اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

ساماندهی مجریان لوله کشی
رئیس اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان خبر داد

ساماندهی مجریان لوله کشی

بر اساس تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی، شرکت ملی گاز، وزارت راه و شهرسازی و وزارت صنعت و معدن تهران با اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان مقرر شد از شهریور ماه امسال تمام مجریان لوله کشی ساختمان ها فقط از طریق اتحادیه معرفی شوند.

فریاد تشنگی زمین

فریاد تشنگی زمین

روه تأسیسات: کشور ایران سال های سختی را به خاطر بحران آب می گذراند. پس از13 سال خشکسالی، افزایش جمعیت و تراکم شهرهای بزرگ که بیشتر در مناطق نیمه خشک کشور قرارگرفته اند، افزایش بی رویه بهره برداری از سفره های آب زیرزمینی ، مسئولان کشور را به چاره اندیشی در مورد راه های جایگزین برای آب شرب، صنعتی و کشاورزی وا داشته است.

استفاده بهینه از کولر آبی

استفاده بهینه از کولر آبی

گروه تأسیسات: امسال گرمای هوا زودتر از موعد فرارسید. در سالی که 24 استان کشور در وضعیت قرمز آبی قرار دارند، دیگر از ابر بهاری سحرگاهان اردیبهشت خبری نیست. باید گفت تابستانی که نیکو نیست و بنا است گرم ترین تابستان این سا ل ها باشد از این اردیبهشت ماه پیداست

شاه بیت مقابله با تنش آبی

شاه بیت مقابله با تنش آبی

در نمایشگاه آب و فاضلاب سال 92 بود که مدیران صنعت آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرده و هشدار دادند که: پس از 13 سال، خشکسالی دامنگیر کشور شده است. در آن نشست خبری از مردم خواسته شد برای مقابله با تنش آبی در کشوری که بر روی خط بیابانی قرار دارد بسیج شوند و میزانی از مصرف خود بکاهند. در آن زمان گفته می شد با 10 درصد صرفه جویی می توان با همین حجم آبی، کشور را از تنش آبی نجات داد.

سهم ناچیز انرژی خورشیدی در تولید برق

سهم ناچیز انرژی خورشیدی در تولید برق

شمال باشد یا جنوب، زمستان باشد یا تابستان فرقی نمی کند، کم و بیش در تمام فصول سال و در جای جای کشور، آنچه بی دریغ نصیب مردم می شود نور خورشید است. باران کم و آفتاب تابان گرچه کشاورزان را خوش نمی آید اما فن آوری پیشرفته دامانی گسترانده تا این امکان به بهره مند شدن از بزرگترین کالای عصر مدرن یعنی انرژی بینجامد.

توافق نظام مهندسی با اتحادیه تأسیسات

توافق نظام مهندسی با اتحادیه تأسیسات

گروه تأسیسات: تحریم و محدودیت های اقتصادی در سال های اخیر آسیب های زیادی بر اقتصاد کشور تحمیل کرد، بااین حال رئیس اتحادیه تأسیسات مکانیکی ساختمان تهران معتقد است: از آنجا اکثر سیستم های تأسیسات ساختمانی و تجهیزات وابسته در داخل کشور تولید می شوند، بنابراین تحریم ها تأثیری در کیفیت یا اجرای کارها نداشته است.

فراکسیون نجات دریاچه هامون تشکیل می شود

فراکسیون نجات دریاچه هامون تشکیل می شود

سید باقر حسینی – نماینده و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پاسخ به این سؤال که شایع شده است دولت افغانستان سعی دارد با ساخت سد دیگری به نام کمال خان در ولایت نیمروز و هدایت هیرمند به سمت "گودزره" به طور کامل آب را بر روی سیستان ببندد و مانع رسیدن قطره ای آب به ایران شود گفت: مطمئناً برای این موضوع باید تدابیر امنیتی و پر قدرتی اندیشیده شود افغانستانی که از همه جهت به کشور ما وابسته است در تلاش است با ایجاد این موضوع وضعیت برخی از استان های ما را به خطر بیندازد .

بحران آب جدی است

بحران آب جدی است

در حاشیه برگزاری سیزدهمین نمایشگاه برق و نهمین نمایشگاه آب و فاضلاب نشست هم اندیشی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران وزارت نیرو با بخش خصوصی به منظور چاره جویی برای حل مشکلات برگزار شد.

وزیر نیرو از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می کنیم

وزیر نیرو از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می کنیم

وزیر نیرو با اشاره به تدابیر ویژه دولت در بودجه سال آینده آب و برق گفت: وزارت نیرو در صدد واگذاری فعالیت ها و شرکت های زیرمجموعه به بخش خصوصی است و در این راستا از ظرفیت مدیریتی بخش خصوصی برای تحرک بیشتر بهره مند خواهد شد.

انشعابات رایگان برای خیرین

انشعابات رایگان برای خیرین

به موازات انجمن ها و تشکل های متعدد بخش دولتی و خصوصی که در کشورمان به کار ساخت وساز مسکن مشغول هستند، انجمنی هم وجود دارد که نه برای کسب منفعت و سود، بلکه برای رضای خدا برای محرومان و نیازمندان جامعه خانه می سازد.

کولرها خبرساز نشوند

کولرها خبرساز نشوند

حتی اگر جابه جایی فصول سال را مبنای تغییر دمای هوا در نظر نگیریم در این موقع از سال طبق یک سنت و عادت نهادینه شده، باید به استقبال لوازم و تجهیزات سرمایشی برویم.اگر چه در برخی از نقاط مرکزی و جنوبی کشور بسیاری از خانواده ها زودتر از موعد مقرر سرماسازهای مصنوعی را در کنار خود پذیرفته اند ولی این دلیل نمی شود که از مقدمات نصب و راه اندازی مجدد این تجهیزات غافل شویم

آسانسور ملی تولید می شود
رئیس دانشگاه آسانسور خبر داد

آسانسور ملی تولید می شود

رئیس دانشگاه علمی- کاربردی آسانسور گفت: با کمک صنعتگران و دارندگان ایده های نوین می تواینم تا چند سال آینده استفاده از آسانسور ملی را که تمام قطعات آن در ایران تولید و استانداردسازی شده باشد را در ساختمان های کشور نهادینه کنیم.

جدال چیلرهای جذبی و تراکمی

جدال چیلرهای جذبی و تراکمی

بررسی چیلرهای تراکمی و جذبی از دیدگاه انرژی همواره مورد علاقه مهندسان و دست اندرکاران صنعت ساختمان بوده است. چیلرهای تراکمی با استفاده از انرژی الکتریکی و چیلرهای جذبی با استفاده از انرژی حرارتی سرما تولید می کنند.

خانه هوشمند، خانه رویایی

خانه هوشمند، خانه رویایی

حتماً برای شما هم پیش آمده که پس از خروج از منزل یا واحد اداری نگران برخی موارد مانند اطمینان از بسته بودن در آپارتمان، امنیت سرمایه اجناس گرانبها و یا نشتی گاز در محل شده باشید. سیستم خانه هوشمند سامسونگ توانسته است با تدبیری هوشمندانه به این نگرانیها پایان دهد و مصرف انرژی را نیز کاهش دهد.

مدیریت بدون نقص در ساختمان هوشمند

مدیریت بدون نقص در ساختمان هوشمند

امروزه صحبت از هوشمند و هوشمند سازی در هر محفلی و هر تجهیزی شنیده میشود. اتومبیل هوشمند، تلفن همراه هوشمند، خانه هوشمند و ..... اما نکته اصلی این است که به واقع این صفت هوشمندی چه مزیتی برای استفاده کننده از این تکنولوژی ایجاد می کند

اول . . . . 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 . . . .
×