سرویس و نگهداری استخر سونا جکوزی در دماوند

شهر : تهران

قیمت : 25,000,000 ريال

DR POOL GROUP

گروه دکتر استخر
مشاوره ، بازدید ، کارشناسی
بازسازی ، نوسازی ، زیباسازی
عیب یابی ، سرویس دوره ای
کنترل ، تعمیر و نگهداری پروژه های :
پارک آبی ، آبدرمانی ، استخر ، جکوزی آبنما
تونل مه ، حمام سنتی ، حمام ترکی
سونا خشک ، سونا بخار ، سونا نمک ، سونا برف در ایـران

چند روش برای کاهش مصرف انرژی پمپ استخر

کاهش موانع مسیر مدار تصفیه آب استخر
میزان مصرف انرژی الکتریکی موتور پمپ، نسبت مستقیمی با میزان موانع موجود در مسیر مدار تصفیه استخر دارد. برای پمپ های با سایز بالاتر، معمولاً از سایز لوله کشی 2 اینچ به جای سایز لوله کشی ½ 1 اینچ استفاده می شود. یکی از دلایل این موضوع این است که مقاومت ایجاد شده در لوله با سایز 2 اینچ، کمتر از لوله با سایز ½ 1 اینچ است. علاوه بر سایز لوله، سایز فیلتر استخر نیز در این مورد تأثیرگذار است. فیلترهای بزرگتر، دارای مقاومت کمتری بوده و با فشار کمتری از سمت پمپ می توانند کار کنند.
همینطور ، سایر تجهیزات موجود در مدار تصفیه استخر مانند شیرآلات، دستگاه کلرزن خطی، سایر تجهیزات ضدعفونی کننده، هیتر و ... نیز هرکدام به نوبه خود، مقاومتی جدید به مدار تصفیه آب استخر اضافه می کنند. مطلب مهم دیگر، میزان اتصالات و مخصوصاً زانویی های استفاده شده در مسیر لوله کشی مدار تصفیه آب استخر است.
مجموع مقاومت های مدار تصفیه استخر (شامل موارد ذکر شده فوق) ، نشانگر میزان هد مورد نیاز پمپ استخر خواهد بود.
میزان هد پمپ استخر، یکی از پارامترهای مهم انتخاب پمپ مناسب بر اساس منحنی عملکرد پمپ می باشد. فیلتراسیون در فصل گرما به دو برابر میزان مورد نیاز در فصل سرما هم افزایش پیدا می کند.
میزان واقعی مورد نیاز برای روشن بودن پمپ تصفیه استخر، به راندمان و اثربخشی پمپ و فیلتر استخر بستگی دارد. پمپ استخرهایی که سایز تجهیزات آنها کوچک محاسبه شده اند، لازمست تا مدت زمان بیشتری روشن باشند.
بسیاری از استخرها بر اساس فیلتراسیون در هر 8 ساعت طراحی شده اند. این بدان معناست که پمپ می بایست حداقل 8 ساعت و حداکثر 16 ساعت برای حالتهای پر استفاده و دمای بالای استخر روشن باشد. بصورت کلی شاید بتوان گفت توصیه روشن بودن بین 12 تا 15 ساعت پمپ برای یک استخر با استفاده نرمال ، پیشنهاد مناسبی باشد.

از فیلتر بزرگتر استفاده کنید.
برای صرفه جویی در مصرف انرژی پمپ استخر، می توان از فیلتر بزرگتر و یا فیلتر با اثربخشی بالاتر استفاده کرد. به عنوان مثال، فیلترهای دیاتومه با توجه به اثربخشی بالای تصفیه، می توانند ذرات و الودگی های بیشتری را از آب استخر حذف کنند که این خاصیت به نوبه خود باعث کاهش زمان مورد نیاز برای روشن بودن پمپ استخر خواهد شد.

استفاده از فیلتر با سایز بزرگتر هم علاوه بر اینکه باعث تمیزتر شدن آب می شود، مقاومت در برابر جریان کمتری داشته و از این دو طریق کمک می کند تا زمان روشن بودن و نیز فشار کاری پمپ، کاهش پیدا کند.

از الکتروموتورهای با بهره وری بالا (Energy Efficient) استفاده کنید.
در بسیاری از مواقع، امکان خرید الکتروموتورهای با بهره وری بالا (Energy Efficient یا High Efficiency) در سایزهای معمولی وجود دارد. خرید این الکتروموتورها و جایگزینی موتورهای کهنه با آنان می تواند تا حدود 25% در مصرف انرژی پمپ صرفه جویی کند. این نوع الکتروموتورها دارای فناوری پیشرفته تری در طراحی و مواد استفاده شده نسبت به موتورهای عادی هستند.

از شیرهای کشویی (Slide Valve) استفاده کنید.
اگر حق انتخاب داشتید، بهتر است از شیرهای کشویی روی فیلترهای شنی و یا دیاتومه که ورودی و خروجی آنها از کنار فیلتر است، استفاده کنید. این شیرها مقاومت کمتری در برابر جریان نسبت به شیرهای چندحالته دارند. این خاصیت مخصوصاً برای لوله کشی فیلتر سایز 2 اینچ، بسیار مشهودتر است.
از آنجائیکه فیلترهای کارتریجی کلاً فاقد شیر هستند، از نظر کاهش مقاومت در برابر جریان، بهترین گزینه فیلتر استخر هستند.

تعادل شیمیایی آب همیشه برقرار باشد.
توجه کافی به حفظ تعادل شیمیایی آب استخر، از بروز مشکلاتی که ممکن است باعث نیاز بیشتر به کار کردن پمپ برای تصفیه استخر شود، جلوگیری می کند. ضدعفونی مناسب و حفظ تعادل شیمیایی آب استخر، باعث عدم نیاز به فیلتراسیون اضافه آب استخر می شود.

از ضدعفونی کننده های کمکی استفاده کنید.
استفاده از ضدعفونی کننده های کمکی علاوه بر کلر (مانند ازن) می تواند میزان نیاز به فیلتراسیون را کاهش دهد. در این حالت، پمپ استخر می تواند مدت زمان بیشتری خاموش باشد در حالیکه کیفیت آب نیز قابل قبول خواهد بود.

گروه دکتر استخر زیر مجموعه و دپارتمان خدمات گروه ساختمان و تاسیسات نقیب سازه : مجری مجاز استخر سونا جکوزی در ایران و کشورهای همجوار میباشد

#هود_سینک_اجاق_گاز_و_تجهیزات_آشپزخانه

×