اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

بیمارستانی که بیمار است

بیمارستانی که بیمار است

بیمارستان جرجانی شاید برای سوداگران ساختمانی تهران بسیار وسوسه کننده باشد.بنابراین اگر وزارت بهداشت و سازمان میراث فرهنگی به سرعت و با معیارهای فرهنگی شهری و البته غیر سودجویانه به موضوع ورود نکنند، چه بسا مغلوب سرعت عمل برج سازان شوند و به زودی شاهد بنایی زشت و زننده در این قسمت تهران باشیم.

مردم ژاپن را الگوی خود قرار دهیم

مردم ژاپن را الگوی خود قرار دهیم

باید مردم ژاپن را که یکی از پر زلزله خیز ترین نقاط دنیاست الگوی خود قرار دهیم چرا که آن ها در بحث مقابله با زلزله با وجود زلزله خیز بودن نقاط زندگی خود بسیار موفق بودند.

مدیریت بحران ما چند دهه عقب است

مدیریت بحران ما چند دهه عقب است

اگر همین امروز زلزله در دنیا قابل پیش بینی باشد، ما نیاز به استقرار دستگاه های زلزله نگار در تمام کشور داریم که سال ها طول می کشد و تازه باید 20 سال تمام زلزله ها را ثبت کنیم. بنابراین حداقل چندین دهه پیش بینی زلزله و درنتیجه مدیریت بحران ما عقب است

تغییر اندیشه از مسکن به اسکان
مهم ترین اتفاقی که در همایش سیاست های توسعه مسکن اتفاق افتاد ؛

تغییر اندیشه از مسکن به اسکان

مهم ترین اتفاقی که امسال در همایش سیاست های توسعه مسکن اتفاق افتاد تغییر اندیشه از مسکن به اسکان و از کمیت به کیفیت بود که موضوع مهمی است و باید موردتوجه قرار بگیرد .

استفاده از تکنولوژی های نوین ساختمانی

استفاده از تکنولوژی های نوین ساختمانی

اولین نشست تخصصی محور« فن آوری در صنعت ساختمان» در جریان برگزاری پانزدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران با حضور دکتر محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهر سازی و تعداد دیگری از مدیران و دولتی و فعالان بخش مسکن و ساختمان در محل محل پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار شد.

زیارت در هجوم زمین خواران

زیارت در هجوم زمین خواران

در گذشته فقط روستایی هایی در اینجا حضور داشتند که به امور کشاورزی مانند کاشت اسفناج مشغول بودند اما سودجویان به محض اینکه فهمیدند هیچ نهادی بر ساخت و ساز دراینجا نظارت ندارد، بسیاری از زمین ها را با قیمت خیلی پایین از روستائیان خریدند و هر جور که دلشان خواست جنگل و کوه را به خاک سیاه نشاندند

اصول تهویه در پارکینگ ها

اصول تهویه در پارکینگ ها

پارکینگ ها بخشی از ساختمان ها هستند که مخصوصاً در شهرهای بزرگ و شلوغ از اهمیت ویژه ای برخوردارند. ﺑﺎ توجه به ﺗردد خودروها و اﻧﺗﺷﺎر گازهای آﻻﯾﻧده در آنها، نبود ﯾﮏ ﺳﯾﺳﺗم تهویه ﻣﻧﺎﺳب و ﮐﺎرآﻣد در پارکینگ ﺑرای اﻓراد در ﺣﺎل ﺗردد مخاطره آمیز خواهد ﺑود.

راهی برای پیشگیری از خطرات زلزله
راه اندازی شبکه پاسخ سریع یا شبکه اقدام سریع ؛

راهی برای پیشگیری از خطرات زلزله

یکی از کارهای مهمی که می توان برای پیشگیری از خطرات زلزله انجام داد راه اندازی شبکه پاسخ سریع یا شبکه اقدام سریع است.

کاهش هزینه ها با ساختمان پایدار
در نخستین جلسه انجمن ساختمان های پایدار مطرح شد؛

کاهش هزینه ها با ساختمان پایدار

نخستین جلسه انجمن ساختمان های پایدار ایران به میزبانی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

چالش دنباله دار طرح های نیمه تمام

چالش دنباله دار طرح های نیمه تمام

سال هاست گفته می شود هزاران طرح و پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد و هر بار از عدد و رقم اعتبارات کلان برای به سرانجام رسیدن آنها گفته می شود. اکنون که سال 94 تقریباً به نیمه رسیده است، همچنان پروژه های نیمه تمام به قوت خود باقی است.

مسکن مهر به همین خیال باش

مسکن مهر به همین خیال باش

متقاضی مسکن مهر پردیس ، لطفا در اسرع وقت جهت تشکیل پرونده فروش اقساطی با اصل و تصویر مدارک شناسایی و گواهی درآمد متقاضی و ضامن به آدرس پردیس ، جنب شهرداری ، طبقه… واحد… مراجعه نمایید

تاثیر یک تغییر نام بر زندگی مردم
نام بافت فرسوده در سند ملی نوسازی به " بافت ناکارآمد" تغییر می یابد

تاثیر یک تغییر نام بر زندگی مردم

حدود 77 هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد که بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه می باید سالانه 10 درصد آن احیا و نوسازی شود؛ امری که بنا بر آمار تا کنون تنها 20 درصد آن به مرحله اجرا درآمده است. در این پهنه ساختمان ها و آثار تاریخی متعدد و گوناگونی که ارزش معماری درخور توجهی نیز دارند وجود دارد که صیانت از آن ها می طلبد در تعریف بافت فرسوده تجدید نظر و با نگرشی نو و هدفمند به این حیطه نگریسته شود.

ساختمان های تهران بیمارند

ساختمان های تهران بیمارند

پشت پرده ماجرای برج سازی و ساختمان سازی در پایتخت ، اتفاقات زیادی در جریان است ، ماجرای سرمایه داران غیرمتخصصی که با پشتوانه پول خود ، حاکمیت ساختمان های بلند کلانشهر ها را در دست گرفته اند ، افرادی که پول دارند ، پس می سازند و اگر نیازی به توافق بود ، توافق می کنند !

حاشیه ای بر 18 میلیون نفر حاشیه نشین
سرمقاله

حاشیه ای بر 18 میلیون نفر حاشیه نشین

سخنان وزیر محترم راه و شهرسازی در رابطه با شهر ، شهروند و احساس شهروندان در به حاشیه رانده شدن در مقام نظر و تئوری پردازی قابل درک و حتی لمس است ولی باید این کرسی را به جامعه شناسان ، جمعیت شناسان ، روانشناسان و اساتید دانشگاهی در دانشگاه سپرد تا با انجام تحقیقات و پژوهش های نظری و البته راهبردی آنها را تا دم در نهادهای اجرایی برای تقدیم به مسئولان اجرایی مشایعت نمایند

زمین خواری در سوییس تهران

زمین خواری در سوییس تهران

لواسان یا همان سوییس تهران این بار 100 هکتار دیگر از اراضی خود را از دست داد. این زمین خواری ارزش تقریبی آن 6هزار میلیارد تومان تخمین زده می شود....

اول . . . . 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 . . . . آخر
×