اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

واکنش مشاور املاکی ها به پلمپ دفاترشان

واکنش مشاور املاکی ها به پلمپ دفاترشان

گاهی مشاهده می شود برخی از بنگاه املاکی ها بر خلاف تعرفه مصوبه اتحادیه حق کمیسیونی خارج از تعرفه -البته به دور از چشم بازرسان اتحادیه- از خریدار و فروشنده املاک مطالبه می کنند که این نوع رفتار آنها صدای خیلی از مراجعه کنندگانشان را در آورده است اما رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران در واکنش به این اعتراض ها به پیام ساختمان گفت

ممنوعیت نقل و انتقال ساختمان های بدون شناسنامه پابرجاست

ممنوعیت نقل و انتقال ساختمان های بدون شناسنامه پابرجاست

اجرای شناسنامه فنی ساختمان یک موضوع فردی نیست که با نبودن بنده لغو شود و امیدورایم که این موضوع به طور جدی پیگیری شود؛ ضمن اینکه ما هم از طریق مجلس شورای اسلامی موضوع را پیگیری می کنیم.

گول نخورید، حراج در کار نیست

گول نخورید، حراج در کار نیست

شاید شما هم برچسب های متعدد این روزها که به در و دیوار بنگاه های املاک آویخته شده است را دیده باشید، معمولاً زمانی که نزدیک به شب عید است تعداد فروشنده های پول لازم، تعداد واحدهای اکازیون و حجم فایل های فروش فوری در بازار مسکن طبق گفته بنگاه داران املاک، به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند؛اما آیا واقعیت هم افزایش فروش را نشان می دهد؟!

مالیات را از اشخاص حقوقی دریافت کنند

مالیات را از اشخاص حقوقی دریافت کنند

به موجب تبصره 1 این بند اولین نقل و انتقال ساختمان های مذکور علاوه بر مالیات نقل و انتقال قطعی مشمول مالیات علی الحساب به نرخ 10 درصد به مأخذ ارزش معاملاتی ملک مورد انتقال است و مالیات قطعی مؤدیان موضوع این ماده پس از رسیدگی طبق مقررات مربوط تعیین می شود، درحالی که باید نقل و انتقال ساختمان به بهترین شکل و با کمترین هزینه صورت گیرد و باید برای ساخت وساز و انبوه سازی مشوق های خوبی در نظر گرفته شود.

دولت نباید از تأمین مسکن دور شود / اجرای مسکن مهر قانون است

دولت نباید از تأمین مسکن دور شود / اجرای مسکن مهر قانون است

موضوع هفته گذشته برنامه "عمران و پیشرفت" رادیو اقتصاد در روز چهارشنبه 14 اسفند، هم موضوع با تیتر یک و اصلی نشریه پیام ساختمان شماره 179 با عنوان "نابرابری درآمد با قیمت مسکن" بود .این برنامه با حضور قادر نصیری، مدیرمسئول نشریه پیام ساختمان، فردین یزدانی، پژوهشگر اقتصاد و مسکن و علیرضا خسروی ،عضو کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم سمنان به پاسخ و نقد و بررسی سؤال " به نظر شما درآمد متوسط هر ایرانی کفاف خرید مسکن را می دهد؟" پرداخت.

کاهش 50درصدی معاملات مسکن در ملارد

کاهش 50درصدی معاملات مسکن در ملارد

شواهد اقتصادی نشان می دهد؛ قدرت مالی مردم برای خرید خانه کاهش یافته است. گزارش مرکز آمار نیز تأیید می کند طی سال های گذشته همه خانوارهای شهرنشین، ماهانه 600 هزار تومان کسری بودجه داشته اند. گزارش های بانک مرکزی هم تأیید می کند وام خرید بانک مسکن در بهترین حالت تنها برای خرید 9 متر خانه در تهران کفایت می کند

تسهیلات بانکی بخش مسکن سه قفله است

تسهیلات بانکی بخش مسکن سه قفله است

رئیس هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان با اعلام اینکه باید رقم تسهیلات مسکن در هر شهر متفاوت باشد، گفت: نزدیک به صفر درصد از مطالبات معوق بانک ها مربوط به بخش مسکن است اما بازهم سیستم بانکی حاضر به ارایه تسهیلات به این بخش نیست.

رونق آخر سال بازار فولاد

رونق آخر سال بازار فولاد

تقی بهرامی، رئیس سابق انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان ضمن تأیید رونق نسبی در بازار فولاد گفت: اگرچه همیشه از اواسط بهمن ماه تا آخر اسفند بازار فولاد به رونق می رسد اما اکنون این رونق نسبت به سال های قبل با شدت کمتری دیده می شود.

خریداران ملک از فروشندگان قهر کرده اند

خریداران ملک از فروشندگان قهر کرده اند

بازار مسکن این روزها همچنان در خواب است و تبلیغات مشاوران املاک مبنی بر افزایش قیمت مسکن در سال 93 و اظهارات کارشناسان و مسئولان مبنی بر کاهش قیمت مسکن در سال آینده هنوز نتوانسته است رونق را به این بازار پرتلاطم بازگرداند. هر چند در برخی مناطق و شهرستان های کشور رونق نسبی در معاملات بازار مسکن دیده می شود اما واقعیت این است که خریداران به امید کاهش بیشتر و فروشندگان نیز به امید افزایش قیمت ها از خریدوفروش امتناع می کنند. پیام ساختمان این بار برای واکاوی بازار مسکن گزارشی از وضعیت این بازار در شهرستان دماوند تهیه کرده است.

کاهش 16 هزار موردی پیش فروش خانه

کاهش 16 هزار موردی پیش فروش خانه

بر اساس آمار اتحادیه مشاوران املاک در مورد میزان ثبت قراردادهای پیش خرید مسکن ، طی 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد 15 هزار و 900 مورد از قراردادهای پیش فروش خانه کاهش یافته است.

آخوندی قانون ساماندهی مسکن را اجرا کند

آخوندی قانون ساماندهی مسکن را اجرا کند

در آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن آمده است که مسکن استیجاری توسط بخش خصوصی راه اندازی و در استان ها باید سازمان اجاره داری درست شود و دولت کمک کند. در تمام دنیا مسکن استیجاری توسط شهرداری ها و بخش های غیردولتی ایجاد می شود. بنابراین وظیفه دولت است که قانون ساماندهی را مو به مو اجرا کند و تمام حمایت های مالیاتی، بیمه ای را در جریان درست بیندازد و مجلس هم نظارت کند.

اولین چالش خریدوفروش های مسکن مهر

اولین چالش خریدوفروش های مسکن مهر

جدا از بزرگ ترین چالشی که آزادسازی مسکن مهر با آن روبه روست ( نداشتن سند مالکیت )، اولین چالشی که آزادسازی خرید و فروش مسکن مهر با آن مواجه شد وام های بانکی است چرا که این وام ها پس از چند بار خریدوفروش هنوز به نام اولین مالک است

بازار مسکن در غرب تهران/ مالکان به دنبال پول نقد،خریداران منتظر کاهش قیمت بیشتر

بازار مسکن در غرب تهران/ مالکان به دنبال پول نقد،خریداران منتظر کاهش قیمت بیشتر

پیام ساختمان این بار برای واکاوی جو روانی ایجادشده در بازار مسکن به میان مشاوران املاک ،کارشناسان و شهروندان غرب تهران رفته و نظر آنها را در این زمینه جویا شده است. همچنین قصد داریم برای اطلاع رسانی بیشتر از بازار مسکن در روزهای آتی به شهرستان های اطراف تهران برویم و گزارش هایی در این رابطه تهیه نماییم. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات روز مسکن از زبان کارشناسان هستید، می توانید با مراجعه به سایت و نشریه پیام ساختمان این موضوع را پیگیری نمایید.

اجرای طرح ضربتی برخورد با مشاوران متخلف / 2000 بنگاه املاک بدون پروانه در تهران

اجرای طرح ضربتی برخورد با مشاوران متخلف / 2000 بنگاه املاک بدون پروانه در تهران

در حال حاضر 2000 بنگاه املاک بدون پروانه کسب در تهران مشغول فعالیت هستند. از 17 دی ماه تا 17 بهمن با اجرای طرح ضربتی برخورد با مشاوران املاک متخلف حدود 900 بنگاه املاک بدون پروانه پلمپ شده است .

اصرار مشاوران املاک،امتناع خریداران

اصرار مشاوران املاک،امتناع خریداران

امسال سال خوبی برای مسکن و مشاوران املاک نبود .ما انتظار داشتیم با کاهش 500 تا 800 هزار تومانی در هر متر بتوانیم بازار پر رونقی داشته باشیم و برای عید نوروز ، سود خوبی کسب کنیم اما متأسفانه رویاهایمان نقش بر آب شد و علیرغم کاهش قیمت ها مردم انتظار کاهش قیمت بیشتری را دارند .

نسخه مسکن تهران متفاوت با خوزستان

نسخه مسکن تهران متفاوت با خوزستان

هزینه های ساخت وساز در کلان شهرها نسبت به مبلغ وام بسیار بیشتر است و این میزان افزایش در مقابل هزینه های ساخت بسیار ناچیز می باشد. این استاد دانشگاه تاکید کرد: رقم تسهیلات باید تابعی از قیمت خود کالا باشد مثلاً اگر کالای ما 200 میلیون تومان است ،10 یا 20 میلیون تومان مبلغ وام، نمی تواند اثرگذار باشد.

مسکن کشش گران شدن ندارد

مسکن کشش گران شدن ندارد

پیام ساختمان برای واکاوی این موضوع اینبار به میان مشاوران املاک ، کارشناسان و شهروندان جنوب تهران رفته و نظر آنها را در این زمینه جویا شده که توجه تان را به خلاصه ای از آن معطوف می نماییم و اما قصد داریم برای واکاوی بیشتر جو روانی ایجاد شده در بازار مسکن در روزهای آینده به میان مردم در مناطق شمال، شرق و غرب تهران حتی شهر ها و شهرستان های اطراف تهران برویم و گزارش های مفصلی از نظرات مردم و کارشناسان در این رابطه تهیه نماییم. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات روز بازار مسکن از زبان کارشناسان هستید می توانید با مراجعه به سایت و نشریه پیام ساختمان پیگیری نمایید.

اول . . . . 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 . . . . آخر
×