اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

قیمت زمین تغییر نکرده است
از رکود خارج نشده ایم،

قیمت زمین تغییر نکرده است

قیمت آپارتمان به دلیل داشتن استهلاک وعرضه بیش از تقاضا کاهش پیدا کرده، اما ملک و زمین به دلیل محدودیت در توسعه و عدم تناسب عرضه و تقاضا بازار ثابتی را پشت سر گذرانده است، بنابراین اگر قیمت زمین و ملک تغییری نداشته، نزول هم نداشته است.

سفته بازی در مسکن منفعت ندارد
مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی مطرح کرد،

سفته بازی در مسکن منفعت ندارد

مدیرکل برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بررسی سه نوع تقاضا در بازار مسکن گفت: دولت از تقاضای مصرفی در بازار حمایت می کند و در حال حاضر حداقل تقاضای سفته بازانه در بازار مسکن وجود دارد.

بالانشینان غم یارانه ندارند
قیمت پنت هاوس های لوکس و فوق لوکس

بالانشینان غم یارانه ندارند

برخلاف اظهارات متولیان امر، روند رو به رشد بهای خانه هنوز متوقف نشده و هر چند که دیگر خبری از صعود نجومی سال 91 نیست اما همچنان فاصله بسیاری بین بهای انواع ملک و متوسط درآمد هر خانوار وجود دارد.

تعطیلی برخی بنگاه های املاک تهران در پی تشدید رکود
ورشکستگی ها دامنگیر بنگاه های اقتصادی

تعطیلی برخی بنگاه های املاک تهران در پی تشدید رکود

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه تعطیلی بنگاه های مسکن تهران در حد کمی اما در شهرستان ها بیشتر از تهران است، گفت: انصراف مشاوران املاک از سال 92 در وضعیت بالانس قرار دارد.

توسعه سازه های لوکس نیاز کشور است
جذب سرمایه های داخلی و خارجی نیازمند فضاهای فراگیر لوکس است

توسعه سازه های لوکس نیاز کشور است

پیشرفت و رونق خانه ها و مجتمع های اداری و تجاری لوکس و صاحب نام بخصوص در منطقه یک تهران در شرایط رکود اقتصادی، کمبود نقدینگی، عدم قدرت خرید مردم، ازدیاد ورشکستگی و تعطیلی کارخانه های تولیدی، در حال افزایش است.

افزایش رونق رهن و اجاره سوئیت های روزانه
نرخ رهن و اجاره واحدهای کوچک سایز در تهران،

افزایش رونق رهن و اجاره سوئیت های روزانه

با نزدیک شدن فصل تابستان و شروع فصل جابه جایی ها، رونق رهن و اجاره مسکن بخصوص واحدهای کم متراژ و سوئیت در مناطق مختلف شهر تهران رو به افزایش است.

طرح مالیات برخانه های خالی تاثیری بر قیمت مسکن ندارد
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

طرح مالیات برخانه های خالی تاثیری بر قیمت مسکن ندارد

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به اینکه دریافت مالیات بر خانه های خالی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است، گفت: اجرای طرح مالیات بر خانه های خالی تاثیر ناچیزی در قیمت مسکن خواهد داشت.

مسکن در جدال رکود و رونق

مسکن در جدال رکود و رونق

در حالی مسئولان دولتی دم از خروج غیرتورمی بازار مسکن از رکود می زنند که کارشناسان بخش خصوصی اعتقادی به رونق مسکن و خروج از رکود ندارند.

بازار مسکن در ماه رمضان
مشاوران املاک مطرح کردند:

بازار مسکن در ماه رمضان

به رغم مصادف شدن ماه رمضان با فصل نقل و انتقالات بازار مسکن پیش بینی می شود که معاملات مسکن که ماه های ابتدایی سال را به خوبی شروع کرده در ماه رمضان ادامه یابد.

اصلاح سیستم واسطه گری در بازار مسکن

اصلاح سیستم واسطه گری در بازار مسکن

ورود برخی بازنشستگان اداره های دولتی و استفاده از روابط رانتی برای انجام معاملات کلان و انحصاری کردن بازار، اخذ مجوز تأسیس بنگاه معاملات ملکی با داشتن حداقل سواد خواندن، نوشتن و مهارت های لازم و عدم کفایت اطلاعات در حوزه های حقوق املاک، بازاریابی، فناوری اطلاعات و… به مشکلات رایج مشاوران املاک افزوده است.

بازار مسکن بیدار می شود
در پی گزارش های دو نهاد متولی صورت گرفت

بازار مسکن بیدار می شود

دو آمار اعلام شده توسط اتحادیه مشاوران املاک کشور و بانک مرکزی التهاب بازار مسکن را کاهش داد.

بازگشت ثبات و تمایل به خرید در بازار
بازار سرمایه در انتظار گزارشات 3 ماهه شرکت ها

بازگشت ثبات و تمایل به خرید در بازار

رکود نسبی بازار در سال جدید که به واسطه رشد خیره کننده ماههای پایانی سال قبل بود، از بین رفته و نشانههای بازگشت ثبات و تمایل به خرید در بازار دیده می شود.

رونق مسکن در اردیبهشت 95
بانک مرکزی؛

رونق مسکن در اردیبهشت 95

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در اردیبهشت 95 به 15431واحد مسکونی رسید که 8.2 درصد افزایش نشان می دهد.

بازار مسکن از خواب بیدار می شود
آمارها نشان می دهند

بازار مسکن از خواب بیدار می شود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه داده های معاملات مسکن نشان می دهد که در فروردین ماه میزان معاملات مسکن در تهران 19 درصد رشد داشته است، گفت: پیش نشانه های خوبی برای رونق بخش مسکن دیده می شود. حامد مظاهریان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که کارشناسان اقتصادی مسکن عنوان می کنند که علیرغم تمام اظهارات مسئولان هنوز نشانه هایی از رونق بخش مسکن دیده نمی شود،گفت: داده های آماری از رصد معاملات مسکن نشان می دهد که بخش مسکن در حال سپری کردن وضعیت خروج غیرتورمی از رکود است به طوری که میزان معاملات مسکن در فروردین ماه امسال در شهر تهران 19 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد نشان می دهد. وی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد معاملات در تهران مربوط به منطقه 5 و کمترین معاملات مربوط به منطقه 22 است تاکید کرد: اقدامات دولت برای خروج مسکن از رکود همانا افزایش سرمایه گذاری و فراهم شدن ابزارهای لازم توسط نظام بانکی است. مظاهریان اضافه کرد: یکی از این ابزارها افزایش سقف وام خرید مسکن به بالاترین میزان خود در تاریخ کشور است که ورود وام 80 میلیونی خرید مسکن از خرداد ماه امسال می تواند مسکن را به تدریج از رکود خارج کند. معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی دیگر از این ابزارها اعطام وام ساخت مسکن تا سقف 150 میلیون تومان برای هر واحد مسکونی است که می تواند نقش بسزایی در ساخت وساز ایفا کند. مظاهریان تصریح کرد: ایجاد این ابزارهای لازم توسط نظام بانکی و پیش نشانه های خوبی که در بازار مسکن در حال ایجاد شدن است می تواند نوید بخش خروج تدریجی غیرتورمی مسکن از رکود باشد. وی افزود: این پیش نشانه ها آلارم های خوبی برای سرمایه گذاری در بخش مسکن ایجاد کرده است که آن هم نویدبخش خوبی برای سازندگان مسکن خواهد بود. *انتشار 300 میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه یکی از آخرین قطعه های ورود بازار مسکن به رونق معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر وظیفه دولت برای خروج از رکود چیست،گفت: هماهنگ کردن تامین منابع مالی برای بخش مسکن از وظایف دولت است که آن را بخوبی انجام داده و هماهنگ کرده است. یکی از آخرین قطعه های ورود بازار مسکن به رونق نیز همانا موافقت با انتشار 300 میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه است که می

اول . . . . 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 . . . . آخر
×