اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

تحول اقتصادی با توافقات ژنو

تحول اقتصادی با توافقات ژنو

بیت الله ستاریان در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان در مورد تأثیر توافقات ژنو بر مسکن گفت: قبل از توافقات بیشتر کارشناسان معتقد بودند که در بازار مسکن دو سناریو وجود دارد

وضعیت مسکن بهتر می شود

وضعیت مسکن بهتر می شود

همه کاهش ها آهنگ و نوید بهتر شدن اوضاع را دارد و من مطمئنم که وضعیت مسکن نه فقط در باقی روزهای 92 بلکه در سال 93 نیز هر روز بهتر از دیروز خواهد شد زیرا قیمت های کنونی مسکن به هیچ عنوان قابل پذیرش خریداران و البته بازار فروش نیست

سرمقاله پیشنهاد مذاکرات چند+ 2 ساختمانی

سرمقاله پیشنهاد مذاکرات چند+ 2 ساختمانی

این روزها اگر بخواهید برآوردی داشته باشید از اینکه کدام اخبار بیشتر از همه در صدر رسانههای خبری پخش میشود- چه رسانهای باشید چه غیر رسانهای- بهطورقطع و یقین اخبار مذاکرات هستهای را انتخاب خواهید کرد. محض روشن شدن علت بیان چرایی و چیستی این مساله در این مقال باید بگویم؛ اصل ماجرا -که خود بهتر و بیشتر از ما می دانید- این است که ابتدا برخی از کشورهای 1+5 یا همان 3+3 که یک طرف قضیه مذاکره با ایران هستند نسبت به تولید انرژی هستهای حق مسلم کشورمان حساسیت خاصی نشاندادند و حتی این حساسیت تا جایی پیشرفت که دست به تحریم وسیع ایران در ابعاد مختلف اقتصادی ، مبادلاتی و ... زدند.

مشارکت یا دلالی بانک ها

مشارکت یا دلالی بانک ها

از آنجایی که صنعت ساختمان یکی از مهم ترین صنایع ماست و بانک ها همواره ارتباط تنگاتنگی با این صنعت داشته اند، عملکرد آنها می تواند باعث تقویت یا ضعف صنعت ساختمان شود. پیام ساختمان به سراغ کارشناسان و دست اندرکاران صنعت ساختمان رفته تا از نظرات آنها در رابطه با نقش بانک ها در صنعت ساختمان مطلع شود.

70 درصد درآمد خانوار را مسکن می بلعد

70 درصد درآمد خانوار را مسکن می بلعد

مسکن بخش قابل توجهی از درآمدهای مردم را به خود اختصاص داده و بر اساس آمارها در کلان شهرها 70 درآمد و در شهرهای کوچک 30 درصد درآمد مردم را به خود اختصاص داده است.

پاسخ پژمان به افزایش 60 میلیونی مسکن ویژه

پاسخ پژمان به افزایش 60 میلیونی مسکن ویژه

اینکه تمام هزینه ها طی چند مرحله بیان شده و همه را یکجا به متقاضیان نگفته اند، تقصیر ما نیست و اصلاً ما به هیچ کار جدیدی دست نزده ایم و خودمان را متعهد به تمامی شرایط اعلامی گذشته می دانیم

آخوندی از نظرات اتحادیه املاک استفاده نمی کند

آخوندی از نظرات اتحادیه املاک استفاده نمی کند

مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاورین املاک با بیان این مطلب که آخوندی برای تصمیم گیری در حوزه بازار و بخش مسکن از نظرات اتحادیه املاک استفاده نمی کند،گفت: نیکزاد وزیر راه و شهرسازی و صومعلو معاون وی از نظرات اتحادیه املاک استفاده می کردند ولی ظاهرا در دولت یازدهم وزیر راه و شهرسازی تمایلی به صحبت و همکاری با ما را ندارند.

به خدا حقوق وزیری نداریم

به خدا حقوق وزیری نداریم

یک شبه 60 میلیون تومان دیگر از متقاضیان مسکن ویژه تهرانسر طلب شد تا قیمت تمام شده مسکن ویژه به 310 میلیون تومان برسد. به دنبال این افزایش آورده، حدود 200 نفر از متقاضیان در اعتراض به وضعیت موجود مقابل سازمان زمین و مسکن تجمع کردند.

خانه بخریم یا نخریم

خانه بخریم یا نخریم

با سرازیری شدن منحنی نوسان بهای مسکن در شهر تهران از خرداد امسال، یخ بازار در طول تابستان92 نیز باز نشد و انتظارهای متضاد طرفین معاملات مسکن از فرجام کاهش قیمت، عملاً اثر بازگشت قیمت ها را در فصل نقل وانتقال متوجه معاملات نکرد. در شرایطی که طی دو سال اخیر متقاضیان خرید به دلیل غیرواقعی بودن قیمت ها اغلب قدرت خرید نداشتند و از طرف دیگر فروشندگان، سازندگان و مالکان واحدهای مسکونی همزمان با جهش قیمت در نرخ برخی مصالح ساختمانی، در انتظار افزایش بیشتر قیمت ها بودند، بازار مسکن در دو مقطع با کاهش قیمت روبه رو شد.

خانه بخریم یا نخریم؟

خانه بخریم یا نخریم؟

با سرازیری شدن منحنی نوسان بهای مسکن در شهر تهران از خرداد امسال، یخ بازار در طول تابستان92 نیز باز نشد و انتظارهای متضاد طرفین معاملات مسکن از فرجام کاهش قیمت، عملاً اثر بازگشت قیمت ها را در فصل نقل وانتقال متوجه معاملات نکرد

قیمت مسکن تا 2 سال آینده افزایش نمی یابد

قیمت مسکن تا 2 سال آینده افزایش نمی یابد

یک کارشناس مسکن در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه ؛ بر اساس آمار نرخ مسکن همواره با میزان سطح عمومی قیمت ها در ارتباط بوده است،گفت:خوشبختانه در چرخه قیمت مسکن اکنون در انتهای روند افزایشی آن هستیم و پیش بینی می شود تا دو سه سال آتی افزایش قیمت حقیقی مسکن نداشته باشیم.

اثرات نامطلوب توقف مسکن مهر

اثرات نامطلوب توقف مسکن مهر

با وجودی که اکنون کشور به تولید بیش از 2 میلیون واحد مسکونی برای تأمین متقاضیان این کالای مصرفی نیاز دارد و هر ساله نیاز انباشته مسکن به دلیل رشد جمعیت جوان کشور همچنان سیر صعودی را می پیماید، اما متأسفانه پس از طرح ساخت انبوه مسکن مهر هنوز برنامه ریزی دقیق و چاره اندیشی درستی برای این بخش مهم اقتصادی دیده نشده است.

تاثیر مذاکرات 1+5 بر بازار مسکن

تاثیر مذاکرات 1+5 بر بازار مسکن

ترکیدن حباب قیمت، واقعی شدن قیمت ها و ادامه روند کاهشی قیمت بازار مسکن بارها گفته شده و متقاضیان همواره منتظر تحقق آن هستند تا شاید این بار کاهش قیمت ها بتواند آغازی در مسیر خانه دار شدنشان شود. افزایش بیش از 67 درصدی قیمت مسکن در بهار امسال نسبت به بهار سال قبل که از سوی مرکز آمار تأیید شده است،

انتقاد مشاوران املاک از آخوندی

انتقاد مشاوران املاک از آخوندی

با مرور برنامه وزیر راه و شهرسازی و دیدگاه هایی که دکتر آخوندی قبل از انتصابش داشت، مشخص شده که وی همواره منتقد شیوه رفتاری مشاوران املاک در مقام یک واسطه گر در بازار مسکن است. دکتر آخوندی با انتقاد از نادیده گرفته شدن اصول منطقی بازار واسطه گری در حوزه ملک، معتقد است

دولت از میدان قیمت گذاری مسکن به دور باشد

دولت از میدان قیمت گذاری مسکن به دور باشد

اگرچه مسئولان کشور تلاش می کنند تا قیمت ها در بازار مسکن ثابت نگه داشته شود تا روند اقتصادی مسکن بهبود یابد اما بهتر است دولت تعیین قیمت مسکن را به دست مشاوران املاک بسپارد و خود از میدان قیمت گذاری به دور باشد .وی با تاکید بر اینکه قیمت ها در بازار مسکن به کف رسیده است، ادامه داد: اگر اتفاق خاصی در عرصه سیاسی کشور رخ ندهد، این میزان حفظ می شود و در غیر این صورت قیمت ها قابل پیش بینی نیست.

رکود بازار مسکن ادامه دارد ؟

رکود بازار مسکن ادامه دارد ؟

بازار مسکن در سال جاری در رکود کم سابقه ای به سر می برد، به گونه ای که معاملات خرید و فروش خانه طی نیمه نخست امسال 77 هزار مورد کاهش یافته است.

رقابت برای صندلی 16 میلیاردی

رقابت برای صندلی 16 میلیاردی

از ساعت 8 تا 16روز سه شنبه 72/7/9 دور اول انتخابات هیئت مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران در محل مجمع امور صنفی توزیعی تهران برگزارشد . انتخابات صنف اتحادیه مشاوران املاک از همان ساعات اولیه شاهد رقابت دو گروه بود؛ گروه اول که در تلاش است صندلی ریاست خود را حفظ کند و گروه دوم می کوشد با دلیل و برهان تمام تلاش های مثبت اعضای هیئت مدیره قدیم اتحادیه را زیر سؤال ببرد.

قیمت املاک، بدترین تبلیغ برای انتخابات مشاوران املاک

قیمت املاک، بدترین تبلیغ برای انتخابات مشاوران املاک

فردا، سه شنبه نهم مهر ماه، اعضای اتحادیه صنف مشاوران املاک که از این اتحادیه پروانه کسب دارند به خیابان شریعتی تهران مراجعه خواهند کرد تا از میان 101 نفر نامزد معرفی شده، به نامزدهای مورد نظر خودشان رای بدهند. اگر چه طی چند روز گذشته صفحات نیازمندی ها و آگهی های برخی روزنامه ها به معرفی کاندیدا های این انتخابات اختصاص داشت و حتی تعدادی از بنگاه های مشاوره املاک در برخی از مناطق تهران، به تبلغ محلی و منطقه ای برای نامزدهای مورد نظر خودشان پرداخته بودند، اما با توجه به قیمتهای املاک و مستغلات در شهر تهران، نظر مردم و همچنین خود بنگاه های املاک به عملکرد اتحادیه مذکور چگونه است؟ به منظور کسب اطلاع از این امر به میان مردم رفتیم و نظر آنان را در خصوص انتخابات فردا جویا شدیم.

مشاوران املاک پیشگو نیستند

مشاوران املاک پیشگو نیستند

مشاوران املاک پیشگو نیستند. کارما مشاوره دادن به خریدار و فروشنده است و اینکه اسناد و مدارک موجر و مستاجر را ببینیم و قرارداد تنظیم کنیم. ما از کجا می دانیم که قیمت ملک بالا می رود یا پایین می آید؟

در تعقیب وام مسکن

در تعقیب وام مسکن

بحث وام مسکن باردیگر از آنجایی داغ شد که وزارت راه و شهرسازی چندی پیش اعلام کرد به همراه بانک مرکزی در حال طراحی شیوه های جدید تأمین مالی و سازوکار اجرایی صندوق پس انداز مسکن است؛ طرحی برای ایجاد صندوق پس انداز مسکن در تمامی بانک ها که انحصار بانک مسکن در زمینه تسهیلات مسکن را خواهد شکست تا سایر بانک ها نیز در فضای رقابتی به ارائه وام مسکن بپردازند.

پاییز نوید کاهش قیمت ها را با خود دارد

پاییز نوید کاهش قیمت ها را با خود دارد

فرهاد بشیری، نماینده پاکدشت با بیان این مطلب که دولت جدید از لحظه ورود بسیار خوش یمن بوده ، گفت: تعامل بهتر با کشورهای دیگر باعث افزایش ارزش پول ملی شده و این افزایش ارزش پول توانسته قیمت ها را پایین بیاورد.

اول . . . . 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 . . . .
×