اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

سونامی مسکن مبنای علمی ندارد

سونامی مسکن مبنای علمی ندارد

عقبایی با بیان این مطلب که خبرها در مورد سونامی قیمت مسکن در سال آینده مبنای علمی ندارد، گفت: ثبات قیمت ها همچنان ادامه خواهد داشت .وی تصریح کرد : در فصل زمستان میزان اجاره ها نسبت به فصل تابستان 10 تا 15 درصد کاهش می یابد ولی این کاهش در اجاره های مغازه و اداری محسوس نیست. وی ادامه داد : زمانی که رشد نامتعارف و غیرمنطقی در بازار ایجاد شود باید توقع رکود مسکن نیز داشته باشیم .

پرداخت وام نوسازی آغاز شده است
معاون وزیر راه و شهرسازی:

پرداخت وام نوسازی آغاز شده است

معاون وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ شیوه نامه پرداخت وام 50 میلیونی نوسازی بافت فرسوده توسط بانک مرکزی به بانک ها خبر داد

منتظر تغییر در مسکن نباشید

منتظر تغییر در مسکن نباشید

مهار تورم مهم ترین اولویت اقتصادی دولت یازدهم بود که برای رسیدن به این مهم با همکاری بانک مرکزی سیاست های انقباضی را در دستور کار قرار داد اما اجرای این سیاست ها باعث به وجود آمدن رکود در صنعت شد.

رشد اقتصادی کشور مثبت است
نماینده خرم آباد:

رشد اقتصادی کشور مثبت است

برخلاف آنچه گفته می شود، واقعیت این است که جمهوری خواهان در موضوع سیاست خارجی خود با ایران واقع بینانه تر از دموکرات ها عمل می کنند.

کاهش قیمت نفت تأثیری در بخش عمرانی ندارد
نماینده سمنان و عضو کمسیون عمران مجلس :

کاهش قیمت نفت تأثیری در بخش عمرانی ندارد

متأسفانه بودجه کشور همیشه بوی نفت می دهد و بودجه ای که وابسته به نفت باشد استرس زا است زیرا با کوچک ترین تبانی کشورهای تحریم کننده، نگرانی هایی ایجاد می کند .

کاهش قیمت نفت افزایش قیمت مسکن نیست
سعید لیلاز، کارشناس اقتصادی در گفتگو با پیام ساختمان

کاهش قیمت نفت افزایش قیمت مسکن نیست

کاهش قیمت نفت برابر با افزایش قیمت مسکن نیست و بازخورد کاهش قیمت نفت در تأخیر بیشتر دولت برای تک رقمی کردن نرخ تورم نمود پیدا خواهد کرد و بدون تردید تحقق نرخ تک رقمی تورم از سال 95 به سال 96 تغییر پیدا می کند.

نقش نرخ ارز در سیاست پولی

نقش نرخ ارز در سیاست پولی

در روز دوم نخستین همایش« اقتصاد ایران» نشستی با عنوان «سیاست های کاهش تورم و مدیریت اقتصاد کلان» با حضور دکتر فرهاد نیلی، به عنوان رئیس این نشست برگزار شد .

طرحی برای خروج مسکن از رکود

طرحی برای خروج مسکن از رکود

براستی در بازاری که تقاضا ، عرضه ، نقدینگی و توان فنی قابلی وجود دارد چگونه شاهد حکومت رکود می توان بود . اگرچه بسیاری معتقدند که بازار مسکن نیز متأثر از سایر بازار ها و شاخصه های کلان اقتصاد می باشد - که البته هست

واحدهای نوساز بدون خریدار

واحدهای نوساز بدون خریدار

رکود حاکم بر بازار مسکن بیشترین تأثیر را بر قیمت واحدهای نوساز داشته و باعث کاهش قیمت این نوع واحدهای مسکونی شده است. به نظر مشاوران املاک هرساله سازندگان در اواخر فصل پاییز و سه ماهه زمستان، زمین های مورد نظرشان را خریداری کرده تا در بهار شروع به ساخت کنند .

آمار تخلف بنگاه های املاک غیرواقعی است

آمار تخلف بنگاه های املاک غیرواقعی است

آمارهای ارائه شده توسط معاونت بازرسی سازمان حمایت از مصرف کنندگان نشان می دهد که در 6 ماهه اول 93سال، مشاوران املاک حدود 2هزار و 46 پرونده تخلف داشته اند و ارزش این تعداد پرونده حدود 1.2 میلیارد تومان است

کدرهگیری در اجاره نامه ها صوری است

کدرهگیری در اجاره نامه ها صوری است

طبق مصوبه هیئت دولت و بخشنامه اتحادیه مشاوران املاک از سال 1387 ، تمام مشاوران املاک موظف شدند همه معاملات و نقل و انتقالات ملکی را در سامانه ثبت هوشمند معاملات مسکن ( سامانه رهگیری ) به ثبت برسانند تا با این اقدام ، مبادلات در بازار مسکن شفاف شده و دولت و نهاد های مرجع بتوانند در هرلحظه ، آمار بازار مسکن به لحاظ سطح قیمت ها و حجم معاملات را در اختیار داشته باشند .

مصالح، چشم انتظار بازار مسکن

مصالح، چشم انتظار بازار مسکن

بازار مصالح ساختمانی منتظر خروج مسکن از رکود است؛ خروجی که می تواند این بازار را نیز از رکود خارج کند. قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر تقریباً ثابت یا رو به کاهش بوده است. به عقیده کارشناسان هم اکنون بهترین فرصت برای آغاز فعالیت ساختمانی است، چرا که قیمت مصالح ساختمانی در وضعیت مناسبی قرار دارد.در حال حاضر در گروه های مختلف بازار مصالح اندکی کاهش قیمت دیده می شود که در صورت تداوم می تواند بازخورد خوبی در جامعه مصرف داشته باشد، اما در جامعه تولید و واردکننده این وضعیت نوعی بحران به حساب می آید . به منظور اطلاع مخاطبان نشریه از اوضاع حاکم بر بازار مصالح ،قیمت گروه های مختلف مصالح و ابزارآلات ساختمانی در دو هفته اخیر را بررسی کرده ایم:

وارونگی سیاست زدگی در هوای زمستانی مسکن
سرمقاله

وارونگی سیاست زدگی در هوای زمستانی مسکن

دغدغه مسکن نه تنها برای مردم سال ها به دور از خانه از نان شب واجب تر شده بلکه برای مسئولان محترمی هم که سال هاست ساکن در خانه اند،آرامشی باقی نگذاشته است. در هر همایش و نمایشگاهی و به هر بهانه ای خودآگاه یا نا خودآگاه از مسکن سخن گفته می شود.شاید باورتان نشود و شما زیاد جدی نگیرید که مسکن برای همه - مخصوصا آنهایی که خود خانه دارند- اینقدر مهم است ولی اگر به نمونه هایی از سخنان مسئولان محترم در این رابطه دقت فرمایید، انصافا خواهید دید این بخش برای متولیان ، مهم تر از مردمی است که به مآمن نیاز دارند.

نباید دولت را سرزنش کرد
عضو کمیسیون عمران مجلس:

نباید دولت را سرزنش کرد

در حال حاضر بازار مسکن با مشکل رکود دست به گریبان است که این مسئله با توجه به نقش صنعت ساختمان در اقتصاد کشور بسیار حائز اهمیت است.

موانع اجرای قانون پیش فروش ساختمان
انبوه سازان در گفتگو با پیام ساختمان بررسی کردند؛

موانع اجرای قانون پیش فروش ساختمان

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: مسائل و موضوعات در قانون و آئین نامه پیش فروش ساختمان یک سویه است و بیشتر پیش خریدار در آن دیده شده است در صورتی که قانون باید دو طرف معامله را پوشش دهد.

آینده کدام بازار بهتر است؟

آینده کدام بازار بهتر است؟

طبق جدیدترین آمارها از بازار مسکن در 8 ماه گذشته، متوسط قیمت واحدهای مسکونی در بعضی ماه ها رشد 2 تا 6 درصد را تجربه کرد اما به دلیل رکود حاکم بر بازار ملک و انتظار تخلیه حباب مربوط به سال92، در 5 ماه از هشت ماه اول امسال، قیمت مسکن با افت ماهانه نیم تا 7 درصدی مواجه شد. گزارش ها از آخرین وضعیت قیمت مسکن در تهران که بر اساس داده های سامانه رهگیری معاملات توسط دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن استخراج شده، حاکی است: متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در آبان 93 اگرچه کاهش 8/2 درصدی نسبت به ابتدای سال داشت اما حدود 5/. درصد نسبت به ماه مهر افزایش داشته است . در آبان ماه میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی حدود 4 میلیون و 83هزار تومان بود که در مقایسه با هشت ماه اول سال93 حدود 37 هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

تحریم ها برطرف شود،اقتصاد رونق پیدا خواهد کرد

تحریم ها برطرف شود،اقتصاد رونق پیدا خواهد کرد

تأثیر تحریم ها را در تورم سال 90 و91 دیدیم اما در صورت حصول توافق نهایی، اقتصاد از تحریم ها رهایی می یابد و گشایش هایی در اقتصاد به وجود خواهد آمد که اگر این اتفاق بیفتد و صادرات نفتی به شرایط پیش از سال 88 برگردد و تحریم های شبکه بانکی از بین رود در این صورت اقتصاد رونق پیدا می کند

اول . . . . 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 . . . . آخر
×