اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

عشق به سینما، کارگر ساده را تبدیل به تولیدکننده موفق کرد

عشق به سینما، کارگر ساده را تبدیل به تولیدکننده موفق کرد

گروه صنعتی رض کو بیش از 50 سال است در عرصه مشاوره، طراحی، اجرای دکوراسیون، مبلمان سالن های سینما، آمفی تاتر، همایش و هتل ها فعال است. این شرکت توسط کارگر ساده ای که به عنوان نصاب در یک شرکت واردکننده صندلی سینما مشغول به کار بود راه اندازی شد. شرکت رض کو در سال 1346 توانست نخستین صندلی مخصوص سینما که صد در صد در ایران ساخته شده بود را به بازار عرضه کند. سعید رضایی که در حال حاضر مدیریت این شرکت را بر عهده دارد از مشکلات پدرش در ابتدای راه اندازی این واحد تولیدی می گوید.

بازار داغ آپارتمان های قدیمی در تهران

بازار داغ آپارتمان های قدیمی در تهران

در شرایط کسادی و ایستایی بازار مسکن، که بیش از 4 سال طول کشیده چندی است که اقبال فروش آپارتمان های قدیمی ساز نسبت به واحدهای نوساز زیاد شده است به گونه ای که در حال حاضر تقاضا برای خرید این واحدها به مراتب بیشتر از خانه های نو است. چرایی این موضوع را از دو تن از کارشناسان مسکن پرسیدیم که گزارش پیش رو، به انعکاس نظرات این دو کارشناس پرداخته است.

قیمت های جدید مسکن در تهران

قیمت های جدید مسکن در تهران

بررسی بازار مسکن پایتخت حکایت از تغییر و تحول شرایط این بخش دارد، ترس از آینده نه چندان دور مسکن باعث شده تا مردم سخت به دنبال آن هستند تا پیش از شلیک توپ تحویل سال نو بتوانند خانه ای با توجه به درآمد خود خریداری کنند

بهترین پکیج دیواری در ایران؟

بهترین پکیج دیواری در ایران؟

نشریه پیام ساختمان در نظر دارد در هر شماره به معرفی و مقایسه کالاهای ایرانی مرتبط با صنعت ساختمان بپردازد تا با برشمردن مزایا و ویژگی های این محصولات، امکان بررسی و انتخاب مناسب و مطلوب را برای مخاطبان خود فراهم آورد. بنابراین با کارشناسان فنی و فروش برندهای مطرح و نام آشنا به گفتگو پرداخته ایم تا در راستای حمایت از تولید ملی، ضمن افزایش اطلاعات و آگاهی در زمینه کالاهای مختلف، مشوقی برای خرید و استفاده از محصولات ایرانی باشیم.

خلاء های لیزینگ مسکن برطرف می شود

خلاء های لیزینگ مسکن برطرف می شود

دبیرکل انجمن لیزینگ ایران با اشاره به تدوین آیین نامه لیزینگ مسکن، گفت: کارگروهی ویژه در حال تدوین آیین نامه ای پیشنهادی به بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است، تا خلاء های موجود در حوزه لیزینگ مسکن برطرف شود.

سهولت در اخذ مجوز،افزایش تخلفات مشاورین املاک

سهولت در اخذ مجوز،افزایش تخلفات مشاورین املاک

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: تا زمانی که از توان بخش خصوصی برای مشارکت سازنده در اقتصاد استفاده نشود، قطعا سایه رکود از سر بازارهای مختلف ایران از جمله بازار مسکن برداشته نمی شود.

خانه اولی ها کجای تهران خانه بخرند

خانه اولی ها کجای تهران خانه بخرند

این روزها و همزمان با ادامه رکود بازار مسکن، بهترین فرصت خرید مسکن برای کسانی است که خانه اولی هستند. اما از آنجایی که خانه اولی ها عمدتا سرمایه و اندوخته ناچیزی برای خرید خانه دارند، لذا گزینه های پیش روی آنها برای تهیه یک مسکن مناسب بسیار محدود است. بنابر اطلاعات یک خانه اولی با استفاده از وام صندوق یکم مسکن حداکثر دارایی اش از 150 میلیون تومان فراتر نمی رود. از این رو پیام ساختمان در گفتگو با تعدادی از مشاوران املاک در نقاط مختلف تهران، از آنها پرسیده است، بهترین مناطقی که یک خانه اولی با هزینه 100 الی 150 میلیون تومان می تواند خانه بخرد، محدود به چه نقاطی از سطح شهر است؟

این خانه های گران تهران

این خانه های گران تهران

بیش از 35 هزار واحد مسکونی تنها در یک منطقه از پایتخت، خالی از سکنه است که پیش بینی می شود این خانه های گران تهران، دوره رکود طولانی مدتی را پیش رو دارند.

استقبال تهرانی ها از تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن

استقبال تهرانی ها از تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با اشاره به استقبال تهرانی ها از تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن، گفت: جهت معاملات در بازار مسکن نشان دهنده ورود متقاضیان با سطح اقتصادی متوسط و متوسط رو به پایین برای خرید مسکن است.

وزارت صنعت به بازار مسکن ورود کند

وزارت صنعت به بازار مسکن ورود کند

تعادل در بازار مسکن وقتی اتفاق می افتد که قیمت مصالح متناسب با نرخ تورم رشد کند. زیرا که اگر مصالح بیشتر از نرخ تورم گران شود تبعات زیادی به دنبال دارد؛ بنابراین باید وزارت صنعت وارد میدان شود و از گرانی بیش از اندازه مصالح جلوگیری کند.

شیب تورم مسکن ملایم خواهد بود

شیب تورم مسکن ملایم خواهد بود

یک کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به ثبات اقتصادی و نرخ سود بانکی انتظار نمی رود که بازار مسکن در نیمه دوم امسال جهش یابد و تورم مسکن متناسب با تورم عمومی خواهد بود.

فاصله زیادی با رونق پایدار مسکن داریم

فاصله زیادی با رونق پایدار مسکن داریم

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: با توجه به اینکه قدرت خرید مسکن پایین است، تا زمانی که وضعیت اقتصادی متقاضیان واقعی مسکن بهبود نیابد با رونق پایدار مسکن فاصله خواهیم داشت.

قفل شهرداری بر معاملات پیش فروش

قفل شهرداری بر معاملات پیش فروش

کارشناسان یکی از دلایل رکود پنج ساله بازار ساختمان را د ر عدم اجرای قانون پیش فروش که به عهده دفاتر اسناد رسمی گذاشته شده می دانند چراکه از دید این کارشناسان، خلأهای قانونی در قانون پیش فروش موجب شده هم مشاوران املاک از تنظیم سند برای پیش فروش بازبمانند و هم دفاتر اسناد رسمی به عملا نتوانند کسی را برای قرارداد به محضرخانه ها بیاورند. در میزگرد نشریه پیام ساختمان به این موضوع پرداخته شد که ازنظر می گذرد.

اول . . . . 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 . . . . آخر
×