اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

دست سوداگران مسکن زیر تیغ مالیات

دست سوداگران مسکن زیر تیغ مالیات

مالیاتی که در گذشته وجود داشت بسیار کم بود، و در حال حاضر برای آن باید سازوکاری تعیین شود که از یک سو جلوی سوداگری را بگیرد، و از دیگر سو به گونه ای باشد که باعث کاهش انگیزه انبوه سازان نشود.

مالکان در خارج ، ارز را از کشور خارج می کنند

مالکان در خارج ، ارز را از کشور خارج می کنند

بسیاری از این مالکان در خارج از ایران زندگی دارند، پول و ارز را از کشور خارج می کنند؛ باید یک فرمول متناسب برای قیمت و اجاره این واحدها نوشت و طوری نباشد که مشاور املاک و موجر قیمت را تعیین کنند.

تیترهای مهم سالی که گذشت

تیترهای مهم سالی که گذشت

آدمیزاد است دیگر، آخر سال که می شود دلش می خواهد روزها و هفته ها و ماه های سال رو به انتها را مرور و مواضعش را نسبت به ایام رفته اعلام کند. از این رو ما نیز ضمن مروری مختصر بر اتفاقات سال 92، مواضعمان را در طبق اخلاص گذاشته و دو دستی تقدیم می کنیم.

پاسخ به سوالات آپارتمان نشین ها

پاسخ به سوالات آپارتمان نشین ها

قانون تملک آپارتمان ها در سال 1343 به تصویب رسیده است، یعنی زمانی که تازه موضوعی به نام آپارتمان نشینی در کشورمان مطرح شده بود. احتمالاً تدوین کنندگان این قانون خود نیز نمی دانسته اند که در حال نوشتن چه قانون مهم و پرکاربردی هستند زیرا با گذشت بیش از 40 سال از تصویب این قانون، امروز بسیاری از مشکلات ساکنان آپارتمان ها با مراجعه به این قانون و آیین نامه آن حل می شود سید فرشید غزنینی هاشمی کارشناس رسمی دادگستری پاسخگوی سؤالات شماست:

اسباب کشی ممنوع شد

اسباب کشی ممنوع شد

پلیس آگاهی هرگونه اسباب کشی در ایام نوروز را منوط به داشتن مجوز نیروی انتظامی دانست.

جاذبه های گردشگری ایران در یک نگاه

جاذبه های گردشگری ایران در یک نگاه

گروه معماری و دکوراسیون: ایران با جاذبه های متعدد تاریخی و طبیعی با آداب ورسوم گوناگون و با مردمانی خونگرم و میهمان نواز در آستانه سال نو، بهشتی برای گردشگران نوروزی است. چشمه سارهای زلال و سواحل بیکران دریای کاسپین و سواحل چشم نواز و دیدنی خلیج همیشه فارس، شب های پرستاره کویر، دشت های پر از شقایق، لاله و نرگس، انواع جاذبه های گردشگری تاریخی در جای جای ایران و مهم تر از همه میهمان نوازی ایرانیان، همه بهانه هایی برای یک سفر خوب نوروزی است.

دلمان برای نسل های آینده بسوزد / امیدمان به شورای شهر است

دلمان برای نسل های آینده بسوزد / امیدمان به شورای شهر است

خانه محمد میرزا کاشف السلطنه، مشهور به «پدر چای ایران» و نخستین واردکننده چای به ایران، به غفلت غارت شده است. به گونه ای که کاشی کاری ها و ملحقات نفیس این خانه در طول زمان،به سرقت رفته اند تا این خانه در آینده نزدیک، توسط مالک بنا تخریب شود

ریزش نمای ساختمان روی ماشین همسایه

ریزش نمای ساختمان روی ماشین همسایه

هراسان از منزل بیرون آمدم و متوجه شدم چند قطعه سنگ از نمای ساختمان ریزش کرده و یکی از آنها روی ماشین من که در کوچه پارک بود، فرود آمده و طبق نظر کارشناسان دو میلیون و ششصد هزار تومان خسارت دیده است.

سازندگان منتظر گره مالیات باشند

سازندگان منتظر گره مالیات باشند

در این چند سال به حد کافی سرمایه گذاری در بخش های خرد سازی و انبوه سازی با مصوبات و لایحه های مختلف کم شده است و اگر برای گریز از درآمدهای نفتی بخواهیم صنعت ساختمان سازی و دیگر بخش های سرمایه ای را از بین ببریم راه درستی انتخاب نکرده ایم

سهم 10 درصدی صنعت مبلمان در اشتغال کشور

سهم 10 درصدی صنعت مبلمان در اشتغال کشور

صنعت مبلمان و دکوراسیون با صنایع وابسته حدوداً10 درصد از اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است و جایگاه ویژه ای در اقتصاد کشور دارد و چون یک صنعت زودبازده است و با سرمایه کم امکان ورود به این حرفه وجود داشته و اشتغال زایی خوبی هم دارد

معماری در سالی که گذشت

معماری در سالی که گذشت

مهم ترین اتفاقی که در حوزه معماری در سال گذشته اتفاق افتاد، تغییراتی بود که در نوع نگرش به این حوزه از طرف مسئولان دیده شد. این امر نشان دهنده این است که جایگاه معماری و تأثیراتی که یک معماری خوب در سطح جامعه و فرهنگ سازی و بهبود شرایط اجتماعی دارد، به تدریج شناخته می شود.سال گذشته، کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تشکیل شد و حکایت از آن دارد که مسئولان اداره شهر به این موضوع توجه نشان داده اند.

مناطق مرکزی تهران در زلزله امن تر است اگر

مناطق مرکزی تهران در زلزله امن تر است اگر

در تعیین میزان امنیت باید موقعیت زمین، تعداد و کیفیت و آسیب پذیری ساختمان آنها را هم مورد توجه قرار داد اما به نظر می رسد مناطق مرکزی که از گسل ها دورتر هستند، به شرطی که بافت آسیب پذیر نداشته باشند وضعیت بهتری دارند.

گریه گردشگران ایتالیا برای اصفهان

گریه گردشگران ایتالیا برای اصفهان

یک گروه از ایتالیایی زمانی که در فلورانس ایتالیا بودم به ایران سفرکرده بودند که افراد مهمی بودند. گفتند ما 2 روز به اصفهان رفتیم و زمانی که می خواستیم از اصفهان برگردیم گریه کردیم. یکی از گردشگران مدیر جنبش کارگری ایتالیا بود و شدیداً گریه کرده بود!من به این مسئله فکر کردم که دلیل گریه کردن آنها چه بود؟ به این نتیجه رسیدم ایتالیایی ها قصه های هزار و یکشب ما را بیشتر و بهتر می شناسند.فیلم های بسیاری دراین باره ساخته اند. چون آن دو گنبد قشنگ میدان باشکوه نقش جهان و آن حال و هوا و بازار اصفهان و سروصدای مسگرها و انعکاس صوت زیر گنبد مسجد امام برایشان نوستالژی ایجاد کرده بود و آن فضا را حس و لمس می کردند؛ برای این ها گریه کرده بودند.

الزامات بازنگری طرح جامع مسکن

الزامات بازنگری طرح جامع مسکن

بازنگری در اهداف و سیاست ها و یا اضافه کردن ابزارها و سیاست های جدید ضرورتی اجتناب ناپذیر است ولی قبل از هر چیزی در ابتدا لازم است عملکرد طرح جامع، کاستی ها و نارسایی ها، بخش های مغفول مانده، اثرات درون بخشی و برون بخشی سیاست ها و علل عدم موفقیت طرح جامع مسکن در تحقق اهداف مهم و کلان بخش مسکن به ویژه تثبیت بازار مسکن و کنترل بازار اجاره و قیمت آن در کوتاه و میان مدت آسیب شناسی و ارزیابی کامل و دقیق قرار گیرد.

بایدها و نبایدهای آپارتمان نشینی

بایدها و نبایدهای آپارتمان نشینی

به طور کلی برای حقوق آپارتمان ها مقدمات مفصلی وجود دارد که در آن به چگونگی اداره شدن آپارتمان ها پرداخته شده است. در این زمینه قانون تملک آپارتمان ها که دارای آیین نامه ای است از سوی قانون گذار به تصویب رسید که اداره آپارتمان ها طبق این قانون صورت می گیرد. در این قانون آمده است که تعداد بیش از سه واحد برای مجتمع باید طبق قانون مدیر و یا هیات مدیره ای تعیین شود.

اردبیل لرزید

اردبیل لرزید

زمین لرزه ای به بزرگی 4.2 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) حوالی ساعت 9 و 35 دقیقه روز پنجشنبه مناطقی از استان اردبیل را لرزاند.

بعد از40 سال اول راه هستیم

بعد از40 سال اول راه هستیم

30 درصد زلزله های 50 سال اخیر که بیش از 10 هزار کشته داشته است، در ایران به وقوع پیوسته درصورتی که جمعیت و مساحت کشور، یک صدم جهان است.

اول . . . . 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 . . . . آخر
×