنکردنی بر صندلی صدارت وزارتخانه پر ماجرای «راه و شهرسازی» تکیه زده است، اینبار گویا در دومین سال از عمر دولت دوم دولت دکتر روحانی بد جوری زیر ساطور مخالفان و منتقدان خویش قرار گرفته است.

ادامه مطلب
سودآوری-اولویت-چندم-تولیدکننده-واقعیست سودآوری، اولویت چندم تولیدکننده واقعیست

وقتی شریک ایتالیایش برای بازدید از کارخانه، به ایران آمد در نخستین دیدار، از او در مورد چگونگی تامین کالاهای موردنیاز کارخانه پرسید.

ادامه مطلب
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×