اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

بانک ها دچار انحراف خواهند شد
رضا باقری بنابی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

بانک ها دچار انحراف خواهند شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:بانک ها باید در ارائه درصد سود صندوق ها و بازپس گیری اقساط از مردم به صورت شفاف عمل نموده و از سودهای پنهانی پرهیز کنند

بانک ها ماموریت اصلی خود را فراموش کرده اند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درگفتگو با پیام ساختمان:

بانک ها ماموریت اصلی خود را فراموش کرده اند

متأسفانه بانک ها با استفاده از منابع وسیعی که دارند توانستند شرکت های سرمایه گذاری قوی ایجاد کنند و چون خود بانک ها ذی نفع هستند سرمایه ها را به سمت اهداف خود هدایت می کنند .

بانک ها تنها به فکر منافع خود هستند
عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با پیام ساختمان :

بانک ها تنها به فکر منافع خود هستند

دولت باید سال ها پیش، از این رویه بانک ها جلوگیری می کرد چرا که حضور بانک ها در بخش های مختلف اقتصادی، بالأخص ساخت وساز مسکن، افزایش قیمت مسکن را در چند سال اخیر به همراه داشته است

نظر نهایی لیزینگ مسکن با بانک مرکزی است

نظر نهایی لیزینگ مسکن با بانک مرکزی است

: بانک مرکزی در نظر دارد نرخ سود لیزینگ مسکن شناور باشد. البته شرکت های لیزینگ بدون تدوین بسته سیاستی نیز می توانند نسبت به اجرای لیزینگ مسکن اقدام کنند ولی نظر نهایی با بانک مرکزی است

تأثیر نرخ سود بانکی بر مسکن
پیام ساختمان در گفتگو باکارشناسان و نمایندگان بررسی کرد :

تأثیر نرخ سود بانکی بر مسکن

طبق بخشنامه ای که بانک مرکزی به تمامی بانک های دولتی، خصوصی و مؤسسات مالی دارای مجوز ابلاغ کرده است از روز شنبه 13/2/93 نرخ سود بانکی روزشمار و بلندمدت یکساله بین 10تا 22درصد خواهد بود و هیچ بانکی مجاز به شکستن این نرخ نیست. طبق این بخشنامه، نرخ سود سپرده های روزشمار و کمتر از 3 ماه 10درصد، 3تا 6 ماه 14درصد، 6تا 9 ماه 16درصد، بیش از 9 ماه تا کمتر از یک سال 18درصد و سپرده های یک سال 22درصد تعیین شده است.حال سؤال مهم این است؛ در شرایطی که نرخ تورم سالانه منتهی به اردیبهشت ماه 5/32درصد است، تعیین حداکثر نرخ سود بانکی حدود 10درصد کمتر از نرخ تورم چگونه منافع سپرده گذاران که عمدتاً مردم هستند را تأمین می کند؟

غفلت دولت، جولان بانک ها
بیگی،نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با پیام ساختمان انتقاد کرد:

غفلت دولت، جولان بانک ها

زمانی که می بینید هر روز برطبقات بانک ها افزوده می شود، باید اطمینان داشته باشید که در این برهه زمانی مردم نادیده گرفته شده اند.

افزایش نرخ سود بانکی آری یانه

افزایش نرخ سود بانکی آری یانه

به عقیده بسیاری از کارشناسان افزایش یا کاهش یک درصد از نرخ سود بانکی باعث نوسان در بازارهای سرمایه ایران می شود . کارشناسان معتقدند نرخ سود بانکی مانند دو لبه تیغ است که اگر افزایش بدهیم تولیدکنندگان و سازندگان صدمه خواهند دید و اگر کاهش دهیم باعث می شود مردم به طور ناگاه تمام سرمایه های خود را از بانک ها خارج و به سمت بازار سکه و دلار ببرند.

تحقیق و تفحص از بانک مسکن کلید خورد

تحقیق و تفحص از بانک مسکن کلید خورد

سید هادی حسینی، نماینده قائم شهر ،سوادکوه و جویبار و عضو کمیسیون صنایع و معادن و یکی از طراحان طرح تحقیق و تفحص از بانک مسکن در گفتگو با پیام ساختمان گفت: متأسفانه در سال های اخیر بانک مسکن که یک بانک مردمی است نتوانسته وظایف خود را به درستی انجام دهد .

واکنش یک مشاور املاک به افزایش وام مسکن

واکنش یک مشاور املاک به افزایش وام مسکن

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف وام از 20 میلیون به 35 میلیون انتظار داشت تحول اساسی در بازار مسکن ایجاد کند اما عملاً این گونه نشد زیرا به عقیده بسیاری از کارشناسان مسکن و مشاوران املاک این میزان وام نه تنها کوچک ترین اثری بر خانه دار شدن ساکنان شهرهای بزرگ مانند تهران ندارد بلکه نمی تواند رونقی در بازار خوابیده مسکن ایجاد کند

افزایش وام ساخت به تولید مسکن منتهی خواهد شد

افزایش وام ساخت به تولید مسکن منتهی خواهد شد

عضو ناظر شورای پول و اعتبار از بررسی افزایش وام مسکن در جلسه این شورا خبر داد و گفت: با توجه به نیاز اقشار مردم به مسکن باید تصمیماتی اتخاذ کرد که زمینه خانه دار شدن مردم فراهم شود اما نباید دراین باره شتابزده و غیرکارشناسی عمل کرد.

. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . .
×