فهرست مطالب نشریه شماره 366 هفته نامه پیام ساختمان

ترمز-افزایش-قیمت-مسکن-کشیده-شد

ترمز افزایش قیمت مسکن کشیده شد

شماره : 366ماهنامهساخت و سازتاریخ انتشار : 1398/11/19
آزمون-نشتی-خطوط-فاضلاب-شهری-و-شبکه-فاضلاب-ساختمانآزمون نشتی خطوط فاضلاب شهری و شبکه فاضلاب ساختمان

آب بندى اتصالهاى خطوط لوله فاضلابى میتواند با آب یا هوا انجام شود. در این حالت افت فشار جزئى در صورت عدم نشتى مشهود آب یا هوا از محل اتصال قابل قبول است. آزمایش آ ب بندى اتصالات خط لوله با آب یا هوا به شرح توضیحات زیر این قسمت، یا مشخصات طرح صورت خواهد گرفت.

ادامه مطلب
سازمان-های-نظام-مهندسی-حق-خطا-ندارندسازمان های نظام مهندسی، حق خطا ندارند

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه با 550 هزار نفر عضو جای هیچگونه اشتباه و خطا در سازمان نظام مهندسی نیست گفت : سیاستی جدید در حال تدوین است که بر اساس آن فعالیت این دوره از نظامات مهندسی در قالب 12 برنامه و 60 پروژه انجام خواهد شد.

ادامه مطلب
ترمز-افزایش-قیمت-مسکن-کشیده-شدترمز افزایش قیمت مسکن کشیده شد

بررسی روند رشد قیمت مسکن شهر تهران در 12 ماهه منتهی به آذر 1398 از کاهش 2/4 درصدی سرعت رشد قیمت ها نسبت به سال قبل حکایت دارد.

ادامه مطلب
مدیریت-یکپارچه-زمان-و-هزینه-پروژه-در-بستر-فناوری-بیم-با-ISIX-Standardمدیریت یکپارچه زمان و هزینه پروژه در بستر فناوری بیم با ISIX Standard

گروه نرم افزاری ISIX، ابزارهای مدیریت چابک هزینه، منابع و زمان پروژه در بستر فناوری بیم را با ارائه نسخه استاندارد نرم افزار ISIX، در ابتدای سال 1399 در اختیار عموم دست اندرکاران صنعت ساخت کشور قرار می دهد.

ادامه مطلب
پیش-ساختگی-هزینه-های-ساخت-و-ساز-را-کاهش-می-دهدپیش ساختگی، هزینه های ساخت و ساز را کاهش می دهد

یک تولید کننده مصنوعات فلزی ساختمان گفت: پیش ساختگی(pre-fabrication) اجزای ساختمان از طریق فناوریهای نوین، می تواند تا 50 درصد هزینه های ساخت و ساز را کاهش دهد.

ادامه مطلب
آیفون-های-تصویری-که-در-محل-گارانتی-می-شوندآیفون های تصویری که در محل گارانتی می شوند

سیماران از جمله برندهای معتبر و موفق ایرانی است که در40 سال گذشته طیف گسترده ای از محصولات الکترونیکی را به بازار داخلی و خارجی عرضه کرده است. در طول این سالها سیماران با رویکرد مشتری مداری و پژوهش محوری، همیشه محصولی را تولید و روانه بازار کرده است که از کمترین میزان خطا و نقص محصول روبرو بوده است.

ادامه مطلب
فرهنگ-مصرف-موتور-محرک-تولید-ملیفرهنگ مصرف، موتور محرک تولید ملی

چند سالی است که مردم در هنگام خرید، بیشتر به دنبال کالایی با قیمت پایین هستند تا کالایی با کیفیت مطلوب. این رفتار که به مرور به جزیی از فرهنگ مصرف جامعه ایران تبدیل شده، اثرات مخربی را برای تولید کننده، وارد کننده و البته مصرف کننده پدید آورده است.

ادامه مطلب
تامین-مواد-اولیه-حلقه-مفقوده-درصنعت-پروفیلتامین مواد اولیه، حلقه مفقوده درصنعت پروفیل

از زمانی که بحث نگهداشت و جلو گیری از هدررفت انرژی توسط پنجره های دو جداره و یو پی وی سی در کشور مطرح شد، زمان زیادی نمی گذرد. در این مدت 18 سال، واحدهای تولیدی زیادی در این زمینه تاسیس و فعال شدند. در تمام این سالها تولیدات پروفیل ایرانی به لحاظ کیفیت و نیز وفور مواد اولیه در کشور، از قدرت رقابت معقولی در بازارهای کشورهای همسایه برخوردار بودند.

ادامه مطلب
×