اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

تسهیلات جعاله مسکن به 20 میلیون تومان افزایش یافت

تسهیلات جعاله مسکن به 20 میلیون تومان افزایش یافت

مدیر امور ارتباطات و بازاریابی بانک مسکن، با تشریح مصوبه هیات مدیره بانک مسکن درباره نحوه پرداخت تسهیلات جدید مصوب شورای پول و اعتبار، شرایط پرداخت تسهیلات 20میلیون تومانی جعاله مسکن را تشریح کرد.

استارت رونق مسکن در خرداد

استارت رونق مسکن در خرداد

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: مطمئنا در بخش مسکن رو به جلو هستیم و به رکود برنخواهیم گشت. با توجه به اینکه اردیبهشت تحت تاثیر انتخابات قرار داشت، تعداد معاملات نسبت به گذشته رشدی نداشته است. با این وجود استارت افزایش خرید و فروش مسکن از خرداد آغاز شده است.

یونولیت های بی کیفیت؛ بلای جان ساختمان ها

یونولیت های بی کیفیت؛ بلای جان ساختمان ها

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به این که یکی از عوامل سرایت آتش به طبقات بالای ساختمان ها، استفاده از یونولیت های بی کیفیت در ساخت و ساز است، اظهار داشت: یونولیت یکی از مصالح ساختمانی است که از مواد نفتی تهیه شده و پتانسیل زیادی برای آتش سوزی دارد.

انتظار رونق بازار مسکن در دولت دوازدهم

انتظار رونق بازار مسکن در دولت دوازدهم

تامین مسکن برای تمامی اقشار جامعه از جمله شعارهایی بود که کمابیش در صحبت های شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری دیده می شد اما کمتر درخصوص چگونگی تحقق این هدف با توجه به رکود فعلی بخش مسکن، برنامه ارایه شد. به هر حال مباحث مطرح در این زمینه به پایان رسید و حالا دولت تدبیر و امید با اتکا به اعتماد 23 میلیون و 500 هزار ایرانی باید بتواند چهار سال آینده گام های موثری برای کاهش انتظار خانه دار شدن خانواده های ایرانی از 12 به 8 سال بردارد.

مطالبات فعالان صنعت ساختمان از دولت دوازدهم

مطالبات فعالان صنعت ساختمان از دولت دوازدهم

توجه ریاست جمهوری منتخب به لزوم حل معضلات پیرامونی فضای کسب و کار حرفه سازندگی کشور منجمله رفع مشکلات مربوطه به مالیات بر ارزش افزوده، بیمه، گمرک، نظام فنی و اجرایی و قانون کار با تدوین و اجرای قوانین منسجم ومترقی و کارآمد بعنوان تسهیل گر شرایط فعلی کسب و کار و ایجاد امکان جذب سرمایه های داخلی و خارجی مهمترین مطالبات بخش خصوصی صنعت ساختمان است.

سرمایه بانک مسکن 8500 میلیارد تومان شد

سرمایه بانک مسکن 8500 میلیارد تومان شد

مدیر امور ارتباطات بانک مسکن از افزایش 5000 میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن خبر داد و گفت: سرمایه تنها بانک تخصصی بخش مسکن در ابتدای امسال از کمتر از 40 هزار میلیارد ریال به بیش از 85 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

بازار مسکن عقبگرد نکرد

بازار مسکن عقبگرد نکرد

یک کارشناس مسکن گفت: با قرارگیری در ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برخی فروشندگان از عرضه واحدهای خود به بازار مسکن به طور موقت خودداری می کنند اما حرکت بازار مسکن به سمت رونق ادامه دارد.

سهم صنعت ساختمان از قاچاق

سهم صنعت ساختمان از قاچاق

یک کارشناس مسکن، در مورد قاچاق و واردات غیررسمی کالا در صنعت ساختمان، گفت: از جایی که صنعت ساختمان چندان نیازمند کالاهای وارداتی نیست نمی توان سهم قابل توجهی از قاچاق را به این صنعت نسبت داد.

آماده باش صنعت ساختمانی برای خروج از رکود
در جلسه کارگروه کانی های صنعتی خانه معدن ایران مطرح شد

آماده باش صنعت ساختمانی برای خروج از رکود

تولیدکنندگان کانی های صنعتی به عنوان تامین کنندگان اصلی مواد اولیه صنعت کاشی و سرامیک، برنامه های خود را برای تولید رقابتی در بازار داخلی و ارتقای کیفیت محصولات شان در بازار جهانی اعلام کردند.

خانه دار شدن با 100 میلیون

خانه دار شدن با 100 میلیون

بررسی کارشناسان مشخص میکند: تسهیلات جدید خرید مسکن که روز 12 اردیبهشت جاری در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید، در صورت ایجاد اشتغالزایی و افزایش سطح درآمد میتواند مثبت تلقی شود.

سیمانی ها در انتظار رونق پروژه های عمرانی
معاون فنی و تولید انجمن سیمان عنوان کرد،

سیمانی ها در انتظار رونق پروژه های عمرانی

صنعت سیمان جزو صنایعی در کشور به شمار می رود که به اهداف خود در سند چشم انداز بیش از پیش نزدیک شده است. از این رو این صنعت در زیرساخت ها با هیچ گونه مشکل خاصی روبه رو نیست اما آنچه در سال های گذشته این صنعت را با چالش روبه رو کرده مازاد تولید و رکود در بازار داخلی و از دست دادن برخی بازارهای صادراتی است. از این رو سیمانی ها از یکسو از دولت دوازدهم انتظار دارند در پی رونق اقتصادی، رونقی نیز به بازار سیمان بخشد. از سوی دیگر نیز با فعال کردن رایزن های اقتصادی و تجاری خود، بازارهای صادراتی بیشتری برای این صنعت خاکستری بیابند.

افزایش سقف وام مسکن راهگشا نیست

افزایش سقف وام مسکن راهگشا نیست

شورای پول و اعتبار در جلسه اخیرخود سقف های مصوب از محل اوراق گواهی حق تقدم را برای زوجین به 100 میلیون تومان افزایش داد و علاوه برآن اعلام کرده است که وام گیرندگان می توانند در حالت انفرادی10 میلیون و زوجین تا 20 میلیون تومان وام جعاله بدون سپرده بگیرند، که این تصمیم، تسهیلات مسکن را به 120 میلیون تومان درتهران افزایش می هد.

قیمت زمین در تهران معادل قیمت زمین در سوئیس است

قیمت زمین در تهران معادل قیمت زمین در سوئیس است

حامد مظاهریان معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نشست خبری صبح امروز با اشاره به تکمیل طرح پروژه مسکن مهر در سال 96 اظهار داشت: در حال از پروژه مسکن مهر در سراسر کشور کمتر از 5 درصد باقی مانده است که این واحدهای باقی مانده هم در دست ساخت و تکمیل هستند.

اول . . . . 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 . . . . آخر
×