اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

صدور 13 میلیون سند مالکیت جدید
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک: نیازهای بهره وری سازمان ثبت را جدی بگیرید

صدور 13 میلیون سند مالکیت جدید

اعلام خبر صدور 13 میلیون سند مالکیت جدید تک برگی و عدم صدور حتی یک سند معارض از سوی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، این سازمان را در زمره پیشروان سازمان های دولتی کشوری و بین المللی در زمینه بهبود فضای کسب و کار قرار داد.

افزایش حق مسکن کارگران منتفی شد

افزایش حق مسکن کارگران منتفی شد

آخرین آیتم بسته حقوقی 95کارگران افزایش 20 هزار تومانی حق مسکن در سال جاری بود که هنوز اجرایی نشده ولی اخبار رسیده حاکی از این است که افزایش حق مسکن کارگران به دلیل ترس دولت از تورم انتظاری از دستور خارج شده است.

90 برابر شدن قیمت مسکن ظرف 20 سال

90 برابر شدن قیمت مسکن ظرف 20 سال

جالب است بدانید رشد قیمت مسکن در کشور ما از سال 71 تا 91، در شهر تهران 9هزار درصد بوده است. یعنی قیمت مسکن در طول این 20 سال، 90 برابر شده است؛ بنابراین طبیعی است که همه به دنبال سرمایه گذاری در این بخش باشند.

بازگشت ثبات و تمایل به خرید در بازار
بازار سرمایه در انتظار گزارشات 3 ماهه شرکت ها

بازگشت ثبات و تمایل به خرید در بازار

رکود نسبی بازار در سال جدید که به واسطه رشد خیره کننده ماههای پایانی سال قبل بود، از بین رفته و نشانههای بازگشت ثبات و تمایل به خرید در بازار دیده می شود.

صدور 800 سند پیش فروش ساختمان در کشور
رییس کانون سردفتران و دفتریاران کشور خبر داد:

صدور 800 سند پیش فروش ساختمان در کشور

رییس کانون سردفتران و دفتریاران درگردهمایی سردفتران و دفتریاران استان فارس، از صدور 800 سند پیش فروش ساختمان در کشور خبر داد.

رونق بازار مسکن با اجرای قانون پیش فروش

رونق بازار مسکن با اجرای قانون پیش فروش

مشاور و نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت المال با اشاره به برخورد با آگهی های بدون مجوز پیش فروش گفت: اجرای قانون پیش فروش به رونق بازار مسکن کمک می کند و ابزار مالی مناسبی برای علاقمندان به سرمایه گذاری در حوزه مسکن خواهد بود.

رونق مسکن در اردیبهشت 95
بانک مرکزی؛

رونق مسکن در اردیبهشت 95

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در اردیبهشت 95 به 15431واحد مسکونی رسید که 8.2 درصد افزایش نشان می دهد.

قابلیت جدید تسهیلات خرید مسکن
جزئیات امکان اخذ وام برای آپارتمان های در رهن بانک مسکن

قابلیت جدید تسهیلات خرید مسکن

بانک مسکن اعلام کرد منبعد و با مجوز صادر شده از سوی مدیران بانک، تسهیلات جدید خرید مسکن ، شامل واحدهای مسکونی وام دار نیز خواهد شد.

نبرد مشاوران املاک با بی اعتمادی ها

نبرد مشاوران املاک با بی اعتمادی ها

بی اعتمادی مردم به مشاوران املاک جوان، افزایش تعداد بنگاه های بدون جواز، ناتوانی مشاوران املاک در بهینه سازی قیمت ها و کارشکنی های متعصبانه فروشنده ها در برخی از مناطق شهری بر مشکلات رایج مشاوران املاک افزوده است.

قانون پیش فروش ساختمان در پیچ و خم اجرا
گمشده ای در راه دفاتر اسناد رسمی و بنگاه های املاک:

قانون پیش فروش ساختمان در پیچ و خم اجرا

اجرای قانون تنظیم قرارداد پیش فروش ساختمان با وجود تصویب و ابلاغ آن در سال 93 به دلیل نقصان فنی همچنان بر سر دوراهی دفاتر اسناد رسمی و بنگاه های املاک گیر کرده است.

تدوین دستورالعمل تاسیس صندوق های پس انداز منطقه ای ساخت
مدیرعامل بانک مسکن خبر داد:

تدوین دستورالعمل تاسیس صندوق های پس انداز منطقه ای ساخت

مدیرعامل بانک مسکن از تلاش برای اخذ مجوز تاسیس صندوق های پس انداز منطقه ای در هر استان خبر داد و گفت: حداقل سرمایه این صندوق ها که کارکرد اصلی آن اعطای تسهیلات ساخت و ساز در محدوده خاص است، در تهران 50 میلیارد تومان، کلانشهرها 30 میلیارد تومان و سایر شهرها 10 میلیارد تومان است.

بازار مسکن از خواب بیدار می شود
آمارها نشان می دهند

بازار مسکن از خواب بیدار می شود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه داده های معاملات مسکن نشان می دهد که در فروردین ماه میزان معاملات مسکن در تهران 19 درصد رشد داشته است، گفت: پیش نشانه های خوبی برای رونق بخش مسکن دیده می شود. حامد مظاهریان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که کارشناسان اقتصادی مسکن عنوان می کنند که علیرغم تمام اظهارات مسئولان هنوز نشانه هایی از رونق بخش مسکن دیده نمی شود،گفت: داده های آماری از رصد معاملات مسکن نشان می دهد که بخش مسکن در حال سپری کردن وضعیت خروج غیرتورمی از رکود است به طوری که میزان معاملات مسکن در فروردین ماه امسال در شهر تهران 19 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد نشان می دهد. وی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد معاملات در تهران مربوط به منطقه 5 و کمترین معاملات مربوط به منطقه 22 است تاکید کرد: اقدامات دولت برای خروج مسکن از رکود همانا افزایش سرمایه گذاری و فراهم شدن ابزارهای لازم توسط نظام بانکی است. مظاهریان اضافه کرد: یکی از این ابزارها افزایش سقف وام خرید مسکن به بالاترین میزان خود در تاریخ کشور است که ورود وام 80 میلیونی خرید مسکن از خرداد ماه امسال می تواند مسکن را به تدریج از رکود خارج کند. معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی دیگر از این ابزارها اعطام وام ساخت مسکن تا سقف 150 میلیون تومان برای هر واحد مسکونی است که می تواند نقش بسزایی در ساخت وساز ایفا کند. مظاهریان تصریح کرد: ایجاد این ابزارهای لازم توسط نظام بانکی و پیش نشانه های خوبی که در بازار مسکن در حال ایجاد شدن است می تواند نوید بخش خروج تدریجی غیرتورمی مسکن از رکود باشد. وی افزود: این پیش نشانه ها آلارم های خوبی برای سرمایه گذاری در بخش مسکن ایجاد کرده است که آن هم نویدبخش خوبی برای سازندگان مسکن خواهد بود. *انتشار 300 میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه یکی از آخرین قطعه های ورود بازار مسکن به رونق معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر وظیفه دولت برای خروج از رکود چیست،گفت: هماهنگ کردن تامین منابع مالی برای بخش مسکن از وظایف دولت است که آن را بخوبی انجام داده و هماهنگ کرده است. یکی از آخرین قطعه های ورود بازار مسکن به رونق نیز همانا موافقت با انتشار 300 میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه است که می

کد رهگیری درگیر حاشیه ها

کد رهگیری درگیر حاشیه ها

حذف کدرهگیری در مورد سازمان امور مالیاتی، دستگاه های دولتی و همچنین انتقال سند قطعی در شرایط ویژه بدون دریافت کد رهگیری ممکن شد؛ در غیر این صورت همه مشاوران املاک همچنان باید کد رهگیری را دریافت کنند.

اول . . . . 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 . . . . آخر
×