رییس سازمان مدیریت بحران کشور در پاسخ به سوال پیام ساختمان:

مدیریت بحران متولی بافت فرسوده نیست

رییس سازمان مدیریت بحران در حاشیه نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور در پاسخ به سوال خبرنگار پیام ساختمان که چه برنامه ای برای نوسازی بافت های فرسوده دارید، گفت: متولی بافت فرسوده وزارت راه و شهرسازی و شهرداری است که به نظر من کار های خوبی تا به حال صورت گرفته است. مدیریت بحران متولی مستقیم حل موضوع نیست اما به دنبال پیگیری اقدامات متولیان در بافت فرسوده است.

مدیریت-بحران-متولی-بافت-فرسوده-نیست
رییس سازمان مدیریت بحران کشور در پاسخ به سوال پیام ساختمان: عملکرد در بافت فرسوده را پیگیری می کنیم گروه ساخت و ساز: نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور با حضور کارگروه های 14 گانه در سالن شهید رجایی وزارت کشور برگزار شد. در این جلسه گزارش عملکرد کارگروهای تخصصی بهداشت و درمان، حمل ونقل و شریان های طبیعی و همچنین مقاوم سازی و نوسازی زیرساخت های امدادی مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان در این نشست برخی کارگرو ه های 14گانه به بیان مشکلات و تنگناها پرداختند. بیت اللهی، نماینده کارگروه زلزله با بیان اینکه وظایف کارگرو ه ها در هم تنیده است، گفت: از ریاست سازمان مدیریت بحران می خواهم تا تمهیداتی برای ایجاد ارتباط هر چه بیشتر با سایرکارگروه ها فراهم شود. وی با بیان اینکه کارگرو ه ها از نظر مالی با مشکلات زیادی مواجه هستند، خطاب به رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: کارگرو ه ها بازوی مدیریت بحران هستند و پویایی آنها پویایی شماست. وی در ادامه به انتقاد از عملکرد مسئولان و متولیان زلزله پرداخت و گفت: متاسفانه بسیاری از مسئولان ما در خواب غفلت به سر می برند امیدورام بیدار شوند. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه تمامی دستگاه های اجرایی مدیریت بحران باید مستقل شوند تا بتوانند وظایف خود را دائماً رصد و پیگیری کنند، گفت: مدیریت بحران در سال های مختلف شاهد اتفاقات گوناگون بوده و باید آمادگی لازم و کافی را در هر زمان برای مقابله با حوادث داشته باشد. اسماعیل نجار ادامه داد: آموزش باید از سطوح مختلف، و به خصوص از سطوح پایین تر یعنی خود مردم شروع شود تا آنان بتوانند در بحث بحران عملکرد خوبی داشته باشند. رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور اضافه کرد: زلزله در کشور اتفاق می افتد و باعث تخریب ساختمان ها می شود اما سوال اینجاست که آیا همه این ساختمان ها مربوط به 60 سال گذشته اند یا اینکه در سال های اخیر براساس مجوز و با نظارت دستگاه های مربوطه بنا شده اند؟ بالاخره متولی ساخت و ساز در کشور کیست؟ معاون وزیر کشور با تاکید بر اینکه هیچ منطقی نمی گوید که کار دست ما باشد، اما پول کار ما در دست دیگران، افزود: از زمان دولت قبل این بودجه در اختیار معاونت راهبردی قرار گرفته و در دولت فعلی نیز این بودجه همچنان در اختیار این معاونت است. نجار پس از اتمام جلسه در پاسخ به سوال خبرنگار پیام ساختمان که چه برنامه ای برای نوسازی بافت های فرسوده دارید، گفت: متولی بافت فرسوده وزارت راه و شهرسازی و شهرداری است که به نظر من کار های خوبی تا به حال صورت گرفته است. مدیریت بحران متولی مستقیم حل موضوع نیست اما به دنبال پیگیری اقدامات متولیان در بافت فرسوده است. وی با بیان اینکه بخشی از عملکرد متولیان در بافت فرسوده به امکانات کشور بستگی دارد، گفت: رسانه ها با فرهنگ سازی در بین مردم می توانند نوسازی را تسریع کنند. وی در پاسخ به این سوال که چقدر پیشگیری قبل از وقوع بحران را در دستور کار دارید، گفت: اصلی ترین موضوع در مدیریت بحران مدیریت پیشگیری است و قرار نیست که فقط به دنبال بیرون کشیدن مردم از زیر آوار باشیم. باید اصول پیشگیری مورد توجه قرار گیرد. وی ادامه داد: برخی از مردم عنوان می کنند که سرمایه ما برای ساخت وساز با کیفیت کافی نیست، در حالی که اگر قرار است کسی 120 متر ساختمان بی کیفیت بسازد، می تواند 100 متر ساختمان باکیفیت و رعایت آیین نامه 2800بسازد، در این مورد هم نقش رسانه ها در فرهنگ سازی غیر قابل انکار است.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×