فهرست مطالب نشریه شماره 371 هفته نامه پیام ساختمان

تامین-بودجه-عمرانی-1400-از-هدفمندی-یارانه-ها

تامین بودجه عمرانی 1400 از هدفمندی یارانه ها

شماره : 371ساخت و سازتاریخ انتشار : 1399/10/15
شروط-وصول-مالیات-از-خانه-های-خالیشروط وصول مالیات از خانه های خالی

بر اساس اصلاحیه جدید ماده 54 قانون مالیات های مسقیم شروطی برای وصول مالیات از خانه های خالی لحاظ شده است.

ادامه مطلب
چه-کسانی-مشمول-مالیات-خانه-خالی-می-شوندچه کسانی مشمول مالیات خانه خالی می شوند؟

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حدود 1.5 میلیون پیامک به مالکان واحدهای خالی از سکنه ارسال شده که پاسخ ندادند و اصلاح وضعیت سکونتی آنها، به منزله خالی بودن واحد مدنظر تلقی می شود.

ادامه مطلب
بازنگری-دستورالعمل-ترویج-شهرک-سازیبازنگری دستورالعمل ترویج شهرک سازی

شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 8/2/99 خود به منظور ترویج شهرک سازی و بهره گیری بهینه از ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه سرزمینی منطبق با اهداف کلان و سیاست های دولت پیرامون ایجاد محیط زیست مطلوب و ضرورت توجه به نیازهای اقامتی، آموزشی، فعالیت های دانش بنیان، و ...

ادامه مطلب
کار-ساختمان-دست-کاردان-نیستکار ساختمان ، دست کاردان نیست

دانشیار گروه آموزشی مهندسی عمران دانشگاه محقق اردبیلی، دکتری خود را از انستیتوی تکنولوژی هندوستان اخذ کرده است ، چهار سال رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ، عضو و هیئت رئیسه شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور ، همچنین رییس دانشگاه فنی حرفه ای ، عضو هیئت امنای دانشگاه محقق اردبیلی ، طراح و ناظر پل های راه آهن جمهوری اسلامی ایران تنها بخشی از عناوین و مسئولیت ها و سوابق اجرایی محوله به ایشان بوده است.

ادامه مطلب
عملکرد-نظام-مهندسی-و-شهرداری-قابل-قبول-نیستعملکرد نظام مهندسی و شهرداری قابل قبول نیست

حسام الدین نجم الساداتی از فعالان صنعت ساختمان، کارشناس ارشد مهندسی و مدیریت ساخت، عضو پایه یک سازمان نظام مهندسی ساختمان، مهندس ناظر و مدیر پروژه های عمرانی است. با وی در رابطه با برخی حرف و حدیث های مطرح شده در حوزه فنی ساخت وساز، همچنین وضعیت عرضه و تقاضای مسکن گفت و گو کرده ایم.

ادامه مطلب
نقدی-بر-تریلوژی-نظام-واحد-فنی-و-اجرایینقدی بر تریلوژی "نظام واحد"فنی و اجرایی

علیرغم سال ها رایج و مرسوم بودن یک نظام فنی و اجرایی درست و منطقی در سراسر دنیا ، سال هاست که نظام فنی و اجرایی کشور ما از حاکمیت سه گانه رنج می برد. چگونه؟

ادامه مطلب
مهندسان-و-کاردانان-هر-دو-ناراضی-اندمهندسان و کاردانان هر دو ، ناراضی اند

در مقطعی ریاست شورای مرکزی سازمان نظام کاردانی را بر عهده داشته و پیش از آن نیز عضو اصلی شورای توسعه نظام مهندسی و کنترل ساختمان بوده است، یکی از دغدغه مندان صنعت ساختمان است که دردهای این صنعت را با پوست و گوشت لمس کرده و با وجود بی مهری های زیادی که در حقش شده، همچنان مسایل ساختمانی دلسوزانه را پیگیری می نماید. اینبار برای کسب اطلاع از بخش فنی و مقررات ساختمان، برای گپ و گفت با سید عباس ذاکری از در فنی با او وارد گفتگو شدیم.

ادامه مطلب
ابر-چالش-بازنگری-ساماندهی-سکونتگاه-های-غیررسمیابر چالش بازنگری "ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی"

تعیین راهبردهای پیش نگری و پیشگیری از شکل گیری سکونتگاه های غیررسمی،مهم ترین اولویت در بازنگری سند ملی

ادامه مطلب
نقش-بانکها-و-انبوه-سازان-در-آشفتگی-بازار-ملکنقش بانکها و انبوه سازان در آشفتگی بازار ملک

فارغ التحصیل رشته عمران در مقطع کارشناسی و رشته مدیریت پروژه و ساخت در مقطع کارشناسی ارشد است.

ادامه مطلب
تامین-بودجه-عمرانی-1400-از-هدفمندی-یارانه-هاتامین بودجه عمرانی 1400 از هدفمندی یارانه ها

سوابق نمایندگی و عضویت در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی (مجلس دهم)، سرپرست دفتر فنی استانداری لرستان، معاون دفتر نظارت و بازرسی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان مرکزی، رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان تهران، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی، معاون عمرانی استانداری لرستان و... را در کارنامه دارد و در حال حاضر رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی می باشد. مهندس مجید کیانپور با توجه به سوابقی که اندوخته در این شماره از هفته نامه سراسری پیام ساختمان پاسخگوی سوالات «پیام ساختمان» شده است.

ادامه مطلب
×