اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

ضرورت استقلال سازمان نظام مهندسی ساختمان

ضرورت استقلال سازمان نظام مهندسی ساختمان

شورای انتظامی نظام مهندسی استان ها به حکم ماده 17 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب اسفند 1374 و ماده 84 آیین نامه اجرایی آن مصوب1375 تشکیل می شود. شورای انتظامی نظام مهندسی نیز مرجع تجدیدنظر آراء صادرشده از شورای انتظامی استان هاست و دارای پنج عضو می باشد و اعضای آن برای مدت سه سال منصوب می شوند و انتخاب مجدد آن ها بلامانع است. با توجه به وظایف مهم این نهاد، سراغ مهندس علی بنیادی نژاد، رئیس شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی رفته و گفتگویی با وی ترتیب داده ایم که در زیر آمده است.

تهران، باغ شهری سوخته

تهران، باغ شهری سوخته

درحالی که نفس استان خوزستان با هجوم ریز گردها و کمبود پوشش های سبز به شماره افتاده و بحران های ریزودرشت محیط زیستی دامن گیر دریاچه ارومیه، خلیج گرگان و... شده است، این بار کارشناسان و فعالان محیط زیست با برگزاری نشستی از آغاز شمارش معکوس نابودی اقلیم شهر تهران در صورت تداوم روند فروش باغات و فضاهای سبز شهری برای ساخت برج و ساختمان های چندطبقه خبر دادند. به گفته این کارشناسان در حال حاضر وضعیت محیط زیست تهران از مرز هشدار گذشته و وارد مرحله بحران شده است.

ساخت نیروگاه خورشیدی با مشارکت شرکت سوئیسی در خراسان شمالی

ساخت نیروگاه خورشیدی با مشارکت شرکت سوئیسی در خراسان شمالی

با حضور وزیر نیرو عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی 30 مگاواتی با سرمایه گذاری یک شرکت سوئیسی در جاجرم خراسان شمالی آغاز و یکی دیگر از دستاوردهای برجام و برنامه های دولت در جذب سرمایه گذاری خارجی محقق شد.

اول . . . . 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 . . . . آخر
×