هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   162   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

کاشی هایی برای آشپزخانه


گروه معماری ودکوراسیون:لازم نیست حتماً از سنگ برای تزئین دیوار آشپزخانه استفاده کنید، می‌توانید از کاشی‌های شیشه‌ای، آینه‌ای و موزاییکی هم استفاده کنید تا به آشپزخانه خود زیبایی منحصر به فردی بدهید. پس زمینه را می‌توان مهم‌ترین بخش تزئینی آشپزخانه دانست. مهم نیست چه جنسی برای آن انتخاب می‌کنید، در هر صورت نقطه توجه و جلوی دید است. کاشی محبوب‌ترین گزینه برای این نقطه است، زیرا سبک کاشی، قیمت و کاربرد آن انعطاف بیشتری دارد.

کاشی‌های برش لیزری

این کاشی‌ها باظرافت فراوانی با لیزر برش می‌خورند و طرح‌هایی به وجود می‌آورند که وقتی کنار هم قرار می‌گیرند، گویی یک پازل درست شده است. حواستان به قیمت آنها باشد چون اغلب آنها از مواد با ارزشی همچون کوارتز و مرمر یا با شیشه‌های نقره و طلایی دست ساز تولید شده‌اند.

کاشی‌های آینه‌ای

کاشی‌های آینه‌ای ریز فراوانی کنار هم قرار می‌گیرند و زمینه‌ای شبیه به یک آینه بزرگ درست می‌کنند. چیزی شبیه به این برای پس زمینه آشپزخانه بسیار مناسب است زیرا زیبایی منحصر به فردی به فضا می‌دهد.

کاشی قطری

کاشی معمولی را کمی زاویه بدهید و آن را به شکل قطری نصب کنید. یادتان باشد که طرح قطری به 10 درصد کاشی بیشتر نیاز دارد. طرح‌های قطری کار و انرژی و دقت زیادی می‌برند.

کاشی گل درشت

طرح‌های درشت و پررنگ اخیراً مد شده‌اند. سعی کنید از طرح‌های درشت برای آشپزخانه‌تان استفاده کنید. کمپانی های بسیاری اقدام به تولید کاشی‌هایی سفارشی با طرح‌هایی شبیه کاغذدیواری می‌کنند. برای مدل های گل درشت باید حتماً از قبل کاشی‌ها را طوری تنظیم کنید که گل‌ها ناقص نشوند.

کاشی‌های آجری شکل

یکی از محبوب‌ترین طرح‌ها همین طرح است که همیشه مد است و هیچ‌وقت کهنه نمی‌شود. کل دیوار را تا سقف می‌توانید از این کاشی‌کار کنید.

کاشی جناغی

با طرح کاشی های جناغی به دیوار آشپزخانه خود بافت بیشتری بدهید. این کاشی‌ها معمولاً پشت شان توری است که همه کاشی‌ها را کنار هم نگه می‌دارد.

کاشی‌های خاص

خودتان را به کاشی‌های مربعی محدود نکنید. بسیاری از سازندگان از تولید طرح‌ها و رنگ‌های خاص به خود می‌بالند.

کاشی‌های موزاییکی سفارشی

اگر بودجه کافی داشتید، می‌توانید سفارش طرح دلخواه تان را بدهید. در اینجا طرح دیوار آشپزخانه با کاشی‌های موزاییکی کار شده که هر یک بامهارت برش خورده و کارشده‌اند. بعضی از طرح‌های خاص را سازندگان کاشی می‌توانند برایتان بسازند و بعضی دیگر را باید حتماً یک هنرمند پیدا کنید تا برایتان کار کند.