اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

صندوق ضمانت ساخت و ساز ایجاد شود

صندوق ضمانت ساخت و ساز ایجاد شود

عضو کمیسیون عمران و خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی و صنایع ایران گفت: برای حمایت از ساخت وساز در کشور باید صندوق جدیدی ایجاد شود تا به ارائه دو نوع پوشش ریسک تجاری و ریسک نوسانات ارزی اقدام کند.

اجاره بها درآمدها را می بلعد

اجاره بها درآمدها را می بلعد

درصد مستاجران بیش از 60 درصد درآمدشان را به اجاره بها اختصاص می دهند. بر اساس آمار مرکز آمار ایران که نرخ اجاره بها در 22 منطقه تهران مورد بررسی قرار داده، میانگین اجاره بهای مسکن برای هر مترمربع در تهران 13 هزار و 400 تومان بوده است که این رقم نسبت به زمستان سال گذشته 5.9 درصد و نسبت به بهار سال گذشته 26.5 درصد افزایش یافته است. درحالی که درآمد عامه مردم در این مدت افزایش چندانی نداشته است.

افزایش قیمت سیمان این بار توسط انجمن

افزایش قیمت سیمان این بار توسط انجمن

دست کم در گذشته سازمانی که نام آن حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است، در زمان اعلام رسمی قیمت سیمان کمی هم به فکر مصرف کنندگان بود اما حالا قیمت نه تنها آزاد نشده و بر اساس مکانیزم بازار رقابتی یا همان عرضه و تقاضا نیست بلکه تنها از طرف انجمنی که فقط تولیدکننده این کالا ست قیمت گذاری می شود.

سرنوشت خودرو در انتظار مسکن؟

سرنوشت خودرو در انتظار مسکن؟

آمارهانشان می دهد در نیمه دوم اردیبهشت 92 تعداد معاملات نسبت به نیمه دوم اردیبهشت سال های گذشته از رشد خوبی برخوردار نیست و بسیاری از کارشناسان معتقدند؛ انتخابات ترمز معاملات را کشیده است.

بازگشت متخصصان را از رییس جمهور می خواهیم

بازگشت متخصصان را از رییس جمهور می خواهیم

رییس جمهور آینده باید مسئولینی را در راس امور فرهنگی کشور ودر راس آن معماری قرار دهد که که شناخت کافی نسبت به هویت معماری کشور داشته باشند و در مرحله تصمیم گیری و تصمیم سازی استاندارها و یا معاونین عمرانی آنها معمار باشند

دولت آینده و توسعه پایدار

دولت آینده و توسعه پایدار

گروه گزارش: در شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور کمیسیون ها و کمیته های تخصصی زیادی وجود دارد که یکی از آنها «کمیسیون حقوقی، لوایح و نظام پیشنهادات» است. در این شماره سراغ اعضای این کمیسیون رفتیم و از آنها نظرشان را به عنوان یک مهندس و عضو سازمان نظام مهندسی، در خصوص رئیس جمهور آینده( سوای این که چه کسی است و به چه جناح سیاسی وابسته است)جویا شدیم؛ اینکه دولت بعد باید در چه بخش هایی بیشتر سرمایه گذاری و فعالیت کند.

قیمت بتن در اختیار کیست

قیمت بتن در اختیار کیست

از این پس مصالح ساختمانی مانند بتن آماده که دارای قیمت گذاری مصوب هستند با روشی جدید قیمت گذاری می شوند

افزایش مشاوران کاهش معاملات

افزایش مشاوران کاهش معاملات

به نظر بسیاری از کارشناسان؛ افزایش تعداد مشاورین املاک می تواند نقش موثری در رکود معاملات مسکن داشته باشد، چرا که هر مشاور املاک برای افزایش درآمد خود قیمت های بالایی را به خریداران اعلام می کنند و این روند افزایش قیمت باعث کاهش معاملات ملک شده است

بیم و امید های بازار مسکن

بیم و امید های بازار مسکن

بررسی و تحلیل دو بازار پر قدرت مانند مسکن و سکه که به عنوان بازار زودبازده نامیده می شود، می تواند ما را درمورد پیش بینی وضعیت آتی مسکن یاری کند. هر چند بیشتر کارشناسان معتقد بودند از ابتدای سال 92 رشد و نوسانات ارز و سکه کمتر خواهد شد اما از ابتدای اردیبهشت 92 این بررسی درست از آب نیامد. جدول زیر نوسانات سکه از 31/1/92 تا 7/2/92 را نشان می دهد

مسکن، نیازمند کنترل همیشگی

مسکن، نیازمند کنترل همیشگی

دولت به عنوان والی؛ برنامه ریز و مدیر جامعه باید روزانه و با توجه به دیدگاه های کمیسیون های عمران مجلس، نظارت کنترلی را بر بخش مسکن داشته باشد زیرا در غیر این صورت آرامش فعلی مسکن طولانی نخواهد بود.

صادر کننده ارز خود را به اتاق مبادله نمی دهد

صادر کننده ارز خود را به اتاق مبادله نمی دهد

رضی میری ، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران که متشکل از اتحادیه های صادرات محور است، به خبرنگار پیام ساختمان گفت: صادر کنندگان ارز را به نرخ آزاد می فروشند تا بتوانند هزینه های تولید را تامین کنند و چرخه تولید (تولید و ارزآوری) استمرار یابد.

رئیس جمهور بعدی شعار هایش یادش نرود

رئیس جمهور بعدی شعار هایش یادش نرود

سلطانی؛ رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات کانون سراسری انبوه سازان: اولین چیزی که بخش خصوصی از رئیس جمهور بعدی می خواهد این است که بعد از پیروزی در انتخابات همه حرف ها و شعارهایشان یادشان نرود.

مشاوران املاک آشوب به پا نکنند

مشاوران املاک آشوب به پا نکنند

اگر مشاوران املاک اظهارات شخصی خودشان را به خورد مردم ندهند، مسکن دچار التهاب نمی شود. مثلاً از سال 91 انتخابات چماق سر مسکن شده و مشاوران از مردم خواسته اند تا انتخابات دست نگه دارند. البته مردم ما هم باید دنبال تحلیل ها با پایه و اساس محکم باشند. انتخابات ، ارز و سکه و هر بازار موازی می تواند تأثیر گذار بر مسکن باشد اما ...

بازی های بازار مسکن

بازی های بازار مسکن

بدون شک یکی از بازارهای پر سرو صدای ایران، بازار مسکن است. این بازار طی چندین سال متوالی نتوانسته است آمار دقیق و صحیحی از عرضه و تقاضا بیان کند. کارشناسان علت عمده تناقض ها در بازار مسکن را نوعی دست به عصا رفتن می دانند و معتقدند؛ بزرگ ترین مشکل این بازار شایعات است و آمارهای دقیق می تواند آبی بر آتش این شایعات باشد.

مردم برای خرید مسکن عجله نکنند

مردم برای خرید مسکن عجله نکنند

در حال حاضر به عنوان معاون بخش مسکن می گویم پتانسیل یک میلیون تولید واحد مسکونی در سال 92 وجود دارد، بنابراین آنهایی که نیازی به واحد مسکونی ندارند در خرید مسکن عجله نکنند.

هدفمندی در غبار تورم

هدفمندی در غبار تورم

تصور بر این بود؛ پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، عامل موثری در اصلاح الگوی مصرف به نام قیمت اثرات خود را برجای می گذارد، ولی در عمل،قانون هدفمندی یارانه ها آن طور که قانون گذار تدوین کرده اجرا نشد و با اجرای سلیقه ای به اهداف خود نرسید.در حالی که قرار بر این بود 50 درصد از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها به خانواده ها تعلق گیرد، 30 درصد به بنگاه های اقتصادی داده شود و 20 درصد هم صرف امور عمومی شود

کلید بازار دست کیست؟

کلید بازار دست کیست؟

سؤالی که برای هر ایرانی مهم است اینکه اقتصاد و پیش زمینه بازارهای مالی به سمت تولید رفته یا بر مدار سوداگری بیجا دور خواهد زد؟ و سرمایه ها در سال جاری در بازار های مالی انباشت می شود تا به تولید کمک کند یا در بازارهای موازی طلا و ارز تثبیت شده و بر تورم می افزاید.

اقتصاد روی امواج صنعت ساختمان

اقتصاد روی امواج صنعت ساختمان

شبکه رادیویی اقتصاد ، اسفند ماه چهار سال پیش با حمایت های مرکز توسعه تجارت وزارت بازرگانی سابق تاسیس شد. در ابتدا عنوان این شبکه، رادیو تجارت بود ولی بعدا به علت شمولیت بیشتر واژه اقتصاد به تجارت، تغییر نام داد. این شبکه رادیویی که زیرمجموعه معاونت صدا در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است با پنج گروه برنامه ساز «اقتصاد و صنعت؛ اقتصاد، دانش و پیشرفت؛ اقتصاد و اطلاع رسانی؛ اقتصاد و کشاورزی و اقتصاد و خدمات و تجارت» در تعامل با اتحادیه ها، اصناف، کانون ها و انجمن های مختلف اقتصادی به سه ضلع تولید، توزیع و مصرف در قالب برنامه های متنوع رادیویی می پردازد.

سکته مسکن در اردیبهشت

سکته مسکن در اردیبهشت

گروه بازار ساختمان: پرونده بازار مسکن 1391 با همه فراز و فرودهایی که داشت در آن سال بسته شد و اما اکنون و در اولین ماه از سال 1392 با ابهاماتی مانند احتمال جهش شدید قیمتی، رشد متعادل و یا عدم تغییر و افت قیمت، گشوده شده است. برای پاسخگویی به سوالات و ابهامات فوق چند نظر و دیدگاه توسط صاحبنظران و کارشناسان اقتصادی با مبانی فکری متفاوت مطرح شده است. به دور از هر گونه تایید یا تکذیب هر کدام از این نظرات جهت اطلاع رسانی از وضعیت موجود بازار مسکن در سال جدید توجه تان را در ذیل به مطالعه آن ها جلب می کنیم؛

چگونه وام 35 و 50 میلیونی بگیریم

چگونه وام 35 و 50 میلیونی بگیریم

مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف وام مسکن که هفدهم دی ماه به تصویب رسید، چند روز بعد از سوی بانک مرکزی به بانک مسکن ابلاغ شد تا این بانک بخشنامه آن را به شعب خود در سطح کشور ارسال کند.

اول . . . . 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 . . . .
×