اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

به کارگیری داده های مکانی در حفظ جنگل ها

به کارگیری داده های مکانی در حفظ جنگل ها

: به کارگیری داده های مکانی می تواند در حفظ منابع طبیعی و جنگل ها بسیار موثر باشد زیرا در تمام نقشه هایی که تهیه می شود، عرصه و اعیان و کاربری ها مشخص می شود و وقتی قرار باشد ساخت و سازی در منطقه مورد نظر اتفاق بیفتد، باید منطبق بر نقشه باشد.

هجوم ویلاسازان به روستاهای شمالی

هجوم ویلاسازان به روستاهای شمالی

تبدیل اراضی کشاورزی و شالیزارها به دلیل لطمه ای که به بخش کشاورزی وارد می شود، بسیار خطرناک است و قطعا با تبدیل اراضی کشاورزی به ویلا خطراتی که بخش کشاورزی را تهدید می کند، بسیار جدی تر است.

مشکلات دریاچه هامون در مرز بحران

مشکلات دریاچه هامون در مرز بحران

هرچند رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و وزیر نیرو چند هفته پیش از دریاچه هامون بازدید کردند، اما تا به حال مشکلات پیش روی این دریاچه مرتفع نشده است

واگذاری زمین های بیت المال مجوز دارد؟

واگذاری زمین های بیت المال مجوز دارد؟

صورت مسئله بسیار ساده است: دولت به انبوه سازان و پیمانکاران در مسکن مهر و غیر آن به مقدار زیادی بدهکار است ولی اولاً پول ندارد تا بدهی هایش را تسویه کند و ثانیاً اگر پولی هم داشته باشد، پرداخت نمی کند، چون معتقد است تزریق پول به این شکل تورم زاست. کما اینکه در دولت قبل به شکل بی رویه به جامعه پول تزریق و اقتصاد کشور متورم شد، به نحوی که درصد زیادی از تورم موجود در جامعه به خاطر تزریق نقدینگی به طرح مسکن مهر است. اما اینکه چاره کار چیست و دولت چگونه می تواند بدهی های خود را در زمینه طرح های عمرانی و زیربنایی کشور تسویه کند از موضوعات داغ این روزها در محافل و مجالس متخصصان این امر است.

75 درصد دریاچه ارومیه خشک شده است

75 درصد دریاچه ارومیه خشک شده است

متاسفانه در حال حاضر دریاچه ارومیه به دلیل تبخیر شدید آب در بد ترین وضعیت ممکن به سر می برد و هیچ کدام از وعده هایی که بر ای بهبود وضعیت این دریاچه وعده داده شده بود محقق نشده است.

. . . . 1 2 3 4 . . . .
×