اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

بازار مصالح ساختمانی هفته سوم مهر ماه 94

بازار مصالح ساختمانی هفته سوم مهر ماه 94

با آغاز پاییز به رغم اینکه بسیاری از افراد پیش بینی می کردند با ایجاد زمزمه های ثبات در بازار مسکن با هجمه تقاضا و سرمایه ها به سمت بازار مصالح مواجه می شویم و این بازار با رونق قابل توجهی مواجه می شود اما چنین نشد.

صادرات سیمان در تضاد با منافع ملی

صادرات سیمان در تضاد با منافع ملی

درحالی که تولیدکننده با بهره مندی از یارانه ، پول مصرف سوخت را به دولت پرداخت نکرده اما در فرایند فروش سیمان ، پول این سوخت را از کشور های خریدار می گیرد؛ بنابراین صادرات فقط به نفع تولیدکننده است و با منافع دولت و ملت در تضاد است .

صنعت کاشی وسرامیک روی خط قرمز

صنعت کاشی وسرامیک روی خط قرمز

صنعت کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی از جمله صنایعی است که چه در سال های تحریم و چه در سال های پیش از آن کارنامه موفقی از بعد کیفی و صادراتی از خود به جای گذاشته است

پیش بینی قیمت مصالح ساختمانی در سال 94

پیش بینی قیمت مصالح ساختمانی در سال 94

با توجه به توافقات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 بسیاری از مردم انتظار این را دارند که پس از برداشتن تحریم ها، قیمت بیشتر اقلام در ایران سیر نزولی پیدا کند، اما آیا در بخش مصالح ساختمانی هم همین طور است؟.

واسطه گری در آهن حذف می شود

واسطه گری در آهن حذف می شود

مدیرعامل یک سامانه اینترنتی فروش آهن با بیان این که انواع آهن آلات با قیمت پایین تر از بازار در اختیار انبوه سازان قرار می گیرد، گفت: یکی از مزیت های خرید آهن از طریق اینترنت حذف واسطه ها و جلوگیری از نوسانات قیمت در بازار است.

بازار مصالح در نیمه اول بهمن ماه

بازار مصالح در نیمه اول بهمن ماه

به گزارش پیام ساختمان، تب گرانی قیمت ها در بازار مصالح ساختمانی که از فروردین ماه سال گذشته انبوه سازان و به تبع آن، مالکان مسکن را نگران کرده بود، در حال حاضر فروکش کرده است.

مصالح، چشم انتظار بازار مسکن

مصالح، چشم انتظار بازار مسکن

بازار مصالح ساختمانی منتظر خروج مسکن از رکود است؛ خروجی که می تواند این بازار را نیز از رکود خارج کند. قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر تقریباً ثابت یا رو به کاهش بوده است. به عقیده کارشناسان هم اکنون بهترین فرصت برای آغاز فعالیت ساختمانی است، چرا که قیمت مصالح ساختمانی در وضعیت مناسبی قرار دارد.در حال حاضر در گروه های مختلف بازار مصالح اندکی کاهش قیمت دیده می شود که در صورت تداوم می تواند بازخورد خوبی در جامعه مصرف داشته باشد، اما در جامعه تولید و واردکننده این وضعیت نوعی بحران به حساب می آید . به منظور اطلاع مخاطبان نشریه از اوضاع حاکم بر بازار مصالح ،قیمت گروه های مختلف مصالح و ابزارآلات ساختمانی در دو هفته اخیر را بررسی کرده ایم:

بازار مصالح ساختمانی در آرامش

بازار مصالح ساختمانی در آرامش

بررسی ها از روند قیمت مصالح پرمصرف ساختمانی حاکی است گرانی های سال های گذشته در این بازار به پایان رسیده و در حال حاضر قیمت ها مرتب در حال کاهش است. آهن و قطعات فلزی به عنوان پرمصرف ترین مصالح ساختمانی طی هفته گذشته با کاهش قیمت همراه بود. این در حالی است که آمار معاملات آهن و فولاد در بازار غیررسمی حکایت از آن دارد که در مردادماه، قیمت فروش این مصنوعات فلزی رشد چشمگیری در مقایسه با فروردین داشت.

قیمت نبشی در 12 شهریور 93

قیمت نبشی در 12 شهریور 93

در حال حاضر قیمت نبشی در کف بازار تهران نوسان آنچنانی ندارد .و قیمت تمام کارخانه ها تقریبا نزدیک به هم اعلام می شود جداول زیر قیمت انواع نبشی در کف بازار تهران است لازم به ذکر ااست این قیمت ها تا ظهر شنبه 14 شهریور 93 معتبر است

قیمت انواع میلگرد در 12 شهریور 93

قیمت انواع میلگرد در 12 شهریور 93

در حال حاضر قیمت میلگرد در کف بازار تهران نوسان آنچنانی ندارد .و قیمت تمام کارخانه ها تقریبا نزدیک به هم اعلام می شود جداول زیر قیمت انواع میلگرد در کف بازار تهران است لازم به ذکر ااست این قیمت ها تا ظهر شنبه 14 شهریور 93 معتبر است

قیمت انواع تیرآهن در 12 شهریور 93

قیمت انواع تیرآهن در 12 شهریور 93

به علت وجود رکود در ساخت وساز کشور همچنان تقاضا برای گروه فلزات ساختمانی از جمله آهن بسیار کم است این موضوع باعث شده است از ابتدای سال 93 نه تنها قیمت ها افزایشی نداشته باشد بلکه با اندک کاهشی نیز روبه روشوند

قیمت ورق سیاه در 12 شهریور 93

قیمت ورق سیاه در 12 شهریور 93

ورق های سیاه نیز هما نند دیگر گروه های فلزات ساختمانی از ابتدای سال 93 افزایش چندانی نداشته است . جداول زیر قیمت انواع ورق سیاه در کف بازار تهران است لازم به ذکر ااست این قیمت ها تا ظهر شنبه 14 شهریور 93 معتبر است

بازار مصالح در دو هفته
نگاهی به بازار مصالح

بازار مصالح در دو هفته

از آنجا که قیمت مصالح ساختمانی دائماً در حال نوسان است و این نوسان قیمت بر قیمت نهایی ساختمان تأثیرگذار است،بر آن شدیم به منظور اطلاع مخاطبان گرامی نشریه و دست اندرکاران صنعت ساخت وساز در هر شماره پیام ساختمان نگاهی به بازار مصالح داشته باشیم :

قیمت انواع مصالح ساختمانی
بازار مصالح در یک نگاه

قیمت انواع مصالح ساختمانی

از آنجا که قیمت مصالح ساختمانی دائماً در حال نوسان است و این نوسان قیمت بر قیمت نهایی ساختمان تأثیرگذار است،بر آن شدیم به منظور اطلاع مخاطبان گرامی نشریه و دست اندرکاران صنعت ساخت وساز در هر شماره پیام ساختمان نگاهی به بازار مصالح داشته باشیم

تکانه های اقتصادی به بازار فولاد

تکانه های اقتصادی به بازار فولاد

احتمال افزایش هزینه های تولید و اجرا شدن مرحله دوم هدفمندی از جمله مواردی است که فعالان بازار فولاد بر اساس آن تصمیم می گیرند. از طرف دیگر با آزاد شدن تجارت خارجی این کالا که نقش اساسی ساخت مسکن را دارد تا خردادماه مؤلفه هایی است که می تواند فکر سازندگان و فعالان بازار را به خود متمرکز کند اما واقعیت های بازار فولاد چیست؟ در گفتگو با دو تن از اعضای تشکل های کشوری بخش تولید و بخش توزیع حقیقت ها را مورد بررسی قرار می دهیم:

سازه بتنی ارزان تر از اسکلت فولادی

سازه بتنی ارزان تر از اسکلت فولادی

شاید کمتر کشوری را بتوان یافت که بین صنعت و دانشگاه آن به ویژه در بخش ساختمان تا این حد فاصله باشد. از یک طرف یافته های علمی حتی در بخش مواد نانو ساختار ساختمانی ما را جزو 10 کشور برتر جهان قرار داده و از سوی دیگر کیفیت سازه های ما تفاوت چندانی با بیست سال پیش ندارد

رونق آخر سال بازار فولاد

رونق آخر سال بازار فولاد

تقی بهرامی، رئیس سابق انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان ضمن تأیید رونق نسبی در بازار فولاد گفت: اگرچه همیشه از اواسط بهمن ماه تا آخر اسفند بازار فولاد به رونق می رسد اما اکنون این رونق نسبت به سال های قبل با شدت کمتری دیده می شود.

وضعیت بازار مصالح در حال سفید شدن / رشد کمتر از 30 درصد قیمت مصالح ساختمانی

وضعیت بازار مصالح در حال سفید شدن / رشد کمتر از 30 درصد قیمت مصالح ساختمانی

بر پایه این گزارش، مقایسه درصد رشد قیمت مصالح در نیمه اول سال جاری در مقایسه با نیمه دوم سال گذشته، حاکی است؛ حداکثر میزان رشد قیمت مصالح در این مدت کمتر از 30 درصد بوده و در برخی مصالح ساختمانی مانند انواع میلگرد رشد منفی داشته است.

. . . . 1 2 3 4 5 6 . . . .
×