فهرست مطالب نشریه شماره 372 هفته نامه پیام ساختمان

تخلف-در-آزمون-حرفه-مهندسی-شگفتی-ندارد

تخلف در آزمون حرفه مهندسی شگفتی ندارد

شماره : 372معماریتاریخ انتشار : 1399/11/26
نتایج رسمی انتخابات شورای شهر و روستا اعلام شد+لیست اسامی تکمیلی

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 28 خرداد سال 1400همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور برگزار شد. که نشریه پیام ساختمان نتایج رسمی برندگان در رقابت انتخابات شورای شهر را به صورت لحظه ای اعلام می دارد

ادامه مطلب
گسیل-سرمایه-از-بورس-به-مسکنگسیل سرمایه از بورس به مسکن

سید عباس ذاکری، سازنده و فعال ساختمانی در رابطه با تاثیر افت و خیز های بورسی گفت:

ادامه مطلب
آزمون-نظام-مهندسی-رقابتی-نیستآزمون نظام مهندسی رقابتی نیست

در قسمت اول گفتگو با مهندس مجید کیانپور، نماینده دوره گذشته و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به طور مفصل به مسائل؛ برنامه‎های وزارت راه و شهرسازی برای سامان بخشیدن به بازار مسکن، ارتباط یا عدم ارتباط ساخت و ساز به وزارت راه یا بخش خصوصی، عرضه و تقاضای مسکن چگونه واقعی می‎شود، تولید مشارکتی مسکن توسط دولت و بخش خصوصی، شرکت های انبوه ساز وابسته به بانک ها و تاثیرشان بر آشفتگی بازار مسکن، اینکه بانک ها چگونه می توانند با اختصاص منابع و تسهیلات به خروج مسکن از رکود کمک کنند؟ و سهم بودجه عمرانی از بودجه سال 1400 و ... پرداختیم. قسمت دوم گفتگوی پیام ساختمان با ایشان را در ادامه با هم پی می گیریم.

ادامه مطلب
به-دیوار-ما-تکیه-کنیدبه دیوار ما تکیه کنید

مجموعه ابنیه مقاوم آریا با هدف توسعه اقتصاد برون گرا در کنار تفکر صنعتی سازی ساختمان، اقدام به تولید دیوار پیش ساخته با برند وال اسپید و تکنولوژی سوئیس کرده است.

ادامه مطلب
خانه-هوشمند-ایرانی-برتر-از-خارجیخانه هوشمند ایرانی برتر از خارجی

اولین تولید کننده تجهیزات خانه هوشمند در ایران در سال 1388 (حدود یک دهه پیش) با شخصیت حقوقی "خانه هوشمند کوباکو" به دست یک گروه از جوانان تازه نفس ایرانی آغاز به کار کرد.

ادامه مطلب
معیارهای-انتخاب-لوله-در-کاربردهای-آبرسانی-و-فاضلابیمعیارهای انتخاب لوله در کاربردهای آبرسانی و فاضلابی

مایکل لوکنبیل مدیر اجرایی موسسه لوله های CVP (UNI-BELL) آمریکا در مصاحبه با روزنامهtrenchless technology به برخی سوالات مهم و رایج در خصوص انتخاب لوله های مناسب و عوامل تاثیر گذار در انتخاب لوله های PVC به عنوان محصولی محبوب و مورد توجه، پاسخ داده است.

ادامه مطلب
بخش-خصوصی-را-به-اسارت-گرفته-اندبخش خصوصی را به اسارت گرفته اند

عضو کانون سراسری انبوه سازان در رابطه با عدم انجام وظایف و تکالیف وزارت راه و شهرسازی گفت:

ادامه مطلب
یک-بام-و-سه-هوای-نظام-فنی-و-اجرایی(بخش-دوم)یک بام و سه هوای نظام فنی و اجرایی(بخش دوم)

در قسمت اول مصاحبه در رابطه با؛ نقش بانک ها و انبوه سازان در گرانی و رکود مسکن، تولید مشارکتی مسکن توسط دولت و بخش خصوصی، جذب سرمایه های سرگردان و فعال کردن بخش خصوصی واقعی، رونق تولید مسکن با استفاده از زمین شهری که دولت می تواند به عنوان آورده در اختیار بخش خصوصی قرار دهد، برنامه های وزارت راه و شهرسازی، سهم بخش عمرانی از بودجه 1400 و ... با مهندس فرشید جوادی گفتگو کردیم. آنچه در ذیل آمده است قسمت دوم و نقطه نظرات فنی یک عضو سازمان نظام مهندسی در رابطه با ابعاد فنی و اجرایی ساخت و ساز است.

ادامه مطلب
اشکال-غیر-قابل-توجیه-نظام-مهندسیاشکال غیر قابل توجیه نظام مهندسی

رئیس سابق انجمن انبوه سازان استان تهران نسبت به وجود تخلفات در برگزاری آزمون ورود به حوزه مهندسی گفت: آزمون ورود به حوزه مهندسی فی نفسه کار معقولی است، اما اینکه در اجرا، دارای نواقص و احتمالا انحراف باشد دلیل آن، سوء مدیریت دستگاه های متولی برگزاری آزمون است و به نظر من نه تنها مشکل آزمون حرفه، بلکه دیگر اشکالات موجود در این زمینه را می توان با کنترل و نظارت قانونی بازدارنده، برطرف نمود.

ادامه مطلب
تخلف-در-آزمون-حرفه-مهندسی-شگفتی-نداردتخلف در آزمون حرفه مهندسی شگفتی ندارد

در ذیل با مهندس احسن علوی که مدت زیادی از حضور هشت ساله ایشان در کمیسیون عمران مجلس سپری نشده است ، در رابطه با بودجه عمرانی سال 1400 ، آئین نامه ها و مقررات صنعت ساختمان و ... گفت و گو کرده ایم و این نماینده با سابقه مجلس شورای اسلامی پاسخ های قابل تاملی به سوالات پیام ساختمان ارائه داده است. برای اطلاع از دیدگاه های تجربی و تقنینی مهندس علوی با ما همراه باشید.

ادامه مطلب
طرح-جهش-تولید-و-تامین-مسکن(بخش-دوم) طرح جهش تولید و تامین مسکن(بخش دوم)

به گزارش پیام ساختمان، در طرح جهش تولید و تامین مسکن با در نظر گرفتن سازو کارهایی جهت تامین منابع مالی، تامین زمین، تامین مصالح ساختمانی و تامین خدمات ساختمانی، سعی شده است تا بستر لازم برای ساخت مسکن فراهم آید و دولت مکلف شده است تا طی 4 سال، سالانه یک میلیون واحد مسکونی تولید و عرضه نماید.

ادامه مطلب
طرح-جهش-تولید-و-تامین-مسکن(بخش-اول)طرح جهش تولید و تامین مسکن(بخش اول)

به گزارش پیام ساختمان، در طرح جهش تولید و تامین مسکن با در نظر گرفتن سازو کارهایی جهت تامین منابع مالی، تامین زمین، تامین مصالح ساختمانی و تامین خدمات ساختمانی، سعی شده است تا بستر لازم برای ساخت مسکن فراهم آید و دولت مکلف شده است تا طی 4 سال، سالانه یک میلیون واحد مسکونی تولید و عرضه نماید.

ادامه مطلب
×