اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

مسکن کشش گران شدن ندارد

مسکن کشش گران شدن ندارد

پیام ساختمان برای واکاوی این موضوع اینبار به میان مشاوران املاک ، کارشناسان و شهروندان جنوب تهران رفته و نظر آنها را در این زمینه جویا شده که توجه تان را به خلاصه ای از آن معطوف می نماییم و اما قصد داریم برای واکاوی بیشتر جو روانی ایجاد شده در بازار مسکن در روزهای آینده به میان مردم در مناطق شمال، شرق و غرب تهران حتی شهر ها و شهرستان های اطراف تهران برویم و گزارش های مفصلی از نظرات مردم و کارشناسان در این رابطه تهیه نماییم. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات روز بازار مسکن از زبان کارشناسان هستید می توانید با مراجعه به سایت و نشریه پیام ساختمان پیگیری نمایید.

رونق بازار آپارتمان های نقلی خطرناک است

رونق بازار آپارتمان های نقلی خطرناک است

اگر ابتدای سال 92 در یک منطقه شلوغ در مناطق پایین شهر تهران برای خرید یک سوئیت 30 متری بالای 80 میلیون و برای اجاره آن مبلغ 8 میلیون رهن و 600 هزار تومان پول می پرداختید اما اکنون با وجود وام های 35 میلیون تومانی مسکن و مقداری پس انداز ، خریدوفروش این خانه های نقلی افزایش یافته است

کاهش معاملات مسکن همراه با کاهش قیمت

کاهش معاملات مسکن همراه با کاهش قیمت

بسیاری از کارشناسان معتقدند: علیرغم کاهش قیمت ها بازار مسکن همچنان در خواب زمستانی است و دلیل عمده آن را رشد بی رویه قیمت ها و عدم توانایی در خرید عنوان می کنند اما درست برعکس این کارشناسان، مشاوران املاک معتقدند: بازار خریدوفروش و حتی اجاره در حال رونق گرفتن است. این مشاوران بازار حاضر را مناسب معامله می دانند و می گویند: بازار در سه ماهه پایانی سال بخصوص بهمن و اسفند همراه با افزایش تعداد مراجعه کنندگان و مملو از خریداران بوده و با رشد دو برابری نسبت به بازار مسکن 91 همراه است.

مردم از درمان و سیاحت خود کاسته اند

مردم از درمان و سیاحت خود کاسته اند

عباس قائد رحمت، با بیان اینکه متأسفانه فاز اول اجری هدفمندی یارانه پر از اشتباه بوده و هزینه های بالایی را برای دولت به همراه داشت،به پیام ساختمان گفت: هدف از اجرای یارانه فقط و فقط محرومیت زدایی بود و این امر با نواقصی که در فاز اول داشت، نتوانست موفق باشد .

جزئیات تأمین مالی مسکن مهر

جزئیات تأمین مالی مسکن مهر

مدیرعامل بانک مسکن مهر از جزئیات تأمین مالی مسکن مهر خبر داد و گفت: دوره بازپرداخت خط اعتباری مسکن مهر 20 ساله و با تنفس 3 ساله خواهد بود.

آرامش را از بازار مسکن نگیریم

آرامش را از بازار مسکن نگیریم

کمتر از دو ماه به پایان سال جاری باقی مانده و به رسم هر ساله به دلیل نزدیکی به شب عید برخی از متقاضیان در قالب خریدار در بازار مسکن، بهمن ماه را فرصتی مناسب برای جستجوی واحد مورد نظر خود دانسته و طی یکی دو ماه باقیمانده به سال جدید اقدام به جابه جایی می کنند.

چگونه وام 35 و 50 میلیونی بگیرید

چگونه وام 35 و 50 میلیونی بگیرید

. بر اساس نرخ میانگین اوراق حق تقدم دریافت وام 35 میلیون تومانی مسکن برای متقاضیانی که نزد بانک مسکن سپرده نگذاشته اند، نیاز به خرید 70 برگ اوراق حق تقدم دارد که در حال حاضر حدود 4 میلیون و 200 هزار تومان هزینه در بر دارد. زوج های جوانی که تاریخ عقد آنها پس از 17 دی ماه 92 است باید 100 برگ خریداری کنند که مجموع آن در فرابورس حدود 6 میلیون تومان، قیمت دارد هرچند که نرخ اوراق متغیر است

جلوگیری از تخلفات باتغییر نام

جلوگیری از تخلفات باتغییر نام

مصطفی قلی خسروی، رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک کشور در گفتگو با پیام ساختمان از تغییر نام این اتحادیه به کمیسیون تخصصی املاک خبر داد و گفت: اتحادیه مشاوران املاک کشوری به " کمیسیون تخصصی املاک ایران" زیر نظر اتاق اصناف ایران تغییر نام داد.

سازمان ثبت باید جوابگو باشد

سازمان ثبت باید جوابگو باشد

نماینده وزارت راه و شهرسازی در امور نظارت بر واگذاری مسکن مهر گفت: اگر برخی از متقاضیان مسکن مهر دارای مالکیت بوده اند سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که مرجع استعلامات ماست باید جوابگو باشد.

افزایش وام مسکن به دلیل کاهش ارزش پولی ملی

افزایش وام مسکن به دلیل کاهش ارزش پولی ملی

مهناز بهمنی، نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی به پیام ساختمان گفت: برخی بانک ها متأسفانه به وظایف ذاتی خود عمل نمی کنند و در کارهایی مانند ساخت وساز، تجارت و خریدوفروش ورود پیدا کرده اند که مغایر با قانون برنامه پنجم توسعه کشور است و در همین زمینه وزیر اقتصاد باید راهکاری بیندیشد.

افزایش وام مسکن شبهه سیاسی دارد

افزایش وام مسکن شبهه سیاسی دارد

نماینده مردم دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان در مجلس شورای اسلامی،در گفت وگو با خبرنگار پیام ساختمان با اشاره به اینکه وام مسکن باید به ساخت وساز تزریق شود، گفت: اگر این وام ها برای ساخت وساز باشد ، افزایش تولید و افزایش عرضه خواهیم داشت که این امر منجر به کنترل قیمت مسکن خواهد شد .

انحصار بانک مسکن باید بشکند

انحصار بانک مسکن باید بشکند

سید بهلول حسینی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پیام ساختمان درباره افزایش سقف وام خرید مسکن و تأثیر آن در بازار مسکن ،گفت

مسکن در شهرستان ها شیرین شد

مسکن در شهرستان ها شیرین شد

علاوه بر اقساط سنگین وام که پرداخت آن در توان خیلی از اقشار جامعه نیست، نرخ 15 درصدی سود سالانه وام و هزینه خرید اوراق حق تقدم وام مسکن کارشناسی نشده است.وی افزود: بر اساس جزئیات اعلام شده، به ازای دریافت 35 میلیون وام با نرخ 15 درصد سود، متقاضی باید 47 میلیون تومان بازپرداخت کند که این هزینه با احتساب هزینه خرید اوراق ، رقم قابل توجهی است.

مشاوران املاک ناراضی ازافزایش وام مسکن

مشاوران املاک ناراضی ازافزایش وام مسکن

گروه بازار ساختمان: شورای پول و اعتبار با افزایش سقف وام از 20 میلیون به 35 میلیون انتظار داشت تحول اساسی در بازار مسکن ایجاد کند اما عملاً این گونه نشد زیرا به عقیده بسیاری از کارشناسان مسکن و مشاوران املاک این میزان وام نه تنها کوچک ترین اثری بر خانه دار شدن ساکنان شهرهای بزرگ مانند تهران ندارد بلکه نمی تواند رونقی در بازار خوابیده مسکن ایجاد کند. دراین بین برخی از مشاوران املاک تهران نیز معتقدند که افزایش سقف وام خرید مسکن از 20 به 35میلیون تومان، تا حدی موجب رونق خریدوفروش در برخی نقاط می شود، اما تأثیری بر رشد قیمت ها ندارد. اکثر مشاوران املاک شمال شهر تهران می گویند: تأثیر افزایش سقف وام مسکن را باید در مناطق پائین شهر جستجو کنید، چرا که این وام 35 میلیون تومانی در اکثر مناطق شمالی تهران شاید تنها قیمت 5 متر یک واحد مسکونی را پوشش دهد.

اروپایی ها مشتاقند مستاجر باشند

اروپایی ها مشتاقند مستاجر باشند

گروه بازار مسکن : با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و اتفاقاتی که در عرصه دیپلماسی کشور اتفاق افتاد - از جمله تفاهم نامه ژنو- قیمت ها در بخش مسکن روند نزولی خود را آغاز کردند. در این میان هنوز بازار اجاره مسکن به نوعی ملتهب است. بازار اجاره مسکن با نابرابری اجاره بها با قدرت اجاره نشین ها روبه روست که برای برطرف شدن همزمان این مشکل دولت باید به مفاد قانون ساماندهی مسکن رجعت کند و برنامه ساخت مسکن اجاره ای را در دستور کار خود قرار دهد.

ارز و ریال در خدمت ساخت و ساز

ارز و ریال در خدمت ساخت و ساز

گروه گزارش: در دهه 40 و اوایل دهه 50 شمسی، مهندسان مشاور کشور ما در قالب چند تشکل فعالیت می کردند اما در اسفندماه سال 1352 با تجمیع تشکل های سابق و ثبت «جامعه مشاوران ایران» تشکل جدیدی شکل گرفت که طی چهار دهه گذشته به فعالیت های تخصصی پرداخته است. البته همین گذشت 40 سال موجب شد تا اعضای این تشکل تخصصی در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران گرد هم جمع شوند و جشن چهلمین سالگرد تأسیس جامعه مهندسان مشاور ایران را با حضور مسئولان بلندپایه کشور برگزار کنند.

سرگردانی سناریوهای هدفمندی دوم

سرگردانی سناریوهای هدفمندی دوم

گروه بازار ساختمان: هنوز مشخص نیست که دولت چه نقشه راهی برای آینده «هدفمندی یارانه ها» ترسیم کرده است.تعلل دولت در اصلاح فاز اول هدفمندی یارانه ها و عدم تغییر در پرداخت یارانه های نقدی تاکنون همگان را قانع کرده بود که دولت تصمیمی برای ایجاد تغییرات در قانون هدفمندی یارانه ها ندارد. حال اما خبرهایی در خصوص افزایش قیمت حامل های انرژی و حرکت به سمت اجرایی کردن گام دوم هدفمندی یارانه ها شنیده می شود.این در حالی است که دولت از یک سو بر کنترل نرخ تورم به عنوان بزرگ ترین معضل اقتصاد کشور تاکید می کند و از سوی دیگر افزایش قیمت حامل های انرژی در سال 93 را در دستور کار قرار داده است. برکسی پوشیده نیست که افزایش قیمت حامل های انرژی به منظور ورود به گام دوم هدفمندی یارانه ها می تواند موج گرانی دیگری در پی داشته باشد.گرانی حامل های انرژی می تواند نه تنها بخش تولید برخی از صنوف مانند ساختمان را به مخاطره بیندازد ،بلکه باعث افزایش نهایی قیمت مسکن نیز شود .

انتقاد از ورود بانک ها به بخش مسکن

انتقاد از ورود بانک ها به بخش مسکن

گروه ساخت وساز: نخستین نشست خبری اعضای شورای عالی معماری شهرسازی از جمله نمایندگان وزارت دفاع، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد مسکن، سازمان محیط زیست و قائم مقام سازمان میراث فرهنگی برگزار شد و هر کدام از اعضای شورای عالی معماری و شهرسازی به بیان وظایف مربوطه نهاد متبوعشان پرداختند.

رکود تورمی مسکن یا رونق توهمی

رکود تورمی مسکن یا رونق توهمی

گروه بازار ساختمان: سخنان وزیر راه و شهرسازی در خصوص افزایش وام مسکن این شائبه را ایجاد کرد که گویی متقاضیان واقعی اما فاقد منابع مالی کافی می توانند حالا دیگر صاحب خانه شوند اما ماجرا ظاهراً در حد افزایش اندک وام مسکن خلاصه شد. یکی از اقدامات و شاید بهتر بتوان گفت تنها اقدامی که دولت جدید در بخش مسکن انجام داد سعی در مدیریت روانی بازار مسکن از طریق گمانه زنی ها در خصوص احتمال افزایش وام مسکن بوده است. هرچند چهار ماه اول دولت یازدهم هیچ افزایشی در سقف وام مسکن صورت نگرفت اما همین وعده ها در افکار فعالان بازار و مردمی که تحت تأثیر آنان هستند، این انتظار را ایجاد کرد که از طرح تقاضا در بازار مسکن به امید وام صد میلیونی یا وام هایی که صد درصد قیمت مسکن را پوشش دهد خودداری کردند. همین کاهش تقاضا موجب شد قیمت مسکن بیشتر کاهش یابد.

خدمات فنی، پر رونق در صادرات

خدمات فنی، پر رونق در صادرات

گروه بازار ساختمان دکتر سید حمید حسینی خزانه دار اتاق بازرگانی تهران دانش آموخته مدیریت سیستم ها از دانشگاه تربیت مدرس در مقطع دکتراست. وی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و رئیس کمیسیون اصل 44 و محیط کسب وکار، اتاق بازرگانی تهران و نیز از بنیان گذاران اتحادیه صادرکنندگان و رئیس سابق آن است. اتحادیه ای که 2 بار عنوان نمونه کشوری را دریافت کرده و اعضای آن بیش از 30 درصد صادرات غیر نفتی کشور را به خود اختصاص داده اند. در حاشیه یکی از جلسات هیئت نمایندگان اتاق ایران، گفتگویی در خصوص صادرات خدمات مهندسی و نیز تأمین مالی با وی داشتیم که می خوانید:

یخ بازار مسکن آب میشود

یخ بازار مسکن آب میشود

مجید رضا حریری: بزرگترین دستاورد دولت در چند ماه اخیر ثباتی است که در اقتصاد کشور دیده میشود که باعث گردیده فعالان اقتصادی برای آینده خود برنامهریزی کنند / دکتر کاظم دوست حسینی: اکثر متقاضیان مسکن یا توانایی خرید این کالاهای اساسی را ندارند یا آنکه منتظرند تا بازارها در شرایط ثبات قرار گیرند تا اقدام به طرح تقاضا کنند از این رو با کاهش قیمت یا ثبات آن حتما رونق بازار مسکن شروع خواهد شد

نوسان دلار یکی از عوامل رشد نرخ تورم

نوسان دلار یکی از عوامل رشد نرخ تورم

سعید لیلاز،کارشناس مسکن در مورد وضعیت کنونی افزایش قیمت های برخی از کالاها علیرغم کاهش نرخ دلار به پیام ساختمان گفت: علیرغم کاهشی که در قیمت دلار داشتیم اما در مهرماه 14هزار میلیارد تومان به رشد نقدینگی کشور اضافه شد

نقدینگی ناکافی علت کمی وام مسکن

نقدینگی ناکافی علت کمی وام مسکن

به احتمال زیاد جریان نقدینگی ناکافی باعث شده وام مسکن تا این سطح افزایش پیدا کند. امیدواریم در آینده تسهیلات بلند مدت به میزان 70 درصد قیمت کارشناسی ملک ارائه شود

اول . . . . 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 . . . .
×