اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

ثبت آنی سیاه مشق دفاتر

ثبت آنی سیاه مشق دفاتر

قرار شده بود از ابتدای شهریور ماه ثبت در دفاتر اسناد رسمی به صورت کاملا الکترونیکی انجام گیرد مقطع زمانی آزمایشی این طرح از اواخر مردادماه و در سطح 4428دفترخانه اسناد رسمی آغاز شد و بنا شد این طرح در تمامی دفاتر اسناد 26 شهریور انجام گیرد. اما پیگیری های خبرنگار پیام ساختمان گویای این مطلب است که این سامانه اجرا نشده است برای پیگیری این موضوع با چند دفاتر اسناد رسمی تماس حاصل کردیم.

سرمقاله اول آمار دقیق بعد وام مسکن

سرمقاله اول آمار دقیق بعد وام مسکن

سیاست گذاریهای اختصاص وام به مسکن چه در بخش ساختوساز و چه در بخش خرید در ادوار متناوب از دولتهای متفاوت ، سیاستی مسبوق به سابقه در کشور میباشد که برخی آن را آزمونی آزموده شده در داخل و خارج از کشور برای برونرفت از چالشهای بازار مسکن تلقی مینمایند که البته تلقی نادرستی نیست،اما در کشور ما این سیاست آن طور که باید و شاید علیرغم فضاسازیهای رسانهای،تاکنون به عنوان راهکار نه مورد مطالعه دقیق قرارگرفته است و نه مورد استفاده.

ساماندهی اجاره بها

ساماندهی اجاره بها

یکی از مواردی که همیشه دغدغه دولت های مختلف، مدیران، برنامه ریزان و کارشناسان بخش مسکن بوده، کنترل بازار اجاره و ارائه سیاست های مناسب جهت جلوگیری از فشار هزینه این بازار بر مردم و اجاره نشینان است.

بیم و امیدهای افزایش وام مسکن

بیم و امیدهای افزایش وام مسکن

موضوع افزایش وام خرید در دولت های نهم و دهم به دلیل تورم زا بودن و ایجاد دور باطل در بازار مسکن کنار گذاشته شد. زیرا افزایش وام خرید (با تاخیر یک ساله)منجر به افزایش قیمت مسکن شد.اکنون کارشناسان معتقدند: افزایش قدرت خرید در شرایطی اتفاق می افتد که عرضه مسکن، بیش از تقاضای آن باشد. اما در بازار مسکن ایران به دلیل انباشت تقاضاهای گذشته و عدم عرضه پایدار مسکن این راه کار منجر به تورم بیشتر خواهد شد. این در حالی است که حسین عبده تبریزی، مشاور امور مالی وزیر راه و شهرسازی از احتمال افزایش تسهیلات خرید مسکن خبر داده است. این موضوع را با کارشناسان ودست اندرکاران مسکن مطرح کرده و گزیده پاسخ هریک را پیشِ روی شما گذارده ایم

رکود معاملات مسکن به روایت آمار

رکود معاملات مسکن به روایت آمار

ماه رمضان معمولا همراه با رکود بازار همراه بود بنا بر گفته فعالان حوزه مسکن خرید و فروش در ماه مبارک رمضان جاری به نسبت سا ل های گذشته بسیار بیشتر انجام می شود ولی باز هم بنا بر سنت ماه رمضان به نسبت بقیه ما هایی سال رکود کمی در بازار وجود دارد.

فعالیت مشاوران املاک بدون کارت مهارت از اول شهریور ممنوع می شود

فعالیت مشاوران املاک بدون کارت مهارت از اول شهریور ممنوع می شود

یکی از مشکلاتی که بین مشاوران و اداره ثبت وجود دارد موضوع کم سوادی و بی اطلاعی مشاوران املاک از موضوعات حقوقی و ملکی است اتحادیه مشاوران املاک برای پایان دادن به این مبحث راه کاری اندیشیده که در مورد این راهکار با مصطفی قلی خسروی گفتگوی کوتاهی انجام داده ایم .

دولت کار مسکن مهر را به اتمام رساند

دولت کار مسکن مهر را به اتمام رساند

مصطفی قلی خسروی در موردجدیترین مصوبه دولت در مورد آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر به خبرنگار پیام ساختمان گفت: اگر یادتان باشد مدتی خرید و فروش مسکن مهر ممنوع بود، همان زمان هم اولین کسی که برای احقاق حق یک مالک در برابر رسانه ها دم زد من بودم. من با گفتمان هایی که با حقوق دان ها داشتم به این اصل رسیدم که هر کسی مالک دارایی ها خود است. در مقابل مسکن مهر پولی گرفته شده است و هر کسی که پول را پرداخت کرده است مالک آن ملک است پس برای این فرد حقی ایجاد شده است و شما حق ندارید ممانعت از حق بکنید.

رکود مسکن و افزایش خانه های خالی

رکود مسکن و افزایش خانه های خالی

: اگرچه طی دو ماه گذشته حجم معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در اکثر مناطق مختلف تهران و کشور از روند افزایش خوبی برخوردار بود اما در دوران رکود انتظار می رود بر تعداد خانه های خالی افزود ه شود. اگرچه دولت با راهکارهای مختلفی از جمله شناسایی خانه های خالی و قرار دادن جریمه و مالیات نتوانست جلوی افزایش خانه های خالی را بگیرد اما با ایجاد این مسئله توانست ذهن مردم را به این قضیه متمرکز کند که این خانه های خالی می تواند مقداری در بهبود فاصله بین عرضه و تقاضا موثر باشد .

تبعات خرید و فروش مسکن مهر

تبعات خرید و فروش مسکن مهر

جدیترین بحث مسکن مهر امروزه خبر سندار شدن زمین 99 ساله است اگرچه سند دار کردن واحد های ( سند خانه اعیانی )مسکن مهر از سال قبل شروع شده است اما این امر به کندی انجام می گیرد به طور مثال بنا بر اظهارات مدیر عامل شهر جدید پرند در حال حاضر از 12 هزار واحد مسکونی افتتاح شده در پرند 480 واحد مسکونی دارای سند هستند و به گفته وی دلیل کندی کار بالا بودن حجم کار در پرند است.

سرنوست مسکن بعد از تنفیذ؟

سرنوست مسکن بعد از تنفیذ؟

در طول سال های 90 و 91 رکودی چشمگیر همراه با افزایش قیمت بازار مسکن را فراگرفت . با شروع سال 92 اگرچه بر تعداد معاملات انجام شده افزوده نشد اما افزایش قیمت مسکن نیز در این سال تقریباً نمودار منفی را نشان می دهد. به عقیده بسیاری از کارشناسان مسکن قیمت ها رو به کاهش است اما اگر انتظار کاهش بیشتر در بازار مسکن را داشته باشیم

در رمضان خانه بخرید

در رمضان خانه بخرید

یکی از مشاوران املاک فعال درباره وضعیت فعلی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی گفت: برخی از فروشندگان که تا بعد از روی کار آمدن دولت جدید بازار مسکن را رها کرده بودند، وارد بازار شده اند زیرا این افراد قصد دارند در کوتاه ترین زمان واحدشان را به پول نقد تبدیل کنند .

خریداران ویلا بخوانند

خریداران ویلا بخوانند

با شروع تعطیلات تابستانی ، بازار خرید و فروش ویلا نیز، بار دیگر رونق پیدا کرد. هم اکنون بازار خرید و فروش مسکن در پایتخت تا حدودی رونق یافته و آمار معاملات اواخر تیرماه ،بهبود این بازار را نشان می دهد. همچنین مالکان و سازندگان ویلا در حومه تهران و شهرهای شمالی کشور، امسال هم همانند سال های قبل، ویلاهای خود را به بازار فروش عرضه کرده اند

نایب رئیس کمیسیون عمران در گفتگو با پیام ساختمان مشکل مسکن اقتصادی است

نایب رئیس کمیسیون عمران در گفتگو با پیام ساختمان مشکل مسکن اقتصادی است

ما سال هاست از اینکه درک کنیم ، مشکل مسکن مشکلی اقتصادی است، غافل مانده ایم. مدام به بخش مسکن فشار آورده ایم که باید مشکلات را حل کند در صورتی که اقتصاد مسکن در بخش خودش خوب جواب داده است

شمارش معکوس برای خرید مسکن

شمارش معکوس برای خرید مسکن

ایجاد امید به بهبود اوضاع اقتصادی، شرایط را برای خروج سرمایه ها از بازارهای واسطه ای نظیر طلا، ارز و مسکن فراهم کرده و باعث شده که نرخ ها در این بازار ها روندی نزولی را در پیش بگیرد.

مردم از سازمان ثبت چه می خواهند؟

مردم از سازمان ثبت چه می خواهند؟

داشتن ارتباط نزدیک و رسیدگی به مشکلات مردم از ارکان موفقیت یک سازمان مردمی است. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در طول این سال ها توانسته با ملاقات های حضوری با مردم ، جامعه را به سازمان نزدیک کند. اگرچه رسیدگی و بررسی مشکلات مردم در این زمان محدود وجود ندارد اما در سطح کشور 7 هزار و 350 دفتر اسناد رسمی در شهرها و شهرستان های کشور وجود دارد که با انجام دقیق مسئولیت های خود می توانند آرامش را به مردم هدیه کنند. در سال 91 تعداد 36 میلیون خدمات ثبتی توسط دفاتر ثبت اسناد انجام شده که از این تعداد 7 میلیون ثبت به صورت الکترونیکی بوده است

طرح تعزیرات با شدت اجرا شود

طرح تعزیرات با شدت اجرا شود

چندین سال است که مسئولان حوزه مسکن راهکار هایی برای کاهش اجاره بها یا قیمت مسکن ارائه می دهند تا آرامشی برای قشر ضعیف و متوسط جامعه فراهم نمایند، اما بزرگ ترین و کارآمدترین برنامه مسئولان برای کاهش اجاره بها، طرح تعزیرات است که به عقیده کارشناسان اجرای صحیح آن مانند آب سردی بر پیکر داغ اجاره بهای مسکن است

شمشیر دو لبه نرخ سود بانکی

شمشیر دو لبه نرخ سود بانکی

کاهش نرخ ارز و سکه بعد از انتخابات اخیر بسیاری از کارشناسان را نگران کرده است، به گونه ای که برخی از کارشناسان حوزه مسکن معتقدند؛ فرار مردم از بازارهایی مانند ارز و سکه به دلیل کاهش نرخ آنها ، باعث هجوم یک باره به سمت سرمایه گذاری در مسکن خواهد شدکه تقریباً سرمایه گذاری مطمئنی است اما در صورت افزایش تقاضا و عرضه کم وضعیت ناگواری را به دنبال خواهد داشت

کلید روحانی و آینده مسکن

کلید روحانی و آینده مسکن

بعد از کاهش ناگهانی و سریع ارزش ارز و سکه بیشتر کارشناسان و مردم نگران هجوم نقدینگی به سمت مسکن و خیزش قیمت آن هستند. در پی اعلام آمارهایی از طرف مرکز آمار این نگرانی ها افزایش پیدا کرد؛ مرکز آمار ایران اعلام کرد

تغییر معادلات با ساماندهی خانه های خالی

تغییر معادلات با ساماندهی خانه های خالی

عباس فلاحی باباجان، عضو کمیسیون عمران معتقد است در بخش کنترل بازار مسکن دولت باید حساب ویژه ای روی یک میلیون و 600 هزار خانه خالی و ساماندهی آنها باز کند چرا که این خانه ها می توانند معادلات را تغییر دهند

بعد از انتخابات تب مسکن سرد می شود

بعد از انتخابات تب مسکن سرد می شود

گروه بازار ساختمان:طبق بررسی های انجام شده ، بسیاری از خریداران در بازار مسکن در شک و تردید “بخریم یا نخریم” هستند. طبق اصول علم اقتصاد، دوران اقتصادی دارای دو سیکل رکود و رونق است و هر اقتصادی یا در دوران رکود به سر می برد یا در دوران رونق. اصولاً بعد از هر دوره رکود اقتصادی، رونق اقتصادی در انتظار اقتصاد است.

موجرها بی انصاف شده اند

موجرها بی انصاف شده اند

بسیاری از مردم به علت کاهش هزینه های اجاره واحدهای کوچک را انتخاب کنند که این از نظر شرعی هم درست نیست .درکشوری که همه جای آن رنگ و بوی دینی دارد سزاوار نیست برخی از مردم در مضیقه باشند.

مردم زیر بار اجاره بالا نروند

مردم زیر بار اجاره بالا نروند

کمتر از یک ماه دیگر به آغاز فصل نقل و انتقالات مانده اما گزارش ها از بازار مسکن حاکی است که نه سیاست های دستوری و نه سیاست های تبلیغی مبنی بر واگذاری های مسکن مهر تاثیری بر ثبات و کاهش اجاره بها در ابرکلانشهر تهران نداشته است. چند سال گذشته مسئولان و دست اندرکاران بخش مسکن وعده هایی برای کنترل بازار مسکن(بلوک بندی و طرح برخورد تعزیراتی بازار اجاره مسکن) به خصوص بازار اجاره بها داده اند و از سیاست هایی سخن گفته اند تا امید را در دل مستاجران زنده نگه دارند.

چه برنامه ای برای صنعت ساختمان دارید؟

چه برنامه ای برای صنعت ساختمان دارید؟

اکنون که نامزدهای احراز صلاحیت شده برای ریاست جمهوری معرفی شده و فرصت تبلیغاتی آنها آغاز شده است، بهترین فرصت است تا این هشت تن، طرح و برنامه های خود را در زمینه صنعت ساختمان، مسکن و سایر پروژه های عمرانی کشور، جهت اطلاع مهندسان، انبوه سازان، پیمانکاران، کارگران ساختمانی، تولیدکنندگان و فروشندگان مصالح و کالاهای ساختمانی و سایر فعالان صنعت ساختمان کشور به طور دقیق و شفاف تشریح کنند.

اول . . . . 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 . . . .
×