اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

استاندارد مدل سازی اطلاعات ساختمان ISO19650

استاندارد مدل سازی اطلاعات ساختمان ISO19650

شروع قرن بیست و یکم در دنیا با تحول دیجیتالی همراه بوده است. به طوری که دستاوردهای حاصله در این مدت کوتاه، بسیاری از جنبه های زندگی را تحت تأثیر قرار داده و بعضاً دگرگون کرده است. به دنبال این تحول دیجیتالی، صنایع مختلف و به ویژه صنعت ساخت و ساز نیز دچار تغییر و تحولات بسیاری شده است و با فراگیر شدن نرم افزارها و سخت افزارهای تخصصی، شکل و نحوه کار مهندسی در حال تغییرات اساسی است.

مدیریت یکپارچه زمان و هزینه پروژه  در بستر فناوری بیم با ISIX Standard

مدیریت یکپارچه زمان و هزینه پروژه در بستر فناوری بیم با ISIX Standard

گروه نرم افزاری ISIX، ابزارهای مدیریت چابک هزینه، منابع و زمان پروژه در بستر فناوری بیم را با ارائه نسخه استاندارد نرم افزار ISIX، در ابتدای سال 1399 در اختیار عموم دست اندرکاران صنعت ساخت کشور قرار می دهد.

مدیریت زمان، هزینه و تامین و تدارکات پروژه ها به کمک مجموعه نرم افزارهای ISIX

مدیریت زمان، هزینه و تامین و تدارکات پروژه ها به کمک مجموعه نرم افزارهای ISIX

پس از عرضه نخستین محصول تجاری گروه نرم افزاری ISIX، با نام ISIX Basic (آیسیکس پایه: آینده ساز یکپارچگی ساخت – نسخه پایه) در مرداد ماه 1398، اکنون این گروه نرم افزاری قصد دارد تا در سال 1399، علاوه بر ارائه نسخه بروزرسانی شده ISIX Basic، دو نسخه دیگر این نرم افزار را با نام های تجاری Express و Standard عرضه کند. بدین ترتیب، فعالان صنعت ساخت خواهند توانست متناسب با نیازهای جاری فنی و مدیریتی خود از امکانات مدرن و چابک این پلتفرم نرم ا فزاری استفاده کنند.

افزایش 50 برابری مقاومت ساختمان با استفاده از بتنC50

افزایش 50 برابری مقاومت ساختمان با استفاده از بتنC50

دبیر همایش روز بتن گفت: که در حال حاضر در تمامی کشورهای دنیا از بتن C50 به عنوان یک بتن معمولی استفاده می کنند و ما تلاش داریم تا سال 1404 استفاده از این بتن را به سرانجام برسانیم چراکه این موضوع می تواند مقاومت ساختمان ها را 50 برابر افزایش دهد.

 اپلیکیشن «ساختمان یار» تحولی در ارتباط فعالان صنعت ساختمان و عمران کشور
آسان ترین شیوه تهیه مصالح ساختمانی و نیروی کار در حوزه ساختمان

اپلیکیشن «ساختمان یار» تحولی در ارتباط فعالان صنعت ساختمان و عمران کشور

ارتباطات گسترده و پیوند فعالان حوزه ساختمان و صنعت عمران کشور می تواند سرعت پیشرفت و گردش اطلاعات را به عنوان مولفه ای تعیین کننده در این عرصه بالا ببرد. این مهم با پیشرفت تکنولوژی می تواند در بستر الکترونیک گسترش یابد. سامانه اپلیکیشن «ساختمان یار» از پیشگامان تحول در کسب و کار عمرانی ایران است.

هانتا، گامی بلند در هوشمند سازی ساختمان

هانتا، گامی بلند در هوشمند سازی ساختمان

با گسترش روز افزون علم و آشنایی بیشتر مردم بافناوری های روز دنیا، صرفه جویی در مصرف انرژی و ایجاد آسایش و استفاده از سایر امکانات ضرورت بکارگیری این تکنولوژی در زندگی بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

در شرایط بعد از برجام هستیم
رییس جمهور در آیین بزرگداشت روز دانشجو

در شرایط بعد از برجام هستیم

رئیس جمهوری درجریان آیین بزرگداشت روز دانشجو گفت: در شرایط بعد از برجام و تحول اقتصادی و تعامل با دنیا هستیم. دانشگاه ها از این فرصت برای تعامل علمی با دنیا باید استفاده کنند.

ریزگرد ها مهار می شوند
با مالچ ابداعی مخترع ایرانی؛

ریزگرد ها مهار می شوند

علی اصغر برهمند، یکی از مخترعانی است که توانسته راه حل های جدیدی برای مسائل به ظاهر لاینحل از جمله ریزگرد ها ارائه کند. او قبلاً هم توانسته بود اکتشافاتی مانند کشف راز حمام شیخ بهایی و همچنین پیش بینی زلزله را ارائه و به اثبات برساند که البته مورد دوم هنوز هم مورد بی مهری مسئولان و دست اندرکاران قرار گرفته است.

تکنولوژی را جایگزین فروش نفت کنیم
رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در همایش روز بتن:

تکنولوژی را جایگزین فروش نفت کنیم

امروز که درآمد حاصل از نفت به یک، چهارم چند سال گذشته رسیده و اقتصاد تحت تاثیر قرار گرفته است اگر می خواهیم از این وضعیت خلاص شویم باید تکنولوژی را جایگزین فروش نفت کنیم.

عاشقانه های آسانسور

عاشقانه های آسانسور

فکر و خیال من هم از دو سال پیش شروع شد. نه اینکه فکر کنید، قبلش علی بی غم بودم ها، نه! فقط اینکه از آن موقع تا حالا سه بار توی آسانسور گیر کردم و هردفعه یک جورهایی خلاص شدم ولی خدا به دفعه بعد رحم کند.

اینورتر را برتر بدانید

اینورتر را برتر بدانید

جدیدترین اینورترها ثابت کرده اند که تکنولوژی هوشمند تفاوت های بسیاری در محصول ایجاد می کند. از سوی دیگر، راهکارهای جدید با بیشترین بازده انرژی فصلی و دیگر قابلیت های جدید، مخصوص مکان های تجاری، ساختمان های اداری و فروشگاه ها طراحی شده اند.

فرصت های توسعه صنعتی سازی LSF در ایران

فرصت های توسعه صنعتی سازی LSF در ایران

مسعود کریمیان ، مدیرعامل مؤسسه تحقیقات و توسعه سازه های قاب فلزی سبک است که مشاور صنعتی سازی بازرسی و مدیریت عملکرد وزارت راه و شهرسازی، نماینده AISI در ایران و عضو ارشد کمیته تدوین آیین نامه طراحی و اجرای سازه های فولادی سبک سرد نورد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست محترم جمهوری، عضویت ارشد کمیته تدوین استاندارد بین المللی ISO/TC98 مبانی طراحی سازه ها و نایب رئیسی کمیته ISO/TC98/SC2 دفتر ایران را در کارنامه خود دارد و قطعا میتواند اطلاعات بسیار مفیدی در رابطه با مزایای سازه های LSF به اهالی صنعت ساختمان ارائه کند

استفاده از انرژی خورشیدی در هوشمندترین شهر جهان

استفاده از انرژی خورشیدی در هوشمندترین شهر جهان

«شمس دبی» نام پروژه ای نوآورانه است که سازمان آب و برق دبی به عنوان محصول ابتکاری هوشمند خود راه اندازی کرده است . در این پروژه همزمان با ارتباط ساختمان ها به شبکه سازمان آب و برق و دریافت انرژی ، تولید انرژی آنها از خورشید هم سازماندهی می گردد

ساخت کارخانه های ساخت پرینترهای غول پیکر

ساخت کارخانه های ساخت پرینترهای غول پیکر

مدیرعامل شرکت«ما یی او» برنامه های شرکت برای ساخت کارخانه ساخت وساز پرینترهای غول پیکر ساخت خانه 3بعدی در بیش از 20 کشور، ازجمله ایالات متحده، عربستان سعودی، امارات متحده عرب، قطر، مراکش و تونس را اعلام کرد

خانه های هوشمند BMS

خانه های هوشمند BMS

«نشست 5 در 5» هر ساله پنج تکنولوژی را معرفی می کند که طی پنج سال آینده جهان را دستخوش تحول خواهد کرد . بنا بر گزارش سال 2008 این نشست ؛ خـانه های هوشـمند با تجهیز به (Building Management System) BMS علاوه بر سیستم های ایمنی، امنیتی، کنترل تردد و اتوماسیون ساختمان ( کنترلی کردن تمام چراغ ها و تجهیزات برودتی، حرارتی و… ) روش های بسیار موثری جهت صرفه جویی مصرف انرژی ارائه می دهند.

ساخت و ساز ما کجای دنیاست؟

ساخت و ساز ما کجای دنیاست؟

عربهایی که تا 50 سال پیش بادیه نشین بودند حالا بهترین ضوابط دنیا و بهترین مشاوران را دارند اما ما همه چیز را به پول تبدیل کرده ایم و شهرداریها تحت نظارت دولت نیستند و هر جوری که صلاح بدانند عمل می کنند.

. . . . 1 2 . . . .
×