خانه های بدون آسانسور ارزان تر است

اگر چه تعبیه آسانسور به عنوان یک وسیله رفاهی در آپارتمان های بیشتر از سه طبقه امروزه امری اجتناب ناپذیر است ، اما اگر بتوانید از آسانسور صرف نظر کنید حتما میتوانید 40 تا 60 میلیون تومان در خرید خانه صرفه جویی کنید .

مشاوران املاک توصیه میکنند واحد های طبقه چهارم و بالاتر در آپارتمان های بدون آسانسور را بخرید که قیمت شان مناسب تر است . تحقیقات میدانی ما نشان میدهد این روش خرید و اجاره در بازار به یک روال طبیعی تبدیل شده و اختلاف قیمت در خریدوفروش واحد های طبقات چهارم و پنجم ساختمان های بدون آسانسور با طبقات اول و دوم در بعضی موارد به متری 500 هزار تومان هم میرسد و شما در اینگونه موارد میتوانید در خرید یک آپارتمان 70 متری با این شیوه 35 میلیون تومان صرفه جویی کنید .

صادقی، مشاور املاک در منطقه تهرانپارس در مورد آپارتمان های بدون آسانسور به پیام ساختمان گفت : اگر به دنبال رهن کامل واحدی در طبقات همکف یا اول و دوم در ساختمان های بدون آسانسور در این منطقه باشید ، برای رهن یک واحد 100 متری نوساز ، باید 100 میلیون تومان رهن داشته باشید . این مشاور املاک از اختلاف قیمت فاحشی پرده برمی دارد که در این منطقه میان یک واحد در طبقه چهارم و واحد های طبقات پایین تر برقرار است و واحدی را به ما معرفی کرد که با متراژ و امکاناتی برابر با واحد طبقات همکف یا اول و دوم ، به دلیل نداشتن آسانسور ، 70 میلیون تومان به رهن گذاشته شده و حتی مالک تخفیف بیشتری هم میدهد

محسن ترکاشوند ، مشاور املاک در منطقه خوش و آذربایجان به خبرنگار ما گفت : صاحبخانه ها به مستأجران رحم نمیکنند و واحد های به قول معروف «پله خور» را با اختلاف قیمت چشمگیری به مشتری نمیدهند . وی در مورد دلیل این مسئله اظهار داشت ؛ صاحبخانه ها که در این واحد ها زندگی نمیکنند و میگویند مستأجر مجبور است این پله ها را بالا و پایین کند ، پس چرا ما رهن ملک را پایین بیاوریم .

جلیل محمدی، مشاور املاک در منطقه جمالزاده که مرکز شهر به حساب میآید ، به خبرنگار ما گفت : یک واحد 60 متری در طبقه چهارم که نوساز نیست و آسانسور هم ندارد ، 45 میلیون تومان به رهن ، گذاشته شده است؛ درحالی که اگر مستأجر بخواهد طبقات پایین تر را انتخاب کند ، باید 150 هزار تومان کرایه بیشتر بپردازد . قیمت فروش یک واحد واقع در طبقه دوم یک آپارتمان چهار طبقه230 میلیون تومان است اما چون این ساختمان آسانسور ندارد ، واحد طبقه چهارم آن را میتوانید با 20 میلیون تومان کمتر ، بخرید.

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 206فهرست مطالب شماره 206
در ارتباط با این مطلب بیشتر بخوانیم :
×