اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

رسانه، کارزاری با داده های غلط

رسانه، کارزاری با داده های غلط

وزیر راه و شهرسازی در یادداشتی با عنوان «زلزله و اخلاق عمومی» اعلام کرد، در حالی که مردم ایران در جریان زلزله اخیر همبستگی کم نظیری از خود نشان دادند، فضای رسانه تبدیل به یک کارزار و جنگ تبلیغاتی تمام عیار شده که اکثر داده های آن غلط و ضد اطلاعات است.

سرانجام آخوندی واکنش نشان داد

سرانجام آخوندی واکنش نشان داد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که قیمت ساخت مسکن مهر باعث شد برخی سازندگان از پایداری بنا بزنند، گفت: در سر پل ذهاب، 560 واحد آسیب دیده که به نظر می رسد هر واحد 30میلیون تومان آسیب دیده است.

پیمانکاران از کیفیت کاسته بودند

پیمانکاران از کیفیت کاسته بودند

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت که در گزارش این کمیسیون راجع به مسکن مهر عنوان شده بود پیمانکاران برخی مجموعه ها دست دوم و سوم بوده و برای اقتصادی شدن فعالیتشان از کیفیت کاسته بودند.

ساختمان هایی با عمر 300 سال

ساختمان هایی با عمر 300 سال

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه برای تولید نیوجرسی ها باید علاوه بر توانمندی بتن، دوام و زیبایی را مورد توجه قرار داد، گفت: محققان کشور در دانشگاه تهران نیز به بتنی با مقاومت 350 مگاپاسکال دست یافته اند.

کیفیت فدای کمیت نمی شود

کیفیت فدای کمیت نمی شود

وزیر راه در خصوص علت نبود ایمنی در سازه های مسکن مهر استان کرمانشاه، گفت: من همواره تأکید کرده ام که باید بررسی شود چرا سیاست هایی که با هدف کارایی، اثربخشی و ایجاد رقابت اجرایی شده، به نتیجه نرسیده است و به جای آنکه رقابت نهادینه شود، اقتصاد کشور به سمت رفتارهای سوداگرانه (مرکانتیلیستی) منحرف شده اسـت.

دولت در بن بست بانک مسکن

دولت در بن بست بانک مسکن

دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن کشور گفت: دولت تلاش خود را در بحث پرداخت تسهیلات به مردم برای خرید مسکن انجام داده، اما در حال حاضر به بن بستی تحت عنوان بن بست بانک مسکن رسیده است.

غفلت در نظارت یعنی ساختمان های نوساز فرسوده

غفلت در نظارت یعنی ساختمان های نوساز فرسوده

تصویر ساختمان خسارت دیده مسکن مهر در زلزله کرمانشاه به تصویر قالب در پس ذهن بسیاری از مردم بدل شده، خانه های نوسازی که قرار بود مهرشان، گرما بخش ساکنانش باشد و روزگاری نه چندان دور با هزاران امید و آرزو پای در آن گذاشته بودند.

پروژه های مسکن مهر کرمانشاه روی گسل نبود

پروژه های مسکن مهر کرمانشاه روی گسل نبود

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: در مناطق زلزله زده شاهد این هستیم که واحد های مسکن مهر که دو سال از ساخت آنها نمی گذرد به صورت جدی تخریب شده اند و این یک فاجعه است.

با کدام پنجره آلاینده ها را به خانه راه ندهیم ؟

با کدام پنجره آلاینده ها را به خانه راه ندهیم ؟

با توجه به وجود آلودگی هوا و آلودگی صوتی در جوامع شهرنشین، پنجره دوجداره upvc می تواند مناسب ترین انتخاب برای هر ساختمانی باشد چراکه علاوه بر امنیت و دوام، مانع ورود بسیاری از آلاینده های صوتی و تنفسی نیز می باشد. اما چیزی که موجب می شود تا پنجره های دوجداره متفاوت از پنجره های عادی باشند، به کارگیری پروفیل در ساخت آن هاست. ازآنجاکه در حال حاضر بالغ بر 50 شرکت داخلی، پروفیل های موردنیاز پنجره های دوجداره را تولید می کنند، با معرفی چند شرکت تولیدکننده پروفیل مرغوب، به انتخاب شما مخاطبان کمک خواهیم کرد تا خرید پنجره یو پی وی سی مناسب و مطلوب داشته باشید.

چاره کار دولت دوازدهم ، افزایش بودجه عمرانی

چاره کار دولت دوازدهم ، افزایش بودجه عمرانی

کنترل نرخ تورم مقوله ای است که دولت یازدهم از آن به عنوان یکی از افتخاراتش در کارنامه اقتصادی خود یاد می کند. ولی این افتخار دولت یازدهم، چند ماهی است که به سبب نوسان رقم آن، با نقدهای زیادی روبرو شده است. در این ارتباط برخی کارشناسان بر این باور هستند که اساسا هیچ کاهش نرخ تورمی به صورت واقعی در کشور روی نداده است و تنی چند از صاحب نظران و فعالان اقتصادی هم می گویند کاهش تورم در بازار اتفاق افتاده و نتیجه آن فراگیر شدن رکود بر صنعت و تولید ملی است.....در این باره که آیا در طول سه الی چهار سال گذشته نرخ تورم واقعا کاهش یافته و نوسانات آن کنترل شده با تعدادی از کارشناسان و صاحب نظران اقتصادی به گفتگو نشستیم.

نجات کارخانه های ورشکسته و زیان ده هنر اوست

نجات کارخانه های ورشکسته و زیان ده هنر اوست

دانش آموخته رشته مدیریت است. هنرش برای به سوددهی رسیدن کارخانه های ورشکسته و زیان ده است. درزمینهٔ تولید خلاقانه در صنعت چوب به جایی رسیده است که به او لقب امپراتوری چوب ایران را داده اند. به قول خودش بیش از 16 ساعت در روز کار می کند و باوجودی که پدر دو فرزند است، بزرگ شدن دخترهایش که اکنون در مقطع پیش دانشگاهی هستند را ندیده است.

در طرح های عمرانی منابع کافی نداریم

در طرح های عمرانی منابع کافی نداریم

نماینده مردم گلپایگان در مجلس با انتقاد بر اینکه در بودجه ریزی بخش عمرانی در بودجه کشور دچار مشکل هستیم، گفت: روند بودجه نویسی در کشور نیازمند تحولاتی است.

مسکن در تهران گران شد
قیمت مسکن نسبت به مهرماه سال گذشته افزایش یافته است

مسکن در تهران گران شد

جدیدترین گزارش بانک مرکزی حکایت از افزایش 34درصدی معاملات مسکن تهران در مهرماه دارد.

تولید مسکن بیش از نیاز جامعه

تولید مسکن بیش از نیاز جامعه

بخش مسکن و ساختمان کشور با 300 صنعت دیگر ارتباط نزدیک دارد و رونق بازار در این بخش به رشد و پویایی سایر صنایع وابسته کمک می کند. با این حال اکنون تولید مسکن در کشور وضعیت مناسبی ندارد و یک سوم نیاز واقعی است.

اول . . . . 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 . . . . آخر
×