اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

خریداران مسکن ویژه همچنان در بلاتکلیفی
علیرغم پرداخت 80 میلیون تومان؛

خریداران مسکن ویژه همچنان در بلاتکلیفی

با وجود تاکید مسئولان مسکنی دولت یازدهم نسبت به پایبندی به همه تعهدات دولت قبل، هیچ خبری از چگونگی ساخت و ساز و زمان تحویل مسکن ویژه تهرانسر نیست و متقاضیان علیرغم واریز 80 میلیون تومان و گذشت یکسال و هشت ماه هنوز قراردادی از سوی وزارت راه و شهرسازی دریافت نکرده اند.

سود بانکی،دستاویز جدید املاکی ها

سود بانکی،دستاویز جدید املاکی ها

تغییر نرخ سود بانکی بهانه جدید مشاوران املاک برای افزایش قیمت ها در بازار مسکن است؛ بازاری که پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت حامل های انرژی، مستأجران به تب و تاب افتاده اند تا در صورت افزایش قیمت ها در بازار مسکن، سریع تر واحد مناسبی پیدا کنند و با افزایش ناگهانی اجاره بها روبه رو نشوند.

نرخ خرید و فروش در شهرهای جدید دستخوش تغییرات

نرخ خرید و فروش در شهرهای جدید دستخوش تغییرات

در سال های اخیر تعداد زیادی از متقاضیان مسکن در شهر تهران از بازار حذف شدند و به سمت خرید واحد مسکونی در شهر های جدید اطراف تهران رفتند تا حداقل بتوانند ارزش پول خود را حفظ کنند بنابراین نرخ خرید و فروش واحدها در شهرهای جدید هم در این سال ها دستخوش تغییراتی شد.

مستاجران روی تیغ دولبه

مستاجران روی تیغ دولبه

به گفته کارشناسان تعیین و افزایش نرخ سود بانکی می تواند بسیاری از مستأجران را از دغدغه پرداخت اجاره بهای سنگین رها سازد و موجران نیز با انباشت نرخ سود بانکی یک ساله به صورت یک جا به درآمد خوبی دست یابند

اجاره فقط به مجردها

اجاره فقط به مجردها

اجاره فقط به مجردها"، این جمله چند سالی است که پشت شیشه بسیاری از مشاوران املاک به چشم می خورد؛ البته این خانه های مجردی هم بالا و پایین دارد! مجردهای کارگری در جنوب شهر جا پیدا می کنند، و خانم ها و آقایان نسبتاً مایه دار، در شمال شهر به جست وجو می پردازند!

دندان دلالان تیز تر می شود

دندان دلالان تیز تر می شود

تفاوت زیاد میان متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهرهای مختلف، باعث شده طراحی یک نسخه واحد برای سقف وام خرید مسکن نتواند متقاضیان را در این مسیر پشتیبانی کند

کاهش تعداد معاملات مسکن در آغاز 93

کاهش تعداد معاملات مسکن در آغاز 93

اگرچه 15 روز اول فروردین نمی تواند ملاکی برای پیش بینی تعداد معاملات در یک سال باشد اما آمارهای سامانه معاملات مشاوران املاک در 15 روز اخیر نشان دهنده کاهش معاملات نسبت به سال 92 است. بر این اساس در 15 روز اول فروردین ماه سال 92 در تهران حدود 2هزار و 121مورد و امسال 301 مورد معامله انجام شده است

تنها مشاوران املاک مقصر نیستند

تنها مشاوران املاک مقصر نیستند

به مردم توصیه می کنیم تا این زمین ها را نخرند و در تغییر کاربری آنها و تبدیل به ویلا سرمایه گذاری نکنند؛ چرا که بعداً مشمول جریمه و تخریب بنا خواهند شد

ممنوعیت نقل و انتقال ساختمان های بدون شناسنامه پابرجاست

ممنوعیت نقل و انتقال ساختمان های بدون شناسنامه پابرجاست

اجرای شناسنامه فنی ساختمان یک موضوع فردی نیست که با نبودن بنده لغو شود و امیدورایم که این موضوع به طور جدی پیگیری شود؛ ضمن اینکه ما هم از طریق مجلس شورای اسلامی موضوع را پیگیری می کنیم.

گول نخورید، حراج در کار نیست

گول نخورید، حراج در کار نیست

شاید شما هم برچسب های متعدد این روزها که به در و دیوار بنگاه های املاک آویخته شده است را دیده باشید، معمولاً زمانی که نزدیک به شب عید است تعداد فروشنده های پول لازم، تعداد واحدهای اکازیون و حجم فایل های فروش فوری در بازار مسکن طبق گفته بنگاه داران املاک، به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند؛اما آیا واقعیت هم افزایش فروش را نشان می دهد؟!

مالیات را از اشخاص حقوقی دریافت کنند

مالیات را از اشخاص حقوقی دریافت کنند

به موجب تبصره 1 این بند اولین نقل و انتقال ساختمان های مذکور علاوه بر مالیات نقل و انتقال قطعی مشمول مالیات علی الحساب به نرخ 10 درصد به مأخذ ارزش معاملاتی ملک مورد انتقال است و مالیات قطعی مؤدیان موضوع این ماده پس از رسیدگی طبق مقررات مربوط تعیین می شود، درحالی که باید نقل و انتقال ساختمان به بهترین شکل و با کمترین هزینه صورت گیرد و باید برای ساخت وساز و انبوه سازی مشوق های خوبی در نظر گرفته شود.

کاهش 50درصدی معاملات مسکن در ملارد

کاهش 50درصدی معاملات مسکن در ملارد

شواهد اقتصادی نشان می دهد؛ قدرت مالی مردم برای خرید خانه کاهش یافته است. گزارش مرکز آمار نیز تأیید می کند طی سال های گذشته همه خانوارهای شهرنشین، ماهانه 600 هزار تومان کسری بودجه داشته اند. گزارش های بانک مرکزی هم تأیید می کند وام خرید بانک مسکن در بهترین حالت تنها برای خرید 9 متر خانه در تهران کفایت می کند

خریداران ملک از فروشندگان قهر کرده اند

خریداران ملک از فروشندگان قهر کرده اند

بازار مسکن این روزها همچنان در خواب است و تبلیغات مشاوران املاک مبنی بر افزایش قیمت مسکن در سال 93 و اظهارات کارشناسان و مسئولان مبنی بر کاهش قیمت مسکن در سال آینده هنوز نتوانسته است رونق را به این بازار پرتلاطم بازگرداند. هر چند در برخی مناطق و شهرستان های کشور رونق نسبی در معاملات بازار مسکن دیده می شود اما واقعیت این است که خریداران به امید کاهش بیشتر و فروشندگان نیز به امید افزایش قیمت ها از خریدوفروش امتناع می کنند. پیام ساختمان این بار برای واکاوی بازار مسکن گزارشی از وضعیت این بازار در شهرستان دماوند تهیه کرده است.

کاهش 16 هزار موردی پیش فروش خانه

کاهش 16 هزار موردی پیش فروش خانه

بر اساس آمار اتحادیه مشاوران املاک در مورد میزان ثبت قراردادهای پیش خرید مسکن ، طی 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد 15 هزار و 900 مورد از قراردادهای پیش فروش خانه کاهش یافته است.

بازار مسکن در غرب تهران/ مالکان به دنبال پول نقد،خریداران منتظر کاهش قیمت بیشتر

بازار مسکن در غرب تهران/ مالکان به دنبال پول نقد،خریداران منتظر کاهش قیمت بیشتر

پیام ساختمان این بار برای واکاوی جو روانی ایجادشده در بازار مسکن به میان مشاوران املاک ،کارشناسان و شهروندان غرب تهران رفته و نظر آنها را در این زمینه جویا شده است. همچنین قصد داریم برای اطلاع رسانی بیشتر از بازار مسکن در روزهای آتی به شهرستان های اطراف تهران برویم و گزارش هایی در این رابطه تهیه نماییم. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات روز مسکن از زبان کارشناسان هستید، می توانید با مراجعه به سایت و نشریه پیام ساختمان این موضوع را پیگیری نمایید.

اصرار مشاوران املاک،امتناع خریداران

اصرار مشاوران املاک،امتناع خریداران

امسال سال خوبی برای مسکن و مشاوران املاک نبود .ما انتظار داشتیم با کاهش 500 تا 800 هزار تومانی در هر متر بتوانیم بازار پر رونقی داشته باشیم و برای عید نوروز ، سود خوبی کسب کنیم اما متأسفانه رویاهایمان نقش بر آب شد و علیرغم کاهش قیمت ها مردم انتظار کاهش قیمت بیشتری را دارند .

مسکن کشش گران شدن ندارد

مسکن کشش گران شدن ندارد

پیام ساختمان برای واکاوی این موضوع اینبار به میان مشاوران املاک ، کارشناسان و شهروندان جنوب تهران رفته و نظر آنها را در این زمینه جویا شده که توجه تان را به خلاصه ای از آن معطوف می نماییم و اما قصد داریم برای واکاوی بیشتر جو روانی ایجاد شده در بازار مسکن در روزهای آینده به میان مردم در مناطق شمال، شرق و غرب تهران حتی شهر ها و شهرستان های اطراف تهران برویم و گزارش های مفصلی از نظرات مردم و کارشناسان در این رابطه تهیه نماییم. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات روز بازار مسکن از زبان کارشناسان هستید می توانید با مراجعه به سایت و نشریه پیام ساختمان پیگیری نمایید.

رونق بازار آپارتمان های نقلی خطرناک است

رونق بازار آپارتمان های نقلی خطرناک است

اگر ابتدای سال 92 در یک منطقه شلوغ در مناطق پایین شهر تهران برای خرید یک سوئیت 30 متری بالای 80 میلیون و برای اجاره آن مبلغ 8 میلیون رهن و 600 هزار تومان پول می پرداختید اما اکنون با وجود وام های 35 میلیون تومانی مسکن و مقداری پس انداز ، خریدوفروش این خانه های نقلی افزایش یافته است

کاهش معاملات مسکن همراه با کاهش قیمت

کاهش معاملات مسکن همراه با کاهش قیمت

بسیاری از کارشناسان معتقدند: علیرغم کاهش قیمت ها بازار مسکن همچنان در خواب زمستانی است و دلیل عمده آن را رشد بی رویه قیمت ها و عدم توانایی در خرید عنوان می کنند اما درست برعکس این کارشناسان، مشاوران املاک معتقدند: بازار خریدوفروش و حتی اجاره در حال رونق گرفتن است. این مشاوران بازار حاضر را مناسب معامله می دانند و می گویند: بازار در سه ماهه پایانی سال بخصوص بهمن و اسفند همراه با افزایش تعداد مراجعه کنندگان و مملو از خریداران بوده و با رشد دو برابری نسبت به بازار مسکن 91 همراه است.

آرامش را از بازار مسکن نگیریم

آرامش را از بازار مسکن نگیریم

کمتر از دو ماه به پایان سال جاری باقی مانده و به رسم هر ساله به دلیل نزدیکی به شب عید برخی از متقاضیان در قالب خریدار در بازار مسکن، بهمن ماه را فرصتی مناسب برای جستجوی واحد مورد نظر خود دانسته و طی یکی دو ماه باقیمانده به سال جدید اقدام به جابه جایی می کنند.

نابرابری اجاره بها با قدرت اجاره نشین ها

نابرابری اجاره بها با قدرت اجاره نشین ها

بر اساس تازه ترین آمارهای رسمی مرکز آمار ایران 64.7 درصد از خانوارها در مسکن شخصی، 28 درصد در مسکن استیجاری، 1.2 درصد در مسکن در برابر خدمت و 8.4 درصد در مسکن رایگان سکونت دارند. برخی از کارشناسان معتقدند؛ اگر دولت بتواند آپارتمان هایی با اجاره اندک در اختیار مستأجران بگذارد نه تنها مستأجران را از وضعیت نامناسب نجات می دهد بلکه باعث تعدیل قیمت اجاره نیز می شود.

اول . . . . 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 . . . .
×