فهرست مطالب نشریه شماره 368 هفته نامه پیام ساختمان

سوداگران-راه-فرار-از-مالیات-را-خوب-بلدند

سوداگران،راه فرار از مالیات را خوب بلدند

شماره : 368ماهنامهساخت و سازتاریخ انتشار : 1399/05/19
اعتبار-حقوقی-مبایعه-نامه-در-معاملاتاعتبار حقوقی مبایعه نامه در معاملات

هر نوشته ای که برای اقامه دعوی یا دفاع از دعوایی که علیه شخص در دادگاه قابل استناد باشد، سند نامیده می شود. از این رو مبایعه نامه یا قولنامه نیز در این تعریف جای گرفته و سند نام می گیرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی-سقف-وافل-بنیتکتکنولوژی سقف وافل بنیتک

تعریف سقف وافل

سقف وافل از نوع سقفهای متداول بتنی می باشد که از یک دال بتنی مسلح فوقانی با ضخامت یکسان به همراه شبکه ای از تیرچه های بتنی منظم که در یک و یا دو امتداد متعامد گسترش یافته اند تشکیل می شود. سقف های وافل مدرن (waffle slabs) ...

ادامه مطلب
احیای-مسکن-مهراحیای مسکن مهر

رئیس و نائب رئیس اسبق انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان استان تهران، همچنین نائب رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور از جمله سازندگانی است که چه رئیس باشد، چه نائب رئیس و یا یک عضو ساده از اعضای خانواده سازندگان، همواره یکی از فعالان صنعت ساختمان و مسکن به شمار می رود. در این وانفسای کرونایی اقتصاد و ساختمان که هرکس به نوعی در کنج خلوت خزیده و گوشه تنهایی اختیار کرده تا از گزند کرونا در امان بماند اگر بخواهی دنبال کسی بگردی که بتوانی زیر و بم صنعت ساختمان را البته توام با ارایه راهکارهای کارشناسانه بیابی، او کسی نیست جز مهندس حسن محتشم که هم مرد نظر است و هم مرد عمل. در ادامه گفتگوی"پیام ساختمان" با یکی دیگر از دغدغه مندان ساختمان را می خوانید.

ادامه مطلب
ایمن-سازی-سازه-ها-در-برابر-زلزله-با-استفاده-از-برنامه-ریزی-کاربری-اراضیایمن سازی سازه ها در برابر زلزله با استفاده از برنامه ریزی کاربری اراضی

اشاره: برنامه ریزی کاربری زمین به عنوان یکی از مهمترین ابزارها و در عین حال اهداف برنامه ریزی شهری جایگاهی حیاتی در تحقق مخاطره نگری در فرآیند توسعه شهری داشته و مطالعه و تجربه برای بهبود روشها و فرآیند های تحقق آن، مسئله مهم و اولویت دار برای کاهش خطرپذیری جوامع شهری است.

ادامه مطلب
سوداگران-راه-فرار-از-مالیات-را-خوب-بلدندسوداگران،راه فرار از مالیات را خوب بلدند

سید عباس ذاکری، عضو سابق و اصلی شورای تؤسعه نظام مهندسی و کنترل ساختمان و یکی از دلسوزان و دغدغه مندان واقعی صنعت ساختمان است که از نزدیک و با پوست و گوشت خود مشکلات این صنعت را لمس کرده، در این راه بسی خون دل خورده و ناملایمات زیادی دیده است، اما هرگز دلسرد و ناامید نشده است. او از معدود اشخاص صنعت ساختمان است که با وجود بی مهری های زیادی که دیده، همچنان دلسوزانه مسایل ساختمانی را پیگیری می نماید. برای کسب اطلاعات جامع از صنعت ساختمان و مشکلات آن به سراغ وی رفتیم.

ادامه مطلب
جهش-در-عرصه-ساخت-و-تولید-مسکنجهش در عرصه ساخت و تولید مسکن

نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به مردم اطمینان می دهیم که در مجلس شورای اسلامی جهش در عرصه ساخت و تولید مسکن را با جدیت پیگیری خواهیم کرد تا مردم طعم خانه دار شدن را بچشند.

ادامه مطلب
آخرین-اقدامات-دولت-در-بخش-مسکنآخرین اقدامات دولت در بخش مسکن

وزیر راه و شهرسازی اولویت های دولت در بسته حمایتی مستاجران و 3 اقدام این وزارتخانه در طرح اقدام ملی مسکن را تشریح کرد.

ادامه مطلب
درس-عبرت-به-محتکران-مسکندرس عبرت به محتکران مسکن

یکی از مواردی که در حال حاضر به "مساله" تا حد "معضل" یا مشکل اصلی بخشی از مردم جامعه با عنوان مستاجران فاقد سر پناه تبدیل شده است و در پی آن، حساسیت های کارشناسان اقتصادی و اخیرا نمایندگان مجلس یازدهم را نیز برانگیخت، افزایش افسار گسیخته قیمت های مسکن و به تبع اجاره خانه ...

ادامه مطلب
آرزوی-بر-باد-رفته-خانه-اولی-هاآرزوی بر باد رفته خانه اولی ها

چهارم مرداد ماه سال جاری بود که آخرین خبر پیرامون طرح مسکن ملی در تهران منتشر شد. در تاریخ مذکور خلیل محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران طی مصاحبه ای با اشاره به اینکه بیش از 73 هزار واحد جهت ساخت اقدام ملی در برنامه استان تهران پیش بینی و 3700 نفر احراز شرایط شده اند، اظهار داشت: در این زمینه نکته بااهمیت این است که تاکنون در مجموع 1000 نفر افتتاح حساب کرده اند و در این خصوص متأسفانه از این تعداد تنها 54 نفر واریز وجه داشته اند.

ادامه مطلب
×