اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

تاثیر تحریم در بخش مسکن جدی نیست
عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفتگو با پیام ساختمان:

تاثیر تحریم در بخش مسکن جدی نیست

تحریم به طور مستقیم اثری بر بخش مسکن ندارد چون بخش مسکن بخشی درونی و با تکنولوژی بومی است. از سوی دیگر مسکن کالایی غیرقابل تجارت است و اصولاً در تولید و عرضه آن وابستگی جدی به واردات وجود ندارد و مازاد تولید آن نیز امکان صادرات نمی یابد. بنابراین تأثیری که تحریم در بخش مسکن می گذارد جز در واردات برخی تجهیزات و لوازم خاص که در مورد آنها نیز تولیدات جایگزین داخلی تا حدی وجود دارد، جدی نیست.

قیمت آپارتمان تغییر محسوسی نخواهد داشت
طی هفته های آتی

قیمت آپارتمان تغییر محسوسی نخواهد داشت

در شرایطی که پیش بینی می شد بازار مسکن حداقل در سه ماهه پایانی سال 93، با رونق قابل توجهی مواجه شده و معاملات مسکن به صورت نسبی رنگ و بوی رونق به خود بگیرد، اما عملا انتظار کارشناسان و فعالان این بازار محقق نشد و هم اکنون دامنه رکود به سال 94 نیز کشیده شده است.

آینده روشن اقتصادی و ساختمانی
سرمقاله

آینده روشن اقتصادی و ساختمانی

سال 1393 با تمام فراز و فرودهایش سپری شد و سال 1394 با تمام بیم و امیدهایش می آید . اگر با این فرض که «گذشته چراغ راه آینده است» به آن گذشته و این آینده بنگریم ...

کمک دولت قفل خروج از رکود است

کمک دولت قفل خروج از رکود است

با توجه به اینکه رویکرد حمایتی از ساخت وساز وجود ندارد به نظرم سال آینده هم شاهد رکود خواهیم بود و اگر قرار باشد تحولی صورت بگیرد، در سال 95 خواهد بود.

نتایج اولیه انتخابات اتاق بازرگانی تهران اعلام شد

نتایج اولیه انتخابات اتاق بازرگانی تهران اعلام شد

هشتمین دوره انتخابات اتاق های بازرگانی سراسر کشور دیروز برگزار شد و براساس آخرین نتایج شمارش آرا ، در شهر تهران، یحی آل اسحاق با کسب 1308 رای رتبه اول بخش بازرگانی، محسن خلیلی عراقی با کسب 1085 رای در بخش صنعت، پدرام سلطانی با کسب 1119 رای در بخش معدن و احمد صادقیان با کسب 943 رای در بخش کشاورزی بیشترین آرا را به خود اختصاص دادند

واسطه گری در آهن حذف می شود

واسطه گری در آهن حذف می شود

مدیرعامل یک سامانه اینترنتی فروش آهن با بیان این که انواع آهن آلات با قیمت پایین تر از بازار در اختیار انبوه سازان قرار می گیرد، گفت: یکی از مزیت های خرید آهن از طریق اینترنت حذف واسطه ها و جلوگیری از نوسانات قیمت در بازار است.

سازمان ثبت مکلف به ثبت تغییرات نقل و انتقال زمین شد
با تصویب نمایندگان خانه ملت

سازمان ثبت مکلف به ثبت تغییرات نقل و انتقال زمین شد

نمایندگان خانه ملت، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را مکلف به ثبت هرگونه تغییرات در زمینه نقل و انتقال زمین و خرید و فروش و اجاره پس از اخذ مجوز کتبی از سازمان خصوصی سازی کردند

ساختمان، موتور محرکه خروج از رکود

ساختمان، موتور محرکه خروج از رکود

صنعت ساختمان باید نقش مهمی را برای خروج اقتصاد از رکود ایفا کند،.در اقتصاد با مشکل رکود همراه با تورم روبه رو هستیم دولت برای مهار تورم تلاش زیادی انجام داده تا جایی که رییس جمهور تورم یک ماهه بهمن ماه را صفر اعلام کرد .تورم یک ساله نیز به حدود 15 درصد رسید .

سازندگان به خرید کلنگی رغبت ندارند

سازندگان به خرید کلنگی رغبت ندارند

علی رغم رکود اقتصادی در کشور، برخی از شهروندان همچنان مایل هستند سرمایه های خود را در بخش زمین و ملک سرمایه گذاری کنند که به نظر می رسد بیشتر این سرمایه گذاری ها هیچ گاه به ساخت وساز منجر نمی شود

مسکن مهر یا ب ُز ملانصرالدین؟

مسکن مهر یا ب ُز ملانصرالدین؟

این روز های معاملات مسکن مهر شبیه حکایت «بُزخری» است و دلالان فرصت طلب در کمین واحد هایی نشسته اند که متقاضیان آنها از تأمین افزایش آورده واحد خود ناتوان اند و مجبورند علی رغم میل باطنی ، واحد شان را نیمه کاره بفروشند .

خرید خانه با کمترین پس انداز

خرید خانه با کمترین پس انداز

اگر جزو کارمندان و کارگران جامعه هستید ، که پس انداز اندکی دارید، حتی اگر پس انداز شما به اندازه خرید یک ماشین ایرانی است می توانید به جای خودرو ، اقدام به خرید خانه کنید . برای اینکه با پس انداز 30 یا 50 میلیونی اقدام به خرید خانه کنید ، راه های متعددی وجود دارد . در متن زیر چند نفر از شهروندانی که با اجرای راهکار های گوناگون صاحب خانه شده اند ، تجربیات خود را با پیام ساختمان در میان گذاشته اند

بازار مصالح در نیمه اول بهمن ماه

بازار مصالح در نیمه اول بهمن ماه

به گزارش پیام ساختمان، تب گرانی قیمت ها در بازار مصالح ساختمانی که از فروردین ماه سال گذشته انبوه سازان و به تبع آن، مالکان مسکن را نگران کرده بود، در حال حاضر فروکش کرده است.

جای خون تولید در قلب بودجه؟
سرمقاله

جای خون تولید در قلب بودجه؟

یکی از منابع مهمی که می تواند به تولید ، مخصوصا تولید در صنعت ساختمان کمک کند ولی متأسفانه از چشم تصمیم گیرندگان برای اقتصاد کشور دور مانده است ، صندوق توسعه ملی است . صندوقی که علیرغم فلسفه وجودی تشکیل آن ( کمک به حال بخش خصوصی و تولید ) می رود تا به سرنوشت حساب ذخیره ارزی دچار شود . نمایندگان محترم می باید به این نکته مهم توجه کنند که اختصاص منابعی از صندوق توسعه ملی به صنعت ساختمان که سهم و نقش اثرگذار و انکار ناپذیری در اقتصاد دارد ، مخصوصا در شرایطی که نفت و بورس و ارز همواره در نوسان هستند ، می تواند احیــــاکننده اقتصاد و دمیدن خون حیات بخش در رگ های اقتصاد کشور باشد.

مصوبه مالیات بر مسکن خالی ابلاغ نشده است
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد :

مصوبه مالیات بر مسکن خالی ابلاغ نشده است

در ارزیابی ای که سال 91 انجام شد 12 هزار و 500 میلیارد تومان معافیت مالیاتی اعطا شد ولی این متناسب با مالیات دریافتی نبود. هرچند قبلاً فکر می کردیم مالیات های مالیاتی در ایران دو سه هزار میلیارد تومان است.

افزایش شاخص بهای مسکن اجاری
بانک مرکزی گزارش سه ماهه سوم سال 1393 را اعلام کرد:

افزایش شاخص بهای مسکن اجاری

بانک مرکزی در گزارشی شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در سه ماهه سوم سال 1393 را اعلام کرد.

اول . . . . 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 . . . . آخر
×