اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

کف پوش

کف پوش

در دکوراسیون داخلی پوشش کف اتاق از اهمیت بالایی برخوردار است و کف اتاق را پایه اصلی طراحی داخلی می نامند. برای انتخاب پوشش کف باید به میزان رفت وآمد توجه داشت. در مکان های پر رفت وآمد از کف پوش های سخت و بادوام و در جاهای کم رفت وآمد از کف پوش های تزئینی استفاده می شود.

چرا هوشمند سازی؟

چرا هوشمند سازی؟

راه دوری نرویم! همین چند دهه پیش اگر به شما می گفتند که بهای بیشتری برای خرید یک تلویزیون باید پرداخت، زیرا آن تلویزیون یک دستگاه کنترل از راه دور دارد، ممکن بود بگویید مگر خدای ناکرده خودم یا اهل منزل (معمولا هم کوچک ترین فرد خانواده) دچار مشکلی هستیم که در کنار تلویزیون بایستیم و شبکه های محدود آن زمان را جابه جا کنیم.

پمپ های سیرکولاتور

پمپ های سیرکولاتور

برای همه ما پیش آمده که به علت دور بودن یکی از شیرهای برداشت آب (نظیر حمام) از محل آبگرمکن (یا هر سیستم گرمایشی دیگر) مدت زمانی باید صبر کرده و آب گرم را باز نگه داریم تا پس از هدررفت مقدار بسیار زیادی آب، به تدریج آب گرم به محل مصرف برسد و بتوانیم از آن استفاده کنیم. یکی از روش های کم هزینه رفع این مشکل استفاده از پمپ های سیرکولاتور در مسیر جریان آب گرم مصرفی است.

پرده زبرا

پرده زبرا

استفاده از پرده شاید جزیی از فرهنگ ایرانی است چرا که در بسیاری از کشورهای غربی و حتی آسیایی مردم ترجیح می دهند پنجره ها را با چیزی نپوشانند؛ بنابراین نقش پرده در خانه ایرانیان نه تنها تزیینی است بلکه کاربردی و به منظور پوشش و حفاظت از حریم خانه یا به عبارتی ایجاد امنیت است.

مشخصات فنی ساندویچ پنل

مشخصات فنی ساندویچ پنل

واژه ساندویچ پانل در وهله اول قطعا شما را به یاد ساندویچ های فست فودی می اندازد و جالب است بدانید این نام گذاری متناسب با شکل این نوع مصالح ساختمانی انتخاب شده است

لولای درب و پنجره

لولای درب و پنجره

لولاهای در و پنجره از ملزوماتی است که در انواع چوبی، آهنی و کابینتی تولید می شوند. لولاها بر مبنای چارچوب در و پنجره ساخته می شوند و کارایی، نوع جنس و آبکاری آنها با هم متفاوت است. همچنین، لولاها بر اساس نوع انتخاب و سلیقه مصرف کننده و به پیشنهاد نجار یا آهنگر ساختمان تهیه می شوند.

کفپوش لمینت

کفپوش لمینت

کفپوش لمینت کفپوش های لمینت یا پارکت نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارند. این محصولات ابتدا به برخی از ساختمان های بزرگ کشوری سپس به خانه های اشرافی و کم کم به خانه مردم عادی ایران راه یافت. موزه سعدآباد، کاخ مرمر، کاخ گلستان، شرکت نفت آبادان و هتل رامسر، اولین مکان هایی بودند که برای پوشش کفشان از پارکت استفاده شد.

اسپانیولت درب و پنجره UPVC

اسپانیولت درب و پنجره UPVC

اسپانیولت یا همان یراق آلاتِ، از مهم ترین قسمت های در و پنجره های UPVC است. آنچه در مهم ترین قطعه مربوط به اسپانیولت در حائز اهمیت است

در و پنجره UPVC

در و پنجره UPVC

ساخت در و پنجره های یو. پی. وی. سی (UPVC) در سال 1960 در شهر دورتموند آلمان آغاز گردید. با توجه به مزایای این نوع پنجره ها و افزایش هزینه تولید در و پنجره های چوبی، آهنی و آلومینیومی استفاده از در و پنجره های UPVC به عنوان نسل چهارم پنجره ها رونق روزافزون یافت.

همه چیز درباره در و پنجره های UPVC

همه چیز درباره در و پنجره های UPVC

امروزه استفاده از انواع در و پنجره یو پی وی سی رو به گسترش است و این به خاطر مزایای متعددی است که برای نصب این نوع در و پنجره هاعنوان شده است. کاهش مصرف انرژی ، صرفه جویی مالی در ازای کاهش هزینه قبض ها، سادگی نگهداری از این پنجره ها، دوام و امنیت ازجمله این مزایا است.

کابین دوش حمام

کابین دوش حمام

کابین های دوش ، حمام بخار و سونا ، کابین های مجهز به سیستم جکوزی، کابین های مجهز به سیستم جت های ماساژور و همچنین کابین هایی با طراحی منحصربه فرد و جذاب می تواند یک نقطه کانونی برای حمام محسوب شود

تاریخچه ترمووود در ایران

تاریخچه ترمووود در ایران

نما؛ مرز باریکی است که بنا را به عنوان عنصری مجرد به شهر پیوند میزند، جایی که خانه به شهر میرسد، نما ویترین معماری خانه است، سطحی که قاعدتاً باید بتوان از روی آن درباره درون خانه، شمایی کلی در ذهن تصور کرد.

انواع دوربین های مداربسته و کاربرد آن

انواع دوربین های مداربسته و کاربرد آن

امروزه در خیابان ها، ادارات، هتل ها، مراکز تجاری و منازل، دوربین های مداربسته مشاهده می شود و یکی از معیارهای مهم امنیتی به شمار می رود. برخی می گویند این راهکار جدید موجب امنیت بهتر شده و در نظر برخی دیگر نیز وجود دوربین های مداربسته تأثیری در امنیت و زندگی آنها نداشته است.

مشخصات انواع شیرهای آب

مشخصات انواع شیرهای آب

امروزه شیرهای آشپزخانه تنوع بسیاری پیدا کرده اند و به جز کاربرد اصلی آنها که همانا توزیع آب است کارکرد زیبایی شناختی نیز یافته اند. انواع طرح ها، جنس ها و رنگ ها و حتی شیوه های اتصال موجب شده است طراحان دکوراسیون داخلی دستی در بازار برای زیباسازی آشپزخانه داشته باشند.

تفاوت شیر توپی با شیر کشویی

تفاوت شیر توپی با شیر کشویی

اغلب شیرهای صنعتی که بر روی خطوط لوله آب، پتروشیمی یا حتی نفت و گاز نصب می شوند، از بین این سه دسته انتخاب می شوند. البته اگر شیرهای پروانه ای را در بین آنها در نظر نگیریم که دلیل آن ساختار و نحوه عملکرد کاملاً متفاوت آنهاست.

استخر سونا جکوزی

استخر سونا جکوزی

استخر، سونا و جکوزی تجهیزاتی لوکس است که اگر در ساختمان منزل خود داشته باشید، رفاه مطلوبی را برای شما فراهم می کند و اگرنه می توانید از انواع عمومی آن استفاده کنید.

پوشش های سلولزی

پوشش های سلولزی

تنوع و زیبایی رومالین و بلکا به عنوان پوشش سلولزی که زمان زیادی از تولید آن نمی گذرد باعث شده تا این محصول در معماری ساختمان جایگاه ویژه ای برای خود پیدا کند و نقش مؤثری در بهبود کیفیت دکوراسیون بنا در عصر حاضر داشته باشد. تنوع رنگی این پوشش موجب شده، در بسیاری از موارد در ترکیب با پوشش های دیگر برای زیباسازی مورداستفاده قرار گیرد.

پارتیشن

پارتیشن

پارتیشن محصولی است که کاربرد فراوانی در خانه و محیط اداری دارد. با توجه به محدودیت فضا در آپارتمان ها و سازمان های کنونی، بهتر است از پارتیشن استفاده شود.

مزایای رادیاتور قرنیزی

مزایای رادیاتور قرنیزی

رادیاتور قرنیزی نسلی نو از گرمایش در صنعت تأسیسات است که توانسته با استفاده از اصول به کاررفته در رادیاتور ، گرمایش از کف ، فن کوئل و برخی دیگر از سیستم های گرمایشی معایب را برطرف کرده و مزایایی مانند گرمادهی یکنواخت را گرد هم آورد. گرچه به خاطر شایعاتی که در مورد گرمایش از کف وجود دارد و شباهت گرمایش قرنیزی با گرمایش از کف ، بازار این سیستم نیز تحت تأثیر قرار گرفته است .

پنجره دو جداره UPVC

پنجره دو جداره UPVC

در و پنجره ها مرز خانه شما با دنیای بیرون هستند. انرژی گرمایشی با عایق بندی پروفیل ها و شیشه دوجداره در خانه حفظ شده و نیازی به هزینه های اضافی برای مطلوب نگه داشتن دما نخواهد بود. در و پنجره های دوجداره تأثیر زیادی در نما و شکل ظاهری ساختمان دارند.

پروفیل گالوانیزه

پروفیل گالوانیزه

شاید تا چند سال قبل به جز فلز، پروفیل دیگری برای ساخت در و پنجره وجود نداشت اما اکنون کافی است به ساختمان های نوسازی که در اطراف شما هستند، نگاه کنید. بدون شک در تمام ساختمان های جدید پنجره های «یو پی وی سی» خودنمایی می کنند چراکه سلیقه و ذائقه مردم حداقل در شهرها، زندگی در ساختمان هایی است که در و پنجره های آن از«یو پی وی سی» ساخته شده باشد و آن را هم ازنظر زیبایی و هم به لحاظ صرفه جویی انرژی برای خانه های خود مفید می دانند.

. . . . 1 2 3 4 5 6 . . . .
×